Apród csalás


AliceT # 2018.05.24. 18:01

Erre válaszolván: ugyanaerre a számlaszámra utaltam én is Kovács Andor névre. A személyi igazolvány, amiről képet küldött, szintén Kovács Andor névre szól. Úgy gondolom, holnap feljelentést teszek.

karko#e-mail 2018.04.12. 16:43
Sziasztok!

10401196- 86767686-71761008 K@H Nyírő Sándor Péter*

Esetleg elképzelhető, hogy ez is egy csaló ???
Ugyanis AJKAI ALIGÁTOR néven a jófogáson hírdetett terméket vásároltam tőle,
de nem küldte a terméket, és természetesen nem érhető el?

Ha tudtok valamit ezzel kapcsolatosan, kérlek segítsetek!
Tegyek feljelentést?

Sziasztok!

AliceT # 2018.05.24. 13:12

Sziasztok!

Csalás áldozata lettem, a helyzet valamelyest speciális, mert tudom az eladó személyes adatait. Annyi legalábbis biztos, hogy valakinek a személyes adatait, akiről a csaló azt állította, hogy ő az.
Fényképezőgépet szerettem volna venni, már majdnem meg is vettem egyet, mikor teljesen frissen kikerült egy új hirdetés jófogásra, ami a jónak mondható 80-90 ezer forint közötti ár helyett 65-ért kínálta a kinézett gépet. Gyorsan írtam is az eladónak, azt mondta, postán utalást csak előre utalással vállal. Mondtam, hogy rendben, nekem nem gond, ha küld a személyi igazolványáról képet, hogy legyen valami garanciám. Ezt emailben el is küldte, az igazolvány mindkét oldaláról van kép, a hirdető profil nevével azonos név szerepel rajta, igazából nem tűnt gyanúsnak a dolog, főleg, hogy közel 2 éve regisztrált profilról van szó.
Ezek után elutaltam neki 70 ezer forintot, utána még írt, hogy délután postázza, másnap pedig azt, hogy aznap meg is kell kapnom a csomagot. A csomag nem jött meg, én küldeményazonosító felől érdeklődtem, hogy utánanézhessek, erre már nem kaptam választ.
Kérdésem az, hogy mennyi esélyem van a pénzemet viszontlátni? 50 ezer forint felett úgy tudom már nem szabálysértésnek, hanem bűncselekménynek minősül a dolog. Ha bemegyek a rendőrségre és kiderül, hogy valóban a saját igazolványáról készült a kép, mennyi esélyem van visszakapni az összeget?
És ha visszaélt valakinek az adataival, mit várhatok? A bankszámlaszámát tudom, a telefonszámát nem.
Köszönettel~

tomoro0001 # 2018.05.16. 11:56

Nagyon szépen köszönöm!!!!!

drbjozsef # 2018.05.16. 11:32

Dehogy is van.
Távollévők között (pl. internetes vásárlás) van 14 napos elállási lehetőség, de az teljesen más.

Olvass vissza pár oldalt itt :

http://www.jogiforum.hu/forum/20/29723

Ha igénye van a vevődnek, de te elutasítod, akkor perelhet, és ott bizonyíthatja, hogy a hiba már a vásárlás pillanatában is fennállt. Ha ezt nem tudja, bukja.

tomoro0001 # 2018.05.16. 10:53

Tehát ha nem üzletből vásárolunk, magánszemély ad el magánszemélynek akkor létezik 14-napos garancia? én ezt kutattam a neten, de ilyet nem olvastam sehol, ez biztos? Ugyan is ha ez igy van, és ha alaplapi hiba történt amit nagyon nehéz bebizonyítani,hogy ö-miatta volt és nem magától romlott el a hangszer, teszem hozzá 2-éves Németországból vásárolt, akkor nekem akár 500eft-os anyagi károm keletkezhet. Mit tehetek, forduljak bíróságra?

drbjozsef # 2018.05.16. 10:50

Létezik egy 14 napos garancia

Nem egészen, nem osztogatnak, nem moszkvicsokat, és nem Moszkvában.

LelkesK # 2018.05.16. 10:41

Létezik egy 14 napos garancia ugyanakkor nem tudom egy informatikussal be lehetne e vizsgáltatni ezt a szoftver csere ügyet mert ha ez bebizonyosodik akkor nincs garancia.
Eredeti állapotában kellene ugyanis visszaadni. Ha ő berhált vele akkor már nem.
Ez kicsit olyasmi mint a garanciát is csak úgy fogadják el, ha nem próbáltuk megjavítani.

tomoro0001 # 2018.05.16. 10:28

Sziasztok! Új vagyok a forumon, mert egy elég fura helyzet állt elő, remélem tudtok segíteni, amit előre is köszönök!
Zenész vagyok, ez által van egy 500eft-ot erő hangszerem ami használt és gyári garancia már lejárt. Én mint magán személy elcseréltem ezt a hangszert egy másik nagymértékű hangszerre plusz 70eft-ot fizettem rá. Akivel elcseréltem is magánszemély. A hangszereket kipróbáltuk, mind a kettőt(én vittem az úriemberhez a hangszeremet) mind a két hangszer hibátlanul működött, így létrejött az üzlet. Másnap délelőtt 10-óra tájékán, csörög a telefonom, és azt mondja az illető akivel cseréltem,hogy nem működik a hangszer és hogy vagy megjavítatom, vagy cseréljük vissza, mégy egyszer írnám, hogy tanuim vannak rá,hogy a hangszer hibátlanul működött rendszeresen használtam és a kipróbálás pillanatában is rendeltetésszerűen működött. Hívtam a szervizt akik élsókörben szoft problémára gyanakszik, de ha nem, alaplapi hiba is lehet ami akár több százezres tétel is lehet. A szerviz azt mondta,hogy nem jellemző az hogy egyik nap működik másik nap nem, szerintük az úriember szoftvert szeretett volna frissíteni, de valamiért megszakadt a telepítés és most nem kapcsol be. Kérdésem az volna, kötelességem visszacserélni? kötelességem megjavítani? tehát van nekem valamilyen kötelezettségem az úriember felé? Köszönöm!

drbjozsef # 2018.05.16. 07:38

Talán mert a büntetőjogi következmény olyan ritka, hogy inkább kivétel csak. :)

batka75 # 2018.05.16. 07:12

Ez a topic vajon miért a polgári jog alcímben van?? :))

drbjozsef # 2018.05.16. 06:55

A Zindexen is a napokban volt cikk.
Hihetetlen. Traktort látatlanba, felét előre utalva. Azért az ilyen esetekre jó lenne egy törvényben egy ~10% költséghányad felszámolhatósága a rendőrség részéről, tanulópénz gyanánt.

https://index.hu/…_nem_latott/

Szomorú örökös # 2018.05.16. 06:46

Azért az is előfordul, hogy megfogják az illetőt!

http://www.delmagyar.hu/…rfi/2560223/

Szomorú örökös # 2018.04.21. 09:11

Student

S ha nem a valós címét írná rá, akkor nem kapná meg a pénzt, tehát ez garancia arra, hogy legalább tudsz róla minden adatot

Erre azért ne vegyél mérget! Pl. 630 Ft helyett csak 390 Ft az árufizetés költsége, ha számlaszámomra kérem a postától a pénzt, nem pedig házhoz kézbesítve. Amellett már olyan cím lehet rajta, amilyet csak akar a feladó ráírni, mivel a posta nincs kapcsolatban a lakcímnyilvántartóval, így nyilván nem is ellenőrzi, ergo semmire nem bizonyíték. Épp most adtam fel árufizetéssel pont így egy küldeményt, úgyhogy máskor nézz utána, mielőtt ostobaságot írsz ide.

Wolf995 # 2018.04.16. 14:45

11773346-02569554 (pálfi petra) kerüljétek az utalást erre az OTPs számlára...az illető nem kis összeggel károsított meg, egy ssd megvétele során...az illető kérte az összeg átutalását a párja számlájára aztán, az átutalás után pedig nem küldte el. Amikor gyanús lett, rákerestem a számlaszámra a googlen és volt mit látni, egy áldozatot szintén átvert 2 éve az elkövető, annyi különbséggel hogy neki a Pálfi Petra név helyett a Gálfi Mária nevet adta, de a számlaszám megegyezik, eről az esetről itt a jogiforum.hu-n tettem tudomást. Az elkövető Szabó Flórián néven volt elérhető a Facebookon ahol a hirdetést láttam...pár órával később tiszta véletlenül rátaláltam egy másik Facebookos hirdetőcsoportban egy személyre akinek ugyanaz a profilképe volt mint a Szabó Flóriánnak, de mostmár Kovács Attila néven, és számítógéptartozékokat árult, vigyázzatok vele

b_tom09 # 2018.04.13. 15:38

Mikor történt a tranzakció?

karko # 2018.04.12. 14:43

Sziasztok!

10401196- 86767686-71761008 K@H Nyírő Sándor Péter*

Esetleg elképzelhető, hogy ez is egy csaló ???
Ugyanis AJKAI ALIGÁTOR néven a jófogáson hírdetett terméket vásároltam tőle,
de nem küldte a terméket, és természetesen nem érhető el?

Ha tudtok valamit ezzel kapcsolatosan, kérlek segítsetek!
Tegyek feljelentést?

Sziasztok!

kisadam # 2018.04.05. 07:19

Tisztelt fórumozók!

Akiket még nem értem el és érintettek az Orosz Katalin Raiffeisen 12052729-01594783-00100004 nevű / számlaszámú csalásokban, kérem vegyék fel velem a kapcsolatot.

A kártalanítottak mellett a kis összeg miatt reményüket vesztett sértettek jelentkezését is várom.

Köszönettel

Kis Ádám r.tzls
BRFK III.Rk.

MezgaAli # 2018.03.29. 12:40

nagyon kíváncsi vagyok hogy a zsaruk mikor vadásszák le azt a f... nyári nyíri sándor t. Állítólag már nagyon régóta csinálja. Nincs senkinek kormánypárti rokona? Lehet gyorsabb lenne az eljárás.
Kérdés, h miért utaltam előre? Mert számlaszám alapján bárki megtalálható 5 perc alatt. Ha a csaló kiadja nevét számlaszámát, akkor az ismeretlenségből kilép. Így felelősségre vonható, és kaphat pénzbüntetést, börit. Csakhogy a csaló tisztában van azzal, h milyen az eljárásmód Magyarországon, így vígan folytathatja tevékenységét.
Lehet h mindenkinek szakmát kellene váltani? Minek dolgozni? Úgy se kapnak el sose senkit ilyenekért? 50.000Ft alatt szabálysértés. Afölött bűncselekmény. Ha sokszor 50.000ft alatt csinálja akkor már üzletszerű csalás. (Mod köszi ha nem törlöd ki, mint a korábbit.)

zolika217336 # 2018.03.26. 16:55

Dodó 81 ! E-mailjeidet olvassd el ! Irtam neked !! Köszi

Szomorú örökös # 2018.03.24. 12:11

Student

A remény hal meg utoljára!
Én csütörtökön megtettem, előre utaltam, és lám, másnapra már itt is volt a csomagocska. Igaz, itt az eladó felajánlotta az utánvét lehetőségét is - persze drágábban és én inkább az olcsóbb verziót választottam, azaz elutaltam az árát postaköltséggel együtt.

Természetesen én is egyszer ilyen patkányba belefutottam, ő visszafizette a pénzem, mikor már épp a rendőrségen voltam, hogy feljelentsem. Azóta körültekintőbb vagyok. Legutóbb egy autórádiót igyekeztem venni valakitől, ami ráadásul használt is volt - éppen 8 éves. Először úgy gondoltam, hogy nem is veszem meg, de aztán mégis próbáltam alkudni az árából, azonban nem engedett jottányit sem. Aztán mikor az eladó - profi kereskedőnek tűnt - közölte, hogy utánvéttel nem postáz, csakis előre utalva, nos neki megköszöntem és a végén találtam egy ugyanolyan tudásút közvetlen a forgalmazótól vadi új verzióban, mindössze 5000 Ft-tal drágábban, 1 év garanciával, akkor azért megírtam az illetőnek a véleményemet róla.

Egyébként nekem is szoktak lenni eladó dolgaim. És én is pont úgy ajánlok ki mindent, hogy ha utánvéttel kéri az illető, akkor nyilván drágább. A legszebb eddig az volt, mikor valaki úgy gondolta, hogy abban az árban elviszem neki közel 40 km-re. Hát mellé fogott. ;-)

dodo81 # 2018.03.24. 11:14

Sajnos belefutottam ebbe a retekbe.
Kicsit drága tanuló pénz volt.
Többet az életbe nem fogok előre utalni.
Üdv.

dodo81 # 2018.03.23. 17:17

Sziasztok,
Engem is behúzott a csőbe. Nyári Sándor OTP 11773092-00616777 ugyanezt a számlaszámot adta meg.
25e Ft utaltam neki. Esetleg vissza tudom valahogy szerezni?
Köszi a segítséget.

Vadsuhanc # 2018.03.17. 16:29

A rendőrségnek elég megjegyezni, hogy tudomásod van arról, hogy az országban már több feljelentés is született az általad megjelölt személy ellen. Egy egyszerű kereséssel Ők meg tudják állapítani. ( Kb. 1 perc alatt )

MezgaAli # 2018.03.17. 16:23

Nyári Sándor 11773092-00616777 áldozata vagyok én is:( (Nekem nyári nevet adta meg). Az első kérdésem a rendőrségen amikor a feljelentést teszem, hogy hogy nem tudták még ezt a többrendbeli csalót ennyi ideje lekapcsolni. Jó volna már a rendőrségre úgy menni, h tudom hány ember már a károsult, és h mióta, hátha csinálnak is valamit a rendőrök.

zolika217336 # 2018.03.11. 11:35
Respect !! 8.-án (csütörtökön) aki küldött az előző hozzaszólasomra e-mailt (8500
  • al vert at legutoljára...) nekem az kérem küldje el megegyszer mert sajnos töröltem a levelet a fiokomból és nagyon fontos lenne mert ugy látszik hogy többen vagyunk !!!! Illetve megkernem Andriska 99-et hogy legyen szives válaszoljon az ezen oldalról kapott karosultak e-mailjeinkre hogy egyáltalán 1 személyről beszélünk -e !! Köszönöm !!