Apród csalás


drbjozsef # 2018.09.13. 11:39

Szerinted a bank hatóság? Mégis, mi alapján azonosít valakit, ha nem a neve és a számlaszáma alapján? Majd felfüggeszti aki egy forumozó anonim valaki szerint gyanús?

Menj el a rendőrségre, és tegyél feljelentést. Ennél többet nem tehetsz.

nonolet # 2018.07.14. 01:59

Öröm és bódogság...

--
Milyen esetben nem tudják visszaszedni a pénzt?
Nyandm # 2018.07.13. 18:01

Tisztelt Nonolet!

Sikerrel zárult az ügyem. A bank ma reggel utalta vissza a pénzt. Hosszas beszélgetés után a bankfiókba panasszal éltem az eladóval szemben. Nagyon segítőkészek voltak bent. Kitértem a scamadvisor nevű oldalra is. Nem minden esetben tudják a pénzt vissza adni.

Köszönöm a segítségét.

nonolet # 2018.06.25. 18:06

Mindegy.... hogy USA vagy Kína.

A lényeg, hogy: az EU vámunión és ÁFA területén kívülről jön be az EU-ba.

Nyandm # 2018.06.25. 17:07

Tisztelt Nonolet!

A csomag kiindulási pontja az oldal szerint az Egyesült Államok azon belül pedig Illinois állam. Tehát ha hinni lehet az oldalnak nem Kínából jön. Köszönöm segítségét.

Üdv.: SD.

nonolet # 2018.06.24. 23:32

A bankod elmondja mit tegyél... 120 napod van.
(állítsd, hogy reklamáltál már és igazold is)

https://www.escalion.com/…utmutato.pdf

nonolet # 2018.06.24. 23:27

Azért ez egy kínai csomag ám!
Aminél még lesz magyar ÁFA-zás is elvben... a kiszállítás előtt.

Amiről kéne kapnod iratot.

Tájkép...
http://www.origo.hu/…amolasa.html

Nyandm # 2018.06.24. 19:56

Tisztelt Nonelet!

Időközben megtaláltam az ön által linkelt oldalt is. Amit elfelejtettem megemlíteni, hogy az oldalon ahol rendeltem van csomagkövetés opció (nem tracking number hanem csak az email címem kell megadni), ahol azt írja, hogy már itt a csomag Magyarországon. Ezt kb. 1,5 hete írja. Azóta nem történik semmi. Azt vettem észre, hogy két naponta küld az oldal valamilyen "megnyugtató" üzenetet, hogy az ember ne gyanakodjon. Pl.: most hagyta el a csomag a szortírozó központot. Na mármost én a DHL csomagküldö szolgalátnál dolgozom, és tudom ha egy csomag elhagyja a szortírozót akkor az már 1 max 2 nap és az ügyfélnél van.
Fizetni bankkártyával kellett egy befizetési ablakon keresztül, ahol persze szinte mindent meg kellett adnom (kártyán található szám, név, 3 jegyű bizt. kód). Ettől is félek, hogy a jövőben nem-e tudnak megkárosítani.

Ez esetben tudom a Charge back lehetőséget választani? Még ennyi idő elteltével is? Bankban mi a teendőm?

Köszönöm válaszát.

Üdvözlettel

Schuller Dávid

Nyandm # 2018.06.24. 19:56

Tisztelt Nonelet!

Időközben megtaláltam az ön által linkelt oldalt is. Amit elfelejtettem megemlíteni, hogy az oldalon ahol rendeltem van csomagkövetés opció (nem tracking number hanem csak az email címem kell megadni), ahol azt írja, hogy már itt a csomag Magyarországon. Ezt kb. 1,5 hete írja. Azóta nem történik semmi. Azt vettem észre, hogy két naponta küld az oldal valamilyen "megnyugtató" üzenetet, hogy az ember ne gyanakodjon. Pl.: most hagyta el a csomag a szortírozó központot. Na mármost én a DHL csomagküldö szolgalátnál dolgozom, és tudom ha egy csomag elhagyja a szortírozót akkor az már 1 max 2 nap és az ügyfélnél van.
Fizetni bankkártyával kellett egy befizetési ablakon keresztül, ahol persze szinte mindent meg kellett adnom (kártyán található szám, név, 3 jegyű bizt. kód). Ettől is félek, hogy a jövőben nem-e tudnak megkárosítani.

Ez esetben tudom a Charge back lehetőséget választani? Még ennyi idő elteltével is? Bankban mi a teendőm?

Köszönöm válaszát.

Üdvözlettel

Schuller Dávid

Nyandm # 2018.06.24. 19:56

Tisztelt Nonelet!

Időközben megtaláltam az ön által linkelt oldalt is. Amit elfelejtettem megemlíteni, hogy az oldalon ahol rendeltem van csomagkövetés opció (nem tracking number hanem csak az email címem kell megadni), ahol azt írja, hogy már itt a csomag Magyarországon. Ezt kb. 1,5 hete írja. Azóta nem történik semmi. Azt vettem észre, hogy két naponta küld az oldal valamilyen "megnyugtató" üzenetet, hogy az ember ne gyanakodjon. Pl.: most hagyta el a csomag a szortírozó központot. Na mármost én a DHL csomagküldö szolgalátnál dolgozom, és tudom ha egy csomag elhagyja a szortírozót akkor az már 1 max 2 nap és az ügyfélnél van.
Fizetni bankkártyával kellett egy befizetési ablakon keresztül, ahol persze szinte mindent meg kellett adnom (kártyán található szám, név, 3 jegyű bizt. kód). Ettől is félek, hogy a jövőben nem-e tudnak megkárosítani.

Ez esetben tudom a Charge back lehetőséget választani? Még ennyi idő elteltével is? Bankban mi a teendőm?

Köszönöm válaszát.

Üdvözlettel

Schuller Dávid

nonolet # 2018.06.24. 15:57

Egyébként...
https://www.scamadviser.com/…/cakayak.com

Másfelől 1 hónap kínából még nem feltétlenül végzetes.
Gyakran 2 hónap is eltelik mire megérkezik a cucc.

nonolet # 2018.06.24. 15:53

Így jár aki nem tudja a bölcs szabályt, hogy:

"Ha egy ajánlat túl jó, mondj nemet!!!!"

- -

Nade...

Milyen módon is fizettél igazából?!

Gondolom nem átutalással, hanem VALÓJÁBAN bankkártyával.

Ha igen, akkor akkor van remény.

A megoldás neve ekkor: charge back

Amit a bankodnál kell kezdeményezned.

A lényege, hogy: egyoldalúan visszaszeded a pénzed.

De ez átutalásra nem működik!

Hanem csakis a BANKKÁRTYÁVAL való fizetéskor.

- -

Épp ezért NEM UTALUNK ÁT pénzt előre senkinek a neten!!!

Hanem csakis bankkártyával fizetünk neki.

Mert a charge back jókora biztonságot ad a kártyával történt fizetés esetén.

Nyandm # 2018.06.24. 09:07

Tisztelt Tagok.

Valószínüsíthetően csalás áldozata lettem. Van egy oldal a neve: http://www.cakayak.com. Ide regisztráltam azzal a céllal, hogy rendeljek a kislányomnak egy vizi csúzdát. A párom látta hirdetésként az instagram oldalán őket. Az oldalon hatalmas akciókkal kecsegtetik az embert. Sajnos nem néztem kellően utána a dolgoknak, hogy maga a termék valójában mennyi lenne, sajnos elvakított a -75%-os kedvezmény felirat. Mint utólag kiderítettem a termék amit vásároltam tőlük 35ezer Ft-ért az a valóságban 300-400 ezer Ft lenne. A pénzt a weboldalon keresztül átutaltam nekik. Üzeneteimre nem reagálnak a terméket nem kaptam meg a mai napig sem. 1 hónapja már, hogy megrendeltem. Azt szeretném kérdezni, hogy mit tudnék tenni, hol tudnék bejelentést tenni és van-e rá esély a pénzem visszaszerzésére?

Köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel Schuller Dávid.

MezgaAli # 2018.06.23. 06:19

Vajon milyen rendőr ismerőse lehet az abasári férfinak, h azonnal elkapták a csalót?

http://www.origo.hu/…helyett.html

nonolet # 2018.06.12. 07:15

Szórakozásból.... kedves Beatrix.

Érdekes látni a sok síkhülye sirámait és tanulságos is.

nonolet # 2018.06.12. 07:13

Szórakozásból...

nonolet # 2018.06.12. 07:13

nonolet.

Hát ez a ponttal toldott nevű névbitorló meg ki a faszom ?!
Hé!!! kisköcsög ne provokálj!

metalmuvek # 2018.06.11. 17:33

Szia! Még valami? Mert ha nincs egyéb mondanivalód és ki okoskodtad magad, akkor nem szükséges tovább fárasztanod magad gépeléssel. Én többet nem fogok így járni, viszont remélem, hogy belefutsz hasonlóba, amikor én butázhatlak le.

nonolet # 2018.06.11. 14:44

metalmuvekj

"Az alapján nem lehet beazonosítani őket?"

Nos, ha csak egy csöpp esze is van
akkor nem lehet azonosítani ez alapján.

Sőt még bankszámla alapján se biztos.
Arra is vannak ismert módszerek.

-

A kérdésedből jól láthatóan kevéske eszed-logikád és valóság ismereted van.

Láthatóan a telefonszámos csalás trükkről sem hallottál még.
Pedig csak mostanában is többször volt téma a hírekben, indexen, sajtóban, stb.

Az ilyen buta-tájékozatlan embereknél pedig még az utolsó féleszű csaló is okosabb :-(
Ezért sikerül is átvernie őket...

nonolet # 2018.06.11. 14:35

MezgaAli

Tudod az igazi kapzsi-hülye az, akit ezek a csalók átvernek.

Ennyi.

metalmuvek # 2018.06.11. 13:26

Kedves Fórumozók!

Azt szeretném kérdezni, hogy a a csalók a levélváltások után megsemmisítik a levélfiókokat? Az alapján nem lehet beazonosítani őket?

Köszönettel,

Metalmuvek

MezgaAli # 2018.06.05. 20:21

Tisztelt Rendőrség!

Érdeklődni szeretnék, h mi tart ilyen sokáig egy ember adatainak beazonosításában, ha már van számlaszám? Miért nem lehet 5 perc alatt, lekérdezni bárki adatait a banktól. Milyen bürokratikus akadálya van ezeknek a nyilvánvaló dolgoknak? Mikor emelkedik már a bűncselekmény a személyiségi jog fölé? Meddig tevékenykedhet szabadon/felelősségre vonás nélkül egy ilyen csaló? Mert úgy tűnik bármeddig. Az emberek jó részét csak a saját morális értékrendje tartja vissza h ne váljék belőle csaló. De aki mégis pénzt akar szerezni megteheti bátran mert következmények nélkül marad akármit tesz. Miért mutogat a rendőrség folyton a törvényekre és a személyiségi jogokra..stb, ahelyett h valóban cselekedne? Felháborító hogy a rendszer hagyja, h ilyen csalók ilyen sokáig a felszínen maradnak! Mi tart ilyen sokáig a csalók lekapcsolásában? Mennyi áldozat kell még? Bemegyek a bankba, megkérdezem a banki ügyintéző haveromat h ki a számlatulaj. Elmegyek hozzá, seggberúgom 2x és visszakérem a pénzem. Ennyi. Igen az igazságérzete az embernek ezt kívánná. A liberálisok meg önbíráskodást kiáltanának erre.
Nem a papírhalmokat kell gyártani az ÜGY kapcsán, meg tologatni az egyik rendőrkapitányságról a másikra. Az egykori csendőrök forognak a sírjukban, hogy mivé váltak az utódai. De tényleg!

metalmuvek # 2018.06.05. 12:58

Tisztelt Fórumozók!

Én is érintett vagyok a csalásban, amelyet Kovács Andor néven követtek el. E-mailezés szintén megvan, illetve az átutalási bizonylat, amit a feljelentéshez csatoltam. Feljelentésemet a Bács-Kiskun Megyei Rendőrkapitányságon tettem meg, a tranzakció egyébként 06.22-én történt. Szintén fényképezőgép, gyanúsan kedvező ár, jófogás.

Én azt javaslom mindenkinek, hogy hozzám hasonlóan járjon el és tegyen feljelentést minél hamarabb a helyi rendőrségen, hadd növekedjen a bűnlajstrom és a terhelő bizonyíték.

Ami különös, hogy ma délután egy személy hadarva, mintha géphang lenne, hívásazonosító nélkül felhívott engem mobiltelefonszámomon, a Szerencsejáték Zrt. nevében. Közölte, hogy 180 000 Ft-ot nyertem egy sorsolás alkalmával, ahol a telefonszámomat sorsolták ki (!). Mivel ilyenekben nem hiszek (főleg a történtek után), megkérdeztem, hogy hogyan tudom átvenni. Közölte, hogy meg kell adnom a bankszámlaszámomat. Mivel fejből nem tudom, egyébként sincs túl sok embernek köze hozzá rajtam kívül, közöltem, hogy hagyjon békén. Erre meglehetősen erős cigány (a polkorrektség jegyében: igen, ez a megnevezésük, 180 éve is ez volt, mégsem volt ebből különösebb incidens soha a történelemben) akcentussal nyomdafestéket nem tűrő hangon közbevetett egy mondatot, majd rám rakta a telefont. Nem biztos, de lehetséges, hogy köze van a történésekhez...

Metalmuvek

Csorba Zoltán # 2018.06.03. 05:45

Tisztelt soratársaim!
Engem is ez a bankszámlaszámos csaló vert át Derdák Attila nèven. E-mailezèsünk ès telefonbeszèlgetèsünk is megvan 75 ezer forint tehát ez is már bűncselekmènynek számít. Kèrlek titeket, ha van időtök egyeztessünk hogy, hol tart a folyamat illetve esetleg közösen is feljelenteni egy helyen. A bank köteles lesz kiadni az információkat mèg ha meg is szünteti a számlát szerintem.
10401196-86767686-71761008 Derdák Attila nèven vert át egy fènykèpezőgèppel 2018.05.30.-án

Email címem: csorba.zoltan369@gmail.com

Üdvözlettel: Csorba Zoltán

kisadam # 2018.05.29. 12:37

Köszönöm mindenkinek, aki emailben jelzett nekem, csütörtökön igyekszem mindenkivel felvenni a kapcsolatot.

Kis Ádám r.tzls