Apród csalás


drbjozsef # 2020.03.31. 05:23

Ha akarsz neki reagálni, akkor írj annyit, hogy a szerződés közöttetek teljesült, sajnos nem áll módodban azt visszacsinálni.

drbjozsef # 2020.03.31. 05:22

Evahalmosi,

A szóbeli szerződés is szerződés, a termék gazdát cserélt, az ellenértékét megkaptad, a szerződés teljesült.

Az írásos szerződés hiánya neked előnyösebb.

Ha a termék hibátlan, semmi teendőd nincs. Nem kell visszavenned. (3 napon belüli elállás az 1990-es években volt, az is csak vállalkozásokra)

HA hibás lenne, akkor nemcsak a hibát, és nem csak azt, hogy a hiba már a vásárláskor is fennállt kellene bizonyítania a vevődnek, hanem írásos szerződés hiányában azt is, hogy egyáltalán a szerződés létrejött, és hogy az milyen tartalommal. Például a szavatossági felelősségedet is kizárhatod, ha az írásban lenne, már a hiba sem számítana.

De ha nincs hiba, akkor is miről beszélni.

Evahalmosi # 2020.03.30. 19:41

Kedves joghoz értők!

Olyan kérdésem lenne, hogy eladtam egy hibátlan, mikrokarcmentes használt mobil készüléket Jofogason.
Személyes adás vétel volt , nem történt köztünk adás vételi szerződés csak simán szóban személyes adás vétel történt. Minden rendben zajlott le. Megnézte, dicsérte , elvitte.
Másnap éjszaka , tehát eltelt 1,5 nap keresett a vevő hogy fontos ügyben azonnal beszéljünk. A vevő nyilvánvalóan megbánta hogy ebben a mostani helyzetben vett egy telefont... És vissza akarja hozni. Eltelt másfél nap én eladtam egy tökéletes hibátlan készüléket O pedig indokokat talál ki amiért megbánta hogy pénzt adott ki, és vissza akarja hozni. Természetesen nem reagáltam semmit erre, mert teljesen inkorrekt az egész.
Mit tudok tenni ez ügyben? Ha nem volt köztünk adás vételi ő mit tud tenni? Én miért lennék köteles visszavenni egy kiváló készüléket amit ő is tesztelt látott megvett?
Előre is koszonom

Ben Jedi-Force # 2020.03.27. 10:16

A káró tízes YouTube videói az internetes csalókról: Zsigri Richárd, Spitzer Zoltán Dániel, Spitzer Mónika

Első videó: youtube.com/watch?v=a4KuxyF76xM
Második videó: youtube.com/watch?v=SG0qzpCx-MU
Harmadik videó: youtube.com/watch?v=S_dKGYWLD78

Spitzer Zoltán Dániel ellen a hatósági eljárás elindult!

Írjon rám bárki, aki tud bármit!
E-mail címem: feketebroker@gmail.com

Ben Jedi-Force # 2020.02.24. 13:35

Más forrásokból tudom ... !

Zsigri Richárd internetes csaló, rendőrségi tanulónak is kiadta magát valakinek néhány hónappal ezelőtt!

Ez a csaló különösen jól játssza meg magát, és amint megszerzi amit akar, hibbant lesz!

Itt egy másik bankszámlája Zsigri Richárdtól, és Zsigri Richárdnak!
Raiffeisen Bank Zsigri Richárd 12076910-01709708-00100001

Több banknál is van bankszámlája ... és valószínűleg Spitzer Mónikának, és Spitzer Zoltán Dánielnek is!

Vigyázzatok velük!

Vegye fel velem a kapcsolatot ... aki bármilyen újabb nyomot talált ellenük!

feketebroker@gmail.com

Ben Jedi-Force # 2020.02.23. 14:56

De mivel tudom ... hogy börtönbüntetés vár rájuk ... és addigra a bankszámlájuk sem lesz ... nyugodt szívvel megadhatom mindenkinek.

A pontos adatokat adom át a bankszámlájukkal kapcsolatban.

Ha én nem írom meg a bankszámlájukat teljes pontossággal ... bankszámlát rákeresők Google-n nem fognak utána találni a csalóknak.

http://www.kepfeltoltes.eu/…3/764SMS.jpg

Itt fotón bizonyítva ... hogy ezt az SMS-t kaptam Zsigri Richárd -tól. 2020.02.14 péntekén.

Zsigri Richárd egyik telefonszáma: +363058553260

A bankszámlájuk a következő!
Spitzer Zoltán Dániel OTP bankszámlája:11773322-02449803-00000000
Zsigri Richárd Sberbank bankszámlája: 14100141-33732249-01000008

Ben Jedi-Force # 2020.02.23. 14:24

A következőt idézném! 2016.02.18. 01:31 -kor keletkezett hozzászólás, itt az Apród csalásnál!
_______________________________

Károsultakat keresünk!

Várjuk további károsultakat, akiket a részleges számlaszám és megadott név alapján megkárosítottak.Hatósági eljárás megindult!
"Zsigri Richárd ő volt aki árulta a telefont, de a barátnője számlaszámát adta meg és arra utaltam Spitzer Mónika 11773322-0156xxxx. Senki ne utaljon nekik.
Eddig rajtam kívűl egy sértett jelentkezett.Mindenki akit meg károsítottak vegyék fel velem a kapcsolatot.

bhajni2@gmail.com

besztmen@gmail.com

__________________________________

Ez pedig az ... amit én üzenek!

Zsigri Richárd, Spitzer Mónika, Spitzer Zoltán Dániel ... csapatban verik át, tévesztik meg az embereket a jófogáson - telefonon - üzenetek áradatában - és SMS-ekben is.

Családi csapatmunkában vesznek részt ... a bűncselekmények sikeres megvalósításához. Engem 55 ezerrel 2020.02.14-én a jófogáson ... az egyik 35 éves áldozatot akit 58 ezerrel vertek át szintén PS4 Pro garival, mint engem, őt nemrég a napokban. Volt akit 35 ezer forinttal decemberben egy hangszóróval. Volt aki a felét utalta január végén egy PS4 Pro 70 ezres áráért, így 35 ezres kárt okozva neki.

Ma is tevékenykednek ... megállás nélkül nyomatják az álszent üzleteket! Pont akiknek nincs pénzük, és azért vesznek valamit használtan, azért sem lesz rá pénzük venni egy olyat, amit megszeretnének venni, akár a gyerekeiknek!

Spitzer Zoltán Dániel OTP bank bankszámlája: 11773322-02449803- a folytatása csak egynél kisebb számból áll, ha jól tudom ... ha jól tudom, de biztos rosszul tudom!

Zsigri Richárd Sberbank bankszámlája: 14100141-33732249-0100xxx8 ... xxx ... az xxx rövidítés általában nagyon erős dolgokat jelképez, de itt ismét a leggyengébbeket jelképezném vele!

Keressetek fel! Írjatok nekem e-mailt!

feketebroker@gmail.com

Edwardgamer # 2019.09.01. 18:25

Üdvözletem.A jófogáson a minap egy csaló ki csalt tőlem 30.000 Ft-ot, egy játék konzolt hírdet, a pénzt előre kéri, elérhetőséget nem ad meg. Miután a pénzt megkapja már nem válaszol a levelekre. A pénzt Kiss Richárd névre és erre a számlaszám és kéri: 10402070-86768049-56831003. Ha mást is becsapott az kérem jelezze én a magam részéről a feljelentést megteszem. Köszönöm

Szomorú örökös # 2019.08.01. 17:09

vasnorbert

minden korrekt amit ő mond? ez nem büncselekmény meg semmi se?

4000-4500 Ft-ról beszélünk. Szerinted ez „bűncselekmény”? Vajon mitől válhat azzá? Kicsit olvasgasd a büntető törvénykönyvet, javaslom, és akkor máris lehet egészen másként fogod gondolni.

drbjozsef # 2019.08.01. 16:23

Hát ettől tisztábban nem fogunk látni, de ismételhetünk, az úgyis a tudás anyja.

minden korrekt amit ő mond?
Honnan tudhatnánk? Honnan tudhatnád? Ha az a kérdésed, hogy elutasíthatja-e az igényedet, akkor igen, persze. Te pedig pert indíthatsz.

ez nem büncselekmény meg semmi se?
Az semmiképpen. Polgári jogi vitátok van hibás teljesítés miatt, Ptk. 6:157§ - 6:167§.

De esélyed, na az van persze, de epszilontól kicsiny mennyiség csak. Szemmel nemigen látható.

vasnorbert # 2019.08.01. 13:09

akkor hogy tisztán lássunk:

nem vagyok az adott városban élő ahol az elado ál, kiküldtem oda egy ottani ismerösömet hogy menjen el a termékért, pár héttel később az ismim el is küldte nekem a kütyüt, a 4 dolgot vettem abbol kettő müködött, kettő pedig nem

az eladó állítja hogy kipróbálta és nála természetesen jó volt

ami nem müködik annak az értéke kb 4000-4500 ft

ő állítja nekem hogy nálam ment tönkre, vagy nem rendeltetésszerüen használtam és azért ,azt is közölte hogy nem tudja milyen utat járt be amióta odaadtam neki, és ha még aznap szolok hogy nem oké akkor persze visszaveszi, de igy pár hét eltelte után tulzás

ez korrekt az ő részéről? a termékhez én csak 2 napja jutottam hozzá, én a tényleges vevő, viszont az igaz hogy addig kb 3-4 kezen átment az eladótól, ja és személyes átvétel volt , az ismerösöm személyesen vette át

telefonszámot tudok csak, illetve egy címet ahol átadta, de pontosat azon belül sem.

minden korrekt amit ő mond? ez nem büncselekmény meg semmi se?

drbjozsef # 2019.08.01. 10:15

Tehát vettél valamit valakitől, akinek nem tudod a nevét, címét, azt se hogy néz ki, talán még azt se hogy fiú-e vagy lány.
Remélem a szavatossági jogok érvényesítésének nehézségei ennyiből is érezhetőek.

Egyébként estedben, ha a szomszédod lenne az eladó, még akkor se biztos, hogy tudnád érvényesíteni. Hiszen mondom : mindent neked kellene bizonyítani, azt is, hogy amikor átadta az eladó, már hibás volt. Tudnád?

drbjozsef # 2019.08.01. 10:11

Úgy.

vasnorbert # 2019.08.01. 09:35

"Nem működni nem bűncselekmény."

ezt ugy érted hogy bemegyek a rendőrségre és kinevetnek?

vasnorbert # 2019.08.01. 09:34

nem mert kiment egy adott cimre, de ott több 100-an laknak honnan tudja mi a pontos ajto meg stb cim meg eleve mi a neve?

drbjozsef # 2019.08.01. 04:50

Ja, hát akkor így jártál. Ismerősöd se tudja?

vasnorbert # 2019.07.31. 16:54

nem tudom se a címét, se a nevét .. semmit

mégegyszer mdom személyes átvétel volt, ismerösömet küldtem ki.

drbjozsef # 2019.07.31. 15:51

Hú de gyorsan drágul az 2000, ja nem, 4000 forintos cucc.

Mit tehetsz? Írhatsz neki felszólító levelet, hogy javítsa meg vagy cserélje, ha nem hajlandó, visszakövetelheted a vételárat (ha visszajuttatod neki a hibás terméket), ha erre sem, akkor fizetési meghagyást indíthatsz ellene, ami ha ellent mond neki, végülis perbe torkollik.

Bizonyítanod neked kell mindent, úgyhogy, ha egy 4000 forintos cuccról van szó, a legjobb tanács az, hogy nyeld be, dobd ki, és lépj tovább.

vasnorbert # 2019.07.31. 15:47

akkor mit tudnék tenni?

nem reagál semmire.

4000 ft értékről beszélünk kb, ismerősömet küldtem ki érte személyesen, aki elpostázta nekem, nem én mentem ki

de akkor is személyes átvét volt

drbjozsef # 2019.07.31. 15:43

Nem.
Miért foglalkozna? Nem működni nem bűncselekmény.

vasnorbert # 2019.07.31. 13:38

Üdvözletem.

Olyan kérdésem lenne, hogy személyes vásárlás történt. 2 hét mulva derült ki hogy nem müküdik a vett elektronikai dolog 2000 ft-os értékről beszélünk.

Ez ellen mit lehet tenni? Foglalkozik egyáltalán a rendőrség vele?

Arnold290 # 2019.06.07. 13:36

Sziasztok!
Sajnos én is csalás áldozata lettem az Jofogás.hu-n
Egy Fekete konyha szekrény várok a mai napig, persze nem reagál az üzenetekre.
40000ft-ott utaltam át neki. A többit a rendőrségre bízom.

A kedves delikvens: Német Sánsor HA IGAZ
Számlaszáma: 10401196-867667853-82861007
Lakos. Pap HA IGAZ !!!

Ha valaki találkozik ezzel a számlaszámmal akkor kérem jelez itt sotetmedve@gmail.com !!!

Szomorú örökös # 2018.12.07. 19:25

Escape80

Én anno 6000 Ft-ért is bementem és jeleztem a csalónak, hogy feljelentés lesz. Szerencsére más ügyben mentem be a rendőrségre, és bár minden ott volt nálam a feljelentéshez, mégsem tettem meg, mert közben hívott, hogy visszautalta a pénzt, amely valóban vissza is érkezett. Érdemes megpróbálni.

De még érdemesebb máskor megvárni a bejövő pénzt, vagy eleve utánvétellel feladni - postaautomatába is lehet ilyet. Még jobb ajánlat, hogy nem postacímre, hanem számlaszámra kérd a postától ilyenkor a visszautalást, mert egy-két nappal a sikeres kézbesítés után már ott is a lóvé.

Escape80 # 2018.12.07. 18:36

Kedves Tagok,
A napokban megjártam egy "vásárlóval", aki kérte, hogy csomagautómatába küldjek neki el egy csomagot és előreutalással kérte. El is küldte a bizonylatot az utalásról, minden OK-nak tünt, és mivel aznap volt utam a postára, nem vártam meg, hogy jelenjen meg a számlán az összeg, jóhiszemüen elküldtem a csomagot, amit ő fel is vett. A gond az, hogy az összeg, kb 11500 Ft azóta sem jelent meg a számlámon. A vásárló üzenetre nem válaszol, mikor legelőször hívtam felvette, akkor elismerte, hogy nem volt sikeres az utalás és megígérte, hogy rendezi a mulasztását. Persze nem utalt, és most már a telefont sem veszi fel.
Van értelme rendőrségi feljelentést tenni? Van tőle egy számlaszámom és egy telefonszám, mert közben rájöttem, hogy a cím amit megadott nem valós.....
Előre is köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2018.09.13. 11:40

Egyébként igazad van, ha nem is felháborító, de elég elgondolkodtató hogy ezredszerre is van olyan, aki képes előre utalni pénzt egy ismeretlennek...