Útjavítás figyelmeztető jelzések nélkül


Qi # 2024.10.10. 13:28

Üdvözletem

Két napja este 21 után egy fóútvonalon haladva, a lámpás kereszteződésen áthajtva ~ 40-el ráfutottam egy géppel felmart, (olyan 4-6cm ) , 2x 50cm széles részre. Ráadásul a felmart 1 méteres kupac is csak úgy ott volt. Az útépítők és gépjárműveik szemközt, a másik oldal szélén voltak egy sorban, de ezen az oldalon semmilyen tábla, bólya nem volt kirakva, ami már magában is teljesen szabálytalan, szerintem. Megálltam és kérdeztem, ki a művezető, de egyik se vállata. Közben egy másik kocsi is ráfutott a felmart részre, , nagyon szólt de ő továbbment, neki szakadtabb kocsija volt, Elkezdtem videozni, mi történt, közben kértem egy járőrt,hogy jöjjenek ki. Először nem akartak küldeni, mert se defekt se látható nyoma, de nyáron költöttem 100 ezret a futóműre, csak az anyag, én csináltam, szervízben még 150-200ezer lett volna a munkadíj. Eközben az építők átrendezték a helyszínt, mivel rájöttek, hogy szabálytalanul nem táblázták ki, az egyik kisteherrel beálltak a lámpa elé , sárga villogóval, a másik oldalon táblát tettek ki. A felvételemen látszik, amint a kisteher elindul a másik oldalról, , hogy szembe beállíjon a lámpa elé. Amúgy 1-2 köztéri kamera is van a sarkon. A rendőrök azt mondták, semmi látható nyom nincs, jelentsem be a közútnál kátyúra. Ők írnak egy jelentést, azt ki lehet kérni. A telefont nem veszik fel, amúgy Bp-en, ha BKV is jár ott,, akkor az FKF-hez tartozik.
Ilyemkor azt kellene csinálni hogy elmegyek egy szervízbe és vegyék fel a futómű hibáit?

köszönöm a választ