GYED,GYES, táppénz


Kukor_Ica # 2013.03.07. 17:53

babszem13 # e-mail 2013.03.05. 13:37

Az EU koordinációs rendeletek értelmében, amennyiben az ausztriai jogviszonyt E 301-es, vagy U1-es nyomtatvánnyal igazolja, úgy ezen külföldi jogviszonyt főszabály szerint mind a táppénz, mind a tgys, mind pedig a gyed ellátáshoz szükséges biztosítási idő vizsgálatánál figyelembe veszik. Szintén figyelembe veszik, ha Magyarországon szeretne munkanélküli ellátást igényelni, azaz nem igaz, hogy ezen jogviszony "nem számít semmit".

Helyesen tájékoztatták arról, hogy az itthon megállapítandó egészségbiztosítási ellátásoknál a külföldi jövedelmet nem lehet figyelembe venni, csak a Magyarországon szerzettet. Hogy ez miért van így, illetve hogy igazságos-e azt lehet vitatni, azonban ezt EU rendelet írja elő, nem az OEP találta ki azért, hogy megkárosítsa a magyar állampolgárt.

Az is igaz, hogyha életvitelszerűen MO-on él és Mo-on van fennálló munkaviszonya Ausztriából nem fog anyasági ellátást kapni.

A GYES alanyi (állampolgári) jogon járó ellátás, ahhoz munkaviszony nem szükséges.

(Az alanyi jog közvetlenül a törvényből folyó, más által nem korlátozható jog, ha azt mégis megteszi valaki, úgy az igényt bírói úton lehet érvényesíteni.)

Kukor_Ica # 2013.03.07. 18:01

totyka # e-mail 2013.03.06. 10:29

Ha a dolgozónak az irányadó időszakban (2012.01.01.-2013.01.13) azért nincs 180 pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme, mert táppénzben, tgys-ben, vagy gyed-ben részesült és az számára kedvezőbb a 98.000 Ft-os minimálbér harmincadrésze helyett kaphatja az előző (vélhetően GYED) ellátás alapját képező jövedelem alapján a táppénz ellátást.

A foglalkoztatója ezen, az 1997. évi LXXXIII. törvény 48.§ (5) szerinti szabályra gondolt, amikor tájékoztatta Önt.

A GYED és a GYES összege tehát valóban nem képezi más ellátás alapját, de az a bér, amiből az előző GYED-et kiszámolták jelen táppénznél is figyelembe vehető ha az előbb leírt feltételek fennállnak.

Ales79 # 2013.03.08. 10:43

Tisztelt Szakértők!

Ausztriában dolgoztam 02.04.2012. -től szerződéssel ami 2012 októberéig tartott közben 2012 novemberében szültem itthon most jött egy levél a Tb-től hogy megszűnt a munkaviszonyom és ezért nem lesz biztosításom ,kérdésem a gyermekem is társadalom biztosítás nélkül marad ebben az esetben? Köszönettel!

Rékucika # 2013.03.09. 18:13

Tisztelt Szakértő!

Nem nagyon tudok kiigazodni az előző kérdés és válaszokban, mert kérdésemre egyértelmű választ nem találtam.

12 hetes terhes vagyok , és ugy tervezem hogy táppénzre megyek, a munkahelyemen még nem tudják hogy babát várok, mert 3 hónap proba időn vagyok és ugy tudom ez alatt kirughatnak és nem jár védettség, igaz ez?

A másik kérdésem, hogyha elmegyek most táppénzre , akkor a gyed és a tgyás, összege csökkeni fog?

Válaszát Köszönöm!

Kukor_Ica # 2013.03.11. 14:32

Ales79 # e-mail 2013.03.08. 11:43 Tisztelt Szakértők!

Ausztriában dolgoztam 02.04.2012. -től szerződéssel ami 2012 októberéig tartott közben 2012 novemberében szültem itthon most jött egy levél a Tb-től hogy megszűnt a munkaviszonyom és ezért nem lesz biztosításom ,kérdésem a gyermekem is társadalom biztosítás nélkül marad ebben az esetben? Köszönettel!

Nem, a kiskorú gyermek jogosult eü-i ellátásra.

1997. évi LXXX. törvény
a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről

Egészségügyi szolgáltatásra jogosultak

16. § (1) Egészségügyi szolgáltatásra jogosult - az e törvény szerint biztosított, illetőleg a 13. § szerint egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyeken túl - az, aki

  1. kiskorú, magyar állampolgársággal és Magyarország területén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, továbbá az a nem magyar állampolgárságú kiskorú, aki Magyarország területén lakóhellyel rendelkezik,
kalevala32 # 2013.03.12. 05:06

Sziasztok,
AZ lennne a kérdésem' hogy:-)

Február 22-én közös megegyezéssel megszüntettük a munkaviszonyomat a munkáltatóval. Utolsó héten a gyerekkel táppénzen voltam. A táppénzes papirt az utolsó nap le is adtam. Kb. Egy hét múlva meg is kaptam a fizetést -. Most derült ki, hogy a táppénzt nem számolták el ' mert egy kicsit' le voltak lassulva. Most kérik, hogy fizessem be a táppénz egy bizinyos összegét , mert a Mil lapomat nem adhatja ki addig, ami viszont kell a munkaügyibe. Kérhet ilyet?
Kalevala32

SAgnes # 2013.03.12. 07:36

Tisztelt szakértők!

2011 decembere óta állok közalkalmazotti jogviszonyban (a diplomaszerzést követő 6 hónapos álláskeresés után). 2012 szeptember végén azonban fizetetlen szabadságot kellett igényelnem személyes okokból, ekkor még nem tudtam, hogy várandós vagyok, erre néhány héttel később derült fény. Két hónapig tartó fizetés nélküli szabadságom alatt a 6390 ft.- egészség biztosítási alapot rendszeresen fizettem.

A szabadság letelte után a terhesgondozó táppénzes állományba felvett, azonban a táppénz iránti igényemet a Magyar Államkincstár visszautasította, mivel a folyamatos biztosítási idő megszakadt. Sajnos akármilyen körültekintően is jártam el a szabadság igénylésekor, sem az OEP-nél, sem a NAV-nál nem kaptam arról tájékoztatást, hogy amennyiben a fizetetlen szabadságom 30 napnál tovább áll fent, úgy az eddig biztosított napjaimnak száma lenullázódik, tehát nem leszek táppénzre és más egészségügyi ellátásra jogosult. Nem szeretném ezzel kivonni magam a felelősség alól, hiszen tudom, hogy ennek a rendeletnek a nem ismerete nem mentesít engem a rendelet hatálya alól. Ellenben igazságtalannak érzem a helyzetet, magamat pedig tehetetlennek.

Kórházi alkalmazottként, pszichiátriai dolgozóként saját és gyermekem egészsége érdekében nem tartom helyesnek a szülésig újra munkába állni, így személyes jövedelem nélkül, férjem segítségével a kórházi ellátás fenntartása érdekében továbbra is (és visszamenőleg) fizetem az egészség biztosítási alapot.

Mindennek következtében tehát (tudomásom szerint) sem tgyás-ra, sem gyed-re nem vagyok jogosult.

Kérdésem az lenne, hogy lehet-e ez ellen valamit tenni (az oep-hez méltányossági kérelmet nyújtottam be, erre azonban még nem kaptam választ), illetve, hogy a fentiek a szülési szabadságot is befolyásolják-e?

További segítséget szeretnék kérni terhességi táppénz alatti lakhelyváltás ügyében. Normál esetben az új lakhelyemen új állást keresnék, állapotosan azonban ez másként alakul, s az is elképzelhető, hogy a gyes leteltével családommal együtt visszaköltözünk. Kérdésem, hogy egyáltalán meg lehet-e ezt tenni, vannak-e esetleges jogi következményei, esetleg fel kell-e mondanom jelenlegi munkahelyemen?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel,
Ágnes

fiorina # 2013.03.14. 21:11

Tisztelt Fórum!

Már több helyen próbáltam választ találni a kérdésemre, de eddig még szinte mindenki mást mondott, ezért fordulok Önhöz.
A problémám a következő:
2007.augusztusa óta van munkaviszonyom, 2009. áprilisában először táppénzre, majd miután megszületett a kisfiunk 2009. novemberében, TGYÁS-ra, GYED-re, végül GYES-re mentem. 2012. szeptemberében megszületett a kislányunk, azóta TGYÁS-t kapok, melynek összege kb. 110e Ft.
A kérdésem a GYED összegére vonatkozik: mi alapján fogják számolni? A cégnél, ahol dolgoztam, azt az információt adták, hogy ha a TGYÁS lejárta után kiveszek 12 nap szabadságot, akkor ezzel együtt meglesz a 180 biztosított napom és így a minimálbér 2x-ese alapján tudják számolni a GYED-et, ellenkező esetben a minimálbért veszik alapul. Az OEP megyei kirendeltségén viszont egész mást mondtak, szerintük a GYED számításnál a szerződés szerinti bért kell alapul vegyék ebben az esetben, ami egyébként viszonylag magas, tehát a GYED maximum járna utána.
A választ előre is köszönöm!

Jankus # 2013.03.17. 21:43

Kedves Szakértők!

2. gyermek után járó GYED összeg meghatározásának problémakörében kérdeznék Önöktől. A MÁK álláspontja szerint esetemben a jelenleg aktuális besorolási bérem alapján kell számítani a GYED összegét. Azt remélem, hogy pusztán tévedés áll a jelenleg folyósított összeg mögött, de ezt magam nem tudom megítélni. Kérem szíves segítségüket.

Adatok és kronológia:
•2006.09.05. folyamatos munkaviszony kezdete
•2009.12.29. Betegszabadság (1. gyermek)
•2009.12.30-2010.06.15 TGYÁS (1. gyermek)
•2010.06.16-2011.12.30 GYED (1. gyermek)
•2011.12.31-2012.01.11. Rendes szabadság
•2012.01-12-2012.07.20. Táppénz veszélyeztettet terhesség (2. gyermek)
•2012.07.21.-2013.01.04 TGYÁS (2. gyermek)
•2013.01.05-2014.08.15. GYED (2. gyermek)

Bérem alakulása:
•2008 éves: 2.800.000 Ft (bruttó)
•2009 éves: 2.600.000 Ft (bruttó)
•2010 éves: 1.700.000 Ft (bruttó)
•2011 éves: 1.650.000 Ft (bruttó)
•2012 besorolási bérem (nyelvpótlékkal): 152.200 Ft (bruttó)
•Aktuális besorolási bérem (nyelvpótlékkal): 140.800 Ft (2012. 12-hótól) (bruttó)
•Aktuális GYED összeg: 97.585 Ft (bruttó)

Kérdéseim:
1.Az 1997. évi LXXXIII. törvény vonatkozó pontjai olvasatom szerint azt mondják, hogy esetemben a 2. gyermek után járó GYED összeg számításának alapja meg kellene, hogy egyezzen az első gyermekem után kapott GYED összeg számításának alapjával, ami értelmezésem szerint a 2009-es évi keresetemből származtatott átlagjövedelem (vagyis a maximális GYED-et). Tévedek ebben a kérdésben?

2.Amennyiben tévedek, esetemben mi a GYED számítás alapja? Mennyi GYED-et kellene, hogy kapjak?

3.A TGYÁS (2. gyermek) ideje alatt hol kaptam kompenzációt (KOMP.2 §(4) BEK), hol pedig nem. Nem sikerült rájönnöm, hogy ez mitől függött. Nem kellet volna vagy kapnom, vagy pedig nem kapnom az egész TGYÁS (2) időszak alatt a kompenzációt?

4.A TGYÁS (2. gyermek)-t mi alapján kellett volna, hogy számolják, mennyi kellett volna, hogy legyen.

Fáradozásukat előre is köszönöm.

UI: Ha bármilyen adat hiányzik a korrekt válaszadáshoz, kérem jelezzék.

balazseniko # 2013.03.18. 07:54

Tisztelt szakértő!

Én is kaptam már a kérdésemre különböző válaszokat, így most leírom ide is. 2006. májusától dolgoztam, 2008 novemberben szültem a kisfiamat ezután TGYÁS, GYED, GYES következett 2011.11.14-ig. A munkaviszonyom 2012.02.14-én szűnt meg ezután munkanélkülin voltam és álláskeresési járadékot kaptam 2012.05.14-ig. Utána két hétig alkalmi munkavállalási szerződéssel dolgoztam és 2012.06.01-óta jelenleg is dolgozom. Most ismét babát várok október végi szüléssel. Viszont ajánlottak nekem egy új munkahelyen egy sokkal jobban fizető állást és átvennének attól függetlenül, hogy terhes vagyok. Jelenleg a bruttóm 130000 Ft ott viszont 190000 Ft-ot adnának. Kérdésem: A jelenlegi munkaviszonyom március 29-el érne véget az új pedig április02-vel kezdődne.Szeretném megtudni, hogy mit fognak TGYÁS-nál és GYED-nél alapul venni nekem. A szülést megelőző évet vagy az utolsó munkahelyemen töltött 180 napomat, mivel megszakad a munkaviszonyom.Vagy mit kellene tennem, hogy csak az utolsó 180 napot nézzék, mert ugye nekem az sokkal kedvezőbb lenne?
Válaszát előre is köszönöm.

Esztoka # 2013.03.18. 19:29

Tisztelt Szakértő!

2011.02-23-án szültem kislányomat,aki mára betöltötte a 2.életévét!GYED-et kaptam eddig tudomásom szerint és családi pótlékot(emelt összegűt mivel kislányom beteg).Munkahelyem kiküldte a nyomtatványt a GYES igénylésére mivel az jár a gyermek 2éves kora után,visszaküldtem kitöltve,ma felhívtak a MÁK-tól hogy miért igénylem hiszen eddig is kaptam.Persze egyeztetés után igen tényleg így van kaptam a MÁK-tól a gyaládi pótlékkal együtt,de a GYEDet is kaptam a munkahelyemről.MÁK-tól a hölgy azt mondta 2évre visszamenőleg vissza kell fizetnem!Kérdésem az lenne:Én ebben a témában nem vagyok jártas mindent a munka helyem intézett és a MÁK,akkor most miért engem vonnak felelőségre?Mit tehetek ki vonható felelőségre?Kihez fordulhatok?
Előre is nagyon szépen köszönöm segítségüket!

zofik18 # 2013.03.19. 10:37

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Én 2013. január óta vagyok állományban, és a jelenlegi Kft. meg fog szűnni,sajnos még nem tudom,hogy jogutódlással vagy anélkül, ugyanis egy új cég formájában továbbmegy.
Ha jogutódlással szűnik,akkor védettséget élvezek az állapotom miatt?
Ha jogutód nélkül,akkor nem kötelesek átjelenteni az új céghez?
Munkáltatóm még nem tájékoztatott a megszűnésről,pedig úgy tudom,h max 15 napja van rá,a felszámolás előtt,ez esetben milyen szankcíók érvényesek a munkáltatómra?
Van bármi lehetőségem,hogy az új céghez bejelentessem magam,védettségemre hivatkozva?
Válaszukat előre is köszönöm!
Üdv.:
Sz. Zsófia

Kodi79 # 2013.03.22. 12:49

Tisztelt Szakértő!
Segítségét szeretném kérni, mert teljesen tanácstalan vagyok!
Megadnék néhány adatot, ami fontos lehet. Bruttó havi bérem 270 000 Ft. A cég alkalmazásában 2003. október 15. óta állok.Kislányom 2011. májusában született. 2010 november 1-től táppénzen voltam és kislányom születésétől igényeltük a TGYÁS-t, azóta GYED-en vagyok. Most betöltött 16 hetes vagyok a másik babával. Szeretnék elmenni táppénzre, mivel a táppénz elviekben több, mint a jelenlegi GYED-em, valamint májustól csak GYES illetne meg, mert a kislányom betölti a 2. életévét.
Szerettem volna kivenni a kislányom után járó szabadságokat és csak aztán elmenni táppénzre, de a munkáltatóm azt mondja, hogy nem tehetem, mert veszélyeztetett terhes vagyok.
A következőt írták, idézem:
Ha jelen pillanatban vissza szeretnél térni (aktív állományba), akkor egyből betegszabin leszel és táppénzt kapsz (GYED/GYES-t már nem), mert jelen pillanatban keresőképtelen vagy mint veszélyeztetett terhes. Hivatalosan, OEP felé bejelentett keresőképtelenként nem mehetsz rendes szabira, csak betegszabira.
Ez valóban így van?
Köszönöm segítségét!

MMea # 2013.03.22. 13:03

Tisztelt Szakértő!
Jelenleg gyesen vagyok kisfiammal és 7 hetes terhes a második gyermekemmel. Érdeklődnék, hogy gyesről egyből el tudok-e menni táppénzre vagy a szabadságomat előbb ki kell vennem?
Köszönöm!
Üdv, Mea

anne01 # 2013.03.22. 16:25

Kodi79

Honnan tudja a munkáltatód, hogy veszélyeztetett terhes vagy? Leadtad már a táppénzes papírjaidat?

liju65 # 2013.03.22. 16:41

Tisztelt Szakértő!
A lányom ügyében szeretnék tanácsot kérni.
Ö 23 éves kismama, aki 2013.május 26.-ra van kiírva szülni.2011.júliusáig tanult, majd munkanélküli lett ellátás nélkül.2012.március 20.-án talált munkát.Ez 4 órás br 49.000,-Ft-os állás volt.2012.-től veszélyeztetett terhes lett és táppénzen van.
Kérdésem, hogy jár-e Neki fizetett szabadság és ha jár akkor mennyi? TGYÁS mennyi idővel a szülés előtt jár hogy kell igényelni.Erre a munkaviszonyra mennyi TGYÁS,GYED
várható?Vagy csak GYES-t fog kapni?

Válaszát előre is köszönöm!

anne01 # 2013.03.23. 08:18

liju65

Miért ne járna neki szabadság? 2013-ra 20 nap, de el kellene dönteni, hogy most táppénzen vagy szabadságon van. A kettő együtt nem megy. A bennmaradt szabadságokat általában akkor veszik ki, amikor a kismama újra munkába áll. Tgyást legkorábban a szülést napját megelőző 28. naptól tudja igényelni. Tgyás kb. 34.300 Ft., gyed kb. 30.870 Ft., feltéve, hogy a családi kedvezményt is igényli. Ha nem, akkor kevesebb.
tgyásról:
http://www.oep.hu/…_2012_02.PDF
gyedről:
http://www.oep.hu/…_2012_02.PDF

Niki1982 # 2013.03.23. 14:42

Tisztelt szakértők!
2013.júl.22-ig gyesen vagyok a kislányommal.Jelenleg 12 hetes terhes vagyok,szept.25 körül érkezik a kistesó.A kérdésem az lenne,hogy maradjak gyesen vagy menjek el táppénzre?Esetleg vegyem ki a felgyülemlett szabimat?Hogy éri meg jobban?A tgyás-om 70000 volt,a gyedem 60000 körül nettóban.Válaszukat köszönöm:Niki1982

angelina24 # 2013.03.25. 12:11

Tisztelt Szakértő!
Gyed-en lévő kismama vagyok. Köztisztviselőként dolgozom, de szeretnék munkahelyet váltani. A félelmem az, ha kérem a felmentésemet jelenlegi munkáltatómtól, nem fog elengedni közös megegyezéssel azonnal, hanem ragaszkodni fog a 2 hónap felmentési időhöz (még akkor is, ha nem dogozom). Ha a másik munkahely nem tud ennyit várni rám, akkor van-e mód arra, hogy visszavonjam a felmentési kérelmemet, hogy a két szék közül ne essek a pad alá. Illetve munkaviszonyom megszűntetésével megszűnik-e a gyed ellátása, ha a másik munka nem jön össze?

Válaszát előre is köszönöm!

safner # 2013.03.26. 07:10

Tisztelt szakértő!
Feleségemnek 2013.03.09-én lejárt a Gyed, és visszaállt dolgozni. A Gyest a nagyszülő nevén szeretnénk megigényelni. A kérdéseim a következőek:
A nagyszülő folytathat-e munkaviszonyt, és mekkora időkorláttal?
Milyen távolság elfogadható a nagyszülő és a mi lakcímünk között, vagy egy lakcím kell?
Bölcsődei ellátást vehetünk-e igénybe, ezt vizsgálják-e?
Ha a szülő veszi igénybe, akkor hány órában dolgozhat? Ehhez kell-e szerződést módosítani?

Válaszát előre is köszönöm!

79csillag # 2013.03.27. 06:33

Nem vagyok ugyan szakértő,de nálunk is a nagymama van gyes-en, igaz ő már nyugdíjas.
Nagymama a gyes mellett nem dolgozhat!
Teljesen mindegy, hogy a szomszédban lakik vagy a szomszéd városban!
Ha a nagymama van gyes-en az unokával, nem mehet bölcsibe. Vizsgálják, mégpedig úgy, hogy TAJ szám alapján. A gyerek TAJ-számát a bölcsi minden hónapban lejelenti, és a központban "elvileg" összefut, hogy bölcsi is, meg gyes is.
A szülő is igénybe veheti, de akkor nem dolgozhat napi 8 órás ill.heti 40 órás munkaviszonyban, hanem csak 6 v. 4 órásban.
Remélem segítettem!

somik82 # 2013.03.27. 16:26

Tisztelt Szakértő!

Sajnos nem vagyok otthon a témában, ezért szeretnék Öntől segítséget kérni.
A helyzetem a következő. Kisfiam 2012. 08. 31-én született. 2011-ben végig 2 órás munkaviszonyom volt. Mellette végig tanultam, először nappali tagozaton, majd estin. 2012. márciusától már 8 órás munkaviszonyom volt a baba születéséig.
A férjem intézte a dolgokat a hivatalokban. Azt mondták a MÁK-nál, hogy nem érdemes a TGYÁS-t választanunk, mert nagyon kicsi az összege, válasszuk a GYES-t, így 28500 Ft kapok. De azt mondták, hogy februárban mondjuk le, mert elérem azt az időszakot, mikor a magasabb összeg után kapok ellátást, ha jól értettük GYED-et (?).
A MÁK-tól elküldtek kétszer is, hogy ilyen nincs, nem lehet ide-odaugrálni. Az OEP-nél azt mondták, ez lehetséges, csak le kell mondanom a GYES-t a MÁK-nál. A könyvelőnk szerint is ugyanez a helyzet.
Én mostmár nem értem, mit kellene tennem.

Köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:

Éva

anne01 # 2013.03.29. 11:45

somik82

OEP-nél mondták jól. Egyik nappal lemondod a gyest a MÁK-nál, következő naptól gyedet igényelsz OEP-nél.

queen33 # 2013.04.02. 13:38

Tisztelt Szakértő/Szakértők!

Elvileg 2013. augusztus 06.-án fog megszületni a gyermekem. 2013. áprilisától szeretnék táppénzre menni. A szülés időpontja előtt 28 nappal igényelhetem a TGYÁST, ami 168 nap. Tehát a GYED-et 2013. december 23.-ától kaphatom. A TGYÁS számításánál a 2012. év átlagkeresetét veszik figyelembe. A GYED számításánál is a 2012-es év átlagkeresete fog számítani esetemben? Mi alapján számítják ki a GYED-et? Mert ha most elmegyek táppénzre 2013-ban nem lesz 180 nap munkaviszonyom.
Köszönöm!

kitkev # 2013.04.03. 08:18

Tisztelt Szakértő!
33 hetes veszélyeztett terhes vagyok, a magán nőgyógyász javaslatára eddig 9-es kóddal a háziorvos kiírt táppénzre, minden probléma nélkül. Mai nap kiderült, új házitovosunk lett, aki fel volt háborodva szinte, hogy mit keresek én ott nála, nem neki kell ezt a táppénzt kiadnia, hanem az "állami" nőgyógyászati központban kell kérnem. Ennek ellentmond a védőnői tájékoztatás, miszerint a háziorvos is kiírhat 9-es kóddal, csak kell a szakorvosi javaslat mellé. Ugyan ki akarna a mai egészségügyben, veszélyeztett terhesként órákig sorba állni az állami nőgyógyászati rendelőben egy papírért? Aki teheti, úgyis maszek dokihoz jár, és nem csak a terhesség esetén, a mai világban... Kérdésem az lenne, hogy van-e országos törvény erre, ha igen, hol találom vagy pedig lehet-e a törvényt megkerülni, és városi szinten eltérően szabályozni, mert az új háziorvos szerint Székesfehérváron ezért hozták létre azt a bizonyos állami nőgyászati központot... (Végül nagy kegyesen odaadta a papíromat, de a kolléganőnek mondta, hogy a jövőben nála ilyen nem lesz, az új kismamákat nem fogja kiírni.) Ami szerintem felháborító, hogy két rendszerből két eltérő információt kap a kismama, és dobálják ide-oda, mint valami bábut (háziorvos/védőnő). Köszönöm, de én nem vagyok senki bábuja, főleg nem a 8. hónapban!
Előre is köszönöm válaszukat.