GYED,GYES, táppénz


Nenikő # 2011.08.16. 05:49

Üdv!

Az alábbi a problémám:
2010.11.09-től folyamatos táppénzen voltam 2011.06.22-ig, amíg a lányom megszületett.
Kormánytisztviselői jogviszony.
Annak rendje és módja szerint minden hónapban leadtam szabályosan a táppénzes papírokat és november, decemberben mégis a rendes bérem utalták.
2011. június hónapban táppénz, kórházi táppénz és tgyásra lettem jogosult.
Most kaptam egy levelet, hogy 175e forinttal tartozom nekik munkabér túlfizetés miatt.

Azzal magyarázzák, hogy a táppénz elszámolás miatt nem vonták vissza a túlfizetést csak most, ezzel a béremmel, mert időközben volt illetményemelés november 27-től.

Ha ők hibáztak jogos-e a követelés? Ezt meddig érvényesíthetik velem szemben? Az összeggel sem értek egyet, mit tehetek?

agica20 # 2011.08.15. 15:09

Üdvözlök Minden Fórumozót!
Talán nem itt kellene megkérdeznem a következőt,de ez egy eléggé jól látogatott topic és reméálem valaki tud válaszolni a klrdésemre:

A fiam 21 éves.Középiskolai tanulmáényokat folytatott és szakmát szerzett.8 ált.+ 9.+ 10.oszt. + 3 év szakmai képzés.A szakmájában nem akar elhelyezkedni és továbbtanulna estin a két éves érettségi előkészítőn./Közben nem fog dolgozni/.

Kérdésem,hogy a társadalombiztosítási ellátásokra hogyan lesz jogosult,hol és hogyan kell ezt intéznem és melyik dátumtól.

Köszönöm,ha valaki válaszol!

Dödölle1 # 2011.08.15. 11:51

Tisztelt Fórumozók, Szakértők!
Egy barátnőm kismama, és nem tudja fog e kapni táppénzt, és egyebeket. Erre a kérdésre szertnék választ kapni!

2009.03.06.-2010.02.18.-ig 4 órás bejelentett m.viszony
2010.02.25.-2011.08.05.-ig munkanélküli
2011.02 hó-ig tanfolyamra járt, melyre a munkanélküli hivataltól küldték, erre az időre 65.000 Ft-ot kapott.
03, 04 hóban álláskeresési támogatást kapott.
2011.05.07-től határozatlan idejű munkaviszonya van, bruttó 78.000 Ft-ot kap.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Szép napot kívánok mindenkinek!

  1. A barátnőjének javaslom, hogy részletes tájékoztatásért keresse fel a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező Magyar Államkincstár Családtámogatási Irodáját, illetve a Fővárosi/Megyei Kormányhivatal Egészségbiztosítási Szakigazgatási Szervét.
  2. Táppénzre jogosult. (Főszabály szerint annyi napig, ahány biztosításban töltött nappal rendelkezik.

A társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 5. §. és 4. §. a) 4. értelmében a munkanélküliek közül a következő személyek biztosítottak: Az álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, keresetpótló juttatásban, vállalkozói járadékban, valamint munkanélküli-járadékban, álláskeresést ösztönző juttatásban, nyugdíj előtti munkanélküli segélyben (a továbbiakban együtt: álláskeresési támogatás) részesülő személy.

Azt, hogy az Ön által közölt időtartam (tanfolyan)a felsorolásba beletartozik-e, azaz, hogy biztosítottnak minősül-e a TB igazolvány tartalmazza.)

3. A GYES, Csp., anyasági támogatás alanyi (állampolgári jogon) jár és a MÁK folyósítja.

4. THGY és GYED ellátásra főszabály szerint az jogosult aki biztosított és a szülést megelőző 2 éven belül 365 nap biztosításban töltött idővel rendelkezik.
Tekintettel arra, hogy nem közölte a szülés várható időpontját, továbbá nem tisztázott, hogy az MNS ideje alatt hány napig volt biztosított kérdésére érdemben válaszolni nem lehet.

Üdv :)

Dödölle1 # 2011.08.15. 08:37

baba.goa22 2011.08.09. 23:09

Jó estét!

Alábbi kérdésemmel fordulnék Önökhöz:
1 éves kislányommal vagyok itthon gyesen. Jön a kistesó. Lehetséges az, hogy a kisebbik babával a férjem menjen el gyedre és én maradjak gyesen? Hogyan működik ez? Lehetséges, hogy mindkettő összegét megkapjuk, vagy 2 gyerekre is csak a gyes összegét kapom meg?
Köszönöm, várom válaszukat

1997. évi LXXXIII. törvény
a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

(3) A szülők közös háztartásában élő gyermeke után egyidejűleg csak az egyik szülő jogosult táppénzre, gyermekgondozási díjra.

(4) Ha a szülők a közös háztartásban élő gyermek(ek) után egyidejűleg jogosultak lennének az (1) bekezdés szerinti ellátások és a gyermekgondozási támogatás bármelyik formájára, úgy - kivéve az (5) bekezdésben foglalt esetet - ellátást választásuk szerint csak egy jogcímen és csak az egyik szülő részére lehet megállapítani.

Lefordítva: Nem lehetséges az, hogy a közös háztartásban élő gyermekek egyikével az apa legyen otthon GYED-en, a másikkal pedig az anya GYES-en.

Ellátást csak 1 jogcímen és csak az egyik szülő részére lehet megállapítani!!!

További kérdéseivel a Magyar Államkincstár Családtámogatási Irodájához és a Fővárosi/Megyei Kormányhivatal Egészségbiztosítási Szakigazgatási Szervéhez fordulhat.

Fee22 # 2011.08.15. 08:32

Jó reggelt!
Május óta állásidőn vagyok.Májustól nem kapom a Gyest,mert visszamondtam annak reményében,hogy megyek dolgozni.Mivel a cég nem tud foglalkoztatni ezért maradt az állásidő,mert a közös megegyezés feltétele nekem nem felelt meg.Viszont most ismét babát várok.Kérdésem az lenne,hogy a Gyest megigényelhetem e újra ( az első gyermekem után aki még nem 3 éves)hiszen nem fogok dolgozni és úgy tudom az állásidő mellett lehet gyest kapni?Viszont nem tudom,hogy ez mennyire fog beleszámítani az új babám születése utáni juttatásokba,Tgyásba?Most az állásidőt veszik majd alapul vagy pedig a Gyest ha ismét megigényelem?Válaszukat előre is köszönöm!

Dödölle1 # 2011.08.15. 07:54

patera 2011.08.10. 10:52

Tisztelt Szakértő !

A munkáltatóm beutalt szakvizsgálatokra, ami egy egész napot igénybe vett. A háziorvoshoz is elmentem ( mivel köteles vagyok bemutatni az eredményeket ), illetve mivel azon a napon nem tudtam menni dolgozni. Ő közölte, hogy egy napos táppénz nincs, csak igazolást tud kiadni. A munkáltatóm ezt az igazolást nem ismerte, így közölte ( a Magyar Államkincstárt megkérdezve ), hogy igazolt, fizetés nélküli napnak fogják számfejteni. Létezik, hogy erre a napra semmilyen juttatás nem jár ?? Ha még több vizsgálaton kellett volna részt vennem, ami 3-4 napot vett volna igénybe, akkor az rendben lenne ? Miért is ?

1. A keresőképtelenség és keresőképesség orvosi elbírálásáról és annak ellenőrzéséről a 102/1995. (VIII. 25.) Korm. rendelet rendelkezik.

Ebben olyan rendelkezés, hogy 1 napos táppénz nincs nem szerepel.

2.

1992. évi XXII. törvény
a Munka Törvénykönyvéről

107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól

  1. amíg állampolgári kötelezettségét teljesíti;
  2. közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés] halálakor, esetenként legalább két munkanapon át;
  3. ha keresőképtelen beteg;

d) a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára;

  1. amíg önkéntes, illetőleg létesítményi tűzoltóként tűzoltási vagy műszaki mentési szolgálatot lát el, feltéve, hogy a tűzoltás és a műszaki mentés nem munkaköri kötelessége;
  2. a véradás miatt távol töltött teljes időtartamra, a munkahelyen kívül szervezett véradás esetén legalább négy órára;
  3. ha elháríthatatlan ok miatt nem tud a munkahelyén megjelenni;
  4. munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a munkáltató engedélye alapján;

151. §

(2) A munkavállaló részére távolléti díj jár:a) a 107. § a) pontjában meghatározott távollét miatt kiesett munkaidőre;

  1. a 107. § b) pontjában meghatározott esetben két munkanapra;
  2. a 107. § d) és f) pontjában meghatározott esetekben;
  3. a munkaszüneti nap (125. §) miatt kiesett időre;
  4. a szabadság (131-132. §) időtartamára;
  5. a szoptatási munkaidő-kedvezmény [138. § (5) bekezdés] idejére;
  6. a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott munkavégzés alóli felmentés időtartamára.

(3) Ha a munkavállaló a munkáltató engedélye alapján mentesül a munkavégzés alól [107. § h) pontja], az emiatt kiesett munkaidőre megállapodásuk szerint jár díjazás.
(4) A munkavállalót, ha a munkáltató működési körében felmerült okból nem tud munkát végezni, az emiatt kiesett munkaidőre (állásidő) személyi alapbére illeti meg.

  1. a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára.

Fentiek értelmében a munkáltató által elrendelt orvosi vizsgálat teljes tartamára munkabér (távolléti díj) illeti meg!

Metrika # 2011.08.12. 05:16

Tisztelt szakértők, válaszadók!
Nagyon szépen kérem, hogy valaki válaszolja meg valamilyen formában a nemrégiben feltett kérdésemet.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Metrika

patera # 2011.08.10. 08:52

Tisztelt Szakértő !

A munkáltatóm beutalt szakvizsgálatokra, ami egy egész napot igénybe vett. A háziorvoshoz is elmentem ( mivel köteles vagyok bemutatni az eredményeket ), illetve mivel azon a napon nem tudtam menni dolgozni. Ő közölte, hogy egy napos táppénz nincs, csak igazolást tud kiadni. A munkáltatóm ezt az igazolást nem ismerte, így közölte ( a Magyar Államkincstárt megkérdezve ), hogy igazolt, fizetés nélküli napnak fogják számfejteni. Létezik, hogy erre a napra semmilyen juttatás nem jár ?? Ha még több vizsgálaton kellett volna részt vennem, ami 3-4 napot vett volna igénybe, akkor az rendben lenne ? Miért is ?

baba.goa22 # 2011.08.09. 21:09

Jó estét!

Alábbi kérdésemmel fordulnék Önökhöz:
1 éves kislányommal vagyok itthon gyesen. Jön a kistesó. Lehetséges az, hogy a kisebbik babával a férjem menjen el gyedre és én maradjak gyesen? Hogyan működik ez? Lehetséges, hogy mindkettő összegét megkapjuk, vagy 2 gyerekre is csak a gyes összegét kapom meg?
Köszönöm, várom válaszukat!

Léna2008 # 2011.08.09. 20:38

Az alábbi kérdésemre a válasz viszonylag sürgős lenne. (holnap reggel kell választ adnom egy munkalehetőségre)

Ikergyermekeim 8 hónaposak, itthon vagyok Gyed-n. A régi munkáltatómnál nagy átszervezések vannak vélhetően a felmentési védettségem leteltét követően nem fognak tudni alkalmazni. Most kaptam egy állásajánlatot, de úgy értelmezem a szabályokat, hogy a gyermek(ek) egy éves koráig nem folytathatok kereső tevékenységet gyes folyósítása mellett.
A kérdésem: ha most megszüntetem a gyedemet, elmegyek dolgozni, akkor egy éves koruk után sem igényelhetem meg a gyest (természetesen a szabályok szerint csak szimpla) munka mellett?
Köszönöm

(elnézést, hogy itt is feltettem a kérdést, de ezt a témakört utólag találtam meg)

Hajnica0522 # 2011.08.09. 17:20

Tisztelt Szakértő!

Nagyon nagy szükségem lenne a segítségére.
A kérdésem GYED-re és TGYÁS-ra irányulna.
Helyzetem a következő:

2004. januárja óta folyamatos biztosított jogviszonnyal rendelkezem.
2004-2010. márc. 15.-én megszűnt a munkaviszonyom. 28 napig passzív táppénzen voltam, majd 2010. április 14.-étől munkanélküli ellátásban részesültem. Ezt 2010. május 25.- 2011. feb. 15.-ig szüneteltettem mivel a munkaügyi központ által támogatott képzésen vettem részt. 2011. feb. 16.-tól újra munkanélküli ellátásban részesülök egészen 2011. okt. 01.-ig. Ez után a munkanélküli központ 90 napig álláskeresési segélyt tud részemre biztosítani ami ő elmondásuk alapján biztosított jogviszonynak minősül. A kérdésem az lenne, hogy e felállás szerint mi alapján fogják számolni a TGYÁS-om és a GYED-em.
Többszöri OEP-el való beszélgetésemből már kiderült, hogy jogosultnak jogosult vagyok az ellátásokra, de egyértelmű választ nem kaptam arra, hogy miből is fogják számolni az ellátásokat. Az egyik ügyintéző azt mondta a TGYÁS-omat a munkaviszonyból származó tavalyi jövedelmem alapján, de a GYED-emet nem tudta pontosan megmondani, mert az már átcsúszik a jövő évre és abban az esetben elvileg az ez évi jövedelmem a mérvadó. De ez évben nem volt más csak a munkanélküli.
Kérem segítsen nekem ebben a bizonytalan helyzetben eligazodni.

Üdvözlettel:
Hajni

szesza8 # 2011.08.09. 13:54

Tisztelt szakértő!

Azt szeretném kérdezni, hogy gyermekem októberben tölti a 2. évét. Vissza szeretnék menni dolgozni és az lenne a kérdésem hogy mennyi időt kell min. munkaviszonyban eltöltenem hogy ismét gyereket vállalhassunk? Úgy gondolom,hogy 8 órában érdemes vissza menni mert akkor az alapján számítják majd a thgy, gyed-et. Apuka milyen feltételek mellett igényelheti a gyest? Mindenfajta táppénz munkaviszonynak számít?

agica1966 # 2011.08.09. 07:49

Tud valaki segíteni táppénzzel kapcsoatban?
2010.04.02-től voltam táppézzen 2011.04.02-ig.Utána 40 nap szabadságon voltam,most meint táppénzzen vagyok,még aug.23-ig.A mostani táppénzt mink alapján kell kiszmítani?eddig a táppénzem:68000 Ft körül volt,most 40000Ft-ot kaptam.Jó ez így?

Juc1 # 2011.08.07. 21:46

Pinkoci kérdése érdekelne engem is,ugyanabban a cipöben járok(bér környékén is) csak nekem 2010.02.16 született babám akire hamarosan lejár a gyed és gyes lenne..gondoltam próbálok sos várandós lenni február környékén+ - 2 hónappal és akkor kivenni a szabikat majd táppénzre menni ismét de mivel ,az én munkahelyemen aki nem dolgozik 1 hónapig orvosi alkalmasságin kell átesnie ha a vállalat beszél a dokival és olyan ürüggyel találnak egy nem alkalmas dolgot rajtam már csak azért is nem kell kivennem a szabikat és táppénzre sem menni...igy gáz...nemtudom mit kéne tennem..ha most összejönne a baba egy két hónapon belül akkor most maradna a gyedem majd februártol gyes -t átváltani arra a pár hónapra amig meg nem születik táppénzre de szabira semmiképp sem menni lehet igy?
a táppénz mégiscsak több ..anno 2009 ben 150 volt a netto táppénzem amit kézbe kaptam a fizetésem nem volt annyi...most meg a fele a gyedem a táppénznek:(((
nyilvánvalóan szeretnék a legjobban járni mert amai világban az is számit nem mindegy mennyi lesz a köv gyedem vagy tgyásom ha lesz olyan egyáltalán...miböl számolnák egy 2012 évvégi gyermeknél gondolom nem a 2012 táppénz vagy gyesböl hanem a 2011 es gyedböl amit most kapok vagy netán a munkabéremböl ami 2008 volt a teljes évi?vagy a 2009 táppénzes évi??ill 2010 fele tgyás fele gyedesből nagyon szépen köszönöm a segitségeteket.

juditka0229 # 2011.08.07. 13:58

Hello!!! Nekemegy olyan kérdésem lenne hogy felmondtam a cégemnél, egy külfödi munka miatt, de egy héttel a felmondási idő letelte előtt tudtam meg hogy terhes vagyok. Jár e nekem valami??? A passziv táppénz megyszűnt, ugye? Tudok valamit tenni??? Hát ez nem egy szerencsés helyzet....

pazs # 2011.08.02. 13:06

Lajkani, olvass vissza. A felszámolás alatt álló cégre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a felszámolás alatt nem állóra.

Lajkani # 2011.08.02. 12:47

Tisztelt Szakértő!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a kisfiam 2009. 08.06.-án született. Tehát a GYED-em lejár 2011.08.06.-án. A cég ahol dolgoztam felszámolás alatt áll. Felvettem a kapcsolatot a felszámolóval, hogy dolgozni szeretnék 08.07-től és azt a választ kaptam, hogy menjek GYES-re és mellette menjek el 6 órában dolgozni, mert ők nem tudnak foglalkoztatni, mondván hogy GYES alatt nem mondhatnak fel. Vagy várjam meg amig a felszámolás befejeződik vagy azt, hogy a kisfiam betöltse a 3 éves kort, és akkor kiadják a szabimat felmondási időt valamint a végkielégítést. Megszeretném kérdezni, hogy ez ténylegesen így van-e, vagy pedig olvastam állás időt, ha a munkáltató nem tud foglalkoztatni, de nem tudom, hogy ez a felszámoló cégre is vonatkozik-e.

Köszönnöm mielőbbi válaszaikat!

Anita

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.30. 10:42

Xeniua, mivel a munkáltató új, és nem biztos, hogy törvény szerinti üzemi jogutódlás van (ezt nem tudhatom), ezért nyilván a korábbi munkaviszony megszűnik, és újat létesítesz. De az új a munkaszerződésben megállapodtok, hogy az előző munkáltatónál töltött időt a végkielégítés, a felmondási idő és az esetleg a munkaviszony hosszához kötött egyéb juttatások tekintetében úgy tekintitek, mint amit az új munkáltatónál töltöttél. Lehet másképp is fogalmazni, például kifejezetten a munkajogi jogutódlást ismerni el, de az nem egészen ugyanaz. Aláírás előtt nem lenne hiba egy jogásznak megmutatni.

anya1980 # 2011.07.30. 09:05

Dödölle , köszönöm szépen , megtörtént, visszavontam a TGYÁS igényem, és csak a szülés napjától igénylem. Megjegyzem, a TGYÁS akkor járna , ha meglenne a 365 biztositott napom, ami addig még lehetséges, ha és amennyiben a kisfiam aug . 10 -ig bent marad a kis helyén - ami eléggé necces... Felhivtak az OEP től hogy az igénylésem elutasítják mert még csak 350 nap van ... (júli 25 -tel) . Vicces.. hogy lenne több , ha 2009 .08.22 -től csak ennyi a biztositott napom hisz 1 évig gyesen voltam???? Na, hát igy szüljünk és szaporodjunk.. kábé sehogy.

pinkoci # 2011.07.29. 20:01

Tisztelt szakértő!
A kérdésem a következő lenne:
2010 február 01.-én született a kisfiam akivel jelenleg gyeden vagyok 2011.februárjáig.2009.oktoberétől 2010,februárig tápénzen voltam majd tgy-ás és gyed.A fizetésem 2009-ben bruttó 239000-ft volt.Tervezzük a második babát és szeretném tudni,hogy hogy járok jobban anyagilag,/mert gyedbe már nem fogok szülni/ha a gyed után szabit veszek ki vagy pedig táppénzre megyek,mert a kisfiam 2-éves koráig teherbe szeretnék esni.mennyi lenne a t-gyás és a gyed?illetve,kisfiam 2.életévét betölte után terhesen a gyed után milyen juttatásban részesülnék?Hogy csinálják azok az anyukák akik 2 babát válalnak egymás után és nem mennek vissza dolgozni?
Köszönöm a választ!

Xénia72 # 2011.07.28. 11:25

Köszönöm KBS!!

Utánajárok ennek a jogutódlás elismerésnek. Nekem az is jó lenne. Ilyenkor új munkaszerződés kell, vagy pedig a régihez egy kiegészítés?

És gondolom, ezt feltétlenül bele kell írni, hogy a munkaviszony az xy cégnél folytatott m.viszony folytatása. ?

Köszi még egyszer!!

X.

Cseténé # 2011.07.28. 11:18

Tisztelt C.!
Augusztus 19-én teleik le a gyesem, akkor tölti be a kisfiam a 3. életévét. Visszamennék dolgozni, de nem tudom elvállalni a munkahelyem által felajánlott helyet, műszakozás miatt. Viszont aug. 20-tól a nagyobb fiam után fogok gyest kapni tartós betegség miatt. Kérdésem a következő lenne. Míg nem találok új munkahelyet fel kell mondanom a régin? Vagy maradhatok állományban a gyes miatt? Ugyanolyan védettséget biztosít ez a fajta gyes is, mint a kisgyermek 3 éves koráig járó? Tehát a munkahelyem elküldhet, vagy nem?
Ha viszont mindenképp fel kell mondanom, mert nem yújt védettséget van rá módom, hogy kérjem a közös megegyezést, vagy nekem kell felmondanom?
Mielőbbi válaszát előre is nagyon köszönöm! Nem szeretném, ha átvágna a cég!

Dödölle1 # 2011.07.28. 08:36

anya1980

Tekintettel arra, hogy a baba csak 08.22-re várható érdemes lenne addig álláskeresési járadékot kapnia, így további biztosításban töltött napokat szerezne és (ha az okmányaiban is az szerepel amit közölt, valamint hacsak nem néztem el valamit) jogosult lenne ezen ellátásra.

A pontos számításhoz kérje az EP. igényelbíráló segítségét!

Üdv. :)

Dödölle1 # 2011.07.28. 08:29

anya1980

Tiszteletem!

Természetesen én is -mint mindenki - , segitségért jöttem.

TGYÁS kérdés : -értem, hogy a baba születésének előző két évét vizsgálja az OEP biztositási jogviszonyról.

nem értem, nekem miért nincs meg ? ebben kérném a segitséget. Adatok : -baba várható születési ideje : 2011.08.22. előző két évi adatok: 2009.08.22-2010.02.07 ig GYED előző gyermekemmel. 2010.02.08-2011.02.07 ig GYES --
  • "-----------.
2011.01.27-2011.07.25 ig MUNKANÉLKÜLI . A munkanélkülit szüneteltetni kezdtem 07.25 én abban a hiszemben, járni fog a TGYÁS. Ma felhivtak az OEP től nem vagyok jogosult. MIÉRT? és akkor a mnélküliben miért irták a papiromra , jogosult vagyok?? mit tehetek és ezután mi az ami jár? Köszönöm a válaszokat

A mviszonyom a gyed lejártakor szűnt meg, 2010-02-07 én , utána a gyesem egy évig majd a munkanélkülinél szóltak hogy a 28 nap elkezdett pörögni most 07-25 én. aakkor igényeltem a tgyást.

Válasz:

  1. A Munkaügyi Központ nem jogosult THGY igény elbírálására! Ők nem is a jogosultságot bírálták, Ők csak az igény érvényesítéséhez szükséges igénylőlapot (Foglalkoztatói igazolás) állították ki.
  2. THGY-ra az jogosult aki biztosított ÉS a szülést megelőző 2 éven belül rendelkezett 365 nap biztosításban töltött idővel.
  3. Azt, hogy ki a biztosított a Tbj. 5. § határozza meg. (Tbj=1997. évi LXXX. Törvény)
  4. Az alanyi jogú GYES nem biztosítási idő!
  5. Önnek (durván számolva) 2009.08.22-től 2010.07.07-ig 132+38=170, 2011.01.27-től 2011.07.25-ig 179, összesen 349 nap biztosításban töltött ideje van a szükséges 365 helyett.

6.Erről a Kormányhivatal EP. szakigazgatási szervének elutasító határozatot kell hozni, amelynek 11 példányát meg kell küldeni az Ön részére!

7. A szülés napjától GYES-re jogosult.

1997. évi LXXXIII. törvény
a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

40. § (1) Terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és

  1. a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül szül, vagy
  2. a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának, illetve a biztosítási jogviszony megszűnését követően táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül.

(2) A terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

  1. a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét,
  2. közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot,
  3. a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.

Láthatja, hogy az előzetes 365 napi biztosítási időbe nem lehet beszámítani a mv. megszűnése után folyósított GYES ellátást!!! (oka: nem tartalmazza a felsorolás)

Üdv. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 07:59

Szerintem a legjobb mindenkinek a jogutódlás elismerése lenne.