GYED,GYES, táppénz


nandy # 2009.12.02. 15:12

Ha a terhesség alatt kapod meg a tájékoztatást, akkor a gyermek 3 éves koráig nem mondhatnak fel.:)

nandy # 2009.12.02. 15:16

Írok néhány példát:

  1. gyes-en vagy, de még nem terhes, megkapod a tájékozatást. A gyes végéig (+30 nap) vagy védett.
  2. gyes-en vagy, megkapod a tájékoztatást, aztán elmész táppénzre. A gyes végéig (+30 nap) vagy védett.
  3. gyes után táppénzre mész, ez idő alatt kapod meg a levelet. Közben terhes leszel. Csak a táppénz végéig (+ 15 vagy 30 nap) vagy védett.
Zsoffancs # 2009.12.02. 15:37

"Ha a terhesség alatt kapod meg a tájékoztatást, akkor a gyermek 3 éves koráig nem mondhatnak fel.:)"
akkor ha már terhes vagyok, akkor a betegállományról tégyásra váltáskor meg a tégyásról gyedre-váltás esetén védett vagyok, ennél a váltásnál rendben van minden és nincs az, hogy a tégyás és a gyed nem állt fen a szándékközléskor?

Zsoffancs # 2009.12.02. 15:37

gyes alatt, után lehet mennyi 0 bérezett nappal betegállományba? mennyire?

Zsoffancs # 2009.12.02. 15:39

véletlen elküldtem az előbb hamarabb :(
csak azért, mert van valami olyasmi, hogy annyi nap táppénz jár, amennyi dolgoztam....
de, ha nem dolgoztam, akkor nem jár egy sem, vagy ki kell vennem a szabikat, ami meg már nem védett..ugye?
a védelem csak gyes folyósításakor áll vagy a gyerek 3 éves koráig?

Zsoffancs # 2009.12.02. 15:40

Ha kirúgnak, kérhetem a cégtől, hogy a szabimat napokban adják ki, tartva addig a biztosításom vagy csak szabimegváltás jöhet szóba?

Zsoffancs # 2009.12.02. 16:38

"gyes után táppénzre mész, ez idő alatt kapod meg a levelet. Közben terhes leszel. Csak a táppénz végéig (+ 15 vagy 30 nap) vagy védett."
és akkor csak gyest kapok?

Zsoffancs # 2009.12.02. 16:50

Más: képzeld/képzeljétek
Tegnap egy 3 hete gyes mellett dolgozó kismamát rendkívülivel elküldtek a cégemnél, mert az egyik kerámiagépet nem megfelelően használta, így elromlott és több napra kiesik a munkafolyamatból.
Ez az ok törli valóban a védettséget, ugye?

Alda # 2009.12.02. 19:57

Üdvözletem! Kérnék egy kis segítséget amennyiben lehet! Gyes utáni felmondásról lenne szó. 2009.12.08.án tölti kislányom a 3 évet felvettem a kapcsolatot a munkáltatómmal aki közölte hogy nem kíván foglalkoztatni írjam alá a közös megegyezést kifizeti a szabadságomat meg ami jár az Ő megfogalmazása szerint.
Sajnos a táppénzem papírjaimat sem adták le annak idején sőt még a Gyedemnek is én jártam utána.
Én 1976-ban születtem kislányom 2006-ban egyedül nevelem.
2006.06.01-óta dolgoztam ott bruttó 62.500ft-os bérrel, 2006.10.12-12.05-ig táppénzen voltam, 2006.12.06-12.31-ig Gyáson.
Utána Gyeden és Gyesen
A szabadságokat elvileg kiszámoltam remélem jól
2006 11nap
2007 23nap
2008 21nap
A kérdésem az lenne hogyan tudom a szabadságok pénzbeni összegét kiszámolni valamint mi jár még? Köszönettel

Gangi # 2009.12.02. 20:55

Sziasztok!

Tud valaki segíteni?

Már jártam itt, de most konkretizálódott helyzetem, és azt szeretném tudni, hogy jól gondolom/tudom-e a jogszabályokat, nehogy félre értsem.
Kislányom júl.-én lesz 2 éves. Ekkor visszamegyek dolgozni, és igénylem a GYES-t. Kiveszem a szabadságom, majd még dolgozok kb. 4 hónapot december végéig, hogy meglegyen a 180 nap. Eközben szeretnék teherbe esni. Majd januártól táppénzen lennék szülésig.
Ekkor a táppénz és majd a TGYÁS is a 180 napi bérem alapján számol? A GYES-t egyáltalán igényelhetem, végig? Vagy meddig lehet, és ez nem zavar be. Viszont míg nem vagyok terhes mindenképpen kellene, mert különben kirúg a főnököm, úgy tudom csak ez véd.

Várom válaszotok, előre is köszönöm

Angéla

Kozmáné P.M.A. # 2009.12.03. 10:48

nandy:

Azt értem, hogyha visszamegyek dolgozni, kiveszem a TGYÁS és a GYED idejére eső szabit... Azt nem tudom pontosan, hogyha itthon maradok GYET-en, akkor ez hogy történik. Letöltöm a szabit és utána eljövök fizetetlen szabadságra? Mikor kell beadni a GYET igénylést, csak ezt követően?

Béluskám # 2009.12.03. 13:17

Szervusztok!Engem is a csoportos leépítés esete érdekelne, mert húgom tegnap kapott egy levelet a munkáltatótól, értesítés csoportos leépítési szándék címmel. Ő jelenleg gyeden van, de babát vár.
Elmehet betegállományba gyed helyett? Szülés után újra gyedre? Vagy nem, mert nem volt betegállományba, amikor kapta ezt az értesítőlevelet?
Üdvözlettel:
Béla

nandy # 2009.12.03. 13:54

Mivel a közlés időpontjában már terhes volt, ezért a második baba 3 éves koráig védelmet élvez. Akár elmegy táppénzre, akár nem.

nandy # 2009.12.03. 13:56

Kozmáné:

A gyet melletti jövedelem nincs korlátozva, csak a munkavégzés ideje, ezért úgy gondolom, hogy már a szabadságok igénybevétele alatt is igényelhetsz gyet-et, mert ténylegesen nem dolgozol.

Kozmáné P.M.A. # 2009.12.03. 15:29

nandy:

Köszönöm a segítséget, munkádhoz további sok sikert.

Béluskám # 2009.12.03. 15:36

Köszönöm.
Járni fog neki a gyed alatt a szabadság? Vagy ez a levél miatt nem?
Üdv.: Béla

beatrix03 # 2009.12.03. 15:50

Sziasztok,

valaki segítsen kérem. 9 éve vagyok alkalmazott egy cégnél, jelenleg GYED-en vagyok januárig.
Bementem a munkáltatómhoz, hogy januártól ismét szeretnék munkába állni, de sajnos a cég nem tud munkát adni nekem. A cég 3 éve minden alkalmazottat elbocsájtott, de a cég maga még létezik. Azt ajánlotta a munkáltató, hogy közös megegyezéssel búcsúzzunk el egymástól, én ebbe természetesen nem szeretnék belemenni.
Hogyan tudok eljárni, milyen jogszabályok vannak erre vonatkozóan?

Köszönöm segítségeteket!

Bea

buculka # 2009.12.03. 20:13

szia!
engem nem rugtak ki mert nem sikerült nekik!
a mai napig jogviszonyom van!!!
2005 január 13 óta
csak ez a jogviszony az idén júliusban lett bejelentve!ezért nem értettem én sem hogy kaphattam gyedet!
a gyed ígénylő papírom is elég nehézkesen sikerült kitölteni!háromszó voltam a tb-nél azokkal a papírokkal és egyszer sem volt jól kitöltve!
a főnökkel való beszélgetésem során kiderült csak volt valami sumágság,mert a gyes meletti 3 hónapos munkámnak sehol nincs nyoma!sem bérpapír sem a magánnyúgdíj pénztáron nem volt pénz!!
nem írtam alá semmit!egyszerűen csak nem mentem be dolgozni!
végülis a lényeg az volna hogy kaphatom meg a végkielégítést???még érvényes jogviszonyom van december 13-ig!!!!
várom válaszod
köszi:)

nandy # 2009.12.03. 21:28

buculka:

Nem értem, hogy miről beszélsz... Ha nem voltál bejelentve, akkor nem járt volna gyes... Vagy mégis bejelentettek, csak fizetés nélküli szabin voltál?
Nem értem..

nandy # 2009.12.03. 21:29

Béluskám:

Már hogyne járna a GYED... hiszen a munkaviszony fennáll.

nandy # 2009.12.03. 21:31

beatrix:

Sokszor leírtuk már, hogy a munkáltatónak foglalkoztatási (de legalábbis bérfizetési) kötelezettsége van. Ha nem tud munkát adni, az legyen az ő baja.

Más kérdés, hogy ha a munkáltató évek óta nem működik, akkor az nem sok jóra utal...

nandy # 2009.12.03. 21:32

Kozmmáné:

köszönöm, igyekszem :)

csiporgo # 2009.12.04. 13:22

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Előre is köszönöm.
2001 óta folyamatos munkaviszonyom van.2006 januárjában terhes lettem,majd áprilistól táppénzem voltam október 17-ig.(szülésig).Ezután gyás,gyed,gyes következett.Jelenleg második babámat várom,mellyel február elejére vagyok kiírva.Október 17-én lejárt a gyesem.Most szabadságon vagyok december 8-ig.(munkáltató kiadta)Utána táppénzre szeretnék menni január közepéig.Szeretném tudni,hogy mehetek-e?Január közepétől meg gyást kérném.Munkaviszonyom meg van.Szabadság,táppénz(már ha kapok)ideje alatt nem rúghat ki.Ugye?Terhesség miatt.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Lilla

nandy # 2009.12.04. 13:24

A terhességed miatt nem rúghat ki. Akkor sem, ha nem vagy táppénzen. Tehát akár dolgozhatsz is a szülésig, ha az állapotod megengedi.

csiporgo # 2009.12.04. 13:31

Nem számítottam ilyen gyors válaszra.Köszönöm szépen!
Akkor szabadság lejárta után mehetek táppénzre?
Sajnos dolgozni nem tudok,több ok miatt sem.(munkakör,veszélyeztetett terhesség)
Szerinted szülésig maradjak táppénzen vagy szülés elött kérjem a gyást?