Előrehozott öregségi nyugdíj


lezli53 # 2014.09.02. 14:59

Kedves Miklós53! Én is gratulálok, hiszen ennyi idősen már nagyon nehéz munkát találni!
Én is várom a nyugdíjat 630 napom van hátra, azaz 390
munkanap!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.09.02. 13:15
...r'anita'...Régen volt olyan,hogy a munkaadó /munkahely/ befizette a nyugdíjjárulékot az ONYF.-nek és így eltudott menni /eltudtak menni /a dolgozó/k/,de hogy most van e ilyen lehetősége a munkaadódnak,nem tudom...?????-
  • Neked 2017-Szeptember a nyugdíjkorhatárod,/ ha nincs korkedvezményed/elég sokat kellene fizetni a munkaadódnak,kérdés,hogy vállalja e!--Saját magad nem válthatod ki így!...Üdv.
r.anita # 2014.09.02. 10:43

Tisztelt Forumozok,

1954.marciusaban szulettem, 46 ev munkaviszonyom van (3 ev tanulo idoszakkal egyutt. Sajnos a munkahelyem becsodolt, igy a heten dolgozom utoljara, az 1 honap felmondasi idomet nem kell ledolgoznom. Oktober 12-eig tartmeg a munkaviszonyom, a vallalat fizetesi problemakkal kuzdott, mar 4 honapja nem kaptunk fizetest. Azt mondtak, hogy majd oktoberben kapunk meg mindent egyben, 2 havi vegkielegitest, ill. en meg plusz 1 havi bert a korom miatt. Ezutan elmehetek 3 honap munkanelkulire. Ugy tudom, az elorehozott nyugdij megszunt, igy sajnos meg nem tudok rendesen nyugdijba menni. Viszont ha jol tudom, ha elore befizetnem a jarulekokat, akkor minden tovabbi nelkul nyugdijaznanak.
A fenti problemammal kapcsolatban varom a valaszokat, javaslatokat: hogy jarnek a legjobban? megfeleloen jar-e el a munkahelyem? mennyit kellene befizetnem jarulekkent elore,hogy nyugdijazzanak? igyenbe vegyem-e a munkanelkulit, vagy sem?
Elore is koszonom a segitseget, valaszokat!Surgos lenne!

Miklos53 # 2014.09.02. 08:11

Kedves Joe bácsi!
Örömmel olvastam amit a kormány és szakszervezetek tárgyalásáról írtál mert erről nem hallottam. Nekem is majdnem 43 évem van és MENNÉK!. Négy unokám van Olaszországban és szeretnék már egy kicsit foglalkozni velük, nem csak 1 évben 1-2 hetet. A Bajnai kormány emelte meg a nyugdíjkorhatárt 2009 végén. Az Orbán kormány pedig 2011 végén eltörölte az előrehozott nyugdíj lehetőségét. Nem bízok sem a politikusokban sem a szakszervezetbe. Nem hiszek abban hogy a Fidesz képes lenne elismerni a rossz döntését és visszacsinálja a törvényt.!!!
Ne legyen igazam!!!
A reális az hogy majd csak eltelik ez a két év valahogy!!!

Miklos53 # 2014.09.02. 07:44

Kedves Joe bácsi és Lezlie!
Örömmel tájékoztatlak Benneteket hogy sikerült elhelyezkednem épületgondnokként az épületgépészmérnöki diplomámmal! Nagyon örülök neki!!! A júniusi vigasztaló szavatok nagyon sokat jelentett nekem és segített is!!!
A munkaügyi hivatalban is megdicsértek hogy majdnem 61 évesen sikerült munkát találnom. Még 736 napom van hátra.
HAJRÁ RATKÓ GYEREKEK!!! Minket nem lehet elpusztítani.

szafika # 2014.08.31. 14:50

Joe bácsi ! Én drukkolok nektek ezerrel !!!!! mert ha még ennyi sem elég ?! akkor mennyi lenne ?!!!!!!

joe bácsi # 2014.08.31. 11:35

A napokban olvastam, hogy szeptemberben a szakszervezetek javaslatára a kormánnyal tárgyalásokat kezdeményeznek a korkedvezményes és a korengedményes nyugdíj ujraélesztésére. 46 éves szolgálati idő után igazán lehetőséget adhatna a kormány arra, hogy valamilyen formába elmehessünk mi férfiak is nyugdíjba. Ha a nagy vezérünk lenne olyan gáláns és lehetőséget adna a hosszú szolgálati időt szerzett embereknek mert eddig jót nem tett ezzel a korosztállyal.Mert tisztán látszik,hogy minden azon múlik ,hogy a diktátor hogy dönt.Nagyon szurkolok a MSZSZ tárgyalódelegációjának,hogy valamilyen eredményt elérjenek,mert higgyék el ez a korosztály nagyon sokat dolgozott és rájuk férne a pihenés.Nem beszélve arról,hogy a felszabadult munkahelyeket betölthetnék a fiatalok.Kevesebb lenne a munkanélküli és sem egy mellékes szempont.Nekünk nem maradt más csak bízni a szakszervezetekben akik talán valamit el tudnak éni .Ha ez nem sikerül nekünk végünk van mint a botnak,nem számíthatunk senkire és semmi jóra.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.08.25. 17:38

Bogi,menj át a '40 év munkaviszony után nyugdíj' Fórumra,ott előbb válaszolnak rá.

Bogi56 # 2014.08.22. 16:14

Sziasztok!
A 40 évhez kell nekem 1-2 év, 18 éves korom óta dolgozom,most múltam 56 éves. 1 évig voltam munkanélkülin,2010 után,ezt a dátumot azért írom, mert aki 2010 után volt munkanélküli, annak fizették a nyugdijjárulékot ( ezt a hírt hallottam). Egy gyerekem van, 13 hónapos kora óta dolgozom.
Azért itt kérdeztem ezt,mert többféle információt hallottam, hogy több kiskapu van.
PL Ha alkalmatlannak bizonyítanak fizikailag (egészségügyben dolgozom ),vagy
a munkáltató elbocsájt közös megegyezés nélkül,akkor fordulhatok a munkaügyi központhoz,és ök 45 nap után rendezik a nyugdij elötti igazolt éveimet.
Ezzel kapcsolatban szeretnék információt,hátha ezt valaki már végig csinálta.
Köszönöm

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.08.22. 15:05

@@@ Sokszor az a baj,hogy a kérdező sem tudja azt,hogy nála mi a helyzet,az internet világában már sok mindenre tehet szert. És ha a kérdező nem tudja,akkor mi,aki segíteni szeretnénk,főleg nem tudjuk.Kedves Bogi,most mi a helyzet......??? @@@

szafika # 2014.08.22. 09:38

Bocsi , most nézem , akkor 58-as vagy , ha idén voltál 56 éves . Mikor kezdtél dolgozni ? év , hónap , voltál-e munkanélküli ? hány gyereked van ?

szafika # 2014.08.22. 09:33

Bogi ! " másfél 2 évem lehet nyugdíjig ......" Nem kérted még le soha a nyd intézettől az éveid összeszámlálását ? mert ha 14 évesen kezdtél dolgozni , ha végig volt munkahelyed , ha sose voltál munkanélkülin , akkor 56-ban születettként akár már egészen közel is lehetnél a nyd-hoz / az akcióshoz / .

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.08.22. 07:53

....Illetve ha 1956-ban születtél,ezt akartam írni az utolsó sorokban,mert nem tudom azt,hogy ez a 'Bogi56' mit takar.... De ha 1956.-ban születtél akkor most vagy 58-éves és akkor 7-éved van még a 65-éves nyugdíjazásodig...Bocsika,de nem értem azt sem,hogy mit takar az,hogy....'Másfél-két évem lehet a nyugdíjig. ...??? Ez hogy lehet,mert akár 1958 ban,akár 1956 ban születtél akkor is több van még,/kilenc illetve hét év/ha csak nem leszel jogosult a Nők 40 évesére,de az egy más eset..... És ha csak egy éved van e nyugdíjazásodig,akkor azt táppénzen is kitudod húzni ha van munkahelyed! Üdv Bogi.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.08.22. 07:41

Bogi56-nak. Ezek szerint 1958-.ban születtél, Nyugdíjkorhatárod 65-évesen 2023.-év /még elgondolni is sok/ . Ha nem dolgoztál olyan munkakörben ami korkedvezményre jogosítana és az lecsökkentené a nyugdíjba vonulási idődet,akkor marad a 65 év,sajnos. Kivétel a Nők 40-éves nyugdíja, mert ha meg van az a jogviszonyod ami ehhez kell és minden más feltétel,akkor abba eltudsz menni...! Ebben az esetben menjél át a '40 év munkaviszony után nyugdíj'....Fórumra és ott kérdezhetsz bővebben! / Ha 1958-ban születtél,akkor 7 év van a nyugdíjig / Ha meg lebetegedsz akkor egy évig lehetsz táppénzen utána meg.....! De a leszázalékolás a mai világban nem jó anyagilag,igaz betegen sem lehet dolgozni...! Üdv.

Bogi56 # 2014.08.21. 15:19

Üdvözletem!
56 éves elmúltam,ahol dolgozom 12 órából 11 órát talpalnom kell.Gerincemet műtötték,jelenleg is állandóan mozgásszervi problémákkal küszködöm.A 11 órás igénybevételt nem bírom. Másfél-két évem lehet a nyugdijig. Tud e valaki mondani valami lehetőséget,hogy ezt a hátralévő időt ne kelljen ledolgoznom.
Köszönöm a segítséget!

joe bácsi # 2014.08.11. 09:53

Kedves fórumozók.Európa minden országában létezik az hogy valamilyen formában megbecsülik azokat az embereket,akik nagyon hosszú szolgálati időt szereztek,de nálunk ez nem divat.A nők ugyan megkapták ezt a kedvezményt,de úgy látszik mi férfiak le vagyunk tojva.Félreértés ne essék nem sajnálom a nőktől ezt a kedvezményt de mi férfiak is megérdemelnénk valami ilyesmit.A legnagyobb baj az,hogy a mi elmebeteg diktátorunk,holnap gondol egyet és kitalálja,hogy még két évet dolgozzunk.Sajnos erre semmi garancia nincs,hogy ez nem így lesz.Tulajdonképpen a lényeg az hogy minél kevesebben érjék el a nyugdíjkorhatárt.Ha pedig véletlenül eléri ,ne sokáig éljen, minél kevesebbet kelljen neki fizetni a nyugdíjkasszából.

riperes # 2014.08.10. 09:21

Kedves "Joe bácsi",sajnos a Te naivitásod sem kisebb,mint az enyém,bár már 2011 nyarán szinte biztos voltam,el fogják törölni az előre hozott csökkent összegű nyugdíjba menetel lehetőségét.Nincs más hátra mint előre,meg kell élnünk a 63.évet-vagy egyeseknek egy kevéssel többet-.
Azért biztosan sokan vannak akiket szintén ilyen méltánytalanság ért,mégis támogatják a mostani rezsimet!!
Jó egészséget a nyugdíj megélésére !!!

lezli53 # 2014.07.30. 14:14

Kedves Joe bácsi! Itt is megtalálod, a facebook-on hozzászólhatsz!

http://magyarhirlap.hu/…a_kovetkezik

lezli53 # 2014.07.30. 14:10

Kedves joe bácsi!

Erről van szó! Nézd meg és szólj hozzá!

https://www.facebook.com/…910252021276

joe bácsi # 2014.07.30. 09:26

Kedves Ratkó gyerekek! Július 13-án 60 és fél éves lettem és elmehettem volna csökkentett előrehozott nyugdíjba.!46 éves munkaviszonyom van.Ilyen kort megéltem, de ember még így nem szúrt ki velem mint a mi kedves Viktorunk.Azt kívánom neki,hogy legalább fele úgy szenvedjen mint mi Ratkó gyerekek,akiknek legalább 49,50 évet kell dolgozniuk,hogy kapjanak egy kis nyugdíjat.De a legkézenfekvőbb az lenne,ha meg se élnék mert akkor nem kéne semmit se fizetni az államnak.Hajrá Ratkó gyerekek!

riperes # 2014.07.30. 09:09

Kedves Gyene ,nem akarom elkeseríteni,de hol van már a tavalyi hó!!Még 2012-ben eltörölték,sokan vagyunk 45 ledolgozott évvel,a 63. életévünket várva a nyugdíjra !!

pejan # 2014.07.23. 20:32

Sebastian88: Furcsa, hogy a munkáltató lépteti nyugdíjba. Normál esetben megszűnik a munkaviszonya, és saját maga intézi a Nyugdíjintézet nemzetközi ügyekkel foglalkozó részlegénél. Ők kérik meg a román féltől az igazolásokat. Amíg az nincs meg, addig valóban csak az itt ledolgozott éveket vehetik figyelembe a nyugdíj megállapításánál, ha megvan a papír, akkor az éveket figyelembe veszik, de a Romániában ledolgozott időre majd a románok fognak nyugdíjat fizetni. Mivel minden állam a saját törvényei szerint működik, még az is elképzelhető, hogy a román törvény szerint most nem, esetleg csak évek múlva jogosult nyugdíjra. (Nem tudom, most mennyi ott a nyugdíjkorhatár, de mondok magyar-német példát: ha valaki dolgozott éveket Németországban, akkor onnan is kap nyugdíjat, de csak, ha betöltötte a 67 évet, mert a németeknél az a korhatár.)
Fontos: a nyugdíj kérelmet csak akkor lehet beadni, ha nem áll biztosítási jogviszonyban, vagyis ki kell lépni a munkahelyről.
Mindezeket szerintem részletesen elmagyarázzák a nyugdíjintézet munkatársai is.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.22. 14:12

.....'indiánbébi....',köszönöm a megerősítést.....!Nem a levegőbe beszélek,amikor ezt írtam!Megértem már egy pár évtizedet és eseményt is,kirúgást is...!Védett kor,csak a papíron mutat jól!A munkavállalónak mindenre fel kell készülnie!Tudod az is érdekes,hogy a törvény szerint a munkavállaló,kérheti a fizetését készpénzben is,de a gyakorlatban az van,amit a munkaadó akar!Csak folyószámlára általában,kivéve a zsebbefizetést,ha feketemunkáról van szó,vagy ha a fizetést "így egészítik ki......."!Igaz mindenki elmehet a Munkaügyi Bíróságra!Ha van kedve,pénze és jól jön egy tanú is ha van neki...!Ez van!

indiánbébi # 2014.07.22. 13:41

Védett kor!!! Sajnos a munkásnővel kell egyetértenem.Én még dolgozok de egy velem egyidős munkatársamat most rúgták ki,aminek még mindig a hatása alatt vagyok,nem hittem el,hogy ilyet megcsinálhatnak.Gondolkodási időt sem adva,telebeszélték a fejét,hogy ennyi meg annyi mindent kap,elébe rakták a felmondást,aláíratták a "közös megegyezést",és másnap már az utcán volt, ugyan azon a munkahelyen ledolgozott 44-év után!Az ipari tanuló éveket is itt töltöttük azzal együtt 47-évünk van.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.21. 13:34

gyene,!Igen eltörölték!!Ha van korkedvezményed,mert olyan munkahelyeken dolgoztál,akkor a megszerzett éveket levonják,de csak ez év végiéig lehet azt is szerezni már!És fél évvel emelkedik a korhatár egészen 65-éves korig,üsd be a keresőbe és kiadja a rád vonatkozót.Akik 1957-ben születtek azok már csak 2022-ben mehetnek el!