Előrehozott öregségi nyugdíj


gyene # 2014.07.21. 08:17

Üdv. Mindenkinek!

A csökkentett összegű előrehozott nyugdíjat is eltörölték?
Köszönöm a választ!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.21. 06:51

sebastian88.Ehhez nem értek.....

sebastian88 # 2014.07.20. 21:46

Üdvözlöm Önöket,a nyugdíjba menetel folyamatáról szeretnék kérdezni.

Tehát, ami lényeg, hogy én áttelepült vagyok, kettős állampolgár, 1990-be volt az áttelepülés, 24 évet dolgoztam itt, a többi év Romániában van, de még nincs azokról az évekről semmi információ, nem érkezett a román részről válasz, viszont augusztus 1-től engem nyugdíjba léptetnek munkahelyről. Kérdésem az lenne, hogy mire számíthatok, mennyi nyugdíjam lesz? Jogilag maradhatok-e munkában ezt követően? A munkáltató azt mondja, hogy minimál nyugdíjat kapok, mert nem jöttek meg Romániából az éveim, nekem nem volt tudomásom arról, hogy ilyen hosszadalmas a folyamat.

Tisztelettel és köszönettel várom válaszukat.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.13. 07:16

Tisztelt mamamacoka...! Na igen,igazad van tökéletesen,ilyenekre is gondoltam amikor a soraimat leírtam.Ismerek jó pár "védett korban" lévő embert akiket agyondolgoztatnak,sokukat esetleg "abban a reményben",hogy maguktól kilépnek /vagy áthelyezik,más munkát bíznak rá,stb./!Tűrni kell és dolgozni amíg bír az ember!Mert kérdem én,mit ér a "védelem" ha az ember nem bírja ellátni a munkáját,/ nem képes teljesíteni,hibát találnak a munkájába,stb./ amit rábíznak és csak ilyen munka van..!Ahhoz,hogy ne feleljen meg,még különleges indok sem kell,ha ezért elküldik,hiszen a dolgozó nem tudja a feladatát ellátni!És táppénzen is csak egy évig lehet lenni......!Remélem érti mindenki azt, amit Kedves mamamacóka és én leírtunk,értik azt,hogy milyen védelemben lehet reménykedni!?És természetesen nem kérdőjelezzük meg a "védett kort",csak az alkalmazásának a sikereségét,igaz?Üdvözlettel.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.12. 13:27
.......na és a maszek munkaadók többségét, ez a...... ......." Megint a védett kor- Nem lehet csak úgy kirúgni az ötveneseket.......",főleg nem érdekli,hiszen a vállalkozás kárára nem fogja a munkavállalót megtartani,még ha egy hónapja van a nyugdíjig,akkor sem,ami teljesen érthető és senki sem kötelezheti erre....
  • Náluk meg a "Különleges Indok" főleg meg van!Sajnos a munkavállaló egyáltalán nincs biztonságban,akárhány éves is!Jobb ha így állnak hozzá az emberek és nem úgy,hogy.....'úgysem rúghat ki.....majd feljelentem....majd megyek a bíróságra....stb.!
munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.12. 05:59
Kedves "Vari!....."......Megint a védett kor: Nem lehet csak úgy kirúgni az ötveneseket......."--
  • Csak ismételni tudom,megtörtént esetek!Ha valakit kiakarnak rúgni találni fognak erre 'Különleges Indok"-ot,vagy olyan helyzetet teremteni,amikor a munkavállaló saját maga kilép-menekül el!!!Nagyon sok olyan törvény-jogszabály van ami védi az embereket és még sem.....!--Egy kicsit hasonlít az egész egy rossz házasságra!Inkább elválok-kilépek,mint hogy benne-vele-legyek-éljek....!--Nem a védett korban kell bízni,amikor az ember egy munkahelyen dolgozik,hanem abban,hogy úgy dolgozik,hogy ne akarják őt kirúgni!Ha meg kiakarják,akkor lép életbe a "Különleges Indokkal" szöveg...!Hadd ne soroljak olyan indokokat ami alapján ez megtehető és tudom,hogy meg is tették már!!!--És utána jön a Munkaügyi Bíróság,munkanélküliként,igaz ha a munkavállaló ezt megnyeri,akkor még kaphat kártérítést is,de speciel én akkor sem mennék vissza arra a helyre dolgozni már.....!!!--Ennyi!!!
Vari # 2014.07.11. 12:10

Megint a védett kor:
Nem lehet csak úgy kirúgni az ötveneseket
2013.04.05
Az új Munka Törvénykönyve (Mt.) a nemzeti konzultáció eredményének megfelelően a „védett kor intézményére is új szabályokat hozott, olvasható a heol.hu-n.

Az új törvénykönyv szerint a védelmi időszak továbbra is az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt évre érvényes, de a munkáltató a nyugdíjasnak nem minősülő munkavállaló határozatlan időtartamú munkaviszonyát felmondással csak akkor szüntetheti meg, ha az a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, illetőleg olyan magatartást tanúsít, ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Megszüntethető a munkaviszony a munkavállaló képességével összefüggő vagy a munkáltató működésével összefüggő okból is. Ennek feltétele, hogy a munkaszerződésben meghatározott munkahelyen - ennek híján azon a munkahelyen ahol a munkavállaló munkáját szokás szerint végzi - nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör, vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja. A védett korú munkavállalók a munkáltató felmondásával szemben védelmet élveznek. Ha valaki el akarja bocsátani dolgozóját, nem árt az ezzel kapcsolatos szabályokat betartani, különben a munkavállaló által indított per végén csúnyán ráfizethet a munkaadó.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.09. 13:43
Nyugdíjas lesze
  • beleszámít!
Nyugdíjas leszek # 2014.07.09. 12:19

Arra szeretnék választ kapni, hogy a 40 év kiszámításánál a táppénzen töltött időket levonják ?
Köszönöm válaszukat !

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.04. 15:31
'indiánbébi'.....Védett kor.....!!!.........http://www.profession.hu/cikk_munkatorvenykonyve/20130307/igy-vedi-a-munkajog-az-idosebb-dolgozokat/2360--
  • Továbbra is azt mondom /írom/,hogy ha kiakarnak rúgni valakit,akkor azt meg is "próbálják" és meg is teszik!--Ez a tapasztalat!--A többi a munkaügyi Bíróság dolga!@@@@@@Különösen indokolt esetet mindig talál a munkaadó!Tapasztalat a kereskedelemben!Úgy kirúgnak, / és meg is tették/ hogy a lábunk sem éri a földet....!A maszekokról meg már nem is szólva.....!Akkor hiába van leírva,az szépen hangzik!Üdv.
Vari # 2014.07.04. 13:33

A védelmi időszak továbbra is az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt évre érvényes, de a munkáltató a nyugdíjasnak nem minősülő munkavállaló határozatlan időtartamú munkaviszonyát felmondással csak akkor szüntetheti meg, ha az a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, illetőleg olyan magatartást tanúsít, ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.07.03. 11:26
....védett kor.....
  • Gyakorlatilag nincs ilyen!Amúgy meg a kirúgáshoz találni fognak "nyomos okot",amitől semmi nem véd meg!Lehet pereskedni ha van pénze az illetőnek!
indiánbébi # 2014.07.03. 07:22

Nekem az lenne a kérdésem,hogy mit jelent a "védett kor"? Egy ny.magyaro-i járműalkatrész gyárban dolgozok,ahol minden különösebb indok nélkül kirúgnak 60-év feletti embereket.Ezek szakmunkások, 70-71 óta ez volt az egyetlen munkahelyük!

Miklos53 # 2014.06.19. 16:27

Egy vicces javaslat volt az egyoldalu helyzet feloldására. Belátom hogy akkor sem lehetne bevezetni ha sok állami munkahely lenne...

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.06.18. 15:22

Ez most komoly?Az állam még az "állami" munkahelyek munkaerő "felhasználásába" és a dolgozók fizetésébe sem szól /hat/ bele!A maszekok és a multikéba meg főleg nem!Na és a botütés?Hol vagyunk,az őskorban?Ne viccelj már,ennél komolyan javaslatod nincs?Ez már piacgazdaság és kapitalizmus és nem szocializmus!

Miklos53 # 2014.06.16. 15:30

Nem közvetlenül az előrehozott nyugdíj témához tartozik a munkanélküliségi probléma csak közvetve. Lenne egy nem egészen "komoly" javaslatom hogy a munkáltatók fel is vegyék és ne merjék csak "úgy" elküldeni az embereket.
Létre kellenne hozni egy állami hivatalt alkalmazottakkal akik figyelnék hogy a munkáltatók hány embert bocsátanak el és hány embert utasítanak el a felvételkor. Minden munkavállaló elbocsátása (felmondás, leépítés stb.) 10 botütés minden munkavállaló felvételi elutasítása 1 botütés lenne. Minden hónapban összesítenék hány emberrel történt ez és a botütéseket a cég felsővezetői kapnák de az ütések számát el is oszthatnák maguk között. A végrehajtás a megyeszékhelyen illetve a fővárosban nyilvánosan történne egy padra kikötve a fenekükre mérve.
19 megyei hivatal és egy nagy fővárosi hivatal lenne. A bevezető időszakban /amig a hivatal teljesen ki nem épül/ munkáltató még önként jelentene, de szorosan ellenőriznék. Később az ellenőrzést még szorosabban vennék. Az alkalmazottak akik az ellenőrzést végeznék megbizható értelmiségi munkanélküliek lennének. A feladatot természetesen minimálbérért végeznék de lehetnének egyéb juttatások is. A botütéseket a büntetésvégrehajtás szakemberei végeznék előre kihirdetett délutáni időpontban, hogy az emberek láthassák.
Biztos hogy elrettenének a korábbi tevékenységüktől. Kevesebb lenne a munkanélküli is és nem mernének packázni az emberekkel.
Az intézkedés bevezetését a jelenlegi egyoldalú jogtalan helyzet mielőbbi feloldásának szükségessége indolja.

Miklos53 # 2014.06.13. 04:47

Kedves Lezlie53 és Joe bácsi!
Köszönöm a kedves szavaitokat. Én bizakodom hogy előbb-utóbb találok valami munkát. Igen, reménykedjünk. Talán-talán a fenntieknek is megjön az eszük. Nagyon-nagy korosztály vagyunk!

joe bácsi # 2014.06.12. 14:35

Tisztelt Miklós53 üdvözöllek a fórumozók népes táborába.Nagyon sajnálom ami veled történt és szurkolok neked hogy találj valami melót.Amúgy biztos munkahely nincs.Én egy Fővárosi szolgáltató cégnél dolgozom,de már biztos,hógy állami kezelésbe kerülünk még az idén.Nonprofit társaság leszünk,ami semmi jóval nem kecsektet.Hiába bízunk Viktor tábornokba,ő magasról lecsinál bennünket.Mert hiába vannak miniszterek,azok se dönthetnek a nagy vezér nélkül.Mindenesetre reménykedünk hátha valami jó is történik velünk, mert már ránk férne.Addig is hajrá RATKÓ GYEREKEK!

lezli53 # 2014.06.11. 17:18

Kedves Miklós53!

Mivel sorstársak vagyunk,lévén én is 53 májusi vagyok,
én is fel vagyok háborodva.
A te sorsod nagyon nehézzé vált a létszámleépítés miatt.
Én nem panaszkodom, az építőiparban dolgozok,már 46 év munkaviszonyom van, a munkahelyem fixnek tűnik, bár ez egyik pillanatról a másikra változhat. Hála az égnek az egészségem még 61 évesen viszonylagos, az ízületeim fájnak, de ezzel elvagyok.
Miklós szorítok érted, hogy még ilyen idősen is találj valami munkamegoldást, mert tudod most kedvezményt kapnak az időskorúak foglalkoztatása után!
A lényeg, ne keseredj el, valami megoldás mindig van!

Üdvözlettel! Egy másik Ratkó gyerek

Miklos53 # 2014.06.11. 09:59

Kedves Ratkó gyerekek!!!
Mindenkit üdvözlök én új vagyok itt!
Sajnos az ország vezetői (régiek-újak) nem partnerek abban hogy megakadályozzák a MI nemzedékünk szemétdombra hajítását, pedig mi már ledolgoztunk több mint 40 évet. Az MSZP 2009 végén megemelte a nyugdíjkorhatárt 62-ről 65-ig a születési évtől függően a Fidesz pedig 2011 végén elvágta a lehetőségét az előrehozott nyugdíjbavonulásnak is (a férfiaknak). Nekik kellene helyre tenni, amit nagyon -nagyon elrontottak. Amennyiben ragaszkodnak továbbra is ehhez a rossz törvényhez akkor biztosítsák valahogy hogy egy 60 körüli embernek is legyen munkája állami cégnél legalább minimálbérért.!!!
Sajnos a mi politikusaink ilyen és hasonló nem problémákkal NEM foglalkoznak.
A választási kampányban konkrétan az MSZP és a Jobbik ígérte meg a rugalmas nyugdíjbavonulás lehetőségét. Tudomásom szerint a Fidesz néhány képviselője tavaly tavasszal már tárgyalt erről a kérdésről a nemzetgazdasági minisztériumban vagyis...majd most meglátjuk hogy mi lesz...bár már sok reményünk nem lehet.
A korosztályunkban már nagyon-nagy a felháborodás, JOGOSAN. Hallottam róla hogy az ügyben több állampolgár is bejelentést tett országgyűlési képviselőjénél mert nem tudtak az előrehozott nyugdíj eltörléséről és csak az elbocsátásuk-leépítésük után szembesültek vele. Nem néz mindenki parlamenti közvetítést.
Tavaly az előrehozott nyugdíj 2011 végén történt eltörlése miatt én az ombudsmannak is írtam levelet és hivatkoztam az emberi jogokra valamint az egyenlő bánásmód elvére.
Az 50, 51-eseket elengedték az 52, 53, 54-eseket már nem. Székely Úr azt válaszolta udvariasan hogy nem tud segíteni és megírta hogy Ők már az egész törvény megsemmísítését javasolták de ezt az Alkotmánybíróság nem fogadta el.
Én is tavaly tudtam meg a létszámleépítés után megdöbbenve hogy az előrehozott nyugdíjat eltörölték.
2 évem van hátra addig marad a megalázó segély a kinlódás meg az alkalmi munka.
MIKLÓS53

sitimaci # 2014.06.06. 06:46
    • olgimami!-----Állami cégnél,normális munkahelynél semmi gond nem lehet, előbb utóbb megkerül! /Ismerősömnek most lett meg,a suli pótolta.../---Normális maszeknál sem lehet gond!--A gond ott lehet,ahol a munkaadó is úgy gondolja,hogy "nem jelenti be",de elhiteti,hogy bejelenti,vagy már meg is tette és a munkavállaló elhiszi és nem jár utána!--Papírok / kamupapírok/az ilyen helyen jobban "eltűnnek egy idő után"....!!!
olgimami # 2014.06.01. 13:17

sitimaci!

Bér és munkaügyi papírokat törvény szerint nem lehet megsemmisíteni.Irattározni igen, de hogy a TÁKISZ,NYENYI,Államkincstárban sincs meg,az felháborító.Alighanem a számítógépes feldolgozásnál lehet a bibi
Csak gondolom!
.Az előadó hölgy mellett volt 3 sorban 2 m magas aktahalmaz,amit gépbe kellett vinnie. A főnökasszony cseszegette,hogy le van maradva,erre mindegyik sorból 1-1 métert átrakott a "kész" halomba,és máris eltűnik több száz adat /irodánként/
...vagy kapott egy sms-t,és nem nyomott "entert"

sitimaci # 2014.05.30. 18:56
    • Kedves 'olgimami!!!-----Ugyan így járt az egyik rokonom,csak ő ált.iskolában dolgozott és jó pár hónapi fizetéskimutatása hiányzik!--Most néznek utána az illetékes helyen!--De ha mindent "kidobtak" akkor nem tudom,hogy milyen nyomát tudják fellelni!---De hogyan lehet az,hogy egyáltalán hiányzik,nem fizették utána,illetve hogy mindent kidobtak...?--Mert ha nem lesz meg,akkor ez a kereset hiányzik majd a nyugdíj kiszámításánál!--Az idő nem mert be volt jelentve rendesen!--Na érdekes dolgok ezek!--Üdv.
olgimami # 2014.05.30. 08:14

mamamacoka!

Jártam már az Államkincstárnál,a "Nyufignál",a volt munkahelyen ahol azt mondták,hogy amikor a tanács átalakult,az új Pm. kidobatott minden régi papírt.Szerintem meg nem is nekem,hanem a kormányhivatalnak kell megkeresnie.

olgimami # 2014.05.28. 14:28

Még 2012-ben előzetes tájékozódás céljából kértem a szolgálati időm megállapítását.
A kapott határozatban nem szerepel -mondván nincs adat??-az 1988-92 közötti bruttó jövedelmem.
Munkaviszonyban töltött időnek el van ismerve,hiszen közalkalmazott voltam,és az ezzel kapcsolatos igazolásokat bemutattam.
Kérdésem,hogy a majdani nyugdíj összegénél,ez mennyit számít havonta,illetve valóban lehetséges,hogy sem az Polgármesteri hivatalban / akkori munkahelyem/,sem a Nyufignál nincs semmi nyoma?

köszi,aki válaszol.