Munkajogi kérdések.


nonolet # 2017.11.22. 14:08

"Így jogosult vagyok a garantált bérminimumra?"

Nem ettől függ!!!
Hanem, hogy: a munkakörhöz!!! KELL-E szakképestés ?!

Mellesleg: érettségi NEM szakképesítés.

pl. udvartakarító lehetsz akár 2 diplomával is.
Akkor sem jár a garantált bérminimum az udvartakarítónak.
Mivel nem kell hozzá szakképzettség...

efazekas76 # 2017.11.22. 13:57

Köszönöm a választ az előző kérdéseimre!

Lenne még egy:
Munkaköri leírásomban legalább érettségi kell a munkavégzéshez, ami nekem van is. Így jogosult vagyok a garantált bérminimumra?

Előre is köszönöm a választ.

drbjozsef # 2017.11.22. 07:04

Csak dec20 után, hiszen még munkaviszonyban vagy, fizetnek is neked, csak fel vagy mentve a munkavégzés alól. Máshol elhelyezkedhetsz ezalatt, de támogatásokra még nem vagy jogosult addig.

tomiqa83 # 2017.11.21. 17:05

ÜDV!

A munkáltatói felmondás után december 20.-ig tartana a felmondási időm. A teljes felmondási időre felmentettek a munkavégzés alól. Így elméletileg el is helyezkedhetek. Próbálkoztam is egy másik cégnél de az 3 nap után kiderült nem az elképzeléseimnek megfelelő...Olyan kérdésem lenne hogy így hogy bejött ez a három napos munkaviszony a felmondási idő még aktuális-e? Olyan szempontból érdekelne a dolog hogy a munkaügyi központba ilyenkor már regisztrálnak-e? vagy csak december 20. után?

nonolet # 2017.11.21. 10:57

Néhány munkanap alatt vagy 3 vagy 5 (nem tudom fejből).

erikx # 2017.11.21. 08:10

Ha azonnali hatállyal felmondtam a cégnél próbaidő alatt irásban (múlt héten) ez esetben mikor kell a munkáltatónak kiadni a papirokat illetve kifizetni a munkabért?

nonolet # 2017.11.19. 22:55

HA ezért kivágnak beperled őket, kártérítésért is.
Hisz ez nem megfelelő indok felmondásra.
Pláne nem az az azonnali felmondásra.

HA MEGFELELŐ indokkal mondanak fel,
akkor pedig keresel másik melóhelyet.

- -

Vagy nyeld a brokit és elfogadod amit csinálnak ...

muhykuw # 2017.11.19. 20:33

"Ha nem kapod meg a szerződés és törvény szerint járó bért, kérhetsz fizetési meghagyást vagy indíthatsz pert."

Ez eddig oké ennyit én is tudok csak aztán ha másnap már be se kell menni mert kivágtak akor mi lesz...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.19. 17:52

Valóban az igazi kérdés az az lenne hogy most akkor én/mi a mezei tucatmelósok mi tegyünk mit tehetünk?
Ha nem kapod meg a szerződés és törvény szerint járó bért, kérhetsz fizetési meghagyást vagy indíthatsz pert.

nonolet # 2017.11.19. 12:58

A tudást-tapasztalatot nem igénylő robotmelót végzőket lehet így hipp-hopp béremberrel pótolni... de a többit nem igazán.

Ráadásul azokat sem korlátlanul és nem biztos, hogy olcsóbban!

- -

Nade, ha ilyen hülyék voltak, akkor
amikor még lett volna módjuk összefogni és érdeket védeni, Akkor így jártak...

Neked sem nagyon marad más választásod így már.
Lelépsz vagy aláírsz.

muhykuw # 2017.11.19. 09:18

"Hisz a nagypofájú fellépés ellenére nem olyan könnyű manapság egy cégnek a megfelelő munkaerő pótlás."

Mindenüt ezt hallom. De amit meg látom az az hogy nemrég ugrott meg valaki egy telefon egy béremberesnek és aznap délután ott volt az új ember.

muhykuw # 2017.11.19. 09:16

ez mind nagyon szép de ezt MÁR elbuktuk (összefogás és tömörülés) mert már ott tartunk hogy a többség aláírta (valóban aláírta igaz befenyítés hatására) őket nem teszik ki miért is tennék aláírták kussolnak.
Akik meg nem írrták alá ők a kisebbség, őket meg kivághatják pótolhatóak ha más nem béremberrel ideiglenesen.
Összefogás? Itt? Ahol 10ből 9en remegnek a szar kis állásukért és bármit megtesznek csak el ne küldjék őket?

Kizárt.

nonolet # 2017.11.19. 09:09

Elöször is felméritek, hogy ...

Valóban megengedheti a munkaadó magnak, hogy kirúgjon embereket tömegesen
Szinte biztos hogy nem, mert nem sima ügy pótolni őket és olcsóbb sem lesz a pótlás.

Másodszor VALÓDI egységfrontba tömörültök!!!
Nem hagyjátok magatokat leszalámizni egyenként...
Fenyegetés/ígéret hatására, amikor az oszd meg és uralkodj elvet vetik be ellenetek.
Az egyenkénti elbeszélgetés a módszer tipikusan.
Na akkor kel tökösnek lenni MINDENKINEK!!!
és MEGBÍZHATÓNAK!!!!!! a kitartásban.

Mert, HA összeáll EGYSÉGGÉ és KITART a tiltakozó tömeg, akkor van csak esélyetek.

Ehhez kell egy tökös vezető, lehetőleg nem ott dolgozó!
Tehát meg kell bízni közösen bízni egy munkaügyben járatos ügyvédet/jogászt.

Aztán be kell fenyíteni a céget.

  • a hamisított aláírásokért
  • a (gondlom előforduló) szabálytalan munkarendért
  • a (gondolom előforduló) el nem számolt túlórákért
  • a munkavédelmi körülményekért
  • a netán előforduló zsebbe fizetésekért

Be kell jelenteni a sztrájk lehetőségét...

Szóval: szervezkedni kell!!!! és kitartani

Legutóbb az egyik itteni cégnél ~ 2 hónapos háborúzás után adta fel a cégvezetés.

A végén nem csak a csökkentést bukták el, hanem jelentős emelésre kényszerültek.
Mert a szervezkedő emberek megérezték az erőt!!!

Hisz a nagypofájú fellépés ellenére nem olyan könnyű manapság egy cégnek a megfelelő munkaerő pótlás.

Az alku erő átkerült a munkavállalói oldalra!
Ha szervezettek, kitartók és tökösek, akkor pláne.

muhykuw # 2017.11.19. 08:45

"e ez az igazi kérdésed."

Akkor mi az igazi kérdés....?
Valóban az igazi kérdés az az lenne hogy most akkor én/mi a mezei tucatmelósok mi tegyünk mit tehetünk?
Itt a szitu mit tegyünk? Állásunkat egyikünk se veszítheti el emiatt azt nem engedhetjük meg magunknak így mit is tehetünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.19. 08:42

Szerintem hülyéskedsz. De ha nem, akkor se ez az igazi kérdésed.

muhykuw # 2017.11.19. 08:39

Okirathamisítás és bűncselekmény ha a munkáltató aláhamisítja a munkaszerződésen az aláírásomat?

Minek minősül ez az eset?
Új szerződést akarnak lenyomni a dolgozók torkán (cafeteria elvéve fizetés lecsökkentve) melyet sokan nem akarnak aláírni.
Van akit befenyítenek és ez használ (aláírod vagy kirúglak- és aláírja mert megijed) de valakinél ez nem használ akkor se írja alá.
Aki nem írta alá annál a munkálttaó odahamísította a munkavállaló aláírását. Odakapart valami olvashatatlan ákombákomot a „munkavállaló alírása“ részhez és voilá mindenki aláírta az új szerződést.

És persz ha alá van írva akkor „jogos“ a kevesebb fizetés ezemtúl hiszen alá van írva a szerződés ugye.

Na ez az egész így minek minősül? Okirathamisítás?
BTK-s cselekmény?

drbjozsef # 2017.11.17. 20:09

Erikx,

ha akarsz rendőrségen tehetsz feljelentést testi sértésért. Ha akarsz munkaügyi bírósághoz fordulhatsz a munkakörülmények miatt. Ha akarsz, megegyezhetsz ezek helyett valamilyen kártérítésben a munkahelyeddel. Amit csak akarsz.

drbjozsef # 2017.11.17. 20:07

IllePille,

minden bizonnyal igen, bár nem olvasom végig. 2015-ös a cikk, az Nkt 2011-es jogszabály, de ha biztosra akarsz menni olvasd eredetiben, ez mindig az adott napon (tehát ma) hatályos állapota a törvénynek :

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

IllePille # 2017.11.17. 15:31
erikx # 2017.11.16. 18:24

Nemrég kezdtem egy munkahelyen és mindig piszkáltak kibáltak velem pedig rendesen dolgoztam a munkámmal nem volt gond,viszont mindig belémkötöttek végül odáig fajult ,hogy a fönököm gyomorszájon vágott majd kiabáltam vele ekkor arcon ütött meg megfenyegetett ,hogy elver!Ezután meg elrohant ,hogy kirúgat én meg felmentem a hr osztálya és felmondtam!
Az esetről videofelvétel készült illetve jegyzőkönyvet vettek fel!hova fordulhatok illetve kaphatok-e kártéritést,vagy tegyek feljelentést az ügyben az a baj hogy nem nagyon találok állást!Milyen jogi lehetőségem van ,ekkor
van lehetőség kártéritésre!

drbjozsef # 2017.11.16. 12:28

Intézményvezető nem lehet BÁRKI, vezetőképző tanfolyamot el kell hozzá végezni és pedagógusnak kell lennie.

Az intézményvezető-helyetteseknek nem kötelező a vezetőképző. Ő(k) lehet(nek) pedagógusok.

wers # 2017.11.16. 10:57

Én csak viccnek szántam. De tényleg fizikus :) de nem ez számít. Iskolaigazgatói pozícióra szerintem előírás a pedagógusi végzettség. Értelmesebb lenne pl. közgazdasági. De ezt a kíró jegyző úgy is tudja.

nonolet # 2017.11.16. 10:32

Az EU vezetői között ezért akad csak érettségizett is...

nonolet # 2017.11.16. 10:31

Mivel VÁLASZTOTT tisztségviselő BÁRKI lehet.

Akár 2 elemivel is... sőt anélkül is.

wers # 2017.11.16. 09:56

"Országot is akár" :) Angela Merkel fizikus diplomája szerint.