Munkaviszony megszűntetése


kimberli # 2009.12.08. 08:38

Még v.mi nem jó a papírokon.

  • Jövedelemgazolás eb-i ellátás megállapításához nyomtatványon 2009. december hónap üresen lett hagyva, holott dec. 01-el teljesen elszámoltunk /nov-i bér, felmondási idő 35 nap, végkielégítés 1 hónap/ 2010. január 05-ig a m.viszony megszűnéséig elszámoltunk teljesen.

Ez így jó,vagy a könyvelővel ezt a saját érdekemben javíttassam ki?
Lehet, hogy ezzel a sok formai hibával esetleg nekem kellemetlenségeket akartak okozni?
Nem akarok erre gondolni,csak egy kicsit furcsállom a dolgot.
Nem szeretnék a későbbiekben ezek a tévedések után az utolsó pillanatban rohangálni; ha kell, inkább megelőzöm a válaszok adta segítséggel, melyet előre is köszönök!!!

kimberli # 2009.12.08. 08:23

A következő kérdésekre szeretnék választ kapni:
Munkáltatóm 2009.11.30.-cal rendes (!!!!) /mtk. 87. par.(b) bek./ felmondással felmondta m.viszonyomat /ezt külön A/4-es papíron írta,megindokolva döntését/, mivel a felajánlott 4 órás állást fele bérért nem fogadtam el. Kifizette a felmondási időt,végkielégítést,igaz csak a bejelentett összeggel/ez ellen nem tudtam mit tenni(?)/ Igen ám,de ahogy nézem át a kapott papírjaimat sok dolog nem stimmel.

  • munkáltatói igazolás a m.viszony megszűnésekor lapon munkaköröm nem egyezik a 3 év alatt betöltött munkakörömmel /csomagoló /nem is volt csomagolás a cégnél/- pénztáros helyett/.
  • az igazolás a járulékalapot képező jövedelemről lapon olyan összeg is szerepel amit én soha nem kaptam meg. Természetbeni eg.bizt.járulék 36.605.- Ez mi?
  • Igazolás a m.nélküli járadék megállapításához papíron a m.viszony megszűnés módja: munkáltató rendkívüli(!!!!!) felmondása lett írva. Most akkor melyiket kell figyelembe venni?
  • hány havi végkielégítésben részesül? 30 lett írva, holott csak 1 havit kaptam.
  • ez a lap, a többivel ellentétben nem lett lepecsételve. /aláírva igen/ Ez így megfelelő?
  • vissza kellene mennem a volt munkáltatóhoz vagy a könyvelőhöz,és kijavíttatni ezeket a dolgokat, vagy nem kell?

Várom válaszukat!

végrehajtó1 # 2009.12.07. 17:02

Amikor munkába állsz attól számított 30 napig védett vagy.Azaz csak rendkívülivel mondhatnak fel neked.

de nincs már meg a munkaköröm, akkor mit fogok csinálni bent?

A foglakoztatás a munkáltató kötelesdsége.Ha nem ad munkát akkor nem csinálsz semmit,de fizetés akkor is jár.

bali31 # 2009.12.07. 16:50

A következő kérdésben szeretném tudni mire számíthatok: több hónapja vagyok otthon táppénzen egy elhúzódó betegség miatt. Nemsokára azonban keresőképessé válok. Van egy olyan érzésem, hogy az üzembe nem akarnak majd visszavenni, mert volt egy átszervezés, ahol az én munkakörömben dolgozók közül sokan másik részlegre kerültek, más beosztásba, így kevesebben vannak a munkakörömben és biztos nem akarják majd tovább duzzasztani velem a létszámot. Azt szeretném kérdezni, hogy mikor mondhatnak nekem fel jogosan (jár valamennyi felmondási védelem, ha jól tudom), egyből amikor visszamegyek? Ha pedig nem mondhatnak fel, de nincs már meg a munkaköröm, akkor mit fogok csinálni bent? Behívhatnak ennek ellenére dolgozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
B

nandy # 2009.12.03. 21:36

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás. De ha munkavégzés közben sérült meg, akkor az munkahelyi balesetnek minősül, és a munkáltatónak kártérítési kötelezettsége van (akár életjáradék formájában is...).
Attól, hogy nincs érvényes eü. biztosítása, nem utasíthatják el, ergo kötelesek műteni, gyógyszert felírni stb...

Mindenesetre javaslom, hogy kérdezzetek utána a Nyugdíjbiztosítónál. Hátha van jobb ötletük.

ssuggi # 2009.12.03. 21:29

Üdvözlök mindenkit!!

Még új vagyok!
Van egy nagy gondom!!
A férjemet munkahelyi baleset érte tavaly július 24.-én.
Az ágyéki 4-es csigolyája tört el.Az ORSZI november 30.-ig tolta ki neki táppénzt!De sajna még nincs jól mivel dec.1-jén volt CT-én és újra kell műteni!Már nem hosszabitanak neki táppénzt.Mi a baleseti rokkantságira beadtuk a kérelmet részére.A gond az,hogy a munkáltatója el akarja már visszamenőleg dec.1 -el küldeni.Azt mondta azzal az indokkal,hogy állapotához mérve nem tud munkát biztosítani (ez igaz is mivel ajtó ablak beépítőként dolgozott)Ha elküldi nem lehet addig megműteni amig nincs TB fizetve utána!!!!A műtét pedig januárban lenne!!!Kérdezném milyen típusú felmondással élhet a munkáltatója?És ezt csak így megteheti?Van valamilyen megoldás erre a helyzetre?
Olvastam sok mindent a neten de erre nem találtam konkrét dolgot!

A segítséget nagyon megköszönöm mindenkinek!!
Köszönettel.ssuggi

nandy # 2009.12.02. 15:18

Van egy nagyon jó fórum, én oda szoktam járni. Remélem, nem minősül reklámnak, ha ide írom a nevét: adoforum.hu
A másik: aktaforum.hu

Mind a két helyen ingyenes a regisztráció/kérdezés (akárcsak itt a jogi fórumon), és a szakmai témákat nagyon jól kivesézik a lányok/fiúk. :))

gévike # 2009.12.02. 15:15

Tudsz valamit már arról,hogyan fog működni az eddigi kiskönyves dolog a neten keresztül? Tudod, egy kis továbbképzés....

nandy # 2009.12.02. 15:11

Ha lezárul az ügy, akkor menj el a Munkaügyi Központba, 3 hónap álláskeresői státusz után már jár utánad támogatás (a munkáltatói terheket kifizetik, sőt, van, ahol a bér egy részét is), ezért talán könnyebben alkalmaz majd a köv. munkáltató.

gévike # 2009.12.02. 15:01

Köszi a tanácsot, azt teszem, már szép lassan betéve tudom a felmondásokról szóló törvényeket, aztán mindig találok valami kétes hangzású dolgot amitől baáll a para. A legnagyobb problémám az, hogy a munkáltatóm külföldi, töri a magyart, aki pedig fordítana neki, nem nagyon tudja a szakszavakat,márpedig itt azoknak jelentősége van.Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy úgy és azt fordítja amit mondok. Biztosan túlreagálom, igazad lehet, meg kell várnom mit lépnek.

nandy # 2009.12.02. 14:38

Aztán ott van még a 100-101. § a munkaviszony jogellenes megszüntetéséről... és a

151. § (4) A munkavállalót, ha a munkáltató működési körében felmerült okból nem tud munkát végezni, az emiatt kiesett munkaidőre (állásidő) személyi alapbére illeti meg.

nandy # 2009.12.02. 14:34

Évike:
A munkáltatód csak szóban közölte a felmondást, írásban nem...
Ne hagyd magad megfélemlíteni!
Ha kell, mondd meg neki nyugodtan, hogy munkajogásszal is konzultáltál már (hihi...), és amennyiben nem hajlandó törvényesen eljárni, akkor bírósághoz fordulsz.
Előtte olvasgasd kicsit a Munka Törvénykönyvét (1992. évi XXII. törvény), írd ki a fontosabb szakaszokat.

87. §, 87/A. §, 89. §, 92-94. §, 95. §

gévike # 2009.12.02. 13:44

Ez az a paragrafgus ami frászban tart,mit tegyek ha rendkívülivel felmond,ebbe az "egyébkéntbe" meg nagyon sok minden belefér:

"96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

  1. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet."

Félek hogy a végén nekem kell megvédenem magam az esetleges vádjaikkal szemben, amikor közölte a felmondásomat sem adott lehetőséget a felhozott kifogás elleni védekezésre. Már ettől vagyok idegbeteg, és próbálok minden lehetőséget feltérképezni.

nandy # 2009.12.02. 09:48

Évike:

Jelenleg táppénzen vagy, ami védelmet jelent. Írtad, hogy időközben a munkáltatód felvett mást a helyedre.

Ez önmagában nem ad okot a rendkívüli felmondásra.
Én megvárnám, hogy mit lép a munkáltató, miután visszamegyek dolgozni.
Munkát a jelek szerint nem tud már adni, két embert pedig valószínűleg nem akar fizetni feleslegesen, tehát ő van lépéskényszerben.

Ha te most rk. felmondasz, és ő bíróságra viszi az ügyet, nem te fogsz nyerni.:(

gévike # 2009.12.01. 22:07

Miért? ha tarthatatlanná válik egy munkaviszony, mi hátrány adódik a munkavállalónak rendkívüli felmondással?
A + 3 havi végkielégítésre valakinek ezt írta egy jogász.Igaz lehet?

"A korkedvezményes nyugdíjra jogosultság természetesen nem cégformától függ, de csak olyan munkahelyen dolgozók körében alkalmazandó, aki pl. az egészségre különösen ártalmas munkát végez. A korkedvezményre jogosító munkakörök jegyzéke ide klikkelve letölthető, és megtekinthető (egy Word dokumentum): www.hm.gov.hu/…amu_mell.doc"

nandy # 2009.12.01. 21:56

Igen, kaphat.

De azt a rendkívüli felmondást nem ártana mégegyszer átgondolni.

gévike # 2009.12.01. 19:30

Szeretném ha segítene valaki abban, ha a munkavállaló rendkívüli felmondással él, kaphat e munkanélküli járadékot?

gévike # 2009.12.01. 11:29

Köszönöm!

végrehajtó1 # 2009.12.01. 10:10

Nem. Az akkor van, ha a munkáltató mond fel.

igen figyelmetlenül olvastam el.Azt hittem a munkáltató mondott fel.Bocsi

benevar # 2009.12.01. 09:02

Naptári nap (hétvége beleszámít).

gévike # 2009.12.01. 08:51

Bocs ! azt hittem nem ment el

gévike # 2009.12.01. 08:50

Üdvözlet!
A felmondási idó munkanap, vagy naptári nap? Ha 30 nap,a munkáltató ragaszkodik a feléhez, akkor 3 hét? vagy beleszámít a hétvége is?

gévike # 2009.12.01. 08:46

Sziasztok! egy kérdés: A felmondási idő naptári, vagy munkanap? Ha a feléhez ragaszkodik a munkátató, akkor 3 hét, vagy mi van a közbeeső 2 hétvégével?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.30. 22:43

Nem. Az akkor van, ha a munkáltató mond fel.

végrehajtó1 # 2009.11.30. 14:33

A felmondási idő felére mentesíteni kell a munkavégzés alol téged.Tehát csak a felét kell ledolgoznod.