Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


megrokkant # 2012.11.08. 20:32

sorstárs55. Ez fasza. A Soltész és csicskája a posfai nem nyugszik. Még találtak rá pár marhát aki végig halgatta a hazugságait Miskolcon. És csak türünk továbbra is.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.08. 19:31
sitimaci # 2012.11.08. 16:40
george!!!-Én is úgy gondoltam,ahogyan fagyongy!!
  • Bocs hogy nem, írtam le.Persze,írásban kérni + az elhunyt pontos adatai!!!!---Üdv.
hivatalnok # 2012.11.08. 15:38

szeptember 17-én voltam mengelén.Megkérdeztem a közlékeny foglalkoztatási szakértőt:hogyan lehet hatalmas szórás két ugyanolyan leletekkel rendelkező beteg esetén?Ezt saját szememmel láttam!!!!Ő azt mondta,hogy Viktorék szándékosan úgy készíttették el a minősítési protokollt,hogy a vizsgáló orvosnak +,- 30% ÖEK-re legyen lehetősége!!!!Tehát:egy adott betegségre a tól-ig% 30%-ot szór.Ez azért van így,hogy az orvosi baráti körből rokkantosított kliensek védettek legyenek és nehogy elkezdjenek kellemetlenül reklamálni az esetleges visszaminősítésük miatt!!!Klassz,mi????Ettől kezdve már csak egy edzett marha gyomor kell,amivel a legtöbb orvos rendelkezik és minden rendben.

fagyongy55 # 2012.11.08. 14:41

A nyugdíjkiegészítést kérvényezni kell papíron aláírva leírni mibden adatot ny Törzsszám fontos. Nekem anyukám az idén halt meg ,én gondoztam ,amikor megjelent az ONY honlapján az ottani email címre írtam egy kérlmet, amire kaptam visszajelzést hogy továbbítják az ügyintézőhöz. NOS? A mai napon kaptam egy levelet,hogy igy nem tudják elfogadni adjam be a kérelmemet újra papíron aláírva.

nico56 # 2012.11.08. 13:28
george2 # 2012.11.08. 12:44

Sitimaci,

Azt értem,az érdekelne hogyan kell igényelni,be kell menni a Nyufighoz akkor gondolom....

papi57 # 2012.11.08. 12:40

Fürkész

KÖSZI UTÁNA JÁROK.De a mocskos rohadt....@
Én igényeljek hát nem tudják kitől vonták a nyudíj járulékat addig is


rehab

sitimaci # 2012.11.08. 12:03
    • Úgy hogy akik ebben az évben,október végéig meghaltak,az örökösük-hozzátartozójuk megkapja!--A visszamenőleges nyugdíjat kérvényezni kel ott,ahonnan a nyugdíjat kapta!--Ez azért is van,mert nem biztos hogy van hozzátartozója-örököse,akkor mit-hogyan kinek küldenének ki!!!???--Így is egy korrekt eljárás ez!!!Már mint annak,aki ezt felveheti!!!---
george2 # 2012.11.08. 11:52

" http://hetivalasz.hu/…zoknak-56671

A januárig visszamenőlegesen járó nyugdíjemelés nemcsak az élőkre, hanem az időközben elhunytakra is vonatkozik. Több tízezer hozzátartozó és örökös juthat hozzá az összeghez, ehhez azonban kérvényt kell benyújtaniuk."

Hogy működik ez valójában?

luck-666 # 2012.11.08. 11:28

köszi,
nekem csak januárban lesz esedékes, ez egy ismerősöm esete,

az időpont adásuk meg olyan jó,hogy 3 évvel ezelőtt december közepén kaptam a levelet,hogy január elején kell menni március heyett,na az volt az ügyintézés,minden ismeretségre szükség volt!
Bár azt a mai napig nem értem,hogy papírokat miért kell vinni,hiszen a Tb-n keresztül minden leletet látniuk kellene

sitimaci # 2012.11.08. 11:24

Járni sem tud, mégis elvették a rokkantkártyáját
2012-11-07 17:05:00
Kovács Józsefről a bíróság kimondta, hogy rokkant, ellátást kaphat, kedvezményeket azonban nem
Hirdetés

Beteg. József, aki járni sem tud egyedül, az Államkincstár szerint nem szorul támogatásra
Tormafölde - Tévedett a nyugdíjbiztosító, mikor 11 év után megvonta Kovács Józseftől (58) a rokkantellátást – mondta ki a Munkaügyi Bíróság határozata. Ám a rokkantaknak járó parkolási igazolványt mégis elveszi tőle az Államkincstár.

Mint megírtuk, a volt favágót 11 éve százalékolták le súlyos ízületi gyulladása miatt. Ennek ellenére a felülvizsgálatát végző Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) tavaly visszaminősítette 40 százalékosra a rokkantságát, vagyis újból munkára kötelezték. A Munkaügyi Bíróság által kijelölt igazságügyi orvos szakértő szerint azonban 61 százalékos József egészségkárosodása, és ez már a korábbi felülvizsgálat idején is fennállt. Ezért az ítélet hatályon kívül helyezte a korábbi döntést, vagyis jár a rokkantellátás. De nem az Államkincstár szerint.

  • A szakhatóság szerint a két lábam károsodása nem akadályozza súlyos mértékben a mozgásomat, már nem jár nekem a 18 ezer forint, és a parkolási igazolvány sem – mutatta a frissen kapott határozatot József, aki a fotelből sem tud felállni segítség nélkül.

Az Államkincstár az NRSZH szakvéleménye alapján hozza meg döntését. Ám pont ezt helyezte hatályon kívül a Munkaügyi Bíróság. Az Államkincstár lapzártánkig nem válaszolt.

  • A határozat nem befolyásolja az Államkincstár döntését. Az ügyfél újabb kérvényt nyújthat be – tanácsolta Kamarás Péter ügyvéd.

D. V.

tiszavirág69 # 2012.11.08. 10:51

luck-666!
Ha sorosra vársz, várjál türelemmel, semmi teendőd nincs, de frissítheted a leleteidet :)
Ha rehab. járadékos voltál akkor már elkéstél, de azt észre vetted volna, mert nem kapnál ellátást.
Nagy csúszás van a behívásoknál, amíg nem hívnak kapod az ellátást tovább.

luck-666 # 2012.11.08. 09:36

Arról tud valaki valamit,hogy mi a teendő akkor,ha nem kapott még levelet a felülvizsgálat idejéről? A 3 év lejárt, szeptemberben lett volna esedékes.

tiszavirág69 # 2012.11.08. 07:59

http://hetivalasz.hu/…zoknak-56671

A januárig visszamenőlegesen járó nyugdíjemelés nemcsak az élőkre, hanem az időközben elhunytakra is vonatkozik. Több tízezer hozzátartozó és örökös juthat hozzá az összeghez, ehhez azonban kérvényt kell benyújtaniuk.

wihar # 2012.11.08. 06:16

Üdv,Regina örülök a kis csodádnak!!Legyen szép napunk!

szafika # 2012.11.08. 03:49

...

Méri46 # 2012.11.07. 22:26

2010 januárban elvették a rokkant nyugdíjamat. Fellebbeztem. ,2012 03.hónapban a Munkaügyi Bíróságon megállapították,hogy jár a rokkant járadék. c2 53%.májusban megkaptam a bírósági határozatot.Három éve tart a kálváriám,de a mai napig egyetlen forintot nem kaptam. Nyugdíj biztosítónál érdeklődésemre mindig van kifogás.Van valakinek tanácsa,hogy mit tegyek.

fürkész # 2012.11.07. 20:33

Papi
Kérni kell,nekem is 2 hónap esik bele.Onyf honlapján egyértelmüen le van irva,sőt ha a rehab után nincs megszakitás tehát folyamatos az ellátás,akkor arra is kérni kell mert jár.Én igy értelmeztem,de olvasd el te is.

papi57 # 2012.11.07. 18:33

Fórumozók

Valami mindig motoszkál a hülye fejemben .Aki mos aki a minimálbér mondjuk 60%-át kapja annak emelkedik-e az ellátása ha megemelik jövőre a minimálbért?Másik aki rehabos volt a kora miatt eddig és rokkant lett az miként kaphatja meg a rehabban töltött hónapjaira az idei visszamenőleges emelést? Nekem 7 hónap esik erre.
Gondolom néhány ember érintett.


rehab

tiszavirág69 # 2012.11.07. 16:20

http://www.eszakhirnok.com/…g-falaz.html

Leütött a fideszes alelnök Nógrádban egy rokkant újságírót. A rendőrség falaz?

fagyongy55 # 2012.11.07. 16:07

Baleseti járadék: kinek, mikor, mennyi?

Molnár László

2012.11.07., 06:57 Frissítve: 2012.11.06., 13:19 303

Cikkünkben összefoglaljuk a baleseti járadékkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Üzemi baleseti és foglalkozási megbetegedés esetén baleseti ellátás illeti meg a jogosultat, mely szolgáltatások baleseti egészségbiztosítási ellátások (természetbeni: baleseti egészségügyi szolgáltatás, pénzbeli: baleseti táppénz, baleseti járadék) lehetnek és 2011. december 31-ig nyugdíjbiztosítás keretében járó baleseti nyugellátások (saját jogú: baleseti rokkantsági nyugdíj, hozzátartozói: baleseti özvegyi nyugdíj, baleseti árvaellátás, baleseti szülői nyugdíj) lehettek.
hirdetés

2012. január 1-jétől – a „rokkantsági ellátórendszer” átalakítása következtében – rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék, átmeneti járadék és a bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka már nem állapítható meg, illetve megszüntetésre kerültek. Megjegyzem a teljesség kedvéért; az új rehabilitációs járadék az említett időponttól már nem állapítható meg, azonban a 2011. december 31-éig megállapított rehabilitációs járadékok – a megállapító határozatban szereplő időpontig – továbbfolyósításra kerülnek.

Az üzemi baleset következtében elhunytak hozzátartozóit azonban továbbra is az általános szabályok szerint illeti meg az özvegyi nyugdíj, az árvaellátás és a szülői nyugdíj. Esetükben a nyugdíj szolgálati időtől függetlenül jár továbbra is.

(Az említett időponttól az Egészségbiztosítási Alapból kerülnek folyósításra a megváltozott munkaképességű személyek új ellátásai, a rehabilitációs ellátás és a rokkantsági ellátás [2011. évi CXCI. törvény]. Az új szabályozás értelmében megváltozott munkaképességű személynek minősül az, akinek egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 %-os, vagy kisebb mértékű.)

Az új rendszerben már nem a munkaképesség csökkenés mértékét, nem is az egészségkárosodás mértékét vizsgálják, hanem az egészségi állapot mértékét.

A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (továbbiakban: Ebtv.) 57. §-a rendelkezik a baleseti járadékra jogosultságról.

Ennek megfelelően baleseti járadékra az jogosult, akinek üzemi baleset következtében tizenhárom százalékot meghaladó egészségkárosodása keletkezett, de a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (rehabilitációs ellátás, rokkantsági ellátás) nem illeti meg.

(A baleseti járadék szolgálati időre tekintet nélkül jár. Ez azt jelenti, hogy a szolgálati idő tartama nem befolyásolja sem a járadékra való jogosultságot, sem a járadék összegét. Nincs jelentősége a baleseti járadékra jogosultságnál annak sem, hogy a baleseti sérültnek van-e anyagi kára, csökkent-e a keresete az egészségkárosodására tekintettel.)

A baleseti járadék az egészségkárosodás tartamára időbeli korlátozás nélkül jár.

Ha azonban az egészségkárosodás mértéke a húsz százalékot nem haladja meg, a baleseti járadék legfeljebb két éven át illeti meg a baleseti sérültet.

(A tapasztalat azt mutatja, illetve az orvos-szakmai vélemények azt támasztják alá, hogy az emberi szervezet ennyi idő alatt alkalmazkodás és megszokás révén a munkaképesség negyedét meg nem haladó csökkenését pótolni tudja úgy, hogy annak működését számottevően már nem befolyásolja.)

Az előzőektől eltérően szilikózisból és azbesztózisból eredő, és húsz százalékot meg nem haladó egészségkárosodás esetén is időbeli korlátozás nélkül jár a baleseti járadék.

A baleseti járadék mértéke az üzemi baleset okozta egészségkárosodás fokától függ. Az egészségkárosodás fokának megfelelően

  • az 1. baleseti fokozatban nyolc százalék, ide tartozik az, akinek az egészségkárosodása 14-20 százalék,
  • a 2. baleseti fokozatban tíz százalék, ide tartozik az, akinek az egészségkárosodása 21-28 százalék,
  • a 3. baleseti fokozatban tizenöt százalék, ide tartozik az, akinek az egészségkárosodása 29-39 százalék,
  • és a 4. baleseti fokozatban harminc százalék, ide tartozik az, akinek az egészségkárosodása 39 százalékot meghaladó mértékű.

A baleseti járadékot, a balesetet közvetlenül megelőző egy éven belül elért kereset havi átlaga alapján kell megállapítani.

A baleseti járadék alapját képező havi átlagkereset megállapításánál főszabályként a nyugdíj alapját képező havi átlagkereset kiszámítására vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.

(Az öregségi nyugdíj összegét a nyugdíj megállapításának kezdő napjáig elért /kifizetett/ nyugdíjjárulék alapjául szolgáló, a személyi jövedelemadót is tartalmazó, csökkentés nélküli bruttó kereset, jövedelem havi átlaga alapján kell meghatározni. A baleseti járadék megállapításánál figyelembe vett keresetet nem kell csökkenteni a magánszemélyek jövedelemadójával /képzett adójáva/).

Az egészségkárosodás mértékének minősítésében a rehabilitációs szakigazgatási szerv szakhatóságként vesz részt és e feladatkörében szakhatósági állásfoglalást ad a baleseti járadék megállapításához.

(Látható, hogy baleseti járadék vonatkozásában a rehabilitációs szakértői szerv továbbra is az egészségkárosodást vizsgálja és nem az egészségi állapotot.)

A baleseti járadék iránti igényt továbbra is a nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál kell bejelenteni. A baleseti járadék iránti igényt az üzemi baleset bekövetkezése napjától számított három éven belül, illetőleg a foglalkozási megbetegedés megállapítását követő egy éven belül lehet a kérelem benyújtásával érvényesíteni. Az igénybejelentést írásban, kizárólag az e célra rendszeresített nyomtatványon vagy elektronikus űrlapon kell igényelni (elérhető a www.onyf.hu – Nyomtatványok menüpont – Nyomtatványtár, K 05 jelű, ONYF. 3515-274 számú nyomtatvány).

A baleseti járadék iránti kérelmet a kérelmező lakóhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatóság bírálja el.

Az igényt visszamenőleg legfeljebb hat hónapra lehet érvényesíteni, az ellátást a jogosultsági feltételek fennállása esetén legkorábban az igénybejelentés időpontját megelőző hatodik hónap első napjától lehet megállapítani.

A baleseti járadék jogosultság elismeréséhez szükséges a baleseti táppénz megállapítására jogosult szerv által, a baleset üzemiségének elismeréséről kiadott határozat másolata – amely beszerzése iránt a nyugdíjbiztosítási igazgatóság intézkedik.

inzulinos # 2012.11.07. 15:42

Ednut!
Köszi a választ, némileg megnyugodtam, bár ettől még tűzifám, gyógyszerem, kenyerem nem lesz egy darabig. :(
Üdv: Inzulinos

éhes # 2012.11.07. 14:59

Már a megváltozott munkaképességüek száma is megváltozott.Megváltozott itt minden.

éhes # 2012.11.07. 14:59

Már a megváltozott munkaképességüek száma is megváltozott.Megváltozott itt minden.