Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Nándi64 # 2012.11.13. 11:18

Rehab járadékos voltam, áprilisig, most rokk. ell. (C2). tegnap nem kaptam emelést, a megyei nyufig azt mondta a volt rehab járadékosok nem kapnak.
Tud valaki valamit erről?

kitakat # 2012.11.13. 10:06

2010-2012 között csak 28 nap munka jogviszonyom volt,mivel utána táppénz,majd a leszázalékolásom volt folyamatban.2010 előtt szociális gondozó voltam,közmunkásként.

ZÖLDJANIKA # 2012.11.13. 10:03

Röviden, ha VALAKI leírná, nem a törvényt, mert nem lehet értelmezni!
Tavaly kaptam átmeneti járadékot( 40év, 42% stb)ez évben írták, a továbbiakban rokkantsági ellátást kapok, tehát átsoroltak( kit érdekel, minek neveznek, lóvé legyen)De jötta lóvé, emelés nélkül, tehát, kapok, nem kapok? A kicsavart szöveget olvasom, hogy a rokkantsági ellátás is kap!De most olvasom a papírt, amikor tavaly megkaptam az átmeneti járadékot, hogy " ellátásának összege 2013tól évente a nyugdíjakkal azonos mértékben emelkedik" tehát akkor nem jár, vagy ez az új törvény ezt nem írja felül?Most mi van, köszönöm, ha valaki ÉRDEMBEN kitudja mondani a frankót!

kitakat # 2012.11.13. 09:45

Most már végkép nem értek semmit!Ki dönti el az összeget??A minimum és a maximum között lényeges a különbség!Ki állapítja meg,hogy egy évvel ezelőtt rehabilitálható voltam-e.Hisz a Rehab... még az orvosszakértőt is kétségbe vonta a vissza menőleges megállapítás miatt.!Most akkor mi van??

anyu53 # 2012.11.13. 09:40

Sziasztok!
Etel57-nek a válaszom , Budapesten a Thököly úton volt.Miért, tudst valamit?

vaer # 2012.11.13. 09:28

Érdekes gondolatok! Érdemes elolvasni!

http://mindenkiterint.postr.hu/…atar-emelese

luck-666 # 2012.11.13. 09:10

55evelin

én most újíttattam,de el kellett vinnem azt a határozatot,amit anno a rokkantositáskor kaptam,az orvosi és az államkincstári igazolás nem volt jó

csabesz666 # 2012.11.13. 09:03

55evelin!...szerintem, akkor is kavarás van a dologban.... mi a külömbség abban, hogy rehabjáradék-állapotromlás-Rokkantellátás, illetve rehabjáradék lejár, és utánna rokkantellátást állapítanak meg?????.... mind a két esetben ÚJ belépőnek veszik az embert, viszont visszamenőleg, csak az első variáció kap emelést??????? holott, a rehabjáradékos 2012 januárban is kapta az ellátását, sőt emelést is kapott rá.....

55evelin # 2012.11.13. 08:52

maltais
Sziasztok!
Rég nem jelentkeztem, de követem a fejleményeket.
Akinek ez évben állapították meg az ellátását az nem kap emelést. Ez régen is így volt. Aki jan.1-kapott most ők kapnak visszamenőleg.
Más:
Olyan valaki jelentkezését várom, akinek a PARKOLÓ kártyáját kell kicserélni, de még nem volt a "soros-kötelezőn". Attól tartok, ha kérem a parkolási kártyám, akkor hívnak a soros-kötelezőre is. Mi a tapasztalat?
Köszönettel várom a hozzászólásokat.

csabesz666 # 2012.11.13. 08:41

Eddig nagyon úgy néz ki, hogy azok nem kaptak emelést, akinek mondjuk idén lejárt, a rehabjáradékjuk, azután rokk ellátást kaptak?.... nekem, nem járt le, a rehabjáradék, hanem én adtam be állapotrosszabbodásra igényt, ami megis állta a helyét.... én kaptam most visszamenőlegesen emelést, a Rokkantellátásom is 1000 ft al emelkedett....

kitakat # 2012.11.13. 08:08

Bocsi!valóban eltévesztettem,nem járadékról hanem ellátásról van szó!De a lényeg,májustól ellátatlan vagyok,előtte 2010 júniustól 1/2 szoc.járadékot kaptam:13900 Ft-ot!!Még egyszer,bocsi az elírásért,köszi a javítást!

Etel57 # 2012.11.13. 08:05

sziasztok volt már valaki soros vizsgálaton ,,?tud valaki valamit

maltais # 2012.11.13. 08:01

Sziasztok aki tud segitsen nekem!! 2012 02.31.ig rehab járadékos villtam!! Azóta rokkantsági ellátáson vagyok igaz az új tövényeknek köszönhetően 13 e ftal kevessebb a nyugdijam!! A kérdésem viszont az lenne ,hogy nem kaptam emelést! Vagy úgy jártam ,hogy járni jár csak nem jut?

megrokkant # 2012.11.13. 08:00

Ha jól értelmezem ez év November 5-én volt. Az NRSZH-ál év eleje óta már mások a "játékszabályok" mint régebben. Az ,hogy ott ki mit mond nem ér semmit sem. Az irásbeli határozatukat ha postázták a páciensnek, ami oda le van írva az a tényálló. Sokan bele esnek szerintem abba a hibába. A személyes komplex vizsgálaton hazudnak nekik valamit. Amikor a végzést megkapja ott meg teljesen más a határozat.

csabesz666 # 2012.11.13. 07:52

Pontosan ! tiszavirágnak van igaza! Ez nem nyelvészkedés, ill. játék a szavakkal...

szafika # 2012.11.13. 07:46

Az azért nem világos, h akkor mi a manónak van ott szociális hátteret is vizsgáló valaki , ha úgyis fütyülnek rá, h ellehetetlenítenek valakit !

tiszavirág69 # 2012.11.13. 07:45

Kedves Kitekat!

Egyből a dátumot néztem amikor elolvastam az írásodat,
mert amit írtál az már régen idejétmúlt illetve régen sem minden volt így.

  1. rehab. járadék már nem állapítható meg
  2. rehab. ELLÁTÁS mellett NEM lehet dolgozni,

    ha munkába állsz nem kapod az ellátást

  3. rokkant ELLÁTÁS mellett most még lehet dolgozni.

Melyik évben voltál a vizsgálaton? :)

megrokkant # 2012.11.13. 07:45

kitakat. Ez pont forditva van, ahogy én tudom. A rehabilitációs járadék mellett nem válalhatsz semmi féle munkát. Az maximum 3évig adható. A rokkantsági járadéknál válalhatsz munkát. De csak egy bizonyos összeg határig. Ha azt túlléped törölnek az ellátásból.

kitakat # 2012.11.13. 05:40

November 5. voltam komplex felülvizsgálaton.3 órás fájdalmakkal teli várakozás.A formanyomtatvány kitöltése végén a munka képességemet értékelő hölgy közölte:2 lehetőség van,rehabilitációs járadék(ami összeg szerűen magasabb és dolgozhatok mellette)vagy a rokkant járadék(ami x összeg és nem vállalhatok munkát).Mondtam Neki,az Én állapotomban nincs olyan munka amit eltudnék látni.Nem értettem a felvetést sem.Most Ők bírálnak vagy nekem lehet választani?A formanyomtatványokat akár ki is postázhatnák,hogy a válaszokat ki x-szeljük,hiszen alá kell írni,hogy a mi elmondásunk alapján töltik ki.Rá kérdeztem,mikorra várhatok az értékelést.?Közölte:Ők 1 héten belül megküldik a NRSZH-nak,majd ott 60 nap alatt határozatot hoznak,amit továbbítanak a Nyugdíj Hivatal vagy az Állam Kincstár felé.Nekik megint 60 nap áll rendelkezésre az ügy intézésére.Egyet nem értek.A Bíróság 2010 júniusától ítélte meg az 50%-ot.Akkor ez még rokkant nyugdíjnak számított.Legalább az akkorra járó ellátásomat miért nem folyósítják?Ja,ha már 2 telet átéltem,hátha a 3. is sikerülni fog tüzelő nélkül?Nem csak az én életem,de a 16 éves gimnazista lányom életét is lehetetlené teszik.Ez a példa,hogy maradjanak a Magyarországon a fiatalok?!Május óta saját jogon semmilyen ellátást nem kapok.(Mint említettem:35 év munkaviszony és 6 gyermekem van.4 pedagógusi pályán.)

elegemvan # 2012.11.12. 20:55

sziasztok,tudja valaki hogy az orvosi felülvizsgálat után,mennyi idő után küldik a határózatot?

Etel57 # 2012.11.12. 19:36

ANYU 53 EZ HOL VOLT PESTEN

Etel57 # 2012.11.12. 19:30

ANYU 53 EGY SZAKÉRTŐT KÉRDEZ MEG AZ A BIZTOS

Etel57 # 2012.11.12. 19:23

AZT MONDTA EZ OLYAN MINT EGY BIRÓSÁGI PER AMIT BEFEJEZTEK ÉS UJRA INDITANAK ÉN IS KÉRTEM A HÁZIORVOSTÓL MÁSIK PAPIRT NEM AKART ADNI DE KIKÖVETELTEM

Etel57 # 2012.11.12. 19:13

TAFFIKA ÉN PÁR ÉVE KÉRTEM ROSSZABODÁST AZT MONDTA DR NŐ ::ÖRÜLJEK HOGY NEM VESSZIK EL A NYUGDIJAMAT HIÁBA MONDTAM A NYUGDIJTÓL IRTÁK HOGY KÉRHETTEM

klarissa # 2012.11.12. 19:01

csicsero! Megkaptam a leveledet, köszönöm a segítségedet! Holnap fogom gyakorolni (tudod, olyan vagyok, mint a kis elefánt: nehezen tanul-könnyen felejt).