Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


anyu53 # 2012.11.12. 18:38

Kedves Lilla! Köszönöm a gyors választ.Még egy dolgot kérdeznék:Mint az előzőekben írtam, azért csökkent a férjem járandósága, mert nem vették figyelembe a balesetét, akkor még gipszben volt a keze, és nem tudtuk, hogy "érzéketlen" marad 4 ujja. A kérdésem az lenne, ha most a májusi 45% helyett, mondjuk 52%-t állapítanak meg, akkor vissze lehet állítani az előzőekben kapott összeget?
A választ előre köszönöm.

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2012.11.12. 18:14

Igen, lehet állapotromlás megállapítását kérni.

Bodnár Ügyvédi Iroda
www.bodnarugyvediiroda.hu

anyu53 # 2012.11.12. 18:11

Sziasztok!
Segítséget kérnék, a következőre:
Férjem 1953-ban született, 5 éven belül van a nyugdíjhoz. 1994 óta rokkant nyugdíjas, illetve 2012.01.01.-től rokkant járadékos. 2010-ben volt felülvizsgálaton, ahol 52 %-t kapott, majd 2012 májusában ment, ahol 45 %-t kapott úgy, hogy tovább folyosítják az addigi összeget, és a rehabilitációja nem javasolt. Mivel az összeg maradt, ezért nem fellebezett.Erre jött az újabb törvény 2012. júliusi hatályba lépéssel, maradt a státus "rokkant járadékos", de kapott összeget 85 ezerről 41 ezerre csökkentették. Ezt a határozatot szombaton hozta a posta.Ma elment a háziorvosához, aki megnézte a májusi bizottsági papírját, és megállapította hogy kihagytak egy betegséget.Állapot romlás miatt be lehet adni újabb kérelmet? Úgy gondolom igen, mivel egy betegséget kihagytak, és hova kell beadni, milyen melléklet kell hozzá?
A válasz sürgös lenne, előre köszike

lina50 # 2012.11.12. 17:36

Van valaki aki Fejér megyébe vár felül vizsgálatra???Még Májusba kellett volna mennem de még semmi....

george2 # 2012.11.12. 16:39

"Milyen kategória a súlyos, nekem 27% van írva mozg. korl.-ra, a többi más eredetű. köszönöm, ha valaki tud válaszolni"

Min. 40% mozgásszervi eredetűnek kell lenni a betegségnek,attól számit súlyos mozgáskorlátozottságnak.Pl. cukorbetegség itt nem játszik...

papi57 # 2012.11.12. 15:59

A kúria szak értők bevonásával átnézi és irányt ad a rokkant perek fel gyorsítása érdekében.
Kíváncsi leszek melyik irányba visz .


rehab

ZÖLDJANIKA # 2012.11.12. 15:44

Még 1 kérdésem lenne:mozgáskorlátozott kedvezmény személygépkocsira a hivatal megszüntette, azzal, hogy súlyos mozg. korlátozottnak kell lenni! Van mozg. korl. kártyám, akkor minek adták ki, ha nem vagyok mozg. korl? Milyen kategória a súlyos, nekem 27% van írva mozg. korl.-ra, a többi más eredetű. köszönöm, ha valaki tud válaszolni

ZÖLDJANIKA # 2012.11.12. 15:39

Üdv. Mindenkinek!
Hasonlóan, rahab járadékos vagyok, de emelést nem kaptam. Tavaly augusztusban lettem átmeneti járadékos, átették rehab járadékra, de emelés nuku! Miért? Tudja e valaki? köszi

csabesz666 # 2012.11.12. 15:31

Sziasztok! Segítség kellene, hogy mien formában kell benyujtani, a munkaügyi bírósághoz keresetet, létezik erre formanyomtatvány? NRSZH helybenhagyta, a fellebbezésemet, és mehetek munkaügyi bíróságra.....

szuicid # 2012.11.12. 14:09

sziasztok!
elvagyok keseredve :(


a Beteg ember nem selejtes árú

Ednut # 2012.11.12. 12:17

Taffyka!
Én kaptam emelést 2012.jan.1-ével (akkor rehabos voltam), majd jan 31-től rokkantellátott lettem.
Csabesz666 is ugyanebben a cipőben jár mint én, csak ő később volt felülvizsgálaton és ő megkapta az emelést.
Az a baj, hogy nem veszik fel a telefont a pesti NYUFIG-nál, gondolom mindenki telefonálgat. A veszpréminél azt mondta a hölgy, hogy szerinte is jár, de nem ők folyósítanak, hanem pest.
most írtam nekik emailt, hogy tájékoztassanak a helyzetről.

Ilona1955 # 2012.11.12. 12:16

Vannak it olyan forumozok, akiknek semmi sem jott se egyutt, se kulon? Hova forduljak, kerem, aki tud segitsen. Koszonom

mackomisi # 2012.11.12. 11:54
Etel57 # 2012.11.12. 11:52

sziasztok sitimaci igazad van TÉVEDTEM KÜLÖN JÖTT AZ EMELÉS MEG A NYUGDIJ HÁT NAGYOT NÉZTEM

Ednut # 2012.11.12. 10:26

Csabesz666!
Szerintem is jár, csak most még én levelezgessek, meg telefonálgassak Pestre, ezért a pár ezer forintos emelésért. Tele van a tököm!

csabesz666 # 2012.11.12. 10:12

Edmut! Szerintem simán jár neked is....én május1 ig rehabjáradékot kaptam , onnantól meg rokkant ellátást, ami 60.450 ft volt, most rokkant ellátásra 61400-at küldtek, plussz kiegészítésként, meg 9700 ft ot.

Ednut # 2012.11.12. 10:10

Sikerült elérnem.
Azt mondja a hölgy, hogy "SZERINTEM IS JÁR", de írjak a Budapesti Nyugdíjfolyósítóhoz, mert ők foglalkoznak az utalással. Beolvastam neki a törvényt és őt sikerült meggyőznöm, de most bogarászhatom a budapesti NYUFIG címét, telefonját, stb.
Mondom a hölgynek, nem úgy volt, hogy egybe utalják az ellátást, meg az emelést? Hát ő nem tudja.
Akkor meg mi a f...nak ülnek ott, ha semmit nem tudnak, illetve az ügyfél tájékoztatja őket a törvényekről???

hildi # 2012.11.12. 09:58

Most beszéltem a NYugdíjfolyósító Igazgatósággal!
Azt mondták, hogy nem kapok emelést a 27000 ft-ra, mert tavaj rendszeres szociális ellátás néven futó rokkantak nem kapnak!
Mondtam neki, hogy akkor költsék gyógyszerre azt a 420 ft-ot!!!

Ednut # 2012.11.12. 09:41

Most hívtam, azt mondta, úgy gondolja, hogy nekem nem jár. F...sza, "ÚGY GONDOLJA".
Most megnézi a papírokat, csak közben megszakadt a vonal és nem bírom újra elérni, de próbálkozom. Gondolom most égnek a vonalak.

Ednut # 2012.11.12. 09:34

ONYF honlapjáról:

"A kiegészítő emelés megilleti a 2011. december 31-ét követő időponttól

  • megállapított vagy folyósított saját jogú ellátásban részesült személyt is, ha ezt az ellátását a januári emelésre jogosító ellátása - ideértve a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj helyett megállapított szolgálati járandóságot is - helyett, újraszámítás nélkül folyósították tovább, vagy a januári emelésre jogosító ellátása megszűnését követő naptól újraszámítás nélkül állapították meg,
  • megállapított rokkantsági ellátásban, rehabilitációs ellátásban vagy baleseti járadékban részesült személyt is, ha az ellátását a januári emelésre jogosító rehabilitációs járadékának, rokkantsági ellátásának, rehabilitációs ellátásának vagy baleseti járadékának megszűnését követő naptól állapították meg.

Az emelésre való jogosultság akkor is fennáll, ha az ellátásokban több, a fentiek szerinti változás következett be."

Ednut # 2012.11.12. 09:29

Én sem kaptam emelést!
Jelenleg rokkantsági ellátásban részesülök, február 1. óta, felülvizsgálat előtt rehab járadékos voltam. 2007. óta folyamatosan ellátott vagyok.
Nekem jár az emelés??? Persze a telefont nem veszi fel az ügyintéző a NYUFIG-nál, hogy megkérdezhessem tőle.

Ilona1955 # 2012.11.12. 09:25

Idezet,

A nyugellátások és egyes más ellátások emeléséről szóló kormányrendelet értelmében hivatalból emelni kell az öregségi nyugdíjat, a rehabilitációs járadékot, az özvegyi nyugdíjat, a szülői nyugdíjat, az árvaellátást, a baleseti hozzátartozói nyugellátást.

Továbbá a 2011. december 31-e után megállapított rokkantsági ellátásban, rehabilitációs ellátásban vagy baleseti járadékban részesültet is, ha az ellátását a januári emelésre jogosító rehabilitációs járadékának, rokkantsági ellátásának, rehabilitációs ellátásának vagy baleseti járadékának megszűnését követő naptól állapították meg.

Ilona1955 # 2012.11.12. 09:21

Rehabilitacios jaradekot kapok utoljara 2011 februarban voltam felulvizsgalaton, 3 evre kaptam meg a 40 % ot. Betoltottem az 57 evet, kerdesem modosul e az ellatas jogcime, ileetve a mai napon a forumon tobben irtak megkaptak az 1,5 szazalekos emelest, en vajon miert nem? Hol tudok erdeklodni, az okarol? Koszonom Ilona

Debra01 # 2012.11.12. 09:21

Többen jelezték, hogy NEM kaptak! Tehát mégsem!

Debra01 # 2012.11.12. 09:09

Akik a régebbi rendszerben szociális ellátottak voltak (40%) azok nem kapnak kiegészítést, és emelést sem. Pár perce beszéltem az ügyintézővel.

Ebből azt a következtetést vontam le, hogy az ellátás összegét még véletlen sem fogják emelni...tovább gondolva, meg is kívánják szüntetni!