Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kázmér58 # 2011.10.28. 15:02

icike42
Neked meg mielőbbi gyógyulást kívánok.

Munich # 2011.10.28. 15:10

Kedves Icike42 és Mari 55!
Köszönöm a segítséget, már irtam az egyiknek.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.28. 16:28

Sziasztok fórumozók!
Feltűnt valakinek rajtam kívül, hogy el-eltűnnek hozzászólások erről a fórumról? Volt 2-3 topic, amit újból el akartam olvasni, és nincs már meg. A tegnapi saját véleményemet sem láttam, pedig nem volt sértő, de még azok a hozzászólások is eltűntek, amelyek belinkelt cikkeire reagáltam. Vagy ennyire bamba lennék?
Az origón figyelem a költségvetési vitát, de rólunk, rokkantnyugdíjasokról még senki sem beszélt.
Vajon meddig tart a vita? Egyik évben sem érdekelt annyira, mint most.
Szép estét:)

liamadni # 2011.10.28. 21:39
kiszolgáltatott # 2011.10.29. 07:32

Kedves Mari,Icike!engem is borzol a cikk híre.Megadnátok hol lehet megnézni?Én is köszönöm a segítségrt.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.29. 10:27

Kedves Icike!
Igen, ezeket találtam meg én is, de volt egy korábbi topic, amit hiába kerestem, abban is be volt linkelve egy nyomtatvány, azt szerettem volna kikeresni.
Illetve később, 26.-a után azt hiszem, mari55 és skorpió13 1-1 belinkelt cikkére reagáltam. Sem a három linket, sem a magam válaszát nem találom. Ez tűnt fel leginkább, mert ezek az elmúlt napokban voltak.
Mindenkinek fájdalommentes hét végét kívánok.

éhes # 2011.10.29. 10:45

Helló mindenki!
Tudja valaki,hogy most mennyi idő múlva (és ha van még ilyen) lehet-e méltányossági nyugdijemelési kérelmet beadni? Lehet naiv még a kérdésfelvétel is!de azért hogy lehet-e!Van-e értelme!Sajnos (mint másé is )az enyém nagyon kevés,egyre több a gyógyszerem (fajtában és értékben is)szintén mint másnak is.Én utoljára 2008 őszén adtam be,és kaptam az öregségi 10%-át.Az is volt valami.Előre is kösz'kösz'
Itt szép idő van,Nektek is ezt kivánom.

éhes # 2011.10.29. 12:07

Hattyúdal!
Kedves vagy köszönöm.Lehet én vagyok a buta,de nem találom,hogy 3 vagy 5 évente kérelmezhető.Hát úgy látszik,hogy butulok,de nem adom fel.Mégeegyszer kösz'kösz'rendes vagy.További szép napot Neked és mindenkinek

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.29. 12:48

Kedves Mindenki!

Elkészült a BTW testvéroldala, a BTWT, amelyet az alábbi linken találhattok meg:
www.btwt.ucoz.hu
Az anyagokat folyamatosan frissítem (még nincs túl sok, ahogy időm engedi), de tök jó lenne, ha Ti (vagy bárki, akit érdekel) is segítenétek (másoknak, egymásnak) azzal, ha egészségkárosodott emberek számára hasznos anyagokat, infókat osztanátok meg, töltenétek fel az oldalra (erre felhasználóként lehetőség nyílik, tehát a felhasználó egyben szerkesztő is).
Az is hasznos és nagy segítség lenne, ha véleményeteket, kritikátokat elmondanátok az oldallal kapcsolatban (amely még kezdeti állapotában van), és hogy hogyan, milyen fejlesztésekkel lehetne még hasznosabbá tenni.
(Vagy hogy hasznos-e egyáltalán:))

Visszajelzéseiteket előre is köszönöm,
derűs hétvégét kívánok:
Fülcimpa

Munich # 2011.10.29. 13:20

Kedves Jano55!
Köszönöm a jó tippeidet!Sajnos én semmilyen "segélyre" sem vagyok jogosult Mo-n, ha külföldön van az állandó lakhelyem, ezért eddig, semmi ilyesmi sem jutott az eszembe.
A német rokkantnyugdíjam "átfutott" és csak ezekkel a papirokkal lehetett Hivatalos úton átküldve (nem általam) a magyar rokkantnyugdíj kérelmem megnyitni.
Mo-n ezt nyomban "leértékelték", hogy nem vagyok 50% felett rokkant és I. és II. fokon, söt a Bíróság elött is kijelentették, itt semmilyen EU jogok sincsenek alkalmazva és a magyarok nem kötelesek semmilyen más véleményt elismerni, csak a magyar ORSZI szakértöjét, aki tudja mi a teendöje.
Nem kivánom senkinek, aki m külföldre megy dolgozni és netán rokkant lesz, hogy ugyanígy elküldjék valahová, mondván nekik egy magyarral szemben más jogok érvényesek! Mert igy is lehet nézni az egyenlöséget.
nem tudom, hogy maradt-e még energiám arra, hogy a nyugdíjkorhatár elérése elött vagyis még kb. 20 hónap múlva bármilyen új kérvénybe kalandba bocsájtkozzam a magyar nyugdíjintézettel...?

2Amaria (törölt felhasználó) # 2011.10.29. 13:41

kedves Icike42 ,megkaptam köszi,méltányossági-nyugdíjemelésre ,mi is kitöltöttük a papírt,igaz el nem küldtem,mert az egész nyugdíja/fiamnak/méltányossági alapon van ..http://magasnyugdij.blog.hu/2010/12/18/meltanyossagi_nyugdijemeles

2Amaria (törölt felhasználó) # 2011.10.29. 13:42
éhes # 2011.10.29. 15:25

Hattyúdal!
Köszönöm mégegyszer segitségedet.További szép napot
kösz'

doli # 2011.10.29. 15:45

ÜDV: Érdekelne, hogy hol lesz a MEOSZOS egyeztetés és, hogy hogyan lehetne rajta részt venni?

doli # 2011.10.29. 16:15

ÜDV: mari55 nem ígérhetek semmit, de majd meglátom, hogy alakulnak addig is a dolgaim én Miskolci vagyok az infót pedig köszönöm.

2Amaria (törölt felhasználó) # 2011.10.29. 16:45

icike 42!köszi a cikket, mindenkinek ajánlok egy oldalt ,sok jó dolog van icike elküldött cikke után találtam az oldalt ,,a méltányossági nyugdíjkérőnek is linkeltem,,szép estét mindenkinek!http://www.medicalonline.hu

hitetlen? # 2011.10.29. 16:53

petikém drága

kiszolgáltatott # 2011.10.29. 16:54

Attila!Régebben átnéztem én is az EU-s szabályokat az egésszégkárosodásokkal kapcsolatban,így el is hiszem amit írtál:"Németek továbbra is fenntartották az eredetileg megállapított rokkantsági fokot oly módon, hogy a német állam folyósítja neki a nyugdíjat, külön kiemelve, hogy ez ügyben ne folyamodjon honosítási kérelemhez Magyarországon, mert sajnos az itteni szabályok túlzottak!"

kázmér58 # 2011.10.29. 16:59

PETI

ujpesti # 2011.10.29. 20:39

Azért én Hegedűs úr helyében nem bizakodnék annyira.
Ne felejtsük a kormány tárgyalásait a szak-és civil szervezetekkel.Egyeztetés,tárgyalás,nem sok minden változott.Sajnos ezek a párbeszédek már minden hitelüket elvesztették.Érintettként én örülnék a legjobban,ha most nem így történne,de erre sajna nagyon kevés esély van.Ettől függetlenül én elmegyek.

kobeka # 2011.10.29. 21:59

Fülcimpa

Most olvastam rólad. Ha jól értem te Szlovákiából jöttél. Érdekelne, hogy ott mi van a rokkantakkal? Bizonyára tudod, hogy a magyar politikusok állandóan „bezzegelnek” Szlovákiával. Állítólag ott csak 20ezeren vannak. Ez, hogy lehet?

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.30. 01:26

Kobeka!
Utánanézek itthon részletesebben, most csak tippelni tudnék (elbírálás is szigorúbb talán, de szerintem a válasz ennél komplexebb, mert az egyenlet többváltozós - itt több minden más rendszerben működik, lehetnek kapuk-átjárók, ami aztán a statisztikában viszont nem jelenik meg). De inkább majd pontosabban utánajárok.
Üdv,
Fülcimpa

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.30. 01:29

Még annyit hozzá, hogy a 20 000 téves, valójában 80 000 körül van, és a lakosságszám kb. 5 millió, tehát fele a magyarországinak. Ha arányaiban vennénk, akkor 160 000.

Munich # 2011.10.30. 09:34

Kedves Jano55 és Attila!

Köszönöm a hozzászólásotokat!
A vicc ugyebár az egészben az, hogy most a szabad munkaerö piaccal mindenki oda mehet dolgozni, ahová akar.
Ha valaki magyar születésü, akkor az iskolai éveivel kezdödöen Mo-n kezdi a szociális TB biztosítási karrierjét.
Ha máshová megy tanulni vagy dolgozni, akkor jöhet még hozzá 2-3 más társadalombiztosítás is.
A külföldi biztosítók ezeket az éveket egy közös küblibe dobják bele és az idö/pénzarány szerint kellene fizetniük. Külföldön nincs is olyan nagy probléma.
A gond Mo-n lesz, mert már azon gondolkodnak, hogy aki nem él otthon, annak nem jár a pénze, vagy min. 10 év kellene "otthon" vagy még ki tudja mit lehetne kisütni arra, hogy ne kapjon nyugdíjat!
Ha netán lerokkan pl. baleset miatt, na akkor felejtse el magát, de gyorsan, mert ha külföldön élsz ott neked "sokkal jobb rokkantnak lenni", mint otthon! Ezért nem kell fizetni egyáltalán, dögölj meg, miért mentél máshová?(Ez a valódi szolidaritas!)

Holott ugyebár az EU-ban lennék, akkor szabadság, egyenlöség és "testvériségnek" kellene, hogy legyen! Csak a Fövárosi Munkaügyi Bíróság nem ismeri ezeket a rendeleteket és törvényeket....rájuk ez nem vonatkozik!

http://eur-lex.europa.eu/…exUriServ.do?…
A 1971R1408 02.01.2007-es átdolgozásu rendelkezés 87 cikke is erröl szól az "orvosi szakvélemény" transportálhatóságáról.

De, ez a birka birónö, a szemem-fülem hallatára egyzekedett a Nyugdíjintézet jogi munkatársnöjével, hogy hogyan és mi legyen. Igy állunk.

Szociálpolitikai kérdés lettem, a kb. 100 Eurós nyugdíjam a 11 évem után.(Mert még nem tudhatom, hogy mennyi, nem számolták ki, mert még az információs jogot is megtagadják tölem. Majd, ha ott tartunk megtudom jelszóval!)

Èn nem politizálok. Àldom a bölcsességem, hogy már 1980-ban változtattam a "rendszeren". A magyarok irigységével és mentalitásával már kellöképpen megismerkedtem. Senki nem segít, nem mozdul, ingyen végképp nem, söt méreginjekciókat is kapok "egykori barátoktól", de ezen már csak röhögni tudok.

Magyarországon kipusztult az intellektualitás, a középosztály, "csak" bunkó újgazdagok vagy koldusszegény emberek vannak. Elfelejtettek már mosolyogni, rúgnak-harapnak ahol érnek, mert akkor sokkal jobban érzik magukat... Köpönyegforgató, emlékezetkiesésben szenvedö, orientáció nélküli zavaros emberek társadalma. Sajnos, semmi erkölcs.
Nem csodálom, ha az ismerösöd füstté vált. Èn megértem. Èn már Hegyeshalom után fellélegzek..........az osztrákok mosolygósak és vidámak, föleg a hegyi emberek Tirolban vagy Felsö-bajorországban. Nem tehetek róla, de a gyilkos tekintetüektöl elszoktam, beszélem a nyelvüket, de......ennyi az egész, semmit több. Nem tartozom közéjük 31 év az mégis valamennyi.
A "közös sors" összeköt azokkal, akik ezt nap, mint nap kiállják, ugyan a rokkantnyugdíjam parányi, mert 10 évvel késöbb adtam be, mint tehettem volna. Egy szem hiánya "csak" 30% rokkantság, nem voltam rá jogosult. Közben a német DRV-t is kifosztották rettenetesen sokan mentek nyugdíjba, mert a 40-50-es évjáratok a háború után erösek voltak.
Még egy jogosultságom lenne, az elsö férjemtöl minden végkielégités nélkül váltam, mert dolgoztam. Nem is jutott az eszembe bármit is kérni. Igen, de ö meghalt és nem is nösült újra, az ö nyugdíja is ajándék, külföldön-belföldön mindenhol a nyugdíjintézeteknek. Holott, újfennt az élettársaknak is lehet nyugdíjat fizetni. Èn még a férjem után sem kapok semmit.
A jelenlegi férjem is elvált, az elsö feleségének a nyugdíjrészét levonják töle, holott az egy órát sem dolgozott a házasságuk alatt és több nyugdíjat kap, mint az én "rokkantnyugdíjam". Jó nem?

papapító # 2011.10.30. 10:15

Kedves Fórumozók!
Kb. két hónapja ismerkedem a fórummal. Nagyon tetszik az a segítőkész hozzáállás, amit eddig tapasztaltam. (A negatív dolgokat nem veszem figyelembe.) Sokat segít, a fórumnak köszönhetően naprakész információkhoz jutok mindazon témákkal, ami nagyon érdekel, hiszen érintett vagyok én is a rokkantakat érintő ügyekben.
Icike42 9:08-kor feltett egy cikket, amiben most is volt olyan infó, ami kiveri nálam a biztosítékot.
Idézem: "A legtöbb egészségkárosodottról ugyanis enélkül is tudható, hogy bizonyos munkákra alkalmatlan. Felesleges például egy súlyos szívbeteg fizikai terhelhetőségét vizsgálni, nála azt kell megnézni, milyen ülőmunkára képes, mennyire tud koncentrálni, milyen a problémamegoldó képessége."
Nem tudom hogyan képzelik a "hozzáértő" szakemberek? Aki súlyos szívbeteg, az egész munkaidő alatt jól érzi magát, és tud dolgozni? Sok probléma van a szívemmel, de én naponta többször rosszul vagyok, le kell feküdnöm, különben elájulnék. Más betegségem is van bőven, ami miatt van úgy, hogy éjszakánként fel kell kelnem (néha többször is) sétálni, mert az erős fájdalomtól nem bírok feküdni. És "csak" III. csoportú rokkant vagyok, mindösszesen 54 % az egészségkárosodásom mértéke, felülvizsgálatra már a szakértő orvosok szerint nem kell mennem. Nem vagyok egyedül, akik közülünk hasonló állapotban van. Csak reménykedni tudok, hogy a politika nem győzedelmeskedik az igazság felett, nem terelnek vissza minket a munkaerőpiacra. Van ott rengeteg egészséges ember, aki dolgozna, hogy magát és családját el tudja tartani. Míg bírtunk, mi is dolgoztunk, túlóráztunk, éjszakáztunk, munka mellett tanultunk, befizettük a járulékokat. Nem lehet megérteni, hogy többségünk képtelen rendszeresen dolgozni, még, ha lehetőség lenne, akkor sem. Otthon sem, nemhogy kilométerekre a lakóhelyünktől.