Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ókút # 2011.10.27. 16:02

Szia Icike 42 és persze Mindenki

Írtam neked priviben,ma nem nagyyon voltam gép előtt a rádiót hallgattam,nem a kossuthot,volt valami érdekes,ami másholvolt az nem volt szívderítő!

ókút # 2011.10.27. 16:04

ja és hallgatom a höok tüntetést,sokan vannak!

2Amaria (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 17:27
Túlélő # 2011.10.27. 19:38

Én is néztem hallgattam a híreket.Lányomnak nem igazán nyerte el a tetszését sem "Rózsa" beszéde,mivel most fog diplomázni,sem pedig a "gyerek tartsa el a szüleit"mondat.Rám nézett,és ezt mondta,igen Anya én nagyon szeretlek és eltartalak,DE akkor nem szülök gyereket,mert azt már nem bírnám anyagilag.Azóta ezen gondolkozom,-igaza van,ha a szülőket kell támogatniuk,a gyerekre nem marad.Ott fent ezt nem gondolták át?Így is kevés gyerek születik,ezek után ennyi sem fog.Kihalunk???A szegény réteg biztosan.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 19:58

Jó estét!...Bocs a belekotyogásért...
...Dehát eddig is volt szülőtartási kötelezettség...eddig legalábbis a lényege az volt, hogy ha a szülő olyan helyzetbe kerül, hogy képtelen lenne a létét fenntartani, akkor kötelezhetik a gyereket szülőtartásra (....ha saját családja létfenntartását nem veszélyezteti). Szóval ez nem új találmány.
Üdv,
Fülcimpa

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 20:17

Azt hiszem, ezt külön eljárásban kell kérvényezni a bíróság felé, vagyis nekik kell megítélni a tartási kötelezettséget, tehát nem automatikusan köteleznek bárkit is. Gondolom, megvizsgálják a körülményeket, igény jogosságát, stb.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 20:23

Meg kell bíznia valakit, aki képviseli az eljárásban. Ez csak technikai kérdés.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 20:51

Icike!:)
Én ezt általánosságban írtam, nem elsősorban erre az egy konkrét sajnálatos esetre. Persze, hogy gyakorlatban neki van egyéb gondja-baja is, mint hogy a lányát perelje. Csak elméleti síkon voltunk a témában:).

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 21:14

Icike! Nappali képzés - levelező képzés között nem az a különbség, hogy fabatkát sem ér utóbbi, mert ezt tapasztalatból bizton állíthatom, hogy nem így van. Ez egy előítéleten alapuló közhely. Jómagam levelezőn végeztem, de bejártam utolsó félévben nappalis szemináriumra is - hidd el nekem, néha elakadt a szavam azon, ami a fejekben volt (ez persze speciális a mi szakmánkon belül, hogy előgyakorlat, tapasztalatok, terepmunka nélkül nemigen kéne elkezdeni az elméleti képzést. Persze néha elakadt a szavam a saját levelezős csoportomban is...:)
De visszatérve, persze hogy nem pereled be a tanuló fiadat, de szerintem ő nem is hagyna téged éhezni, magától sem:).

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 21:40

Kiskorúra, tanulóra nem vonatkozik.
De különben én sem a paragrafust védem, csak mondtam, hogy eddig is volt ilyen.
Hát, ha gyakorlatban végiggondoljuk, első lépésként - ha van jövedelme, otthona - magához kell vennie. Aztán ... egyéb kiadások: kaja, gyógyszer, ruha, stb...passz. De így nehéz ezt, egyéni helyzetekről általánosságban gondolkodni.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.27. 22:14

Hát nem kell, csak egy gyakorlati lehetőség, hogyan tudná legkönnyebben megoldani (többgenerációs életforma...előnyeivel és hátrányaival együtt...).
Ha kiskorút nevel valaki és nem tudja magát (vagyis a gyermekét sem) eltartani, az már gyermekvédelem, nem szülőtartás. Ezért írtam, hogy nem vonatkozik kiskorúra.
Hát igen, egyéni esetek. Ezek elbírálására hivatott elvileg a bírósági eljárás.

derpate # 2011.10.28. 00:09

XVI. cikk
(1) Minden gyermeknek joga van a megfelelõ testi, szellemi és erkölcsi fejlõdéséhez szükséges védelemhez és
gondoskodáshoz.
(2) A szülõknek joguk van megválasztani a gyermeküknek adandó nevelést.
(3) A szülõk kötelesek kiskorú gyermekükrõl gondoskodni. E kötelezettség magában foglalja gyermekük taníttatását.
(4) A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikrõl gondoskodni.

derpate # 2011.10.28. 00:11

Ezt a §-ot, azért tettem be, hogy gondolkodjatok is már egy keveset.

liamadni # 2011.10.28. 02:16

Most is nagy a munkanélküliség.A rokkantakat "visszaterelik" a munka világába.Ezzel a gyerekeinktől vesszük el az esetleg még létező munkahelyet.Nem probléma!Ők majd mennek közmunkára,és abból amit megspórolnak,majd abból eltartanak minket.
Csodálatos!

tuci58 # 2011.10.28. 05:45

Tegnap voltam másodfokon, de semmi értelme nem volt, mert a munkaügyis hiába nem javasolta a rehabilitációt, a döntés újra rehabilitációs járadék. Nem értem.

Mimóka # 2011.10.28. 06:17

Kedves fórumozók?
Van köztetek olyan,aki már átesett törtprotézis beültetésen?
Ha igen,szivesen venném,ha megosztaná velem tapasztalatait!Mennyi idő mulva tudok majd járni,ellátni magamat és a háztartást?
Remélem,egyszer csak sor kerül rám,elő voltam jegyezve szept.26-ra,már kétszer módosítottak azóta időpontot,műtét előtt 1 héttel.
Az internetes várólistán azonban az én betegazonosítóm már nem is szerepel,úgyhogy szerintem ez a várólista csak szemfényvesztés!

Mimóka # 2011.10.28. 06:32

Bocsánat!
Térdprotézis műtétet akartam írni,úgylátszik még nem ébredtem föl rendesen!

Túlélő # 2011.10.28. 06:32

tuci58
Honnan tudod,hogy mi lett az eredmény,ha tegnap voltál?
Én több mint 3 hete voltam,és még nem kaptam meg a papírt. Köszi a válaszod.

liamadni # 2011.10.28. 07:17
liamadni # 2011.10.28. 07:50

Én nagyon szeretem az állatokat.Nagyon jó állatvédelmi törvényeink vannak.Szükségük is van rá,mert kiszolgáltatottak.Embervédelmi ???????

derpate # 2011.10.28. 08:27

Kedves Icike és a Többiek!

Ti itt valamennyien a pénzbeni eltartásra gondoltok. Ez az alkotmány kitétel nem feltétlenül erről szól.

példa: (saját)

A mamám 80 éves már nem tud főzni. Hetente hétvégén a nővérem és a feleségem felváltva elmennek és főznek neki
szombatra, vasárnapra, hétfőre, és a mélyhűtőbe a többi napokra.
Rászorult a mamám, válasz igen., gondoskodásnak számít, válasz : igen
Kötelességüknek érzik, válasz: igen
Pénzt nem kérnek soha, de otthon azért mindig találnak valamennyit a zsebükben, vagy táskájukban, ahova anyu dugja.
Ha most elkezdeném sorolni hányféle módja lehet a gondoskodásnak a rászorult szülőknek, azt hiszem itt vagy 20 oldalt tele írhatnék.

derpate # 2011.10.28. 09:04

Kedves Icike !
Kizártnak tartom, hogy a családjogi törvény úgy alakítsák, hogy segítséget nyújtani (anyagi, vagy más okból) nem tudó "gyermekeket" és családjukat arra kötelezné, hogy ezt megtegyék. Ezekben az esetekben ez az állam kötelessége(lehet, hogy naiv vagyok ?)

Azért gondolj arra, hogy vannak nagyon jómódú kitanítatott leszármazottak, akik elindultak valahonnan egy kis községből, szüleik verejtékéből és most hagyják őket kiszenvedni a 30 ezer Ft-os tsz nyugdíjukból és nem törődnek velük. (ez is valós példa)
Igenis például az ilyeneket lehetne kötelezni a szerencsétlen szüleik segítésére. Nem?

derpate # 2011.10.28. 09:09

Mari55!
Ebben igazad van. Erre nem tudok ellenérvet.

derpate # 2011.10.28. 09:11

Kedves Mari55!
Ebben igazad van . Erre nem tudok ellenérvet.

kiszolgáltatott # 2011.10.28. 09:16

http://fn.hir24.hu/…ppenzen-van/
Jó a kérdés az írásban :"aki beteg értéktelen?"