Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


lemon # 2017.03.28. 08:18

Tudna valaki segíteni abban, hogy a szakértői díjon kívül TB határozat felülvizsgálata iránti eljárásban az illeték fizetésre is kiterjed-e a mentesség az Mmtv. 14.§ (2) bek. alapján?

ajsaMK # 2017.03.27. 18:37

A szakértői díjat biztosan az állam/bíróság fizeti ezekben a perekben, mindegy, ki a pernyertes. A többivel kapcsolatban majd a jogászok leírják, hogyan rendelkezik a pp vagy más jogszabály.

lemon # 2017.03.27. 16:05

Ha megváltozott munkaképesség rehabilitálhatóság megállapítása iránt a TB határozat felülvizsgálata iránti per van folyamatban. A bíróság a szakértő díjára azt írta, hogy az állam viseli az Mmtv. 14.§ (2) bek. alapján. A költségmentesség estleges perveszteség esetén a per során felmerülő valamennyi költségre kiterjed, mint illeték, ügyvéd díja stb.? Vagy,hogy megy ez a gyakorlatban?

vaer # 2017.03.21. 21:21

Kedves Margó!
Köszönöm szépen a választ!

Veronika13 # 2017.03.16. 20:37

Kedves ajsaMK!

Köszönöm a segítséged,ezzel a felsorolással nem boldogultam :(
De mint írod,csak az összervezeti egészségkárosodás mértéke számít,akkor nem lesz jogosult a közgyógyra sem :(
Hát szép kilátások :(

Veronika13 # 2017.03.16. 20:36

Kedves hkati2!

Igen ezekkel tisztában vagyok,a gyermekem már 20 éves lesz és egyetemre készül,ha ezt a tanévet befejezi.
Épp emiatt adta be a Kincstár javaslatára a felülvizsgálati kérelmet, ahol kapásból egészségesnek nyílvánították,már túl vagyunk a Bíróság által kirendelt Igazságügyi orvosszakértőn,aki 40%-ot állapított meg. Sajnos ez kevés a további családi pótlék folyósításához,mellyel megkaphatná továbbra is a közgyógyigazolványt.(halkan jegyzem meg,nem is 60%-os az egészségi állapota :( ) Bénult szervre kapott 25%-ot pl :(
Köszönöm a válaszodat :(

ajsaMK # 2017.03.16. 20:23

"A járási hivatal alanyi jogcímen közgyógyellátásra való jogosultságot állapít meg annak a személynek a kérelmére aki:

  1. az átmeneti gondozásban részesülő, és a nevelésbe vett kiskorú
  2. a rendszeres szociális segélyben részesülő egészségkárosodott személy
  3. a pénzellátásban részesülő hadigondozott és a nemzeti gondozott
  4. a központi szociális segélyben részesülő
  5. a rokkantsági járadékos
  6. az, aki, vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül.
  7. az, aki rokkantsági ellátásban részesül,az alábbi esetekben:
  1. az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján nem haladja meg a 30%-os mértéket
  2. aki rokkantsági ellátásban részesül és 2011. december 31-én I. vagy II. csoportú rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult,
  3. aki rokkantsági ellátásban részesül, de nem tartozik a az 1-2 pontban említettek közé, és a közgyógyellátásra való jogosultságát 2012. április 15-éig megállapították,

4 ) aki öregségi nyugdíjban részesül és 2011. december 31-én I. vagy II. csoportú rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult

  1. öregségi nyugdíjban részesül, és a nyugdíjra való jogosultságának megállapítását megelőző napon rokkantsági ellátásban részesült az
  2. illetve 2) pontban ismertettek szerint."

http://www.kormanyhivatal.hu/…gyogyellatas

Szerintem itt csak az ÖEK számít (egészségkárosodás százalékos mértéke).

hkati2 # 2017.03.16. 19:48

Kedves Veronika 13 !
A nevelési támogatás a tankötelessé válás évének november 01-jéig, az iskoláztatási támogatás pedig a tankötelesség teljes időtartamára, illetve amennyiben közoktatási intézményben folytat tanulmányokat a gyermek, akkor annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét betölti, amennyiben sajátos nevelési igényű gyermekről van szó, akkor annak 23. életévének betöltéséig. Tehát ne kapkod el , mert dec.31-ig még jár. Igaz utána meg lehet próbálni a FOT igénylését, de az mellé nem jár a közgyógy.Viszont a jövedelmi helyzet függvényében kaphatsz .

Veronika13 # 2017.03.16. 19:08

Kedves ajsaMK!

Köszönöm a gyors választ!
sajnos nem igazán értem ezeket a besorolásokat,amiket írt,de igen arra gondolok. És mint írtam,csak az érdekel,kaphat-e olyan besorolást,amivel alanyi jogon jogosult lesz a közgyógyellátásra. Jelenleg még kapom az emelt összegű családi pótlékot,ami jogosít rá és mivel segédeszközt használ annak a havi költsége meglehetősen jelentős és a közgyógy nagy segítség.
Ha jó tudom a 40% egészségkárosodással sajnos már nem jár neki az emelt összegű családi pótlék,mivel betöltötte a 18. életévét és kikerül az iskolarendszerű oktatásból.

ajsaMK # 2017.03.16. 18:57

Kedves Veronika13!

Nem kell feltüntetnie a BNO kódot a szakértőnek, mivel nem a BNO kód alapján, hanem szervrendszerenként adja meg a rész-egészségkárosdoás mértékét.

A kategóriákba sorolásnál mire gondolt? A rehabos minősítési kategóriákra (B1, B2, C1, C2 stb.)?

Veronika13 # 2017.03.16. 17:36

Üdvözletem!

Kérem,ha valaki tud segíteni tanáccsal,tegye meg.
Első kérdésem,igazságügyi orvos szakértő a bíróság kérésére kiállított szakvéleményben kell-e, hogy a betegségek BNO kódját feltüntesse,vagy ez nem szükséges?
Ha megállapított 40% egészségkárosodást, azt ki és mi alapján dönti el,hogy milyen kategóriába sorolnak egy még tanuló fiatalt.
A gyermekem esetében ez csak a közgyógyigazolvány alanyi jogon jár vagy nem jár kérdése miatt fontos.

Köszönöm a lehetőséget!

Margó1959 # 2017.03.13. 21:06

vaer nem számít bele. Csak a nyugdíjjárulék köteles jövedelem van bekorlátozva. A cafetéria nem az.

megrokkant # 2017.03.05. 04:44

Éva 1958. Az NRSZH-án belül is ezek a "nagy" szakértő orvosok is szakértelmük és jóindulatuk válogatja. Én a legtöbbet kipaterolnám onnan és elzavarnám korházba orvoskodni. Sokszor bele gondolok mi lenne ha ők lennének rászorulva a rokkant ellátásra? Gondolom ők külenleges elbirálást kapnának a szar komplex vizsgálatukon. Hát már ha ott tartanánk őket nem lehetne palira venni hogy igy gyógyult meg ugy. Mert tanulták a betegségeket évekig és ha nem nekik megfelelő lenne az elbirálásuk mennének jelentgetni. Csak hozzá szóltam, hogy mit müveltek veled.

vaer # 2017.02.25. 14:53

Lehet, hogy nem volt pontos a megfogalmazás!
Szóval bejelentetten (buruttó 185.000,- Ft) és erre jönne kafetéria ami állítólag béren kívüli juttatás, de ez beleszámít a kereset korlátba?

vaer # 2017.02.25. 14:51

Sziasztok!
Tudtok nekem segíteni az alábbiakban?
Úgy tudom, hogy rokkantsági ellátás mellett csak kereset korlát van ami a minimálbér 150 %-a (2017-ben 191.250,- Ft).
Ha valakit bejelent a munkáltatója kevesebbre mint a minimálbér 150 %-a, de mellé kap mondjuk 18.000,- Ft Erzsébet utalványt étkezésre, akkor azzal már túllépi a kereset korlátot????
Várom válaszotokat, nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm!

Éva1958 # 2017.02.21. 18:50

Akkor hogyan élnél a semmiből.
Én 59 éves vagyok , térd prtotézisel, magas vérnyomással. nyaki porckorong sérvvel.Tavaly vették el a százalékomat.
40%-os, rokkant voltamB2 kategóriában. Láss csdodát most 75%-os., az egészség állapotom. Csak azt nem tudom hogy ezek a betegségek még mindig meg vannak akkor mitől lettem hírtelen gyógyult."AZ ORVOSOK SZERINT"

mariann56 # 2017.02.21. 18:09

megrokkant! köszönöm a válaszodat, gondoltam hátha más besorolást kapok,amivel egy kicsit több az ellátás,nem 31300ft, mert ebből megélni?!
Ezek szerint nem az számit ki milyen beteg?

megrokkant # 2017.02.21. 03:58

mariann56. Ne ad be mert rosszabul is járhatsz. Hosszú évekkel ezelőtt én is pórul jártam az akkori rosszabodás benyujtó kérvényemmel. Csak akkor én azt megfellebeztem és vissza állitották az eredeti állapotot más határozat címszóval. De akkor még nem volt hatalomba ez a o.v. féle társaság. Nos ha nem adsz be semmit akkor neked már nem kell menned sose felülvizsgálatra. Tavaly hoztak egy törvényt aki az öregségi nyugdij korhatáron belül van 5évben. Mindegy mi van írva a határozatába, nem kell menni többet felülvizsgálatra. Ha nem automatikussan végleg rokkant ellátott marad. Persze a törvényeket meglehet változtatni a mindenkori hatalmon levő elit kénye kedve szerint. De jelenleg ezt még nem változtatták meg.

megrokkant # 2017.02.21. 03:48

Magdelena5 Sajnos a kor ahogy én olvasom az internetes hozzá szólásokból sokat számit az elbirálásnál. Még ha az orvos adja a pontokat szerintem ott is. Persze ilyen fiatalon jó lenni, ha melléje egézséges is az ember. És van egy biztos anyagi háttért adó elvégezhető munkahelye. De ebbe a piszkos kapitalizmusba más szabályokat találtak ki minden ügyben. Erre még rá tett egy nagylapátra o.v. és a bandája. Hosszú...

mariann56 # 2017.02.20. 19:16

Tisztelt fórumozók!
Rokkantsági ellátásban részesülök,/B2/besorolás.Inzulinos, magas vérnyomás,veseérszűkület, nyaki porckorong sérv,miatt vagyok le százalékolva.Egészségi állapot59%.Be töltöttem a 60. évet,
Az idén át estem 2 szív katéterezésen, amikor is hálókat ültettek be, volna e értelme beadni a kérelmet állapot rosszabbodásra?
Köszönöm a válaszokat Mariann!

inzulinos # 2017.02.20. 18:24

Tisztelt fórumozók, sorstársak!

2015 februárban voltam rehabilitációs orvos szakértői bizottság előtt.
A vizsgálat befejeztével a vizsgálatot végző orvos azt mondta, hogy a következő vizsgálat időpontja 2017 február, és végleges lesz.
Rokkant ellátást kapok, D csoportba soroltak.
1957 08.21-én születtem, augusztusban betöltöm a 60. életévemet.
Problémám a következő. Az eltelt szakértői vizsgálat óta csak 4 friss leletem van.
Érsebészet, hasi uh, nyaki uh, és neurológia.
Betegségem: inzulinos cukorbetegség, szívinfarktus (2 db sten van beültetve), minden végtagom érszűkületes, nyaki aorták is, és copd, illetve neurológiai problémák, és egyéb betegségeim is vannak. Szerintem a legfontosabb friss leletek hiányoznak.Kardiológia, reumatológia, tüdőgyógyászat. Beutalóim meg vannak, és időpontok is.
Csak megemlíteném, hogy kardiológiára 2017.06.8-ra van időpontom.
Sajnos orvos hiány van, ez a magyar egészségügy. Sajnos háziorvosom sem áll a hivatása magaslatán. Az lenne a kérdésem, hogy a fontos leletek hiányában a bizottság vissza sorol e a C csoportba? Bár állapotom valamelyest romlott hisz krónikus betegségben szenvedek. Bár ezek a betegségek a 2015-ös szakvéleményen le vannak írva. Minden esetre ezt a szakvéleményt 24-én magammal viszem a vizsgálatra. Azt szeretném kérdezni, hogy volt e valaki ilyen hasonló helyzetben? Mire számíthatok?
Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy ha autóval megyek (ismerős visz) azt milyen formában, hogy mikor és mennyit térít vissza a társadalom biztosítás?
Válaszokat előre is köszönöm!
Tisztelettel: Inzulinos.

majmi # 2017.02.11. 16:50

Tisztelt Fórumozók! Várom a segítő választ. C 2 minősítés alatt lehet dolgozni? Még egy kérdés, ez a minősítés mennyi ellátást ad, ha valakinek előtte 4 órás, 46ooo Ft
havi fizetése van-volt? Melyikből érdemesebb éhen halni?
Jár-e /nem adható/ még hozzá valami kedvezmény ?

Magdalena5 # 2017.02.06. 15:44

Kedves Megrokkant!
2017. 01. 14.-i hozzászólásodra válaszolok.
Köszönöm a biztató szavakat! Annyira nem vagyok elkeseredve. Csak jövőbeli (amire itt nem nagyon lehet építeni), utópisztikus gondolataimat szabadjára engedve nem sok jóra számítok. Egyébként a korom 38. Úgyhogy jó esélyeim vannak a rendszerből való kicsapásra. 70 éves koromig még sok idő van. :)

lemon # 2017.02.06. 15:20

Még felmerült pár kérdés: Ha a megváltozott munkaképességű kérelem benyújtása óta megszűnt a munkajogviszony, illetve az aktív korúak ellátása is meg fog szűnni három hónapon belül, akkor érdemes kérni a bíróságtól, hogy az NRSZH-t új eljárásra utasítsa a körülményváltozásra tekintettel vagy célszerű pertől elállni és újra indítani az eljárást? Mit néz a bíró a mostani állapotot, vagy amikor meghozta a hatóság az I. és II. másodfokú határozatot? Köszönöm!

Magdalena5 # 2017.02.06. 15:16

Kedves Fórumozók!
Ügyvédet keresek Hajdú-Bihar Debrecen környékéről, aki leszázalékolásokkal kapcsolatos perekkel foglalkozik.
Tud ebben nekem valaki segíteni?