Jogász Póker


Impossible # 2009.07.03. 12:04

kbs: PS szerint 100 dolláros bankroll a 2 dolláros nevezési díjú versenyhez kell. Egyébként te most melyik kategórában vagy? Ezüst?

wasp: dehogy nyomtam végig a könyvet :D

Kacsa1111 # 2009.07.03. 12:09

én már akkor is pókereztem, mielőtt gyuri bácsival megjelent volna a TV-ben a játék, és hódító útjára indult volna kishazánkban...
és azt gondolom, hogy az ulti jobb játék...
ha már póker, akkor inkább stud vagy még inkább omaha mint texas...


Kacsa11

Impossible # 2009.07.03. 12:13

Pár éve még hallani se lehetett a pókerről, most meg agyonreklámozzák mindenütt. Mi ennek a nagy népszerűségnek az oka most hirtelen?

_Wasp_ # 2009.07.03. 12:25

imp: az a látszat, hogy "mindenki nyerhet" és a nyitott lapos tévéműsorok azt az illúziót keltik, hogy az átlagember is meg tudná ugyanazt csinálni mint a profik, "csak a szerencsén múlik" hogy odakerüljön.

kbs: tudom, hogy a 20 beülő az allja annak, ami még épp elfogadható (három dollárosat nem játszottam, csak 2 és 5-t. Ha jól emlékszem, kb 100 dolcsinál léptem fel 5-re (az 5 dolláros gyenge játékosok akkori viszonyaimhoz képest aranybányák voltak - ugyanis voltak táblák csak beginnereknek!!!) és cirka 350-400 dolláron léptem fel 10-re, 1400 dollárnál 20-ra, és asszem kb 1800-nál 30-ra) Tudom, nem annyira tudományos a dolog mint kéne, de én inkább az alapján lépkedtem fel és le, hogy mennyire éreztem magam erősnek a szintekhez képest, semmint az alapján, hogy mekkora a rollom.

(beesett néha egy egy mtt nyeremény, de azt nem akartam belekalkulálni a rollba, mert az inkább mázli, mint tudás - ritkán mtt-zek ugyanis)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Csipke # 2009.07.03. 12:32

No, most jött el a pillanat, hogy az "érdekel"-listáról leiratkozzam. :( Ez nem azt jelenti, hogy nem érdekel a póker, hanem, hogy nem kicsit, ellenben nagyon tudományosan nyomjátok, én meg csak a "Gyuri-bácsi"-szlenget ismerem... :)


Csipke

_Wasp_ # 2009.07.03. 12:45

ha elkezdünk üvöltő dervisként sakálkodni, hogy:

ÓÓÓóóólin! És megaaadja!!!! Micsoda jáááááték, micsoda jáááátééééék! Nem hiszem eeel!

akkor maradsz? :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.03. 12:47

(a széplányok mindig nagyokat tudnak kaszálni az élő játékban, ha van egy kis fogalmuk a dologról ;) )


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.03. 12:50

lehet h könnyebb lenne szép lánnyá válnom, mint értenem, mi van :D

Bellerophontesz # 2009.07.03. 12:51

:o) Vajon miért? A többiek talán nem a lapjárást bámulják? :o)

Impossible # 2009.07.03. 12:51

egyébként wasp, én valahogy az gyanítom, hogy te nem a pokerstrat.-tól tanultál meg...igazam van?:)

_Wasp_ # 2009.07.03. 12:56

nem, én amolyan ciklikus: elolvas egy könyvet - cikket, majd játékban alkalmaz, utólag elemez köröket futottam, és ahol valami hibát éreztem, arra rágugliztam.

nem ismertem ezért a pokerstrategy-t, valahogy nem futottam bele, de el kell ismerjem nem egy rossz oldal.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.03. 13:00

szép lányok:

több oka van, a legfontosabb, hogy lebecsülik, és ki akarják blöffölni őket, tehát nem az ideálishoz közeli játékot játsszák ellenük.

A kislányomat bár még nem "nő", de már majdnem, pl megtanítottam olyan szinten játszani, hogy első élő versenyén final table-n, fizetős helyen végzett. (kb csak annyit kellett csinálnia, hogy miután rászoktak a vakjaira, mint vetési varjú a kínai étterem kukájára, akkor a közepesnél jobb lapokkal elkezdje visszatolni az ollét, és miután megpróbálták többször resteal-elni a vaklopását, megvárjon egy jó lapot, amivel lekaszálta az ellenfelét.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Legislator # 2009.07.03. 14:03

"Vetési varjú a kínai étterem kukájára"

Ez mekkora duma:-DDD.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.03. 16:13

Óóóólin , Klárikám, ólin! És rojalflas!!!! Hát ilyet, Klárikám!

Impossible # 2009.07.03. 18:21

A Titan szoftverének letöltését blokkolja a NOD32 antivirus program...vajon miért? Akkor lehet, hogy mégsem fogok tudni centekért játszani? Wasp, mondhatnál még ipokereset a Titan-on kívül.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.03. 18:34

mansion, bet365

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.03. 18:35

Egyebkent közismert vakriasztás. Kapcsold ki a NOD-ot a telepítésig, aztán vissza.

Impossible # 2009.07.04. 02:45

kbs, ha mégis kipróbálnám az sss-t, akkor azt hogyan tudom? :D Az elején választani kellett fajtát, én meg az sng-t választottam, azt tanulmányoztam végig, meg annak a tesztjén mentem át...most akkor hogyan lehetne átnézni az sss-tis, és azt kipróbálni? Nem igazodom ki ezen a szaron. :D

Impossible # 2009.07.04. 03:18

na, megtaláltam, heuréka, megtaláltam! lol

(Nem a póker miatt keltem korán...indul a vonat - mielőtt még valaki nekiállna aggódni a függőségem miatt. :D )

Ez a kis letétes stratégia nagyon tetszik nekem. Enyhén szólva egyszerűbb, mint az sng. Az sng szabályai nekem eléggé durvának tűnnek, ahhoz tuti sokkal több gyakorlás kell, mint a kis letéteshez. Csak most már az a szar, hogy én az sng-s tesztet töltöttem ki, és azon kellene játszani...vagy ha megszerzem a "bronz státuszt", akkor mehetek kisletétezni is? Hogy van ez? Eléggé nehézkes a kiigazodás ezen a PS lapon.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.04. 06:53

Ennyire nem vagy megkötve. :) Azt játszol, amit akarsz. Még az is sincs megkötve, hogy texas holdemen kell próbálkozni. Szóval nyugodtan játszhatsz SSS-t, is ha elolvastad hozzá a cikkeket. (Lehetőleg a vonatkozó bronzokat is, ha megjött az 50$.)

Az ipoker termek azonban gyakorlatilag alkalmatlanok az sss-re; javaslom valamelyik ongame termet, a bwin-t ismerem, az jó. 25$-ból egy hónap alatt 175-ötöt csináltam ott, 1-2 centes alapról indulva.

Impossible # 2009.07.04. 16:50

kbs, köszi!
Nagyon féltem azt az 50 dollárt, szóval addig le se töltöm a szoftvert, amíg nem gyakoroltam be a dolgot játékpénzzel. Aztán letöltöm, elolvasom a bronzot, utána egy darabig már e tudás birtokában gyakorolok játékpénzzel, és csak ezekután merek menni élesbe. Azért az jó lenne, ha egy kis szebpénzt meg tudnék keresni, és ki is tudnám venni...SSS-el talán még menni is fog, a sit and go-tól nagyon tartok, az rohadék nehéz, főleg a kb. 20 másodpercnyi döntési idő miatt...kicsit villámsebesen kell mérlegelni az aktuális helyzetet, amire képtelennek érzem magam. De azt látom, hogy az SSS eléggé lebutított verzió, szóval igazándiból az SNG szellemisége fogott meg, csak ahhoz hülye vagyok.

Impossible # 2009.07.04. 17:05

Kérdés "mindenkihez" (ez tulajdonképpen 2 személyt szokott jelenteni a gyakorlatban - wasp, kbs ill. kbs, wasp :D) :

SSS-ben mennyire érdemes elmélyedni (úgy értem, hosszabb távon érdemes-e arra berendezkedni, hogy minél jobb SSS játékos legyek vagy sem), ill. SSS-ben mennyire jellemzőek a nagy tudású játékosok (mennyire gyakori az előfordulása annak, hogy az ember összekerül velük), gondolok itt pl. "arany" meg "platina" státuszúakra (erősen haladók) ?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.05. 01:11

addig le se töltöm a szoftvert, amíg nem gyakoroltam be a dolgot játékpénzzel.
:)
Játékpénzzel is csak akkor tudsz gyakorolni, ha letöltöd a terem klinesét, és regisztrálsz egy új számlát. Lesz is rá időd, mert kell néhány nap, hogy az 50$ megérkezzen.

A mikrotéteken (NL2-NL10) nemigen fogsz jó játékossal találkozni, a többség idióta vagy eszement vadbarom.

Egy tévedést el kell, hogy oszlassak: az SSS nem egy fajtája holdem pókernek, hanem egy stratégia. Aki SSS-t játszik, meg aki nem SSS-t, az ugyanannál az asztalnál, egymás ellen játszik. Nem is szabad SSS-ezni olyan asztalhoz beülnöd, ahol már kettőnél többen játszanak így.

Ismerek SSS játékosokat ötszámjegyű bankrollal.

Impossible # 2009.07.05. 09:50

kbs,
akkor valamit félreértettem.
Most akkor mik a holdem fajtái? ÉS hogyan helyezhető el ezek között a sit and go meg az sss?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.05. 14:00

A SnG egy versenyrendezési forma, tulajdonképpen bármelyik pókerből lehet ilyet rendezni, így természetesen a texas holdemből is.

Az SSS egy taxas holdem stratégia, amelyet készpénzes asztalokon (tehát nem versenyen) játszó kezdők számára fejlesztettek ki. Ez a stratégia igyekszik kiküszöbölni a texas holdemből azt, amiben a gyakorlott játékosok mindig jobbak: a flop utáni játékot, és leegyszerűsíti a flop előtti játékot. A kezdők ezt a stratégiát használva nincsenek utcahossznyi hátrányban a régi motorosokkal szemben.

A texas holdemet két formában játszák: cash game (készpénzes játék) és verseny. Más felosztási mód szerint lehet limites, potlimites vagy limit nélküli. A két felsoztás kombinációja szerint hat féle fajta jön ki. Pl. no limit verseny vagy fix limit cash game.
Ezen kívül a cash gameket a nagyvak százszorsával jelölik, az NL10 olyan készpénzes, no limit játékot jelent, ahol a nagyvak 10 cent. A versenyek további jellemzője lehet a nevezési díj nagysága, az, hogy aki kiesett, visszavásárolhatja-e magát (hányszor); esetleg a díjstruktúra vagy egyedi specialitások (pl. bounty, terminétor, stb.)