Jogász Póker


Impossible # 2009.07.01. 10:35

Egyébként eddig egészen jó a statisztikám szerintem:

Első feladatsor 10-ből 10 helyes válasz
Második feladatsor: 10-ből 9 helyes válasz
Harmadik feladatsor: 10-ből 10 helyes válasz

Impossible # 2009.07.01. 10:48

Meg a megoldás után kiírja a program, hogy még mikkel lehet az adott helyzetben all-in menni, és gyakran olyan kezeket is kiír, amik a jobb oldali szöveg tanácsa alapján indokolatlanok lennének.

Pl:

Párok: Ha senki sem szállt be a kézbe előtted, akkor minden pár erős kézzé válik, amivel gyakran all-in mehetsz. Nagyon figyelned kell a pozíciódra. A legtöbb párral all-in mehetsz a gombról, azonban az alacsony párokat dobnod kell korai pozícióból.

Egyszínű lapok: Az egyszínű lapok gyakran sokkal értékesebbek, mint a különböző színűek. Például az egyszínű Ax-szel vagy a 2 egyszínű figurás lappal nagyon gyakran all-in lehet menni.

Na ezekhez a szövegekhez képest azt ríja, hogy all-in lehet menni pl. KTs+ Ez ugye nem egyszínű Ax, és nemis 2 egyszínű figurás lap, MÉGIS all-in lehet menni vele. A különböző színű lapokról már nemis beszélve (ilyenekkel is lehet all-in menni, csak ezt elfelejti leírni a jobboldali szövegben).

_Wasp_ # 2009.07.01. 11:09

mondjuk a feladatsort nem láttam, de általános elv, hogy minél kisebb a vakok várható megadási hajlandósága, annál tágabb a támadó lapok köre, akár egészen x-x-ig lemehet.

minél ritkábban támad valaki, annál valószínűbb, hogy dobni kell, adott esetben a két dámát is.

írd be a konkrét példát, megpróbáljuk megmondani, miért annyi, amennyi.

(az ICM megadja a pontos támadási laptartományt, az általad használt "ökölszabályok" pedig segítséget nyújtanak ahhoz, hogy ne kelljen az ICM-et használni)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.01. 11:12

ez magas :D

Impossible # 2009.07.01. 11:13

Nem gondoltam volna, hogy ez a cucc nehezebb a sakknál is. lol

Impossible # 2009.07.01. 11:15

Nem gondoltam volna, hogy ez a cucc nehezebb még a sakknál is. lol

_Wasp_ # 2009.07.01. 11:16

oké vegyünk egy példát.
4en maradtunk egy 10 fős SNG-ban
a díjalap megoszlása 50-30-20
(ezt hívják úgy hogy "buborék szituáció")

te vagy a nagyvak azaz "B"

a zsetonok: A: 6500, B: 6500, c:500, d:500.

"A", azaz a kisvak rendkívül feszesen támad, most azonban, miután C allin ment, majd D megadja, ő is rádtolja az allint.

Ász-bubi van a kezedben. Megadhatod? (nem)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.01. 11:17

(az előző példában a vakok 100-200)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.01. 11:19

én sakkozok is.
nem mondanám, hogy a póker "nehezebb", de az biztos, hogy stabil nyerőnek maradni pókerben nagyobb kihívás, mint pl sakkban. Sakkban egyszerű: gyengébb ellenfelekkel kell játszani, pókerben ugyanakkor figyelni kell arra is, hogy az ellenfeleid és közötted nagyobb legyen a különbség, mint a kaszinó sápja.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.01. 14:15

Ne zavard össze! A kezdő örül, ha a saját lapjaira meg a pozíciójára tud figyelni, nincs érkezése, ideje, energiája az ellenfelek játékstílusát leolvasni.
Te sosem voltál kezdő?

Zoli, az, hogy bizonyos kezekkel "általában all in lehet menni" nem jelenti, hogy annál gyengébbekkel nem lehet.

Vö.: A 90-60-90 paraméterű, húszéves, babaarcú Icukával bármikor nyugodtan "allin" mehetsz. Ez azonban nem zárja ki, hogy adott esetben, ha a körülmények olyanok - pl. már nagyon kell - a 80-70-90-es harmincéves, kicsit nagyorrú Mancikával is betold az... ööö... összes zsetonodat.

Ez nem póker, ez elemi logika. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.01. 14:24

Egyébként a vázolt helyzetet valahol a nyolcadik-kilencedik feladatsor tájékán fogják vele gyakoroltatni, és bele fogják verni, hogy ilyenkor még QQ-val se.

_Wasp_ # 2009.07.01. 14:48

Te sosem voltál kezdő?
sosem.

:)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.01. 15:34

wasp, te hány éve kezdted el tanulni?

kbs, ezt tőled is megkérdezném.

_Wasp_ # 2009.07.01. 15:47

kb 3, de elég sok energiát fektettem bele az első időkben. Ez volt a hobbim, és jó volt végre egy olyan hobbit találni, ami hozza a pénzt, ahelyett, hogy vinné


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.01. 15:49

44 múltam, amikor először elolvastam, hogy is megy ez. Jó, a franciakártyát, meg a pókerfigurák rangsorát0 azelőtt is ismertem. Úgy ahogy. A két pár - drill és a sor - flös viszonylatban bizonytalan voltam.

De a fiam hatévesen már teljesen tisztában volt az alapvető szabályokkal, ha a stratégiával nem is.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.01. 15:51

Ja, hogy hány éve. Kicsit több, mint egy; tavaly májusban kezdtem, az abszolút alapoktól.

Impossible # 2009.07.01. 16:06

Na csak azért kérdeztem, hogy tudjam, kb mire számítsak, ha most nekiállok, mennyi idő alatt tudok eljutni egy tisztességes szintre. Szóval akkor néhány év.

Impossible # 2009.07.01. 16:07

Örülnék, ha abban meg tudnátok erősíteni, hogy ez nem olyan, mint pl. a jégkori vagy a zongorázás, hogy ha nem kezdem el 6 éves koromban, akkor már nem megyek semmire. :D

Impossible # 2009.07.01. 16:14

Egyébként a feladatsorral kapcsolatban lenne még 2 kérdésem: van olyan, amikor nincs előttem az asztalon zseton, meg van olyan, amikor van. Ez elvileg ugye azt mutatja, hogy mennyi zsetonom van, nade az hogy lehet, hogy nincs előttem semmi, akkor nincs zsetonom? Dehát zseton nélkül nincs játék...nem értem. Meg azt se értem, hogy bizonyos játékosok fölé odatesz lefordított lapokat, mások elé meg nem...ez a különbség mit akar jelenteni?

Impossible # 2009.07.01. 17:49

Harmadik kérsédem:

mit jelent az, hogy "sokkal kevesebb kézzel kell ellene játszanod" ? Azt jelenti, hogy kevesebb olyan lap-variáció van, amivel jobb lehetek, vagy mit?

Erre a 3 kérdésre válaszolhatnátok (lehetőleg egyenként, külön-külön, hogy érthető legyen). Köszi!

_Wasp_ # 2009.07.01. 19:04

az első kettőről úgy nincs fogalmam ahogy kell. Tegyél fel a feladatról képet valahova (küldd el mailben), vagy adj linket, mert így nem tudom.

A "kevesebb kézzel kéne játszanod" az udvarias megfogalmazása annak, hogy szar lapokkal játszol. Tedd feljebb a lécet az indulólapjaid vonatkozásában.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.01. 19:08

Hogy mennyi zsetonod van, azt a neved (Hero) melletti szám mutatja. Ha asztalon van előtted zseton, azt azt jelenti, hogy te vagy valamelyik vak.

Aki előtt nincs lap, az már dobott, aki előtt van, az még játékban van. Előbbiek mindig előtted ülnek, utóbbiak mögötted.

Őszintén szólva egy kicsit kezdek aggódni. :)

Impossible # 2009.07.01. 19:08

és ha azt írja a program, hogy kevesebb kézzel játsszak ellene, az akkor azt jelenti h szarabb lapokkal kéne?

Impossible # 2009.07.01. 19:11

jó hát egy idő után belezsibbad az ember, már a 8. feladatsort csinálom, és a program tanácsai alapján nem lehet belőni a helyes megoldást, túl keveset mond. Pl. aszondja, hogy játsszak ellene kevesebb kézzel...nagyszerű...és akkor mi van? Ebből nem tudom meg, hogy az adott lapot dobjam-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.01. 21:49

No igen. A 8. sor az már nem piskóta. Ezek már nehezebb feladatok, a lapok nagyon a határon mozognak. Pl. A5o és az adott helyzetben A%s-del már betolnád, ezt viszont el kell dobnod.
Nézd, ez egy drillprogram. Próbálj meg arra támaszkodni, amit az előző feladatsoroknál tanultál. Aztán minden feladatnál elolvasni a megoldást. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni... Javaslom, ne akkor lépj tovább, ha egyszer sikerült teljesíteni a megkövetelt szintet, hanem akkor, ha hárosmzor egymás után zsinórban.

Rámférne egy kis gyakorlás. :) A 8. sort elsőre 4 hibával csináltam meg. Túl óvatos voltam.