Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.10. 10:46

Hát tényleg nem. Van három gomb: fold - call- raise. Azokat kell jó ütemben nyomogatni.

Viszont itt van egy csomó egyéb gomb, kallantyú, fülecske, stb. is. Ráadásul a többi játékos izeg-mozog, angolul dumál, az is el tudja vonni a figyelmedet a játékról.

_Wasp_ # 2009.12.10. 10:53

Az igazság az, hogy kb egy éve már nézegettem ám :)

lehet integetni, bemutatni, beszólni-beszélni, zsetonokkal játszani, kameranézeteket váltogatni stb, de ez inkább csak érdekes, semmint zavaró.

Ami feltűnt telepítéskor, hogy az elmúlt egynéhány évben sokat fejlődött a kliens, már támogatja a több asztalos játékot, szebb lett, stb.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.10. 11:46

Ahogy mondod. Az első időkben - pókerteremtől szokatlan módon - a megjelenítésre koncentráltak, nem a játszhatóságra. Viszont odafigyeltek (figyelnek) az igényekre, és törekszenek a javításra. Így ma már lehetséges a többasztalos játék (4 asztal max.), az emelés csúszókával állítása és a négyszínű pakli is például.

Azzal együtt mintha szándékosan tartanák távol az igazán kemény cápákat. Nekik ez a sebesség illetve a "csak " négy asztal elfogadhatatlan.

Amit én nem szeretek benne az a garantált versenyek piszok drága beugrója. Olyan magasan van megállapítva, hogy gyakorlatilag nincs is garantál verseny. Mert hogy elő nem fordul, hogy a nevezők befizetései ne haladnák meg a díjalapot.
De hát versenyben úgysem lehet megverni a Stars-t.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.12. 18:33

Úgy érted, texas holdemben nyersz, omahában vesztesz?
Vannak ezzel így - péládul szegény őrült Ishildur.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.12. 18:36

Eredményt hirdetek:
A mai jogász(többségű) pókerversenyt 7 indulóból gyagya nyerte, Vödör kolléga a második lett. Előbbi 21, utóbbi 9 dollárt kapott.

A következő verseny szilveszterkor lesz; a menetrend azonos: akinek még nincs számlája a PKR-en, az írjon nekem egy emilt a meghívóért. Akinek már van PKR-es számlája, az írjon egy emilt a jelszóért, vagy szóljon itt.

Gratula Vödörnek, és köszönet Wasp-nak a szponzorációért.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.12. 23:11

Az csak azért van, mert nem játszol elég sokat. Mire mindkét teremben lejátszol vagy 30K leosztást, nem lesz ilyen különbség. Vagy mindegyikben nyereséges leszel, vagy mindegyikben vesztesz.

(Szilveszteri versenyre jösz?)

Legislator # 2009.12.13. 10:18

Imp írta: kbs, vendégségben leszek, ott nem állhatok neki pókerezni. :D

OFF
Pedig úgy az igazi, nem?:-)))
ON


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.12.14. 15:32

Jogász PKR verseny

jó kis meccs volt, szerintem a hangulat is kafa volt.

"Gyagya" egyszerűen legyőzhetetlen volt, én személy szerint mindent megtettem (az első körben elosztogatott fél stackem után :)) de képtelen voltam legyőzni. Kbs-t is kicsinálta seperc alatt, szóval ez tényleg az ő napja volt.

Remélem, revansot tudunk majd rajta venni legközelebb! :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.14. 18:15

Gyagyának szombaton minden összejött, jószerivel bármivel játszhatott, nyert vele. Sajnos, ezt csak a kiesésem után ismertem fel. :)

Látod, Zoli, mondtam, hogy a pókerben minden lehetséges. Wasppal még csak közelébe sem értünk a pénznek.
Te negyedik voltál, kolléga?

bajussz # 2009.12.14. 18:56

a héten megnézem a mavericket, megtanulom, hogy kell megtalálni a pikk ászt:)

Impossible # 2009.12.15. 00:04

kbs,

ok, ez bíztató, én is azt tervezem, hogy a fizetésemet ezzel fogom kicsit feltuningolni, de azért ha egy mód van rá, rutinos cápákkal nem akarok játszani :D, és tényleg vendégségben voltam aznap.

Vödör # 2009.12.15. 00:14

Köszi a szervezőknek a szombati versenyt, izgalmas volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 08:03

rutinos cápákkal nem akarok játszani
Ingyen se? Hülye vagy.

_Wasp_ # 2009.12.15. 09:53

Az egy asztalos versenyeken a jó (stabil nyerő) és a rossz (stabil vesztő) játékos között a különbség kevesebb mint 20% ami annyit tesz, hogy a jó játékos 10 versenyből - átlagosan - csak egy-kettőben ér el jobb helyezést mint te.

Ha 10 vagy kevesebb (50-nél kevesebb) versenyt játszatok együtt, talán észre sem veszed a differenciát.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.12.16. 22:40

Mindebből a tanulság: jó, ha szar. :D

Impossible # 2009.12.16. 22:41

Vagy szar ha jó? Na bakker, most belezavarodtam, a pcsába! :DDD

Impossible # 2009.12.16. 22:42

"Ingyen se? Hülye vagy."

Én azt hittem, akkor vagyok hülye, ha nem akarok nyerni. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.17. 15:04

Nem érted te ezt, Zoli!

Mi a jobb üzlet: 3$-t kockáztatni azért, hogy 35%-os eséllyel nyerj 12$-t; vagy ingyen (tehát kozkázat nélkül) játszani 21$-ért 15% eséllyel?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.17. 15:15

Pedig meg kellene érteni, mert ezt a számítást (nyerési esély aránya : befektetés és lehetséges nyereség aránya), nagyon gyakran el kell végezni az asztalnál. Ettől lesz egy döntés jó vagy rossz.

Azt, hiszem, Ed Miller (de lehet hogy Slansky) példája, hogy 72o-sel limpleni (tehát egyáltalán beszállni) még egy 2 centes alapon folyó játékban is rossz, mert a nyerési esélyed sokkal rosszabb mint a bank/2cent arány.
De ha valamilyen okból kihirdetik, hogy itt és most ennél az asztalnál a következő leosztás nyertese 1 millió dollárt kap - akkor bizony ugyanazzal a 72o-sel akár 1000 dollárt is vígan befizethetsz, mert a kockáztatott összeg a megnyerhető pénzhez képest olyan kevés, hogy annál még a te - egyébként szemét - lapod nyerési esélye is nagyobb.

(A részesedészámításról nem is beszélve - azt tulajdonképpen én sem értem. Illetve értem, csak fel nem foghatom, hogy hogyan lehetne azt az asztalnál, fél perc gondolkodási idő mellett kiszámolni.)

_Wasp_ # 2009.12.17. 17:01

A részesedés zámításról nem is beszélve – azt tulajdonképpen én sem értem. Illetve értem, csak fel nem foghatom, hogy hogyan lehetne azt az asztalnál, fél perc gondolkodási idő mellett kiszámolni

Sehogy. Azon a gépek is pörögnek elég rendesen....

Saccolni viszont lehet, és az ember kb már ránézésre is tudja, hogy a megnyert zseton az elvesztettnek - mondjuk - ebben és ebben a szituációban csak kétharmadát éri, és innentől fogva "szimpla" pot odds számítás az egész.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.17. 22:58

Nem az ICM az, amiről beszélsz? Mert én nem arról.

_Wasp_ # 2009.12.17. 23:34

de én ICM-ről, persze. Be vagyok állva erre. Mit értesz "részesedés-számításon"? (mi erre az angol kifejezés? hátha valami új dolog)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.18. 07:15

Cashgameben beszélnek róla, általában akkor szempont, ha arról kell döntened, egy hívásra visszaemelj-e az összes zsetonoddal. ("Ólin, Klárikám, ólin!")
Valahogy úgy megy, hogy megállapítod, hogy Villain emelési lapskálájával szemben hány százalékban nyer a lapod. (HU-ban, a riverig.) Ha ez több, mint 50, akkor havaj. De ha kevesebb, akkor még mindig nem biztos, hogy dobnod kell.
Hanem megállapítod, hogy egy preflop visszaemelésre hány százalékban dob. Ha 0-ban, akkor megint vége a számításnak, hiszen nincs kiszállási részesedés.
Ha viszont bizonyos százalékban dob, akkor ezt módosító tényezőként figyelembe véve kell kiszámítani a potodds:nyerési odds arányt.
Tudod: +EV, -EV. Nem hiszem, hogy Slanskynál ne olvastál volna erről.

De ismétlem, kétlem, hogy ezt valaki fejben kiszámolja (pláne 6-10 asztalon párhuzamosan). Utólagos elemzésnek, elméleti fejtegetésnek jó, de a gyakorlatban a döntés - szvsz - az "ilyen helyzetekben, ilyen ellenfél ellen jó szokott lenni", motivációval történik.)

_Wasp_ # 2009.12.18. 09:55

ja jó, ez világos, persze.

Csak végig versenypókereztünk ebben a topicban, és a nyereményalapból való részesedés alapú számítás az nálam az ICM :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.12.22. 11:02

napi 3000 leosztást 1 hétig sok lenyomni?