Jogász Póker


Impossible # 2009.08.05. 18:40

kbs,

kaptam egy e-mailt a PartyPoker-től, amiben többek között ez áll: "Please keep this transaction information for your records:"
Van ezzel kapcsolatban valamilyen teendő?

És mit jelent az, hogy feltételes 49 dollár, felhasználható meg 1 dollár? Ez nem világos. A PS arról ír, hogy az 1 dollár fogja aktiválni a többit. De ez mit jelent??

_Wasp_ # 2009.08.05. 18:46

a korai - középső - késői pozíciónak csak az indulólapok vonatkozában van jelentősége, tehát ha 10 fős asztalon heten dobtak, akkor csak az osztó és a két vak maradt, nincs értelme korai vagy késői pozíciókról a továbbiakban beszélni, mert jelentősége csak a relatív pozíciónak lesz, tehát hogy a licitkörökben kinek kell először és utoljára beszélnie


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.05. 18:57

(tehát a korai-késő pozíciós tippeket elsősorban akkor alkalmazd, ha előtted dobtak, esetleg ha megadtak. Ha emelés volt, akkor teljesen más a helyes játék, mások az indulólapok)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.06. 07:43

Félreértetted, és félrevezeted. :)
Zoli, amikor a KKT számára határozod meg a pozíciókat, akkor csak az üres székeket és azokat, hagyhatod figyelmen kívül, akik nem kapnak lapot az adott leosztásban. ("siout" és a vakra várók, büntetés alatt lévők) Az, hogy a játékban részt vevők dobnak vagy limpelnek, nem számít. Nem is számíthat, mert a pozíciót még a licit megkezdése előtt határozod meg, amikor fogalmad sincs róla, hogy ki mit fog csinálni.

Ha tehát egy teljes tízes asztalon (senki nincs távol, mindenki kap lapot) az osztótól a hatodik helyen ülsz, az MP1. Akkor is, ha előtted mindenki dob, akkor is, ha mindenki limpel, és akkor is, ha mindenki betolja az össszes zsetonját.
Az ellenfelek akciója nem a pocíciódat befolyásolja, hanem azt, hogy az adott pozícióban milyen lapokkal játhatsz. Maradva a középső pozíciónál (és SSS-nél): TT-el, ha mindenki dobott vagy limpelt, emelned kell; ha valaki emelt, dobnod.

Wasp, fogadjunk, hogy nem voltál tanár! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.06. 07:45

Az üzenet csak annyit jelent, hogy őrizd meg. (Ne töröld).

Gondolom, azt jelenti, hogy a 49 akkor aktiválódik, ha játszol. De úgy is érthetik, hogy ezt a pénzt egyelőre nem veheted le a számláról. Hiszen a PS nem azért adja, hogy fagyit vegyél rajta, hanem azért, hogy játssz vele.

_Wasp_ # 2009.08.06. 07:52

SSS?
szerintem túlbonyolítottam a kérdést :)

(tényleg nem voltam tanár :) ... szerencsére... bár néha biztos jól jönne a gyakorlat)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.06. 11:04

kbs,

köszi, pont egy ilyen választ akartam olvasni, most már teljesen világos. Szerintem azért tudsz jól válaszolni, mert tudod, hogy mit akarok kérdezni. Tökéletes! :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.06. 11:40

Én voltam tanár, némi didaktikai érzék visszamaradt. :)

Impossible # 2009.08.06. 13:08

wasp meg nem tudom, miért csodálkozik rá az SSS-re, Sit and Go-nál ugyanígy vannak pozíciók.

_Wasp_ # 2009.08.06. 13:13

wasp meg nem tudom, miért csodálkozik rá az SSS-re, Sit and Go-nál ugyanígy vannak pozíciók.

há' mer hülye vagyok a pókerhez, azért. ;P4

megj.: sng-nál nincs működő SSS stratégia! (push-fold stratégia van, de az teljesen máson alapul)

(A pozíciók lényegét meg leírtam ám azért...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.06. 13:21

Nem azt írtam, hogy sng-nál van működő sss-stratégia, hanem azt írtam, hogy sng-nál ugyanúgy vannak pozíciók mint sss-nél, és ezért nem értem, miért csodálkoztál rá arra, hogy kbs sss-ről beszél. De nem lényeg.

Impossible # 2009.08.07. 17:06

kbs,

és játék közben csak azokat kell számításba venni a pozícióm meghatározása szempontjából, akik kiültek, meg akik elhagyták az asztalt, senki mást nem?

Impossible # 2009.08.07. 17:08

Mert ugye SSS-nél az van, hogy olyan asztalt kell választani, ahol legalább 7 ellenfél van, és ezek közül max. 2 lehet kis letétes. (Egyébként a kis letét hány dollárt jelent NL10-en?) Namost ha játék közben kiül a 7 ellenfelemből mondjuk 1, akkor mit csinálok, kilépek aj átékból, mert már nincs meg a legalább 7 ellenfél?

_Wasp_ # 2009.08.07. 17:19

nl 10-en az SSS a 2 és 3 dollár közötti stackek kb.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.07. 17:31

Köszi, wasp! :)

Impossible # 2009.08.07. 17:44

Vajon érdemes ide regisztrálni?

http://hu.pokerstrategy.com/…atuszt_22710

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.07. 18:13

Ha az ellenfelek száma hét alá csökken, akkor kiveszed a pipát a "vakok automatikus berakása" mellől, és ha megint rád kerül a vak, felállsz. Hacsak addig be nem ül egy újabb játékos.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.07. 18:15

Vajon érdemes ide regisztrálni?

Érdemes, ingyen lehet vele közlekedtetni a pénzt a termek között. Plusz, mint írják, most azonnal ezüst leszel vele.

Impossible # 2009.08.07. 18:15

Na mégegy kérdés: PS-en az "ezüst státusz"-t csak akkor tudom megtartani, ha 4 hetenként összegyűjtök legalább 100 pontot??? (Ez azt jelentené, hogy egész nap nyomni kell, különben nem jön ki a pont?)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.07. 18:29

A száz pont nagyon könnyen összejön. Napi nem egészen négy pont. Én 20 körül csinálok.

_Wasp_ # 2009.08.07. 18:31

attól függ, milyen téten játszol. 100 pont nálam 5 sng, egy nap alatt simán megvan. (mondjuk más terem)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.07. 18:38

Úgy értette, 100 pokerstrategy pont. :) Te olyat nem gyűjtesz. Vagy igen?

_Wasp_ # 2009.08.07. 18:57

ja nem
aszittem termes pont


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.07. 21:02

Na regisztráltam, megadtam a számla nevét is, ki is lett pipálva, mégse lettem ezüst státuszú. Valami bibi van, vagy hétvégén nem dolgoznak? (Azt hittem, ez automatikusan vált ezüstre, ha megcsináltam. Nem így van?)

Kértem tőlük postán egy lakcím-igazoló levelet, de rájöttem, hogy arra nemis lett volna szükség.

Egyébként meg remélem, hogy még idővel sem fog felmerülni semmiféle számla-fenntartási költség vagy ilyesmi. Elvileg ingyenes szolgáltatás. (Ugye? :D )

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.07. 23:24

A státuszt kézzel állítják.