Jogi Fórum - találkozó


Kacsa1111 # 2008.11.13. 09:33

mivel törzsvendégük vagyok, ezért vállalom, hogy foglalok asztalt, de tudni kéne, hogy hány óráa (7?) és hogy hány főre…

kéretik dec.1ig bejelentkezni, aki jönni szeretne.
összesítem és az alapján foglalok asztalt.

tehát 1900.

egyébként nem kell bántani Impossible-t...jó arc, csak kicsit darabos a modora:)


Kacsa11

Csipke # 2008.11.13. 09:25

Kacsa 111,

jól kihúzzunk a gyufát, aztán meg hallgathatunk, hogy milyen illetlenek vagyunk, na! :D:D:D:D

Majd írd fel, hogy órára mikor lesz a nagy összeröffenés, hogy tudjam, mi merre hány méter. :)


Csipke

Kacsa1111 # 2008.11.13. 09:17

have a nice day! :)))


Kacsa11

Csipke # 2008.11.13. 09:12

Leg,

Az, hogy egy hozzászólás mennyire jószándékú, igen nehéz eldönteni, mikor a népek írásban kommunikálnak. :) Nem vitatom, hogy - kiindulva abbéli feltevésemből, hogy az emberek nem rosszindulatúak alapból :) - a jószándék vezérelte, de véleményem szerint az írásbeliségnél különösképpen figyelni kell arra, hogy a jószándék kiolvasható legyen (én személy szerint erre szoktam egyéb írásjeleket beiktatni, ezzel is utalva arra a hangsúlyra, amely élőszóban nem okozna félreértést, sem bántást). Az meg már tényleg csak biztos az én lelki nyomorom, hogy igen nehezen viselem, ha valaki anélkül, hogy bármit is tudna rólam, megkérdőjelezi - akár burkoltan is - az illemtani vagy más képességeimet. Leginkább biztos azért, mert én magam sem teszem ezt, hiszen az illem mégiscsak úgy kívánná, hogy ilyen merészebb beszólásokat akkor próbáljunk megengedni magunknak, ha már van valamiféle ismeretünk az illetőről... :)

A Te hozzászólásodból is kitűnik, hogy nyilván nem rajongsz az efféle elköszönésért, de mégsem bántó.

Természetesen mindenkinek szíve-joga utálni ezt vagy azt a kifejezést, de - esmét csak magamból indulok ki - annak ellenére, hogy én személy szerint ütni tudnék például a csá-csumi-tól, mégsem kritizálom azokat, akik ezt használják. Kifejezem nem tetszésemet azzal, hogy én nem használom, és nem veszem a bátorságot kioktatni valakit az illemről. :)
De természetesen mások vagyunk, és így van ez jól. :)


Csipke

Legislator # 2008.11.13. 09:00

Egyébként Impit pont a sajátos stílusa miatt bírom (lásd még: Impi-szimpi címszó), de nem mindenkinek egy az ízlése.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.13. 08:58

Meg lehet kérdezni Görög Ibolyát a dologról. Szerintem az irányt kell nézni, az jószándékú volt, ez a 'Szép napot' olyan amerikaias ízű, de ez van.


Sunshine after the rain.

guba # 2008.11.13. 08:42

Ez szép volt Csipke, és őszintén nem csak azért mondom, mert iszonyúan irritál engem is ez bölcs bagoly.

Csipke # 2008.11.13. 08:27

Kacsa 111,

van egy függőben lévő szülinapi megjelenésem, aminek nem tudom még az idejét (órára), ezért én a lehet kategóriába jelentkeznék (hiszen vár rám még egy összeegyeztetés) Ha ez nem járható megoldás, akkor meg majd legközelebb. :)

Impossible,

Észrevételedet tudomásul vettem, bár élek a gyanúperrel, hogy bizonyára pályát tévesztettél, minekutána az ilyen megnyilvánulásokat maximum egy ezzel hivatásszerűen foglalkozó illemtanártól fogadnám szívesen, azonban ennek sem eddig, sem ezután nem éreztem/érzem szükségét. A Te véleményedre - felteszem, megérted - pedig nem kívánok adni. Megbocsátasz, de továbbra is úgy köszönök el bárkitől, ahogy az nekem tetszik. Sajnálom, hogy igen kifinomult ízlésednek ez nem felel meg, bár javaslom mélyrehatóan átnyálazni azokat - a nálam biztosan sokkal okosabbak által megfogalmazott - az idevágó okosságokat (esetleg egy szakavatott illemtanárral konzultálni a témában - e körben a válaszod illendőségét is firtathatnátok), melyekből már eddig is megvillantott, mélyreható bölcsességed igénybevételével leszűrheted, hogy igen visszatetsző a kioktató stílus (még ha az jószándékú is, bár ezt sajnos egyelőre kétlek). Visszatetsző abban az esetben is, ha ismerjük a megszólítottat, amelyről jelenleg nyilvánvalóan nincs szó. Nem kívánok mélyebben belemerülni e témába ezen válaszon túl, tekintettel arra, hogy nyilvánvalóan nem ugyanazon a szinten állunk, lejjebb meg jóideje nem adom. :)

Eképpen - figyelembe véve Impossible érzékeny lelkivilágát, így neki "üdvözlettel", egyébként meg - mindenkinek szép, bár napsütésben igen szegényes napot kívánok. :)


Csipke

Legislator # 2008.11.13. 07:34

Foggadd=fogadd. Eggyel több a gé. Pont.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.13. 07:24

Már válaszoltam.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.12. 23:30

Kacsa,

mondjuk hétfőre lol

Leg,

a békejobbodba a válasz nem fér el? Szűkmarkúnak akarsz bizonyulni?

Csipke,

mellőzd a "Szép napot!" kifejezés használatát, ha kérhetem, iszonyatosan idegesít, és bárgyú dolognak tartom. (Sokan használják. Azt hiszik, nagyon illedelmes. Nekik ajánlom a múltszázadi "Illik tudni" című könyv beható tanulmányozását.)

Legislator # 2008.11.12. 21:07

Ez rule kis ötlet.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.12. 20:57

mivel törzsvendégük vagyok, ezért vállalom, hogy foglalok asztalt, de tudni kéne, hogy hány óráa (7?) és hogy hány főre...

kéretik dec.1ig bejelentkezni, aki jönni szeretne.
összesítem és az alapján foglalok asztalt.


Kacsa11

Legislator # 2008.11.12. 16:56

Kérlek, nem tesz semmit.


Sunshine after the rain.

Csipke # 2008.11.12. 16:47

Köszönöm szépen az infót. :)


Csipke

Legislator # 2008.11.12. 16:35

2008. december 6. szombat, Caledonia, ha jól tévedek. Az órát még nem beszéltük meg.


Sunshine after the rain.

Csipke # 2008.11.12. 16:20

Jajj, ennek örülök! :) Akkor a következő - igen jelentőségteljes - kérdésem az lenne, hogy a jeles esemény mikor és hol kerül megtartásra? :)))

Addig ígérem, minden nap írok valami kedveset, hogy beazonosítható legyek (jaaa, te vagy az a kedveseket irogató? :D)

Na, de komolyan, tényleg jó lenne szakavatott vagy kevésbé szakavatott kollégákkal eszmét cserélni.

szép napot nektek (már amennyi még visszavan belőle :))


Csipke

Legislator # 2008.11.12. 16:19

Kedves Kacsa,
Még Minerva baglyára is ráfér a pihenés. Tegnap eléggé fárasztó napom volt nekem is. Vagy csak front van, és azért morcos Impi Kollega?

Kedves Impi,

Érd be annyival, amennyit írtam. Én elfogadom, hogy Te nem voltál ellenséges velem, foggadd el Te is, hogy én sem vagyok ellenséges Veled. Én békejobbot nyújtok feléd...


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.12. 16:11

Impossible valszeg nem aludt rendesen az éjjel...akarom mondani nappal, és ezért ilyen agresszív...:)

Kedves Csipke,

szerintem nem zárkörű a rendezvény...:)


Kacsa11

Impossible # 2008.11.12. 15:45

Ja, azt hittem már, hogy a tiéd az oldal. Akkor csak véletlenül pont te is megnézted?
És kérdeztem, hogy milyen megérzésed volt... SZÓVAL???

Impossible # 2008.11.12. 15:44

Ja, azt hittem már, hogy a tiéd az oldal. Akkor csak véletlenül pont te is megnézted?

Legislator # 2008.11.12. 15:17

Szerintem semmi akadálya a csatlakozásnak, ha a kollegák is egyetértenek.


Sunshine after the rain.

Csipke # 2008.11.12. 14:25

Mármint kérdést. :)))


Csipke

Csipke # 2008.11.12. 14:24

Mély tisztelettel kérek elnézést a szócsatázóktól, de elvesztettem a fonalat a jogi fórum talival kapcsolatban.

Mindenekelőtt az érdekelne, hogy megjelenni csak meghatározott hozzászólás-szám felmutatásával lehet (minekutána újnak számítok ezen a fórumon) avagy minden újoncot szívesen fogadtok.

Na, ha érkezik valami - újoncokra kedvező - pozitív válasz, úgy felteszem a következőt is.

Pá, :)


Csipke

Legislator # 2008.11.12. 14:13

A kiként nem fontos.


Sunshine after the rain.