Jogi Fórum - találkozó


Legislator # 2009.02.10. 15:49

Was(p)asztal, ez igazán lol.


Sunshine after the rain.

pazs # 2009.02.10. 16:38

Sziasztok,

jönnék én is, de nem 27-én, úgyhogy írjatok majd a pontos paraméterekről.

Kacsa1111 # 2009.02.10. 16:48

csatlakozom pazshoz: én inkább a 28.-ra szavaznék...

6 fő már van.

Kedves Csipke,

sportnak, nem sport (szerintem - bár akkor a sakk sem az:))) ), de attól még én is szeretem, bár az Omaha hold'em-et kicsit jobban (és régebb óta), mint a mostanában oly divatos Texas hold'em-et...hogy a stud pókerekről már ne is beszéljünk,
viszont ha már szerencsejáték, akkor a roulette a nyerő:)))


Kacsa11

_Wasp_ # 2009.02.10. 17:17

bár ez már off...

én texas hold'em párti vagyok, de csak azért mert valamivel rosszabbul omaházok mint pl nagybőgőzök...

szervezhetnénk jogifórum barátságos bajnokságot kaját piát versenyzők hoznak, és az nevezési díjból 1-3 kis kupa kitelik.

Persze a cg-nek sem vagyok elrontója, de jólelkű és szerény ember lévén nem akarok a sanyarú sorsú ügyvédjelöltek zsebpénz mértékű fizetéséből menni Hawaii-ra ;)

még a sakkbajnokság is jöhet :) egye fene...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kacsa1111 # 2009.02.10. 18:01

Kedves Wasp,

nekem pont azért jön be az Omaha és a Stud póker, mert kevesebb szerepet kap a szerencse és többet a valszám!:)

gyere el a találkozóra, és ki tudja, talán lesz nálam egy pakli...:)))


Kacsa11

Grád András # 2009.02.10. 18:42

Akkor most már valaki mondja meg a tutit, ha lehet, hogy február 27 vagy 28, mert így olyan bizonytalan vagyok (Vagy mégse?) :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Legislator # 2009.02.10. 20:36

Örülök, hogy a tisztelt Collegák ennyire kreatívak a kártyajátékokban, a sakkban, a focizásban, és még ki tudja, miben, de lassan valóban kéne mondani egy (legalább hipotetikus, de egyértelműen meghatározott) időpontot.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.02.10. 21:23

asszem nem mondok hülyeséget, ha kijelentem, hogy a szombat (28) több embernek lesz jó, mint a péntek (27)...


Kacsa11

Grád András # 2009.02.10. 21:29

Oké, Kacsa! Mondjuk ki teljesen demokratikus módon: úgy döntöttünk, hogy 28-a szombat lesz! :-) A helyszínt én nem ismerem, megkockáztatom, hogy talán mások sem, esetleg érdemes lenne egy pontos címet feltenni! Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kacsa1111 # 2009.02.10. 21:49
Csipke # 2009.02.11. 07:59

Jó reggelt Kollégák!

A póker említett fajtáit csak szabálykönyvből ismerem (?!?), sajnos még nem volt szerencsém játszani.

Texas hold'em-et is csak tévén keresztül játszottam Korda Gyurival.

Viszont fejben már verhetetlen vagyok. :)

A 28.-a szombat is jó nekem. :)

Üdv.,


Csipke

Kacsa1111 # 2009.02.11. 08:41

Akkor asszem eldöntetett: 28.-a szombat, Kaledónia (Mozsár u. 9. ha jól emléxem).
időpontnak javaslom a 18 órát.

jelenleg Csipke, pazs, Legislator, Grád András, derill(?) jelezték részvételi szándékukat. (no meg én)

ez eddig 6 fő.
még valaki?
jövő héten foglalok csak asztalt, hátha még valaki kedvet kap...(persze még utána is eldöntheti valaki, hogy jönni akar)

Kedves Csipke,

ez esetben pénzben játszunk, magas téttel, melyet többször emelünk...
de csak mert a fair play elkötelezett híve vagyok:)))


Kacsa11

Csipke # 2009.02.11. 08:43

Kacsa,

ha a kezdők szerencséjére gondolsz, akkor támogatom... :)))))


Csipke

Kacsa1111 # 2009.02.11. 08:45

Kedves Csipke,

igen, valami ilyesmire akartam utalni:
kezdők szerencséje vs. rutin meg az évek:)))


Kacsa11

drpici # 2009.02.11. 12:19

Sziasztok!

Én is jönnék, ha nem gond, h inkább rendszeres olvasó vagyok itt, mintsem aktív fórumozó - legalábbis a találkozós társaság által preferált topicokban kevésbé voltam jelen (ennek egyébként megvan az oka, amit a figyelmes fórumozók esetleg tudhatnak is. :)).

Pókerezni viszont tudok. :)

drpici

_Wasp_ # 2009.02.11. 12:49

én a pókernek, tarokknak, sakknak nagy híve vagyok, de az a sajnálatos tapasztalatom, hogy sok esetben a találkozók eredeti céljának rovására mehet. Ráadásul nem mindenki szereti az ilyent, és ne üldözzük el őket se.

Mi lenne, ha a jogi fórumos (beszélgetős - társasági életes) találkozótól függetlenül (utána?) tolnátok át nekem a magatokkal hozott aprót? :D


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Iucundus # 2009.02.11. 12:59

Csatlakozom a feb.28. találkozóhoz.

_Wasp_,
Sakkal a másik gond, hogy - hacsak nem vállalod a szimultánt mindenki ellen :) - csak kettesben játszható.( De vigyázz, mert van egy szimultán győzelmem Portisch ellen :).


Ddr

_Wasp_ # 2009.02.11. 13:04

lucundus,
hmmm... akkor mindentől függetlenül nagy örömmel játszanék ellened egypár villámpartit... (5 perc alatt a rosszabb játékosnak is van esélye :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Legislator # 2009.02.11. 13:14

Szóval február 28., 18 óra, Kaledónia, Mozsár utca 9.
Megpróbálok ott lenni.


Sunshine after the rain.

Csipke # 2009.02.11. 13:59

Én még mindig a kezdők szerencséjére hajazok... fő az önbizalom... :)

Beírtam a 28.-a 18 órát.

Üdv.


Csipke

csokorka # 2009.02.11. 16:02

Kedves Fórumozók!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem:

Kinek jár rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény?

Kérem aki tud válaszoljon, előre is köszönöm!

_Wasp_ # 2009.02.11. 16:40

kedves Csokorka,

a jogifórumos találkozóra menő joghallgatóknak feltehetően nem jár. Ha máshol kérdeznéd, akkor pontosabb választ kaphatnál... na mindegy.

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságot a települési önkormányzat jegyzője állapítja meg és arról hatósági bizonyítványt állít ki. A Gyvt. módosítása határozza meg a hatósági bizonyítvány tartalmát, igénylésének legfontosabb szabályait.

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság főszabály szerint akkor állapítható meg, ha a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegét.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

drpici # 2009.02.12. 11:58

Tényleg nem a legjobb topicot találtad meg a kérdéshez...

A választ azért egy kicsit pontosítanám:

A gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, ha a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg

  1. az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 135%-át,

    aa) ha a gyermeket egyedülálló szülő, (törvényes képviselő) gondozza,

    ab) ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos,

    ac) ha a nagykorúvá vált gyermek a nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytat (23 éves koráig), illetve felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul (25 éves koráig)

  2. az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 125%-át az minden egyéb esetben

Emellett a vagyont is vizsgálni kell, ennek egy főre jutó értéke nem haladhatja meg fejenként az öregségi nyugdíj legkisebb összegének húszszorosát, vagy együttesen az öregségi nyugdíj legkisebb összegének hetvenszeresét(nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben a szülő vagy a tartásra köteles más törvényes képviselő életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általuk lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű.)

Impossible # 2009.02.13. 17:48

És kinek jár rendszeres munkanélküli segély? :D

Legislator # 2009.02.13. 18:02

Senkinek. Ugyanis járni nem jár, csak adható. Legalapabb szociális igazgatási "proverb".


Sunshine after the rain.