Jogi Fórum - találkozó


Legislator # 2011.04.09. 06:46

Prof.:-Fejtse ki, kérem, a család fogalmát a római jogban!
Hallgató:-Lehetne inkább valami mentőkérdést?
Prof.:-Kérem, EZ volt a mentőkérdés.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2011.04.08. 22:14

Marci,

simán.
Kb.-re idézem (római jog szigorlat):

vizsgáztató: köszönöm, nincs több kérdésem.
én: kérdezzenek már valamit!
vizsgáztató: nincs több kérdésem.
én: de én szeretném ha kérdeznének valamit, hátha tudom.
vizsgáztató: nincs több kérdésem.
én: jó, de kérdezhetnének valamit.
vizsgáztató a tanársegédnek: na kérdezz már tőle valamit!

Sz.Márton # 2011.04.08. 21:35

Na de Impy ilyet tényleg meg lehetett tenni, amit leírtál?

"addig nem mentem el, amíg nem adtak egy kettest, meg megmondtam, mit kérdezzenek."

  • Ilyet is csak általában a nappalisoknak engedtek, viszont ez (le)minősítette az adott intézmény tanárát is a diákkal együtt....
Legislator # 2011.04.08. 20:54

Az erőszakosság adott esetben lehet előny:-9.


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2011.04.08. 20:27

Impy,

épp eléggé aláztam saját magamat a tudatlanságommal és pofátlanságommal

én már kezdem nem érteni, hogy miért Te vagy itt a legokosabb. ;)

Impossible # 2011.04.08. 18:35

Leg,

nem tudom, én legalábbis nem érzékeltem, mondjuk én ritkán érzékelem, mert vastag a képemen a bőr. :D
Sokszor panaszkodtak hallgatók arról, hogy a vizsgáztatók megalázták (???) őket, és inkább be sem mennek már vizsgázni, ha olyan tanárt fognak ki... Érdekes, én sosem éreztem úgy, hogy megaláztak; lehet, hogy azért nem éreztem, mert épp eléggé aláztam saját magamat a tudatlanságommal és pofátlanságommal. Pl. olyanokat csináltam, hogy már megköszönték a részvételt, és addig nem mentem el, amíg nem adtak egy kettest, meg megmondtam, mit kérdezzenek. Volt, hogy nem jött be, de általában hatott a makacsságom, az egyik EU-s tanár meg is jegyezte, hogy "nem biztos, hogy az erőszakosság minden esetben célravezető, abból pedig van egy adag a kollegában", aztán mégiscsak átengedtek... :D

Impossible # 2011.04.08. 18:28

pazs,

ok, de csak a kedvedért: csak viccelek.
Kimondtam. :D

Mi nem tetszik? :)

Legislator # 2011.04.08. 14:51

Gondolom, Burián a maga cinikus stílusában szénné égette Impet:-))).


Sunshine after the rain.

pazs # 2011.04.08. 14:30

"olyan nincs, hogy döntetlen, ugyanis egyrészt vagy kötbér, vagy nem kötbér, másrészt akik vitatkoznak, nem dönthetnek a vita felett, harmadrészt aki nem vitatkozott, és a döntésének minden vitatkozó hajlandó lett volna alávetni magát, nem volt; döntetlent hirdetni ezért nem lehet."

Mondd, hogy csak viccelsz.

Impossible # 2011.04.08. 13:27

Leg,

nekem mindegy, hogy publikál-e, én csak azért ajánlottam, mert jó tanárnak gondolom, ami pedig a publikálástól független.

bandi,

olyan nincs, hogy döntetlen, ugyanis egyrészt vagy kötbér, vagy nem kötbér, másrészt akik vitatkoznak, nem dönthetnek a vita felett, harmadrészt aki nem vitatkozott, és a döntésének minden vitatkozó hajlandó lett volna alávetni magát, nem volt; döntetlent hirdetni ezért nem lehet. :D

hunfrakk,

látom, emlékezetes volt. :D Egyébként Buriánt nem kijavítottam, hanem csak nem értettem vele egyet, ő pedig nem értette, mit mondok. Őt például nem is tartom jó tanárnak.

hunfrakk # 2011.04.08. 13:03

Impy, ez Burián László prof. úr esetében is megtörtént, ha jól emlékszem

bandeeraz # 2011.04.08. 12:33

Látom a jogesetem már legendás, ha jól emlékszem döntetlen lett a kötbér vs. nem-kötbér vita :)) Egyébként iszonyat gyerekes vita ez, ami itt zajlik:))

Legislator # 2011.04.08. 12:29

Kedves Impiboy!

Igazad van. Más az iskolamester, és más a jogtudós. Ugyanakkor az egyetemi oktatók kötelesek publikálni, fura, hogy erről soha nem hallottál...


Sunshine after the rain.

pazs # 2011.04.08. 12:20

Micsoda szerénység :)

Impossible # 2011.04.08. 11:46

Landi jó tanár; ahhoz, hogy valaki jó tanár legyen elsősorban tehetségre van szükség, nem publikálásra. Nagyon jól el tudta magyarázni a dolgokat. Igaz, hogy 1x őt is ki kellett javítanom (még igazat is adott). :D

Csipke # 2011.04.08. 07:19

Sherlock,

pedig jöhetnél, foglalok neked helyet... :))

Orangeman,

én értettem a viccet, egy kalappal egyébként...

Imp.,

na látod ezért (nem) tart ott az életed, ahol... de hát ilyennek is kell lenni valakinek. :)

Landit meg .... na, volt hozzá szerencsém... hagyjuk... Legnek nagyon igaza van.


Csipke

Impossible # 2011.04.07. 23:40

orangeman,

"(Kacsa mondta, hogy Imp érvelésből elégtelen, keress csak vissza.)"

És? :D

"Én megkérdeztem egy oktatótól az egyetemen, ő első blikkre azt mondta, hogy lehet kötbér, és az esetnek több megoldása is lehet.)"

Lehet; ha még az alapfogalmakkal sem vagyunk tisztában, akkor valóban. :D

A többi meg már szóra sem érdemes, sorry. :D

Legislator # 2011.04.07. 21:54

Publikálni nem akarnak, de utazni azt tudnak.


Sunshine after the rain.

orangeman # 2011.04.07. 20:21

Kedves Impossible!

Igen, leugattalak, mert nem érveltél, csak LOL-oztál. (Kacsa mondta, hogy Imp érvelésből elégtelen, keress csak vissza.) És ha nem volt igazam, akkor is voltak legalább érveim. (Én megkérdeztem egy oktatótól az egyetemen, ő első blikkre azt mondta, hogy lehet kötbér, és az esetnek több megoldása is lehet.) És nem tojók a tanár úr véleményére, de csak azért, mert ő mondja nem fogom szentírásnak venni, de ha jó érvekkel alátámasztja, akkor el fogom fogadni neki. (Ahogy elismertem, és elismerem Kacsa álláspontját is, azzal a fenntartással, hogy az én megoldásom is helyes, és nagyban az eset körülményeitől függ, ami viszont banderaaz jogesetében nem tiszta. De a te álláspontodat nem ismerem el, mert olyan nem volt.)

Azt hiszed egyébként, hogy a tanár úr kockáztatná a renoméját azzal, hogy ha semmit nem tanulok elintézi nekem, hogy átmenjek? Vagy azt hiszed, hogy én ezt elvárom tőle?

Jó, akkor szerinted nem volt vicces, nekem tetszett, voltak már rosszabb viccek is itt.

Miért tartod pofátlannak? Azért mert leírtam, hogy eltés vagyok? Ez aztán tényleg nagy pofátlanság!


For God and Ulster

hunfrakk # 2011.04.07. 17:23

feszültségoldónak

Impossible # 2011.04.07. 17:19

Kedves orangeman,

azzal fogjuk kezdeni a találkozót, hogy megkérdezem Andrást arról a bizonyos esetről, amelynek kapcsán voltál szíves leugatni, bár mint korábban kifejtetted, András véleményére is tojsz, hiszen szerinted az csak egy vélemény a sok közül. Most akkor miért is akarod, hogy ő államvizsgáztasson téged? :)
Mellesleg hogy protekcióra apellálsz, szintén szánalmas, ha pedig viccnek szántad, akkor szólok, hogy egy ilyen elcsépelt beszólást nemigen lehet humorosnak nevezni. Egyébként pedig attól, hogy eltés vagy, beülhetsz Pázmányos órákra is, és mivel csak segíteni akartam, ugyancsak pofátlanságnak tartom legutóbbi hozzászólásaidat. :D

Sz.Márton # 2011.04.07. 11:46

javítom: "útbaejtheti"

Sz.Márton # 2011.04.07. 11:45

Japánt is útba ejheti a "sugárzó" tehetsége megerősítésére....

Sherlock # 2011.04.07. 10:01

Landi egyébként most a messzi nyugaton lakozik :)

Legislator # 2011.04.07. 05:18

Megy a szétoltás:-D.


Sunshine after the rain.