szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


kondidori # 2010.01.12. 10:18

Kedves mamma26!

Én a munkajogot, tb-t a tv-ből tanultam, ahol vmit nem értettem ott a kommentárt elolvastam.
A kig-t törvényből, alkjog: novissimás könyv + elavult részeknél tv.
Eu anyagot meg találsz a jog.webatu.com oldalon.
(szerintem a kéthasábos az igazán jó, bár a lisz. szerződés miatt a szervezeti résznél a tagok száma stb. megváltozott)

Pronyex # 2010.01.12. 21:10

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

lepti # 2010.01.13. 11:20

Sziasztok,

Valaki kapott már februárra behívót?

Én tavaly decemberre kértem időpontot, de már nem fértem be, akkor azt mondta egy kedves hölgy, hogy akkor be ír február 1-re, de azóta semmi.

Szerintetek most akkor tényleg beírt febr.1-re?
Jajj, a másik gyíkom az új Ket., ki mit csinált vele?

előre is köszi az infókat

Thetys # 2010.01.13. 12:05

Sziasztok!
http://www.szakvizsga.hu/gyik_C1.shtml -n vannak fenn szóbeli kérdések.
Írásbelire még nem leltem.

Kondidori, köszi a címet.

Tényleg elég EU-ból az a kéthasábos kidolgozás? Akkor nem állok neki könyveket gyűjtögetni, hanem csak aktualizálom a cuccot.

Lepti, hááát.. ha eddig nem kaptál még behívót... Szerintem az se febr. 1. Mikor jelentkeztél (amikor mondták, hogy decemberre nem férsz be)?

Gondolatban még nem jutottam el a közig.ig. Leragadtam eu, munkajogon. Szerintem benyalom a tv-t. Nem tudom.

lepti # 2010.01.13. 12:30

Thetys,

Gondolod?
Szeptember 28-án adtam fel a csekket, tehát hozzájuk szept.vége okt. elején érkezett be.

Nekem eu-ból önmagában a két hasábos nem volt elég mellé olvastam a hosszabb kidolgozást -ez volt az első olvasat- de sztem tanulni én is csak a hasábosat fogom eu-ból és tb-ből is. (a gmail-es fiókból szedtem le, de most már rajta van azon a szakvizsgás linken is). Próbáltam könyvet mellé olvasni, nekem a Várnay, meg a Novissima van meg, de sztem felesleges.

Ha találsz írásbeli kérdéseket mindenképp szólj, én alkotmány-közigből megyek.
Ja, és amit most megtaláltál kérdéseket annak a kidolgozása is meg van alkotmány/munka/eu gyík címszó alatt a gmail-ben és jog.webatu.com-on (ez a szakvizsgás link).

csajun # 2010.01.13. 12:45

lepti!

Nekem van pár írásbeli feladatom összeszedve, én is bből írtam annak idején. Ha jól emlékszem 6 v. 7 feladatot tudok neked leírni. Ha küldesz egy mailt nekem, akkor át is tudom küldeni e-mailen.

Én egyébként a munka és tb-t csak törvényekből tanultam (tb-ből egy két hasábos rövidke anyagot), alk.-közigből könyvet és a gyakori kérdéseket kidolgozva, eu-ból pedig csak a két hasábosat. Elővettem az államvizsgás anyagaimat, nekem azok is hasznosak és bőven elegendőek voltak.

Judit

drpony # 2010.01.13. 15:52

sziasztok
nem azert, hogy elkeseritsek mindenkit, de ahol en vizsgaztam, oda nem lett volna eleg a kethasabos eu anyag. en valami bovebbol tanultam amellett, nehol konyvet is neztem, de igy is szenvedtem az eu vizsgan.
legfelsobb brosagon voltam...

piczur # 2010.01.13. 17:33

Sziasztok!

Engem ma hívtak, gond volt a jelentkezésemmel.Úgy tűnik most állítják össze a februári vizsgalistákat.Szóval jövő héten már a februáriaknak valószínű megjön az értesítés....nagy valószínűséggel.

Pronyex # 2010.01.13. 17:35

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Amelie27 # 2010.01.13. 19:29

Akinek kevésnek tűnik az EU-s jegyzet, ajánlom a Dialóg Campus-os könyvet, viszonylag friss, minden tétel 1-2 oldalban le van írva, szerintem jól lehet belőle tanulni.

Más:
Kedves Pronyex!
Szerintem semmi szükség arra, hogy minden nap elküldd a kidolgozott tételsoraidat reklámozó hozzászólásokat. Hidd el, elég lesz ritkábban is, mert akinek ilyen jegyzetekre van szüksége, az meg fog találni (így meg már olyan spam-jellege van a dolognak).
Köszi!

john36 # 2010.01.13. 20:07

Sziasztok, nekem tegnapelőtt megjött a behívóm, írásbeli február 8., szóbeli február 11., a jelentkezésemet szeptember elején adtam be, és november vége-december elejére kéretem a vizsgát, de akkorra nemn fértem be.
Jön valaki aznap vizsgázni?

Pronyex # 2010.01.14. 12:03

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Thetys # 2010.01.14. 20:21

Sziasztok!
John36, ez elkeserítő. Én ápr. elejére kértem, a hölgy azt is mondta, hogy az rendben, de ezek után ki tudja.

Pronyex szerintem valamilyen rejtett felmérést végez :-). Az a gáz, hogy ahogy telik az idő, az általa kínálgatott anyag elveszti hatályosságát.

lepti # 2010.01.14. 22:02

Akkor az én február 1. vizsgaidőpontom is ugrott az október elejei jelentkezéssel. Pedig tutira mondta a nő(én legalábbis elhittem).

piczur # 2010.01.15. 06:23

Egy ismerősöm vett Pronyextől jegyzetet,és rákérdezett mennyire hatályos pl. a "C"-s jegyzet.Ha jól emlékszem 2009 első felét említette az ismerősöm.Már a júliusi változások sincsenek benne. :)Valóbank kezd spam jellegű lenni a naponta bevágott üzenet. Mi már csak mosolygunk rajta :)

lepti # 2010.01.15. 10:52

Sziasztok,

Sikerült telefonon elérni őket, február 15. és 17.
Jön még valaki akkor?

arvanzs # 2010.01.16. 19:57

Sziasztok!

Én is a héten kaptam meg a vizsgaidőpontomat. Február 22. írásbeli, február 25. szóbeli.
Valaki, ekkor?

lepti # 2010.01.17. 14:18

Sziasztok!

Tb-ből nem tud valaki, valahol 2010-es anyagot? Elég rendesen megváltozott minden.

köszi

gregsmith # 2010.01.17. 16:29

John36!

Én is febr. 8 és 11-én megyek!

Munkából Mt-t, közigből Ket-et tanulok, alkotmányból a dialog könyvet + minimumkérdéseket.

EU-t még nem kezdtem el, a hosszabb kidolgozott remélem elég lesz.

TB-ből jó lenne valami friss anyag, lehetőleg nem túl hosszú...

lepti # 2010.01.17. 17:40

gregsmith!

Én most bogarászom a tv-t tb-ből, összevetem a két hasábos 14oldalas jegyzettel. Az öregségi nyugdíj szabályai eléggé megváltoztak, de a rokkantásgi/baleseti rokkantsági rész jó, a 2008. előtti állapot más a tv-ben.

Naaa, most itt tartok.
Ha esetleg találsz valamit szólj.

talex # 2010.01.18. 11:54

Február elején megyek.
Engem már 2-szer megvágtak és már csak ez a rész hiányzik a szakvizsgából. Mindkétszer a LB. fogtam ki. A munkajog, annyira nem nehéz azon mindig átmentem, a tb.-ből és a nyugdíjból alig kérdeznek és általában gyakorlati kérdésekről szokott a vizsgáztatás folyni. Ami vérmesebb az az Eu. jog és az Alkotmányjog. Bár nagyon sok függ attól, hogy milyen bizottsághoz kerülsz.Nekem eddig nem volt szerencsém, főleg az első vizsgabizottságnál. Kifogtam valami kormányzati főmuftit és elkezdte nekem osztani az észt eu.jogból. A második bizottság az korrekt volt, csak én voltam a hülye. Próbálnak segíteni, de ha hülye vagy akkor nem megy. Nem olyan vérmes az egész és ha a kidolgozott tételeket megtanulod akkor nincsen baj. Szerintem Eu.jogból biztosan rá fognak menni a lisszaboni szerződésre és minden olyan napi aktuális témára, ami változott. Ne a történelmet tanuld, hanem az aktuális témákat és értsd az összefüggéseket.
Bár az is igaz én nekem mindegy az érdemjegy 2-5 között.

talex # 2010.01.18. 12:01

Ja, lenne egy kérdésem, aki tudna rá válaszolni, meg köszönném. Az alkotmány joggal vagyok bajban. Abból van valami változás és kidolgozott tételsor? Mert a fent található anyagok (a GYIK-re gondolok) szerintem az államvizsgás tételsor nem szakvizsgai.
Nem nagyon akaródzik a novissimás könyvet átnyálazni.

Előre is köszönöm az érdemleges válaszokat.

lepti # 2010.01.18. 13:57

Sziasztok,

Ti amikor megkaptátok a vizsgaidőpontot kaptatok mellé tételsort?

Talex a c/2-es részből én úgy tudom a Ket. változott, a gyík-ban pedig még Áe.-s hivatkozás is van, sajna. Szóval szerintem az alkotmányos rész jó, a köziges részből a ket. más. Szerintem. Amúgy kidolgozott jegyzetet nem tudok, én a ket.-et tanultam, meg ami fent van a jog.webatu.com-on a ket novella, én azt olvastam hozzá.

talex # 2010.01.18. 14:24

én legutoljára tavasszal kaptam tételsort. Azóta változatlan. Mindig csak a levelet küldik.

kondidori # 2010.01.18. 15:55

Sziasztok!

Ha valakinek nem elég a Ket, akkor van egy ket tansegédlet, amit a minisztérium állított össze a közigazgatásban dolgozóknak (jog.webatu.com-on is fennvan). Nagyon jó kis anyag, már többen ajánlották itt a fórumon.