szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


myrtocle # 2009.12.02. 07:48

Marianna!

Még mindig olvasom a fórumot, bár már le kéne szoknom, most hogy túl vagyok a szakvizsgán. De rég volt már az az első vizsga. De én azt írtam, hogy nem tagadhatja meg, mert van egy AB határozat, ami leírja, hogy mikor tagadhat meg a kinevezés, talán valami olyasmi van benne, hogy ha az adott szerv közfeladatának ellátását súlyosan veszélyezteti a kinevezés, már nem emlékszem hogy fogalmaz pontosan, és a számára sem, de benne van a tételsorban az ABH szerintem a köztársasági elnöknél. Én ezt fenntartottam a szóbelin, és jeles lett, nem is kérdezett bele a vizsgáztató. Azt hogy pontosan mit írtam, már nem tudom, nem emlékszem eltettem-e a papírt, vagy kidobtam. Remélem azért ez segít.

Tóth Marianna # 2009.12.02. 08:35

Köszönöm Myrtocle!

Igen ezt az államszervezet demokratikus működésének súlyos zavarását, meg a közfeladat ellátását mi is olvastuk, de úgy gondoltuk belefér a megtagadás.
Több személyt kérdeztünk már meg, és van aki ezt, van aki a másikat mondja.
Lehet butát kérdezek, de olyan nem lehet, hogy mindkét válasz elfogadható?

Köszönöm

myrtocle # 2009.12.02. 08:48

Nem tudom, hogy lehet-e olyan, hogy mindkét válasz jó. Szerintem egy erkölcstelen tanár nem okoz súlyos zavart az államszervezet demokratikus működésében, vagy az egyetem közfeladatainak ellátásában.

kondidori # 2009.12.04. 16:02

Sziasztok!

Ismét eltűnt az összes anyag a gmail-os fiókból. Ha valakinek van olyan anyaga, ami nincs fenn a jog.webatu.com honlapon, dobjon meg egy e-maillel és azt is feltöltöm. Ha már időről időre valaki jófejkedik… Csoda, hogy a jelszót nem változtatta meg eddig senki.

kondidori@freemail.hu

Pronyex # 2009.12.09. 06:51

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

dimension75 # 2009.12.10. 14:24

Alien írta itt, hogy milyen vérengzés megy az IRM-ben,ezért csak röviden leírom, az én vizsgámat ami ennek éppen az ellenkezője volt. Az OIT-ben vizsgáztam. A vizsga előtt az ügyintéző hölgy azzal nyitott, hogy nyugodjunk meg jó helyre kerültünk. A bizottság rendkívöl kedves volt. Az elnöknő és egy másik hölgy az Alkotmánybíróságról volt, egy hapsi pedig ügyvédként az EU-t kérdezte. Munkából csak alapokat kérdeztek, munkaviszony megszüntetése, szakszervezetek, munkavállaló kártérítési felelőssége. Közigből úgyszintén alapkérdések, Ket. hatálya, hivatalból induló jogorvoslatok, illetve a Közt. elnök büntetőjogi felelősségre vonása. Ez utóbbi nem igazán ment. Eu-ból a faszi azzal a kérdéssel indított, hogy tudom-e kicsoda Dombi Tibor. Jeleztem, hogy tudom, hogy a debrecen labdarúgója. Azt kérdezte, hallottam-e róla hogy korábbi egyesülete lejárt szerződését követően hogyan járt el vele és milyen kapcsolódó ügyet tudok említen? Elmondtam a Bosman ügyet, egyben utaltam rá hogy korábban versenyszerűen fociztam. Ezt követően kb. negyed órát a fociról beszéltünk ilyen kérdések hangoztak el. Milyen hatással van az ügy az utánpótlás korú labdarúgók? Mondtam, hogy a külföldiek túlsúlya nehezíti a fiatalok csapatba kerülését. Tudok-e olyan csapatot említeni ahol a külföldi labdarúgók száma igen magas? Említettem neki az Arsenált, erre ő: ja meg a Chelsea:) Már majdnem ott voltunk hogy megbeszéljük hogy este együtt nézzük a Lyon-Debrecen Bl- meccset:)Ezután még kérdezte, hogy hallottam e- valamit a Lisaboni szerződésről ha igen mondjam el hogy mit. Említettem néhány dolgot amit a hírekban hallottam. Kb. ilyen szintem: múlt héten írták alá, módosította az EUSZ, és az EGK szerződést biztosok számát 27-ről 18-ra csökkenti. Létrehozta a Tanács elnöke, és az EU Külügyi Biztosa funkciókat. A vége: EU 5, Munka 4, Közig 4, kitartást mindenkinek!

Thetys # 2009.12.11. 12:49

Sziasztok! Olyankor mit tegyek, ha a Kamara nem akarja az igazolásomat kiadni? Arra hivatkoznak, hogy vigyem be az összes iratom, és majd ők az igazolással együtt küldik tovább az IRM felé.
Én meg közvetlenül szeretném intézni (pl. már most beadhatnám az IRM-be, ott nem kérik a szakvizsga előkészítő igazolását)
Már hivatkoztam arra is, hogy nem voltam végig jelölt, ez sem hatotta meg őket.

piczur # 2009.12.11. 14:55

Thetys:

A Budapesti Ügyvédi Kamaráról van szó? Mert a BÜK-nél sem küldik ki, be kell menni személyesen. Vinni kellett egy kérelmet, az igazolásokat, és kitöltve egy BÜK által adott nyomtatványt, amin a volt munkáltatód (ügyvéd) leigazolja a jelöltidőszakot. Nekem kiadták bökkenőmentesen. Viszont az igazolások a Kamaránál maradnak. Én sem voltam végig jelölt,de ez nem is számít, ha viszed az igazolásokat. A hangsúly azon van, hogy személyesen adják csak ki. Alá kell írni a másodpéldányon,hogy átvetted az igazolást, ennyi az indoka.. :)

Szóval szerintem nagyon nem tudsz mást tenni, mint bevinni személyesen a papírokat...

Pronyex # 2009.12.12. 21:53

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Thetys # 2009.12.14. 09:53

sziasztok!
Sikerült bejelentkezni!!!!
Reggel bementem a BÜK-be. (Piczur jártam én már náluk személyesen is, a nyomtatvánnyal...). Lobogtattam a papirjaimat, hogy én MOST megyek át az IRM-be, csak EZ az igazolás kell, nem akarom kivárni az előkészítő igazolását, meg amúgy is hagyjanak már békén... Szerintem volt vm a fejemen. :-)
Aztán IRM, aranyos hölgyemény 1 perc alatt lerendezett, sőt hozzátette, hogy hely is lesz. (Na jó, áprilisra legyen is.)
Most örülök, aztán majd menekülök.

Törpi123 # 2009.12.14. 14:59

SZiasztok!
Kérlek akinek van ideje nézze meg a következő jogesetet...ugyanis ezzel kell valamit kezdenie egy ismerősömnek a szóbelin ! Mi a véleményetek? Előre is köszi.

Feladat:
A 3500 lakossal rendelkező X községben megválasztott polgármester megbízatásának második évében a képviselő-testület úgy dönt, hogy a tisztség betöltésének módját a polgármester egyetértésével főállású feladatellátásról társadalmi megbízatásúra változtatja. A döntést követő héten a polgármester a helyi termelőszövetkezet felügyelőbizottságának elnökévé választják.

KÉrdés :
Jogszerű volt-e a képviselő-testület döntése?
Mit tehet a megyei közigazgatási hivatal?
MegtArthatja-e a szövetkezetben betöltött tisztségviselői pozícióját a polgármester?

Pronyex # 2009.12.15. 10:04

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Pronyex # 2009.12.30. 06:53

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

csilla001 # 2010.01.06. 08:51

Sziasztok!

Várhatóan februárban megyek C-ből és lenne egy két kérdésem. Az első, hogy az EU-t miből érdemes tanulni? Ez a Lissszaboni szerződés kicsit megkavarta a dolgokat, láttam a jog.webatu.com/-on több eu-s kidolgozást , de jelenleg a bőség zavarában vagyok.
A másik, hogy munkajogból van valami rövidített jegyzet, amiben benne van a lényeg tömören és a nem munkajoggal foglalkozó egyéneknek is hasznos lehet? Egy két alapdolog elmagyarázását tartalmazná, pl munkaidőkeret stb. Lehet másnak ezek könnyű dolgok, de aki nem ebben dolgozik, attól(legalábbis tőlem:)) annyira távol áll ez a részvizsga.
Köszönöm előre is a segítséget!

kondidori # 2010.01.06. 09:46

Kedves Csilla001!

Én személy szerint anno a 2 hasábos szegedi ü.kamara féle jegyzetet használtam az eu-hoz. De azért kicsit vigyázni kell, mert a parlamentnél a tagok száma már akkor sem passzolt. Szerintem egyébként nagyon korrekt kidolgozás és egyébként böven elég.
Talán használd azt, de az intézményi részt egészítsd ki a Lisszaboni Szerződéses jegyzetben lévőkkel.

Én személy szerint a munkajogot csak tv-ből tanultam és ahol teljesen elvesztem ott megnéztem a cdjogtár-ban hozzáfűzött kommentárt.

csajun # 2010.01.06. 11:04

Szia Csila001!

Munkajogból én is csak az indoklásos törvényt tanultam. Ott az indoklásban azért értelmezhetően vannak megfogalmazva a dolgok. Én sem ebben a témában dolgozom, de nekem így sikerült megtanulni. TB-ből volt anno egy jó anyag (de lehet az már nem annyira aktuális), az is lehet még használható.

Az EU-hoz én is egy két hasábos verziót tanultam, persze a létszámok korrigálásával, szerintem az elég volt és egész jól leírta a dolgokat.
Egyébként ezek az anyagok azt hiszem, hogy a szakvizsgás közös gmail fiókban fent vannak.
felhasználónév: szakvizsgazok
jelszo: szakvizsga
Ha esetleg nem találod, írj mailt és átküldöm.

Judit

Thetys # 2010.01.06. 11:15

Sziasztok!
Még ősszel jártam ezen a címen, akkor jobbnál jobb anyagok voltak fenn... ki lehetett az a görény, aki törölte?!?!?! Komolyan, hogy egyes ..... -nak ez jelenti a szórakozást!!! Remélem jól meggebed magában az illető. (Bocsánat, de ki kell dühöngenem magam!)

Tudom, hogy ez teljesen egyéni, de kb. mennyi idővel számoltok a felkészülésre? Munka mellett? (Nekem 5 napot biztosít a munkáltató, tehát össz. 9 napot leszek otthon)

Thetys # 2010.01.06. 11:16

Sziasztok!
Még ősszel jártam ezen a címen, akkor jobbnál jobb anyagok voltak fenn... ki lehetett az a görény, aki törölte?!?!?! Komolyan, hogy egyes ..... -nak ez jelenti a szórakozást!!! Remélem jól meggebed magában az illető. (Bocsánat, de ki kell dühöngenem magam!)

Tudom, hogy ez teljesen egyéni, de kb. mennyi idővel számoltok a felkészülésre? Munka mellett? (Nekem 5 napot biztosít a munkáltató, tehát össz. 9 napot leszek otthon)

csajun # 2010.01.06. 14:38

Sajnos én is láttam, hogy valaki időnként ürítgeti a gmailes postafiókot. Én sem értem miért jó ez valakinek!

Thetys! Én annak idején 3 hetet tanultam erre a vizsgára és szabin voltam erre az időre. De persze ez egyén függő, illetve ki mikor kezd tanulni...

Judit

Pronyex # 2010.01.07. 07:00

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

csilla001 # 2010.01.07. 07:29

Sziasztok!

Köszönöm „csajun és kondidori” a segítséget és a tanácsokat!

kondidori # 2010.01.07. 13:47

Sziasztok!

Többen kérték, hogy oldjuk meg, hogy a jog.webatu.com honlapra bárki feltölthessen jegyzeteket.
A kérések meghallgatásra találtak, szóval január 7. 01.30-tól bárki feltölthet regisztráció (fiók létrehozása) után jegyzeteket az oldalra.

Dóri

Pronyex # 2010.01.08. 07:52

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

mamma26 # 2010.01.12. 07:59

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, múlt héten kezdtelek olvasgatni titeket.
Elvileg március elejére jelentkeztem be szakvizsgázni, de az olvasottak alapján lehet, hogy későbbi időpont lesz belőle...
Egy kis tanács kéne:
Mit javasoltok miből kéne tanulnom? Könyvből és/vagy törvényből?
Írásbelinek a munkajogot választottam. Nincs esetleg valakinek pár minta feladata, amik már előfordultak?
Vagy valami tipp, hogy mikre lehet írásbelin számítani.

Köszi

Csipke # 2010.01.12. 09:42

Kedves mamma26!

Munka - törvény

tb - novissimás szakvizsga könyvből talán értelmesebb (én - időt nem kímélve - készítettem egy kivonatot a könyvből, abból sikerült megtanulnom)

eu - a szakvizsgazok@gmail.com-on van fent anyag, szerintem az elég.

Ha visszaolvasgatsz, lehet, hogy találsz egy-két feladatot, általában fel szokták írni.

Üdv.


Csipke