szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


myrtocle # 2009.02.24. 17:31

Persze ha van rá időd, akkor EU-ból a könyv a legbiztosabb, abban gondolom bőven ki van fejtve minden. Részemről úgy gondolom, ha minden tételnek tudom a lényegét, és a jogesetekből is képben vagyok, akkor nem fognak csak azért kivágni, mert nem tudok valamit, ami csak a könyvben van.

Szisz78 # 2009.02.25. 07:22

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Nos, EU, én is nekiestem a napokban.
A szegedi ügyvédi kamarás anyag az valóban egy az egyben az 52 oldalas hasábos. Szerintem az nagyon jól össze van foglalva, akárki is csinálta. Ott vannak a százegynehány oldalasak, azok nekem kuszák kicsit, és nem épp tétel szerint vannak, de azokba is beleolvastam, talán annyiban jó, hogy a jogeseteknél egy kis történetet ír, így talán könnyebb valamihez kötni.
Továbbá ott van a Novissimás könyv, abban 60 tétel van a 80 helyett, és nem is a tételsort követi, ahogyan a többi Novissimás könyv.
A történeti részt én a Várnay-Papp könyvből néztem át, de az benne van nagyon jól a hosszabb anyagokban, és a Novissimásban is.
Szóval szerintem az 52 oldalast ha tudja valaki betéve, sok félnivalója nem lehet, mondom ezt úgy, hogy még én sem voltam vizsgázni:(:(:(
Talán ezzel vigasztalom magam:)

Viszont a TB-nél emlegettetek valami 14 oldalas anyagot, azt hol lehet megtalálni? Nekem csak egy 24 oldalas van, baromi apró betűs, nagy betűvel az van vagy 50 oldal:(

Ill. még egy, munkajogból szerintetek kell olyan részletességgel úgy kb. a 100. § -tól, hogy ki, mikor, milyen feltétellel, az Mt-hez képest a koll. szerz. v megállapodás alapján hány órával, hány nappal, milyen feltételekkel...stb térhet el?
Ott én a részletszabályok, és alpontok alpontjában kezdtem feladni...
Azt hogyan tanuljátok?

Kicsit hosszú lett, bocsi.

Jó tanulást mindenkinek!

Szisz

ferka442265 # 2009.02.25. 07:34

Kedves Mindenki!

Holnap jön valaki?????? (csütörtök)
Az u.n. miskolci cenzorokról valaki tud valamit?

Szakvizsgázom ments ki innen.................

fer

myrtocle # 2009.02.25. 07:56

Az Mt-ben én valahol a munkaidőnél adtam fel. Nem vagyok se képes se hajlandó olyan részletesen megtanulni. A másik mumus meg a tb, azt úgyse lehet megúszni, talán a munkánál reménykedem, hogy Ktv-s kérdést kapok, ha már köztisztviselő vagyok. Még jó, hogy a többiből meg már egyszer közig szakvizsgáztam, így kicsit könnyebb azokat tanulni.

myrtocle # 2009.02.25. 07:56

Kik azok a miskolci cenzorok?

csajun # 2009.02.25. 08:00

Sziasztok!

Elküdltem a gmailes címre egy TB nayagot, az a 14 oldalas. Remélem nem törli ki sneki, mert nem tudom, hogy a korábban feltett anyagok hova lettek...
Én összehasonlítottam a törvényszöveggel és kb. ugyanezeket találtam én is lényegesnek. Szerintem ez az anyag is jó.

Pink29!
Nem olvastam az új EU könyvet, én egy régebbi verziót kaptam kölcsön, de nem igen tetszett. de azért sok minden nem változott, csak az Unió bővült. :) Az eljárások, jogesetek nem igen módosultak. Nekem azt mondták, hogy jogeseteket az 5-ért kell tudni én ezekkel úgy voltam, hogy elolvasgattam, de nem memorizáltam. Egyébként tőlem alap dolgokat kérdeztek, nem voltak nagyon szívózósak egyik tárgyból sem.

ferka442265 # 2009.02.25. 08:08

myrtocle!

Erre vagyok én is kiváncsi!!!
A gugle, 2 nevet adott ki, akik a miskolci egyetm közigtanszékén dolgoznak és cenzorok.

szóval, holnap jön valaki?

myrtocle # 2009.02.25. 08:10

Úgy értem ha megmondod kik azok név szerint, akkor esetleg tudok róluk infót írni, mivel ott végeztem.

myrtocle # 2009.02.25. 08:12

Köszi a tb anyagot csajun! Minden tb rövidítettnek örülök, mert a törvényből tanulni elég lehetetlen vállakozásnak tűnik. Kérdésem lenne, hogy a tb-s eu-s tételekhez mit kellene tudni?

ferka442265 # 2009.02.25. 08:27

myrtocle!

Torma András, és Nyitrai Péter, úgyfest holnap ők tuti lesznek, ill. az 1-ik a 2-ből.

Köszi
fer

Szisz78 # 2009.02.25. 08:31

Csajun,

ezer köszönet az anyagért.

Látom más is feladja a munka részletszabályokat:(

Akkor azt mennyire részletesen tanuljátok?????

Szisz

myrtocle # 2009.02.25. 08:33

Szerintem mindkettő korrekt vizsgáztató, nem hiszem hogy félni kellene tőlük.

myrtocle # 2009.02.25. 08:34

Szisz!

Én olyan részletesen, amennyit fel bírok fogni a legrövidebb idő alatt. :-D

myrtocle # 2009.02.25. 08:35

Azt honnan lehet tudni kik várhatók vizsgáztatónak? Én azért nem szeretnék ismerős tanárokat, az nem biztos hogy nyerő.

Szisz78 # 2009.02.25. 08:39

Myrtocle,

jó válasz :)
Akkor tartsunk ki:)

Szisz

myrtocle # 2009.02.25. 08:42

Mást nem tehetünk! :-)

ferka442265 # 2009.02.25. 08:46

myrtocle!

Tudni nem tudom hogy ki lesz, de voltam bent még multhéten, és pofátlanul belenéztem az asztalon elfekvő papirokba, ott volt egy kézzel írt szöveg, csüörtök miskolci biz, téritéssel. Na innn következtettem. Köszi az infót.

Szakvizsgázom ments ki innen........­.........

fer

ferka442265 # 2009.02.26. 17:23

Kedves Mindenki!
Ma kész lettem, OIT.-ban voltam, 1-es szoba, az Eus cenzor igen érdekes volt, két hölgy alkotmányból és munkából rendesek.

Alk. Élethez való jog, közt.elnök, alkotmány bírák.
Ket. Jogorvoslat, hatósági ell. részletesen.
Munka. Szabi, és annak kiadása, koll.szerződés.
tb. Eü ellátások, öregségi nyug.
Eu. na itt voltam bajban , mert a kérdéseket se értettem.
Végigmentünk a tételsoron, de nem volt annyira veszélyes az egész.
Mindenkinek kitartást és nagy kalap ....t kívánok.

fer

kgkiss # 2009.02.27. 17:48

OIT
utolsó vizsgám

munkajv és megbízási jv elhatárolása
ktv fegyelmi elj.
közigazgatásban mikor lehet megbízási jv-t alkalmazni?(ha munkakörén kívül megbíznak egy munkára)
tb-ben visszatérítési eljárás

bírósági rendszer az EU-ban
közvetlen hatály, vertikális és horizontális

önkormányzati alapjogok
ket-ben a bizonyítási eljárás kérelem és hivatalbóli eljárás esetén
szakhatóság, szakértő

Ennyi.korrekt kérdések nemcsak nekem.

további sok sikert!

Szisz78 # 2009.02.28. 19:38

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a gyakori kérdések C/1-nél az első kérdés a munkaviszony és más polgári jogi jogviszony elhatárolására kérdez rá, és hogy mik azok az elsődleges és másodlagos jegyek.

Mik azok?
Lehet, hogy én bonyolítom túl, de nem vágom:)

Köszi ha valaki segít ebben.
Ill., ami a gmailen fenn van, mint kidolgozott kérdések, az ezeket a kérdéseket dolgozza fel, ami a novissimás honlapon fenn van, megnézte már valaki?

Jó tanulást,
Sz.

chabusch # 2009.02.28. 21:43

Szisz78: 7001/2005. (MK 170.) FMM-PM együttes irányelv

myrtocle # 2009.03.01. 09:44

Valaki le tudná írni miről szól a Mecanarte-ügy, és mit mondott itt az EKB? A 26-os EU-s tételben lenne. Köszi

progcic # 2009.03.01. 19:34

myrtocle:

a Mecanarte-ügy egy rejtély volt, csak idegen nyelven található meg a neten. Még olyan ismerős sem hallott róla, aki doktorandusz az EU-tanszéken.

Szóval, én ennek ismerete nélkül mentem szakvizsgázni!

myrtocle # 2009.03.01. 19:42

Nem bírom rávenni magam, hogy angolul elolvassam, úgyhogy én is anélkül megyek, de ha véletlenül megkérdeznék akkor megkérem mondják el a választ és megírom itt. :-)))

pink29 # 2009.03.04. 15:27

sziasztok!
nincs meg véletlenül valakinek a C/2 alkotmányjogi részből a 12., 13., 22. és 28. tétel kidolgozva?
Köszi