szakvizsga - "B" rész (büntető)


fágica # 2012.05.15. 08:13

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van egy ismerősöm, akit tanúként idéztek két különböző büntető ügyben, a gond az, hogy két különböző bíróság ugyanarra a napra idézte.Elég, ha az egyiknek ír egy levelet, hogy a másik miatt nem tud megjelenni? (+ fénymásolatban csatolja a másik idézést.)
előre is köszi

drapansz # 2012.05.15. 10:09

Fágica!
Ha a tanú az idézés ellenére nem tud megjelenni, ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, alapos okkal igazolnia kell.
Amennyiben az igazoláshoz csatolja a másik idézés másolatát, álláspontom szerint ez alapos ok, tehát elegendő, kell hogy legyen.

harakata # 2012.05.16. 18:24

Sziasztok!

Novissimás Büntetőjog Általános és Különös részi kötetet keresek. Ha valaki tud segíteni írjon a harakata@freemail.hu emailre.

Jó felkészülést mindenkinek.

kikk # 2012.05.18. 13:33

Sziasztok!

Ma voltam büntetőből vizsgázni, sikerrel vettem az akadályokat. A bizottság alapvetően kedves volt, abszolút arra mentek rá, hogy mindenki átmenjen.
Kérdéseim:

Anyagi:

  • előkészület, kísérlet (befejezettet magatartású, befejezetlen magatartású, mi a különbség, ehhez kapcsolódóan önkéntes elállás, eredmény elhárítás)
  • rablás, kifosztás jogeseten keresztül

eljárásjog:

  • nyomozóhatóságok, európai nyomozóhatóság hogy kapcsolódhat be magyar ügybe
  • jelentés és a jegyzőkönyv közti különbség, mikor kötelező a jegyzőkönyv
  • szakértő nagyon részletesen
  • harmadfokú eljárás kapcsán tényállás megalapozatlansága, mit tehet a harmadfok?

bv:

  • enyhébb büntetési szabályok alkalmazása
  • végrehajtási fokozat utólagos megállapítása
  • szabs: kísérlet van-e, büntetendő-e

Hát, kb. ennyi volt, vagy legalábbis erre emlékszem. A btk. és a bv. egyébként 5-ös lett, a be. 3-as, mert ott nagyon belekavarodtam a szakértős részbe.

Összességében azt mondhatom, hogy három hét alatt nem feszített tempóban tanulható az anyag. A be. borzalom, nagyon bele lehet keveredni a sok részletszabályba, úgyhogy arra mindenképpen több idő kell. A különös részi tényállásokat nem igazán kérdezik szerintem szó szerint sehol, inkább jogeset kapcsán, úgyhogy azokat sem érdemes szó szerint magolni.

Mindenkinek jó tanulás!

Textilhal # 2012.05.18. 13:42

Gratulálok Kikk, ügyes voltál!

Kellemes megérdemelt pihenést!:-)

Ronicic # 2012.05.18. 14:34

Sziasztok!

Én is ma voltam, szerintem ugyanannál a bizottságnál, ahol Kikk, a KIM-ben. (Kikk, én voltam az, aki utánad ment be. :))

Nagyon normális bizottság volt, nekem az eddigi legjobb. Abszolút lényegi kérdéseik voltak.

Anyagi: elkövetők, büntethetőséget kizáró, megszüntető okok, fiatalkorúak, emberölés, lopás. Nem kellett semmi szó szerint, a felsorolásokból is csak elég volt párat mondani. Egy-két alap gyakorlati példa, amit, ha az ember elolvassa a könyvet, simán megválaszol.

Eljárás: vádirat tartalma részletesen, óvadék, biztosíték, rendbírság és annak átváltoztatása.

Végrehajtás-szab.s.: mely jogai szünetelnek a szabadságvesztésre ítéltnek, szabálysértésből az elévülési határidők, mihez kötődik az 1 éves határidő.

Mindegyikre 5-öst adtak, én meglepődtem, hogy ilyen is lehet egy szakvizsga, de lehet! :) Én ezzel be is fejeztem, mindenkinek kitartást és rengeteg szerencsét (mert minden azon múlik) kívánok a hátralévőkhöz, előbb-utóbb ti is túl lesztek rajta, és az nagyon szuper érzés lesz! :)))

kikk # 2012.05.18. 17:38

Ronicic, nagy gratula! Akkor Te voltál ma a legügyesebb! :)

kikk # 2012.05.19. 11:08

Eladnám dialóg campus-os büntető általános részi (2012-es kiadású), és novissimás büntető Különös részi szakvizsga könyvemet. Mindkét könyv egy színnel van egyszer kihúzva. Ha valakit érdekel, a devkinga@freemail.hu címen egyeztessünk.

madjarica7 # 2012.05.25. 08:38

Márciusban voltam először büntetőből, akkor csak a BV-re mondták azt, hogy értékelhető. A bizottság: a mosolygós halál, három bírónő, mindez nőnapon. Másodszor szintén Markó u. 16., akkor már "csak" be-ből buktattak. Minkét alkalommal anyagiból szó szerint kérdeztek, és BE-ből is! Felsoroltam a bíróság elé állítás feltételeit, csak ingatták a fejüket, és már ott helyben, a vizsga közepén megbuktattak be-ből. Így kezdtem hozzá a harmadik résznek, gondolhatjátok. Mivel 3 napos volt az új szabs. rendesen felkészültem belőle, naprakész voltam, azt is el tudtam volna mondani mik a fő különbségek, változások. Előttem egy leány úgy jött ki három 4 essel, hogy ott esett le neki vizsga előtt, hogy új szabstv. van. Vizsga után ott ültem a BE felett , és olvastam vissza pont azt amiket elmondtam...:( Szerdán megyek harmadszorra, és bár igen, tanulható az anyag, és nem folyik szét a kezedben, szerintem igenis jobb, ha tudjátok a külünös részt szavanként..vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen.:( Remélem szerdán befejezem, d emár alig bírom kezembe vennia be-t, és nem tudom lehet -e ezt igazán jól tudni annak, aki nem foglalkozik vele és munka mellett tanul rá. Good Luck!

Textilhal # 2012.05.26. 15:48

Sziasztok kedves B-vizsgára készülők!

Az írásbelis fórumon már jeleztem, de itt is megteszem.

Én idén januárban tudtam le a B (és egyben utolsó) vizsgámat. A tételsor alapján az intenzív tanulás előtt kigyűjtöttem minden, a januárban (!!!) hatályos tételsor szerinti kiegészítő anyagot (ABH-k, BKv-k) tételenkénti csoportosításban, valamint a Be.-Btl.-Sztv. hármason kívül minden olyan jogszabály-részt is, amit az egyes tételekhez követelményként írtak.

Nem tudom, mennyit változott azóta a tételsor, gondolom jelentősen nem, főleg nem a bírói gyakorlati követelmények.

Látom, hogy sokan emberfeletti módon munka mellett készültök, nyilván nem sok idő és energia jut a gyűjtögetésre. Ezért akit érdekel és szeretné, az általam kigyűjtött és csoportosított anyagot nagyon szívesen elküldöm, ha adtok e-mail címet. (Nem nagyon értek ezekhez a számítógépes furfangokhoz, de gondolom egy tömörítéssel e-mailen küldhető az anyag. Tömörítés nélkül 12,3 MB, tömörítve azt írja oda, hogy 2749 KB a teljes mappa.)

Szóval akit érdekel a dolog és ad e-mail címet, annak szívesen elküldöm a "cuccot"!:-)

Textilhal # 2012.05.26. 15:50

Javítás: Be.-Btl..-Sztv. = Be.-Btk.-Sztv.:-)

tacsi55 # 2012.05.29. 12:27

Szia Textilhal!

el tudnád küldeni nekem tömörítve büntetőjogből az anyagokat?

Nagyon köszönöm!

Büntetőjog írásbelire tud valaki segíteni érhetőek el a feladatok, ha egyáltalán van ilyen?

Textilhal # 2012.05.29. 13:53

Kedves Tacsi55, küldöm persze, csak adj egy mail-címet kérlek, mert itt nem tudok csatolt fájlt küldeni neked.

Nyafson # 2012.05.29. 15:20

Kedves Textilhal,

én is élnék a lehetőséggel, mélcímem: callmaster2012@gmail.com

Köszi az anyagot előre is!

Textilhal # 2012.05.29. 16:32

Nyafson, elküldtem.

sygmund # 2012.05.29. 16:33

Kedves Textilhal,

Ha van még rá lehetőség én is szeretném elkérni az általad összegyűjtött anyagot az alábbi email címre?

lanszelot2001Vfreemail.hu

Köszönöm!

Textilhal # 2012.05.29. 16:35

Sygmund, elküldtem.

Leevi # 2012.05.29. 19:12

Kedves Textilhal!

Ha lehetséges én is szeretném elkérni!!!

brfc01@vipmail.hu

Köszi!!!

Textilhal # 2012.05.29. 19:33

Leevi, elküldtem.

Agent Cooper # 2012.05.29. 19:35

Kedves Textilhal!

Szeretnék élni az általad felajánlott lehetőséggel, az
oldalajto@gmail.com e-mail címre kérem küldeni az anyagot. Tényleg hatalmas segítség!

Köszönettel: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Textilhal # 2012.05.29. 19:46

Agent Cooper, elküldtem.

Pippa # 2012.05.29. 19:49

Kedves Textilhal!

Én is élnék nagylelkű felajánlásoddal:

markacsa@freemail.hu

Köszi!!

Textilhal # 2012.05.29. 19:51

Úgy tűnik nagy az érdeklődés és valószínűleg lesz még "igénylő" az anyagra. Viszont azt sem szeretném, hogy az érdemi fórumhozzászólásokat szétszaggassák teljesen ezek az e-mailcím megadós és "elküldtem"-es bejegyzések, nyilván zavaró lesz egy idő után.

Úgyhogy engedélyeztem az e-mail küldést innen, aki még szeretné az anyagot, dobjon rám innen egy e-mailt. Így legalább az e-mail címeiteket sem kell itt közszemlére tenni!:-)

Nickname20 # 2012.05.30. 06:46

Sziasztok!

Kéréssel fordulok hozzátok: aki június végén menne vizsgázni és elektronikusan jelentkezett, de mégsem tud elmenni, kérem, szóljon, mert át szeretném venni a helyét.

Privátban meg tudjuk beszélni a részleteket. Cím: szakvizsgazo20@freemail.hu. Írjatok ide nyugodtan.

Köszönöm.

Mókusok # 2012.05.30. 08:25

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a vizsgaidőpontokat 2012 őszére hol találom meg ha nem elektronikusan szeretnék jelentkezni?