szakvizsga - "B" rész (büntető)


zsu_foldvaryszabo # 2019.01.22. 14:12

Sziasztok!

Büntetőjogból, Bv-ből vagy Munkajogból szeretnék írásbelizni, ebben kérném a segítségeteket, ha tudnátok küldeni ezekre vonatkozóan mintákat, feladatokat, illetve egyéb hasznos anyagokat.

E-mail címem: dr.zsuzsanna.foldvaryszabo@gmail.com

Köszönöm előre is a segítséget!

kelekutya # 2019.01.19. 14:39

Sziasztok!

Sikeres vizsga miatt eladóvá vált 2 db szakvizsga felkészítő könyvem (mindegyik Patrocinium kiadó).

Büntetőjog II. - különös rész (2016) - 3000 Ft

Büntetés-végrehajtási jog (2017) - 2000 Ft

Jó állapotúak, a bv szövegkiemelővel ki van húzva.

Átvehető: személyesen Székesfehérváron, vagy foxposttal tudom küldeni (a vevő költségére).

Érdeklődni: kelekutya@gmail.com

Blanka23 # 2019.01.16. 16:38

Sziasztok! Élménybeszámoló: anyagi jog: kísérlet, elkövetők, rágalmazás, becsületsértés, BE: magánvádas eljárás, bíróság feladati, felépítése BV: bv bíróról minden. Nem volt mellébeszélés, vagy szó szerint tudtad a tényállást vagy nem, nálam még "rávezetés" sem volt, de ettől még mindenki kedves volt és jóindulatú. Sok sikert mindenkinek!

drsafanni # 2019.01.09. 13:42

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

SaiZsófi # 2019.01.07. 15:27

Sikeres vizsgázók!

Talán már nem olvassátok ezt a fórumot, de egy próbát megér.

Eladóvá vált büntis jogi szakvizsga felkészítő tankönyveket vennék a Patrocinium kiadótól.

írj privátban: bender.zsofia@gmail.com

drsafanni # 2018.12.28. 18:44

Sziasztok,

Eladnám a következő tankönyveket. Jó állapotban vannak, nincsenek kiszínezve, csak ceruzával aláhúzva.

Büntetőjog I.- Általános rész
Patrocinuim kiadó, 2017. évi kiadás- 2900 Ft

Büntetójog II.-Különös rész
Patrocinium kiadó 2016 évi kiadás- 3700 ft

Budapesti átvétel lehetséges.
Érdeklődni: drsa.fanni@gmail.com

LunczerK # 2018.11.30. 10:38

Sziasztok!

Hamarosan szakvizsgázni fogok és úgy döntöttem, hogy a B részből. Írásbeli feladatokra keresnék példát/mintát, a sima büntetőjog vagy a bv-szabálysértés részből.

Illetve ha tudtok használható anyagot a felkészüléshez, megköszönném ha elküldenétek.
(lunczer.kriszti@gmail.com)

Bertucció # 2018.11.29. 09:25

Kedves kollégák,

Ugyanitt

Büntetés-végrehajtási jog
Dialóg kampus kiadó 2015.évi kiadás 3000 Ft

Érdeklődni a hutnyikandrea@gmail.com címen lehet.
Lehetőség szerint egy csomagban szeretném eladni a könyveket.

Bertucció # 2018.11.29. 09:20

Kedves Vizsgára készülő kollégák,

Eladóvá váltak a következő tankönyveim:

Büntetőjog I.- Általános rész
Patrocinuim kiadó, 2017. évi kiadás- 2500 Ft

Büntetójog II.-Különös rész
Patrocinium kiadó 2016 évi kiadás- 3000 ft

Büntető eljárási jog
Patrocinium 2017. évi kiadás- 2000 Ft

Érdeklődni e-mailben hutnyikandrea@gmail.com címen lehet.

Mindenkinek sikeres felkészülést kívánok.

Peter1910 # 2018.11.23. 20:34

Kedves Vijo!
A kollektív bölcsesség lelőhelye megváltozott. Lentebb olvasható egy weboldal, a hozzá tartozó jelszóval. Ott minden földi jó, szakvizsgához szükséges anyag megtalálható.
Sok sikert!

Vijo # 2018.11.23. 19:51

Sziasztok!

Szeretném elkérni a szakvigzsga.bunteto@gmail.com email-cím jelszavát.

Előre is köszönöm!

tulokvio@gmail.com

KatyDaisy # 2018.11.20. 08:05

Kedves AndreaKovacs!

Nagyon köszönjük a hozzáférést az anyagokhoz, kincset érnek!! :) .. már csak meg kell tanulni.. :/ :)

Tényleg hatalmas segítség!
Örök hála! :)
Szép napot!

Üdv: Katy

petra.a # 2018.11.19. 10:40

Kedves Szakvizsgázók!

Sikeres B részvizsga teljesítését követően eladóvá váltak az alábbi könyveim. A könyvek kiváló állapotban vannak, nincsenek bennük kihúzások.

Büntetőjog I. általános rész – jogi szakvizsga felkészítő kötet – 2. átdolgozott kiadás (Patrocinium Kiadó, szerkesztette: Domokos Andrea ; Lezárás dátuma: 2017. március 15. ) 3.400 Ft

Büntetés-végrehajtási jog – jogi szakvizsga felkészítő kötet – 2. hatályosított kiadás (Patrocinium Kiadó, Lajtár István, Szűcs András; Lezárás dátuma: 2017. szeptember 04. ) 3.400 Ft

A petra.a.88@freemail.hu címen lehet érdeklődni.

Üdvözlettel:
Petra

B.Évi07 # 2018.11.13. 20:55

Kedves Andrea!
Köszönjük szépen az alábbi linket, a hozzáférést az anyagokhoz, különösen a büntető eljáráshoz.
Éva

AndreaKovacs # 2018.11.12. 14:23

jogiszakvizs.ga

Jelszó: Szakvizsga!

AndreaKovacs # 2018.11.12. 14:20

Sziasztok!

Letölthető, kidolgozott anyagok itt elérhetőek:

http://jogiszakvizs.ga/anyagok/?…SZ%20-%20BÜNTETŐ%2FBÜNTETŐ%20ELJÁRÁSJOG

  • a face-n a büntetőjog szskvizsga csoportban.

Sok sikert mindenkinek!

:)
Üdv: Andrea

Peter1910 # 2018.11.09. 18:48

Kedves Vizsgázók!
Én is köszönöm értékes hozzászólásaitokat. Segített eligazodni ebben a kaotikusnak látszó tételrengetegben. Tapasztalataitok alapján most valószínűleg beáldozom az eljárásjogot, hogy a másik kettő nagyobb eséllyel sikerüljön, és reményeim szerint majd féléven belül szólózom a be-vel.
Péter

anettke # 2018.11.09. 11:52

Sziasztok!

Én most álltam neki a B résznek. Szeretném én is elkérni a közös emailcím hozzáféréséhez szükséges adatokat.

Köszönöm szépen!

Anett

chava # 2018.11.09. 08:21

Köszönjük a beszámolókat! Jó és rossz tapasztalatok megosztása is rengeteget jelent! Nagyjából kialakul egy kép mire számíthat az ember...

erajmund # 2018.11.08. 20:23

Kedves Péter!

Btk.-ból Belovics tankönyvét tanultam és a törvényt, máshol csak a törvényeket. Be.-ből a tv. borzasztóan hosszú, fájdalmas volt a felkészülés. Az alábbiakat kérdezte az ügyész: eljárás egyezség esetén, büntetővégzés meghozatala, előkészítő ülés menete, vádemelés, védő kirendelése és helyettesítése. Egy rövid folyamatleírást várt el mindenhol. Btk.-ből egy idősebb bíró vizsgáztatott: időbeli hatály és az elkövetési idő meghatározására szolgáló elméletek,kivétel a jogszabályvegyítés tilalma alól, gondatlan bűnösség esetében példák enyhítő és súlyosító körülményekre, a törvényi egység formái, szituációs jogos védelem, TÉSZ, kábítószerrel kapcsolatos
bűncselekményeknél melyek a fogyasztói típusú magatartások és a forgalmazási típusú magatartások egy-egy konkrét BCS példával, környezetkárosítás és természetkárosítás elhatárolása. Bv. és szabálysértés: javítóintézeti nevelés végrehajtásának halasztása, feltételes szabadság megszüntetésére irányuló eljárás, átmeneti részleg, szabálysértési hatóságok és a döntésük elleni jogorvoslatok, magánlaksértés szabálysértési alakzata.

Sok sikert,
Rajmund

bumbi0531 # 2018.11.08. 16:30

Hogy valami értelmes is legyen itt... Mai friss élmények. Legfőbb Ügyészség, 5 vizsgázó. Egy ügyészségen dolgozó csaj 5-5-4, egy első vizsgás írásbelin bukott, egy uv-s kegyelem 2-es, egy általános rész bukás, nekem meg 4-2-3.
Belovics volt anyagiból, a legjobb fej volt vizsgáztatás szempontjából. Törvényszöveg messze NEM elég, általánosból csak elméletet kérdezett. Nálam időbeli hatály volt a fő vonal, onnan átmenve arra, hogy lehet-e egy terhelt esetében két külön Btk.-t alkalmazni, mi az enyhébb szabály, nemzetközi jog általánosan elismert szabálya miért van fölöslegesen a Btk.-ban a hatálynál, aztán keretdiszpozíció. Van egy BH arról, hogy a kitöltő igazgatási jogszabály változása hogyan módosítja a büntethetőséget. Hamis vád - tényállás szó szerint, hamis tanúzásból hogyan lesz hamis vád, sikkasztás - elkövetési módok. Nála jó volt vizsgázni, mivel tanít, tudja, hogy hogyan gondolkodik egy diák, konkrétan élveztem a vizsga ezen részét. Könyvet olvastam, általánosból meg indokolást és kommentárt és meg is tanultam. Minden BH, ABh stb. kell, ami a tételsorban van, bármit kérdezhetnek.
Be., na az egy nagy halom , mindenki helyettesítse amivel akarja, a legrondább kifejezésekkel, amit csak ismer. Védő, egyszerűsített felülvizsgálat, előkészítő ülés határidőkkel, letétbe helyezés (lehet-e idézni a letétbe helyezőt), rendkívüli jogorvoslatok, melyik bíró mikor mit csinál össze-vissza. A pasi nagyon rendes volt, átengedett, de azt sem tudtam, melyik bolygón vagyok úgy megkavart. Elvileg segíteni próbált, de csak még jobban belezavart minden egyes kérdéssel. Törvény van és ennyi, mást nem lehet és nem érdemes tanulni.
Bv., nyomozási bíró feladata, enyhébb végrehajtási szabályok, bv rendje, szabálysértés elévülése, spec csoportok, drogprevenciós részleg. Kedves volt, de szigorú a jegyet illetően. A régi, vagyis új Be. előtti könyvet és törvényt tanultam.
Aki most áll neki, a Be.-vel nagyon vigyázzon, embertelen annak, aki nem jár bíróságra, nem foglalkozik ezzel. Messze nem elég rá egy hét, hogyan is lenne az 330 oldal törvényszövegre.
Ami a fő tanácsom: ismétlés a tudás anyja.

szakvizsga # 2018.11.07. 18:25

ELADÓ TANKÖNYV: Büntetőjog I. - Általános rész, Patrocinium 2017. 4400 Ft helyett 2400 Ft

Átvétel személyesen Budapesten vagy Székesfehérváron.

Peter1910 # 2018.11.07. 17:06

Köszi Rajmund a választ.
A törvényen kívül tudtál másból is tanulni?

erajmund # 2018.11.07. 11:52

Kedves Péter!

Én szeptemberben vizsgáztam B részből, a Be. vizsgarészből egy legfőbb ügyészségi osztályvezető ügyész vizsgáztatott, aki az érintett témaköröknél kifejezetten kérdezte az újdonságokat.

Üdv,
Rajmund

Peter1910 # 2018.11.01. 14:33

Ha az Ügyvéd Úr véleményét - amit tisztelettel köszönök, és egyetértek- még két gyakorló szakvizsgázó megerősítené elhinném, hogy mindhárom részvizsát le lehet tenni egyszerre.