szakvizsga - "B" rész (büntető)


vivi1111 # 2008.09.25. 00:00

kedves Kunigunde, köszönöm szépen. :)

lewho # 2008.09.30. 17:42

Üdv Néktek!

Gyors helyzetjelentés:

okt. utolsó hetére kértem a szóbli időpontját, 29-re kaptam. Jön valaki akkor?

Megkaptam az undormány színű ismertetőt is, na az előző sem volt semmi, de ez........gondolom ezér' is kap valaki pénzt:)

hiéna79 # 2008.10.02. 13:03

Üdv kollégák!
Ha valaki el tudná küldeni nekem az ominózus BH gyűjteményt a gybalazs@smidelik.hu -ra annak örökre hálás lennék.
Egyébként október 27 és 30-ra szól a behívóm!
Megy a para!

vivi1111 # 2008.10.04. 10:39

sziasztok!
kapott már valaki behívót novemberre?
kíváncsi lennék, mostanában mennyivel korábban kapjuk meg?
A és C résznél hallani 4 hétnél rövidebb értesítéseket...
köszi előre is.

még egy kérdés: szerintetek lehet baj abból, ha szeptemberi törvényekből készülök a novemberi vizsgára?
nem tudom, van-e napirenden valami lényegesebb jogszabályváltozás.

Avita # 2008.10.07. 11:34

Kedves Vivi,

én múlt kedden (szept. 30.) kaptam meg október 20 és 22-re, vagyis kb 3 héttel előtte...
Igaz, hogy telefonon már előtte való csütörtökön (szept. 25.) elárulták az időpontot, mert kezdtem idegeskedni.

vivi1111 # 2008.10.07. 13:16

Avita,
köszönöm szépen az infót. Annyira nem megnyugtató ez a 3 hetes időköz. Na de legalább az ember ilyen hírek hallatán előre tud számolni az ilyesmivel és nem akkor lepődik meg, amikor vele történik mindez.
Én is fogok telefonon érdeklődni, mert azért jó lenne kicsit előbb tudni.
Bár én "csak" szóbelizni megyek, de akkor is...

doroteus # 2008.10.10. 11:12

Sziasztok!

El tudnátok küldeni nekem is a BH-kat? November 10-ére kértem, és akkora is osztottak be. 10 írásbeli, 12 vagy 13 a szóbeli.
mailcímem: doroteus@gmail.com
Köszi előre is

mbmb # 2008.10.10. 15:05

Sziasztok!

Van valakinek eladó Be.-Bv. iratmintatára (Complex); Büntetőjog I-II. (Dialog Campus); Be. (Dialog Campus)?

Ha van, légy szíves írj az e-mail címemre.

Kösz.

vivi1111 # 2008.10.10. 20:44

szia doroteus!
mikor adtad be a jelentkezésedet?

Impossible # 2008.10.11. 03:02

vivi,

"még egy kérdés: szerintetek lehet baj abból, ha szeptemberi törvényekből készülök a novemberi vizsgára?"

1 hónap alatt azért minden nem fog megváltozni... :D Csak józan paraszti ész. :D

Hasselbaink # 2008.10.15. 06:56

Szevasztok,

Valaki megtenné, hogy elküldi a BV tételsorban szereplő BH-kat mailen?

il.capo.crimini@gmail.com

Köszi.

lewho # 2008.10.17. 07:21

Üdv!

Tudja valaki, mi a fene az a BKv rövidítés?
Pl. B/2 11. tétel BKv 21???????????

Avita # 2008.10.17. 08:54

BK vélemény.

A leánykori neve a nemesen egyszerű "BK" volt...
Jön valaki 22-én szóbelizni?

lewho # 2008.10.17. 09:20

Ő hogyazamennydörgősfűzfánfütyölőrézangyalát!!!

Akkor a Bkv 21. az a BK46.........Aztajómindenségit....oszt az a Jogtárban hun van benne így, hogy BKv? Sehun, marad a NET! Nagyon köszönöm!!!

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2008.10.17. 12:12

Benne van a jogtárban (joganyag keresésésnél a BK állásfoglalás alatt, mint BK vélemény). Egyébként a Legfelsőbb Bíróság honlapján is elérhető.

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2008.10.17. 12:12

Mármint úgy alatt, hogy az utána következő az :):)

Zsanni # 2008.10.20. 11:59

Sziasztok!

Van valakinek valami használható anyaga büniből? BH-k, kidolgozott anyag, kidolgozott gyakori kérdések?

Bárminek hálás lenneék, cserébe kidolgozott EU-s anyagot tudok adni cserébe..

Valakinek valamik tapasztalata ha utolsóként megy büntiből, és mondjuk nem a kedvence?....
Köszi: k.zsanni@gmail.com

sz.andi # 2008.10.22. 09:06

Sziasztok!

Most megyek az elso szakvizsgara,es probalok anyagokat gyujteni. Halas lennek barmilyen anyagert, amit at tudnatok kuldeni: kidolgozott anyag, BH-k, barmi.
BV-bol irasbelizek, jo tanacsokat is varnék.
szalaiandi@yahoo.co.uk

Elore is koszonom mindenkinek a segitseget!
Andi

vivi1111 # 2008.10.23. 08:27

sziasztok!
kérdésem az lenne, hogy ki miből készül(t) a Btk. általános részét illetően?
és még az is, hogy mennyi idő szükséges a "B"-re való felkészüléshez (csak szóbelizem)...
köszönöm előre is.

avokádó # 2008.10.30. 22:10

Ismerősök szerint a Gyakran Ismétlődő Kérdések átnézése általában már elegendő lehet a vizsgára, legalábbis tőlük mind olyat kérdeztek. Másnak is ez a tapasztalata? Az itt leírt kérdéseket látva talán, de kicsit félek, hogy olyanba kérdeznek bele, amivel kapcsolatban lövésem sem lesz.

doris # 2008.10.31. 11:36

Avokádó!
Én nem javasolnám, hogy csak a GYIK-ből tanulj...Tapasztalatom szerint olyan kérdéseket tesznek fel, amivel elsősorban azt szeretnék leszűrni, átlátod-e a rendszert, érted-e és tudod-e az összefüggéseket. Ehhez pedig muszáj átrágnod magad az anyagon.

Vérbulcsu # 2008.10.31. 22:11

Sziasztok !

Megvan a bünti, ezzel végeztem ! :)
A vizsgáról:
Bünti - bűnsegéd, felbújtó csak a tvszöveg majd gyakorlati eset, mikor mi (arra volt kíváncsi, hogy a bűnsegédlet beleolvad a felbújtásba) majd hogy a minőségi túllépésért a fb nem felel, a fb fb-ója mi (természetesen fb :)) szekérrel ittasanátmennek valakin, meghal - ha min eset fennáll, ugyanúgy büntetendő mintha gépi meghajtásút vezettek volna

Be - ideigl kényszergyógyk. és elmeállapot-megfigyelés - különbség, kül. védett tanú tárgyaláson kihallgatható-e, óvadék-biztosíték különbség, perújítás vádlott terhére meddig, távoltartás mennyi ideig tart, szaktanácsadó

Bv - kényszergyógykezelésés -gyógyítás különbségei, Szs- mikor van szsi őrizet

OIT-on volt, biz. legendák alapján tartottam is a helytől, de csak jót tudok mondani - erről a bizottságról mindenképpen; nagyon korrektek és segítőkészek voltak - akkor és ott 3-4 esek születek, nem is tartottak sokáig.
A tanulásról - részemről 3 hetet folyamatosan nyomtam, meg előtte hétvégén + m.idő után, szal kb. 4 hét, de ily módon többször ALAPOSAN át tudtam ismételni.
Büntihez ált. részhez nekem nem lett volna elég a tv, bár szerintem pl. az egyetemi tank. alapdogmatikája elég. Kül rész- a tv + az alapBKv-k stb. (bár ez se könnyű, de pl. ált,kül-ből is volt HVG-s könyvem - sok esetben jó hozzánézni, DE RÉSZLETESEN MEGTANULNI ENNYI IDŐ ALATT NEM LEHET !) Be nekem 7 nap volt (tv-ből- nem leányálom), a fenti ismétléses kitétellel .
Bv (szintén jsz-okból) sztem is 3 nap (Szs-el),
Így hullafáradtan ennyi jutott eszembe, ha beugrik még vmi, megírom.

Mindenkinek sok szerencsét a vizsgához, és legalább ennyi kitartást a felkészüléshez !

gnera # 2008.11.03. 13:01

Sziasztok!

Én december első két hetére kértem az időpontot, de még nem jött semmi.

Ha valaki el tudná küldeni nekem a BH gyűjteményt a gnera@freemail.hu-ra, azt nagyon megköszönném.

hunfrakk # 2008.11.03. 13:31

gnera! bh gyűjtemény továbbítva

edena # 2008.11.03. 16:43

Sziasztok!

November 6-án megyek szóbelizni büntetőből a PKKB II. emelet 249. szobájába. Ha valaki már vizsgázott ott, vagy van valami infója a vizsgáztatókról nagyon megköszönném, ha megosztaná velem, az idő rövidségére tekintettel SOS.

Előre is köszi. edena