szakvizsga - "B" rész (büntető)


Döczi # 2016.11.15. 16:07

Sziasztok!
Véleményetek szerint mi a helyes megoldás az alábbi feladatra (bv jog írásbeli): szabadságvesztêst kapott, majd ezt követően közérdekű munkát, amit átváltoztattak. Halsztást kér, mert a gyermekét nem tudja kire hagyni. Megoldások, amiket mondtak:

  1. Közérdekű munkát nem lehet átváltoztatni a végrehajtási sorrend miatt(tehát fêlbeszakítja)
  2. Halasztást megadja (3 hónap), azzal, a felhívással, hogy gondoskodjon a gyermek elhelyezêsêről vagy a bíróság ideiglenes elhelyezêsről intêzkedik.

Aki, ezt a feladatot húzta az az első megoldást választotta. Ti, hogyan oldottátok volna meg?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Scenn # 2016.11.15. 11:40

Szia Anonymus2!

Érdeklődnék, hogy elfogadták-e az írásbeli megoldásodat, hamarosan vizsgázom én is, kíváncsi vagyok, hogy jónak tartották-e az érvelésedet. Amúgy én is hasonlóan döntöttem volna.

Köszi és üdv.

Döczi # 2016.11.11. 20:06

Szia Anonymus2!

Köszönöm a válaszodat. A szóbelin most lehet javítani, ha nem lett jó az írásbeli? Azt is olvastam, hogy lehet de azt is, hogy nem.
Igazad van az önhibával kapcsolatban. Ezeknél a feladatoknál sohasem lehet tudni, hogy hol a csavar. Valószínű, hogy elvéreztem volna már az írásbelin. :(
Milyen volt a szóbeli?

Anonymus2 # 2016.11.10. 21:29

Szia Döczi!

Én is gondoltam először, hogy a Bh2002.126 alapján elutasítsam-e az ügyész indítványt. Mert ugye a Bh szerint: "Az elítéltre kiszabott közérdekű munkának szabadságvesztésre átváltoztatására nem kerülhet sor, ha az elítélt önhibáján kívül nem kezdte meg a büntetés letöltését, mivel a büntetés-végrehajtási bíró nem jelölt ki számára munkahelyet". Meg igaz, hogy nem az elítélt kötelessége megkeresni a bv. bírót, hogy jelöljön ki munkahelyet a részére.
De végül arra a következtetésre jutottam, hogy itt volt önhiba, mert ő átvette a felhívást, a Bh-ban meg, ha jól emlékszem ugye külföldön tartózkodott és meg sem kapta az idézést, nem is tudott róla, itt meg ugye megkapta, tudott róla, és igazolással ki se mentette, hogy miért nem jelentkezett, mert végülis az előzetese után már szabadult. Meg mivel később más ügyben közérdekű munkát is kapott, ezért lehet, hogy még a szabadulása után is követett el valami bűncselekményt, ami miatt kiszabtak újra közérdekű munkát vele szemben, tehát ha az életmódját is nézem, mert ugye az összes körülményeket mérlegelnem, értékelnem kell, akkor nem hiszem, hogy aki bűnöző életmódot folytat ezen időszak alatt míg közérdekű munkára jelentkezhetne, hajlandóságot mutatana közérdekű munkavégzés elvégzése iránt..

Azt tudom, hogy más ügyben kiszabott büntetésben az előzetest nem kellett beszámítani.

A másik közérdekű munkát sem került szerintem ezen idő alatt végrehajtásra, úgyhogy ez sem félbeszakító ok már, minthogy már az előzetesből is szabadult, úgyhogy az sem.

Azzal kapcsolatban, hogy nem idézte, hanem felhívást küldött idézés helyett, utólag már én is gondolkodtam ezen, hogy ez mennyire baj....

Végül helyt adtam az ügyészi indítványnak és átváltoztattam szab.vesztésre a Bv. tv. 290. § (1) d.) pontja és (amely magába foglalja ugye ) 291. § (2) bekezdése alapján. Mert én az önhibára alapoztam és hogy nem mentette ki igazolással magát...
Bár nem tudom még most se biztosan, hogy jó-e...

Dr.Attika # 2016.11.08. 22:01

Előzetes fogvatartás mindíg csak abban az ügyben számítható be, ami miatt jogerősen elítélték. Gondolom, ez volt a jogeset lényege.

Döczi # 2016.11.08. 20:23

Szia Anonymus2!

Nem tudom, hogy mi lett a megoldásod, de én elutasítottam volna az átváltoztatást a Bh2002.126 alapján és a pártfogót hívnám fel munkahely kijelölésére, mert ott kell a meghallgatás is.Szerintem nem is felhívást kellett volna küldeni a Bv-be hanem idézést,a 282- re hivatkozva. Nem tudom, hogy önhibából vagy más okból nem ment, gondolok itt a 291.(2) bekezdésre.

Neked, mi volt a megoldásod? Írd meg légyszíves, mert hamarosan megyek én is, de ha így haladok teljesen felesleges lesz.

Anonymus2 # 2016.11.08. 09:59

Sziasztok!

Hétfőn írásbeliztem büntetés-végrehajtásból és esetleg tudná valaki a jó megoldást a következő feladatra.
Sajnos már nem nagyon emlékszek pontosan a jogesetre, de valami ilyesmi volt (Talán a 631. Bv. feladat volt):

N.Z.-t lopás vétsége miatt .......... 200 óra közérdekű munkára büntette ítéletével a járásbíróság,amelybe beszámította az elítélt 17 (vszínű nem pont ennyi volt...) nap előzetes fogvatartását.

Ezután egy másik büntetőügyben is elrendelték az előzetes fogvatartását..

A pártfogó felügyelő a bv. Intézetben fogvatartott elítélt részére megküldött egy felhívást, mely tartalmazta a közérdekű munkával kapcsolatos kötelezettségeit, a mulsztás következményeit, és azt, hogy szabadulása után jelentkezzen a büntetés végrehajtása érdekében. Az elítélt az intézetben átvette a felhívást 2014. szept.ben (bár ez a dátum nem biztos) .

2014. (talán) dec.ben szabadlábra helyezték, de szabadulása után nem jelentkezett a közerdékű munka büntetés végrehajtása miatt. Munkahely nem lett kijelölve a számára.

Később egy újabb közerdékű munkát is szabtak ki vele szemben (gondolom más ügyben) mely esetében az elítélt a pártfogó felügyelő felhívását átvette 2014....

A pátrfogó felügyelő indítványozta a közérdekű munka átváltoztatását.
Az pártfogó felügyelői jelentés alapján, az ügyész indítványozta a közérdekű munka fogházra történő átváltoztatását.

Hozzon Bv. bírói határozatot!

Sophie2 # 2016.11.06. 19:45

Sziasztok!

Eladóak az alábbi szakvizsga könyvek és törvények.

1. Büntetőeljárási jog törvény
Minimális kihúzással.
2016. január 1. hatály. (990,-)

2. Büntetés-végrehajtási törvény
Minimális kihúzással.
2016. július 17. hatály. (990,-)

3. Szabálysértési törvény
Minimális kihúzással.
2016. július 10. hatály. (750,-)

4. Domokos Andrea- Büntetőjog I. Általános rész
Patrocinium Kiadó, 2015.
Első 50 oldal ceruzával kihúzott. (4400,-)

5. Deres Petronella-Harangozó Attila- Büntetőjog II. Különös rész
Patrocinium Kiadó, 2016.
Nincs kihúzva. (5200,-)

Az egész csomag elvihető 9.000,- Ft-ért.

Átvétel: Budapest/Budaörs/Budakeszi

eladoszakvkonyv # 2016.11.06. 07:39

Sziasztok!

Eladó az alábbi könyv.

Büntetőjog I. (általános rész) szakvizsga könyv.

Hetedik, hatályosított kiadás (2016)

Szerző: Dr. Balogh Ágnes.

Nincsen benne semmi kihúzás, teljesen új, bolti állapot.

Bpi.átadással.

2 500,- Ft. (könyvön lévő ár: 4 980,- Ft).

Érdeklődés e-mailben.

BBCC9 # 2016.11.03. 10:34

Belovics Ervin féle büntetőjogi könyveket keresek az anyagi részhez. Akár megvételre, akár kölcsönbe, természetesen nem ingyen.
Aki tudná decemberig nélkülözni, e-mailben keressen:
drkovacsedina@yahoo.com

Köszönöm szépen!

JTika # 2016.10.29. 14:07

Sziasztok!
Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

Büntetőjog I. Dialóg Campus; Balogh Ágnes (hetedik, hatályosított kiadás)
3000,- Ft

Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek; Vókó György (6., teljesen átdolgozott kiadás)
3500,- Ft

Büntetőjog II. (Deres Petronella-Harangozó Attila, patrocínium kiadó, 2016.majus 2.) 4500 Ft,-)

Btk (Novissima) 2016. szept 16. lezárású - 800 Ft,-

És ha kell akkor elküldöm mellé e kinyomtatott be törvényt, ami ki van emelve.

A könyvek ki vannak húzva, emelve.

Érd.: jakab.katalin88@gmail.com

JTika # 2016.10.29. 09:07

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

Büntetőjog I. Dialóg Campus; Balogh Ágnes (hetedik, hatályosított kiadás)
3000,- Ft

Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek; Vókó György (6., teljesen átdolgozott kiadás)
3500,- Ft

Büntetőjog II. (Deres Petronella-Harangozó Attila, patrocínium kiadó, 2016.majus 2.) 4500 Ft)

A könyvek ki vannak húzva, emelve.

Érd.: jakab.katalin88@gmail.com

S.Agi # 2016.10.28. 18:55

Sziasztok!

Budapesti átvétellel eladó az alábbi könyvem (egy színnel, visszafogottan kiemelve):
Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Dialóg Campus (hetedik, hatályosított kiadás, 2016. január elsején lezárva)
3000,- Ft

Érd: sch.agi@freemail.hu

krisztina01 # 2016.10.25. 10:38

Sziasztok!

A korábbi hirdetésem már nem aktuális.

krisztina01 # 2016.10.18. 11:16

Sziasztok!

Budapesti átvétellel eladóak az alábbi könyvek:

  • Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Dialóg Campus (Hatodik, jelentősen átdolgozott kiadás)

3000,- Ft /eredeti ára: 4980,- Ft/

  • Balogh Ágnes: Büntetőjog II. Dialóg Campus (Harmadik, jelentősen átdolgozott kiadás)

3500,- Ft /eredeti ára: 6480,- Ft/

Email címem: terebesizsuzsa@gmail.com

Üdv.:
Zsuzsi

siam # 2016.10.14. 15:30

Sziasztok!

Sikeres vizsga után eladók az alábbi könyvek:

Büntetőjog I. Dialóg Campus (Hatodik kiadás) 2500,- Ft /eredeti ára: 4980,- Ft/

Büntetőjog II. Dialóg Campus (Harmadik kiadás) 3000,- Ft
/eredeti ára: 6480,- Ft/

Büntetés-végrehajtási jog Dialóg Campus (Ötödik kiadás) 2500,-Ft
/eredeti ára: 4980,- Ft/

Büntető eljárásjog, Dialóg Campus (Negyedik kiadás) 3000,- Ft
/eredeti ára: 6800,- Ft/

Büntető eljárásjogi alapkérdések (Herke Csongpr, Hautzinger Zoltán) 1000,- Ft
/eredeti ára: 2500,- Ft/

2016. szeptember 26. napi hatállyal jogtárból kinyomtatott és spirálozott érintetlen jogszabályok: Btk., Be., Szabs.tv., Bv.tv: 1500,- Ft

Az összes könyv és jogszabály együtt 12.000,- Ft-ért elvihető, és igény szerint büntető anyagi jog írásbelihez összegyűjtött BH-kat is tudok adni.

A könyvek közül a Büntetőjog I. és II. kihúzott.

Átvétel Budapesten. (esetleg Érden)

Email címem: andrea.leszak@gmail.com

Üdv.:
Andi

horv.gergo # 2016.10.14. 07:07

Sziasztok!

A korábbi hirdetéseim már nem aktuálisak.

bkristof # 2016.10.07. 09:34

Sziasztok!

Eladó:

Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Általános rész - B/1. című, a Dialóg Campusnál megjelent szakvizsga felkészítő könyve (2016), nincsen benne semmi kihúzás.

illetve

Herke Csongor - Hautzinger Zoltán: Büntető eljárásjogi alapkérdések (2014) c. könyve, ez ceruzával kihúzott.

Előbbinek 3 500,- Ft, utóbbinak 1 000,- Ft lenne az ára, együtt megvéve pedig 4 000,- Ft.

Érd: 70 459 43 07

szakvizsga2015 # 2016.10.07. 09:14

Sziasztok!

Több sikertelen vizsga után megosztom az immár pozitív tapasztalataimat.

Írásbeli: segítségnyújtás elmulasztása helyett mulasztással elkövetett emberölés bűntette, ha az ittas vádlott magára hagyja az udvaron fagyos időben a szintén ittas édesanyját, aki ennek következtében meghal
Ez a jogeset benne van a Dialóg Campus-os könyvben, elsőfokú határozatot kellett írni rá.

Btk.: tévedés és hamis tanúzás kapcsán kérdeztek

Be.: hatáskör - illetékesség, pótmagánvádlóval kapcsolatban kérdeztek

Bv.: várandós nő esetében hogy alakul a félbeszakítás, és hogyan alakul az, ha valakit feltételes szabadságra fognak bocsátani, miket kell előtte elvégezni stb.

Számomra nagyon nehéz vizsga volt, de végül minden részre ötöst kaptam, így ez kárpótolt valamelyest :)

Mindenkinek kitartást!

grapefruit # 2016.10.06. 21:47

Sziasztok!

Mai sikeres vizsgámat követően eladnám az alábbi törvényeket, könyveket. Mindegyik új, kihúzás/aláhúzás nélküli. A törvényeket plusz 1-1 példányban az írásbelire vettem meg, biztonsági okokból kifolyólag, arra az esetre, ha az aláhúzott, beleírásokkal ellátott példányaimat elvennék (nem vették el szerencsére). A BE tankönyvet pedig azért vettem meg, hogy legyen hova nyúlni, ha a törvény nem világos - ez a taktika be is vált, sokszor beleolvastam, így nekem sokat segített.

  • Hack Péter - Büntetőeljárási jog I. és II. - a kettő együtt 5.900,-
  • Btk., Bv. és Szabs. tv. (mind3 Patrocinium kiadó, legfrissebb lezárások), plusz hatályos BE A4 méretben kinyomtatva, lefűzve - a négy együtt 2.800,- Ft

Érd.: nemeskerisaci@gmail.com

HLivi # 2016.09.27. 13:29

Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a B részt.

Ha van valakinek hatályos, eladó könyve (főleg büntető anyagi jog általános rész, büntető eljárásjog érdekelne)szívesen megvásárolnám.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Lívi

Elérhetőségem: hegykozilivia@gmail.com

Koko987 # 2016.09.23. 11:37

Sziasztok!

A héten vizsgáztam a Fővárosi Főügyészségen, összességében jó tapasztalatokkal, de azért a Btk.-t kérdező hölgy kicsit szigorú volt, de ez csak az én személyes véleményem. A bizottság tagjai rengeteget kérdeztek, mindenki kb. 1 órát volt bent. Amire emlékszem:

Btk:

  • időbeli hatály
  • elkövetők
  • pszichikai bűnsegéd
  • garázdaság
  • testi sértés
  • hamis magánokirat felhasználása

Bv:

  • bíróság elé állítás
  • vád, védelem, ítélkezés elkülönülése, összefonódása
  • önvádra kötelezés tilalma

Bv:

  • kényszerintézkedések
  • szabálysértési őrizet
  • pénzbírság végrehajtás, átváltoztatása

Ennyi jut eszembe, de bőven kérdezgettek, csak inkább sok kis kérdés volt, amire elég volt egy pár szavas válasz. Mindenkinek sok sikert hozzá! :)

Heather # 2016.09.21. 10:27

Sziasztok!

Az alábbi könyvek érdekelnének megvételre:

Herke Csongor: Büntető eljárásjog (5. átdolgozott kiadás)
Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (6. teljesen átdolgozott kiadás)
Balogh Ágnes: Büntetőjog II. (különös rész)

Büntető törvénykönyv
Büntetőeljárásjog
Szabálysértési törvény
Új büntetésvégrehajtás

Köszi előre is.
E-mail címem: drbarthaeszter@gmail.com

fkriszta777 # 2016.09.19. 07:34

Sziasztok!

Az alábbi könyvek érdekelnének megvételre:

- Herke Csongor: Büntető eljárásjog (5. átdolgozott kiadás)

  • Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (6. teljesen átdolgozott kiadás)

Elérhetőségeim:
0620/422-4249
ferenczikrisz@index.hu

Köszönöm előre is,
Üdv,
Kriszta

ninive444 # 2016.09.16. 08:49

Sziasztok!

Már csak Büntetőjog II. vagyis Különös részi könyvet keresek, lehetőleg minél frissebb kiadást.

Köszönöm az ajánlatodat előre is.

Üdv,

István
ninive444@yahoo.com
+36-20-2554461