szakvizsga - "B" rész (büntető)


maci28 # 2009.04.21. 11:57

Köszi drpici!

Bv-ben, objektív, szubjektív elévülési idő?

pazs # 2009.04.22. 07:58

Sandrabuddha, akkor pont ugyanannyi időnk van, csak én 7-én megyek. Majd beszámolok.
A múltkor, az A-résznél is így volt, ugye? :)

maci28 # 2009.04.22. 12:06

Tényleg, volt egy olyan kérdés a BALLA üggyel kapcsolatosan vetődött fel, hogy poligráfos viszgálat? Arról mit tudtok? Ami a Be-ben van, hogy a gyanúsított beleegyezése szükséges, valamint a a bizonyítékok szabdon felhasználhatóak...

Csipke # 2009.04.23. 08:28

Sziasztok!

Tegnap túl a büntin:

Kérdések:

Btk.
Szándékosság-gondatlanság, fejtse ki, mi a különbség, határolja el, bla-bla

Büntetés végrehajtását kizáró okok

hivatalos személy taxatíve (sic!)

államtitoksértésről mindent, + egyéb titokfajták, büntethetőséget kizáró okok

Be.

példán keresztül pótmagánvád, mit tudok róla

bizonyítás kit terhel (valóság bizonyítása a feljelentettet - ez érdekelte)

példán keresztül közvetítői eljárás

nyomozás határideje, mi van, ha másodfokon rájövök, mert rafkós vagyok, hogy két év hat hónapig nyomoztak? (semmi nincs)

fellebbezésre jogosultak, fellebbezhet-e a terhelt a saját terhére (nem)

Vh.

büntetésvégrehajtás felépítése

hogy hívják az elítélteket a különböző vh fokozatokban

enyhébb végrehajtási szabályok

szabadságvesztés halasznásának szabályai (ki, mikor, miért, mennyi időre)

szabálysértés elévülése (szubjektív, objektív határidők)

eljárásban részt vevő személyek

kifogás elintézésének szabályai

Ennyi jutott eszembe.

Tapasztalat: nagy mázlim volt, mert arra voltak nagyon kíváncsiak, hogy nemcsak beseggeltem, hanem értem-e, átlátom-e, tudok-e logikusan gondolkodni

Szóval begyűjtöttem három darab ötöst. :)

Tanuláshoz:

Jogszabályok szigorúan, úgy, hogy első körben hozzátanulni a tankönyveket, VH-nál segít, ha egyszer rászánjátok az időt, hogy összírjátok, melyik tételhez mi tartozik.

Hátom hét alatt, napi 10-12 órában abszolválható (ez egyszer tanulást, kétszeri ismétlést foglalt magába nálam)

Kitartás,


Csipke

progcic # 2009.04.23. 15:16

Csipka:

gratulálok! Ez volt az utolsó?

Hol voltál?

Csipke # 2009.04.24. 06:24

Progcic,

Köszönöm.OIT. Nem, még az eu hátra van. Te még látom előtte... Kitartás! :)

Üdvözlettel,


Csipke

progcic # 2009.04.24. 10:21

Szia Csipke,

köszönöm. Neked is kitartást az eu-hoz. Szerintem amúgy az a rész a legrosszabb, legalábbis tanulni. Mikor is mész?

Csipke # 2009.04.24. 11:13

Hát még be sem adtam... :))Most még annak örülök, hogy ezen túl vagyok... :)


Csipke

maci28 # 2009.04.24. 14:22

Szia Csipke!

Gratulálok!

Egyébként az objektív határidő, szabálysértésnél két év, amely ( abszolút elévülés) a szubjektív 6 hónap, amely a relatív elévülés? Ez agy van?

  1. A bírósági rendszerünk négyszintű, és van egyfokú. illetve kétfokú fellebbezés, ez m i lenne?
maci28 # 2009.04.24. 14:28

Szia Csipke!

Még egy kérdés! A nyomozás 2 év és 90 nappal meghosszabbítható, és a Te példád alapján, 2 év 6 hónap, ítt csak azt kellett mondani , hogy semmi?,,,,???????????

Előre is köszi!

maci28 # 2009.04.24. 15:26

Hogy hívják az elítélteket a különböző végrehajtási fokozatban?

Fegyház, a legszigorúbb, börtön és fogház a legenyhébb. Itt még konkrétan mire gondolt?

maci28 # 2009.04.25. 10:20

Most komolyan, hogy hívják az elítélteket a különböző vh fokozatokban, ? hogy hívhatnák, elítélteknek, fogvatartottaknak? Szerintettek itt mire gondol?

maci28 # 2009.04.26. 13:24

pervezető végzés főszabály szerint nem fellebbezhető meg, illetve nem kell megindokolni.

Mikor lehet megfellebezni?

Csipke # 2009.04.27. 08:10

Kedves Maci 28!

No, sorjában:

Határidők: igen

A harmadfokra gondolsz? Annak igazából nagyon leegyszerűsítve az a lényege, hogy ha elsőfokon mondjuk bűnös, másodfokon meg ártatlan, akkor harmadfokon eldöntik, kinek van igaza... :) Tehát pusztán azért, mert neked még mindig nem tetszik, hogy kétszer kimondták, hogy bűnös, nem mehetsz harmadfokra.

2 év hat hónap: igen. Nem történik semmi. Hiába eljárási szabálysértés, semmi nem történik.

elítéltek: fegyenc a fegyházban, rab a börtönben, fogoly a fogházban. :)

Arra gondolsz, hogy ha mondjuk elutasít egy bizonyítási indítványt? Ezt az ügydöntő határoztban fogja csak indokolni. Ezért aztán az ügydöntő határozat elleni fellebbezésben sérelmezheted.

Üdvözlettel,


Csipke

maci28 # 2009.04.27. 09:06

Köszi szépen, Csipke!

Erre az elítéltek elnevezésére,............., nem jöttem rá, pedig nagyon el akartam őket nevzni.....................Példáol, rabocska, stb...

Köszi, így már oké, habár ez a törvényben így benne van?,,,,? Nem találkoztam vele......

Tényleg, a gyakori kérdéseknél van egy elég érdekes kérdés, " mit tehet az ügyvéd, amennyiben ügyfele külföldi állampolgár és halálos közúti baleset miatt útlevelét bevonták, azonban ügyfelének családi okok miatt halaszthatatlanul haza kell utaznia?

Én a biztosítékra gondolok, habár hogy halálos közúti baleset, emaitt kételyeim vannak. Óvadék?????de nem hiszem

kiscsillag12 # 2009.04.27. 10:00

Sziasztok!
Hát az elítélt elnevezéseire én sem jöttem rá, pedig törtem rajta a fejem! (nincs benne jsz.-ban egyébk.)
Nekem a börtöntöltelék volt a tippem :D

Kitartás mindenkinek!

Pronyex # 2009.04.27. 10:25

Sziasztok!

Komplett kidolgozott "B" tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 20-2239240

kiscsillag12 # 2009.04.27. 11:15

Bűnügyi nyvt-hoz kiegészítés:

Be. 20-as tétel - a 16.§-t 2009.06.30-i hatállyal megsemmisíti az AB. Ld.: 144/2008. (XI. 26.) AB hat. Indokolás 5. pont.

kiscsillag12 # 2009.04.27. 11:17

bocs: IV.5. pont

Csipke # 2009.04.27. 14:41

Kedves Maci 28!

A harmadfokra gondolsz? Igen, csak ott bonyolultan írja le, de ha megnézed, akkor ki lehet hámozni... :)

Nem kaphat biztosítékot, mert ha megnézed, benne van, hogy ha halált okoz, akkor nem lehet. - valószínűleg erre vonatkozik a kérdés, hogy tudod-e. Itt fog maradni és átkozni a napot, amikor halálosan elütött valakit... :)))

Üdvözlettel,


Csipke

maci28 # 2009.04.27. 16:47

Kedves Csipke!

Köszi szépen a segítségedet, aranyos vagy!

dr Abu-Dhabi # 2009.04.27. 18:48

kidolg. B tételsor fent van a szakvzsgazok@gmail.com-on, jelszó: szakvizsga

dr Abu-Dhabi # 2009.04.27. 18:48
Csipke # 2009.04.28. 11:51

Nincs mit. :)


Csipke

maci28 # 2009.04.29. 08:39

Szia Csipke!

Egyébként írtad, hogy példán keresztül a közvetítő eljárás, Neked kellett mondani példát, vagy ők mondták?,,,,??????