szakvizsga - "B" rész (büntető)


Fogika # 2012.04.18. 08:24

Én sem értem, mi lehet... Mindegy holnap ügyfélfogadási időben majd folyamatosan hívom őket. Nektek amúgy a diplomát elektronikusan mennyi időn belül igazolták vissza? 2 hónapja regisztráltam és semmi.

MrsBean # 2012.04.18. 07:08

Fogika ez fura, mert nekem minden alkalommal kb 2 het elteltevel jott a valasz...sztem probald agresszivan elerni oket felfogadasi idoben!!

MrsBean # 2012.04.17. 18:42

Koszonom, Textilhal, igy fogok tenni (a masik kettovel is...orulok, hogy azokat is megemlitetted;))

Egyebkent jon velem valaki jovo heten vizsgazni? Mert olyan csendes a forum, hogy szerintem csak en megyek:)

Fogika # 2012.04.17. 18:23

Mi a tapasztalat arról, hogy első jogi szakvizsgára, írásban történt jelentkezés esetén, mennyi idő míg visszajeleznek? Március 1-jén adtam fel tértivevénnyel a jelentkezést, minden szükséges okirattal és a vizsgadíj befizetését igazoló banki igazolással együtt. Másnap át is vették, de eddig semmi visszajelzést nem kaptam. Ráadásul a munkáltatómon, az ügyészségen keresztül ment el a jelentkezés, és elvileg az ilyeneket kitüntetetten kezelik. Ez az én esetemben azért nagyon fontos, mert a május 7-11. hétre jelentkeztem be. A tanulmányi szabimat már megkaptam, 2 hete itthon tanulok, 3 hét múlva lenne a vizsga. Aztán elképzelhető, hogy nem is mehetek vizsgázni... Elég gáz lenne. Persze, amikor még jelentkeztem, sőt még pár hete is volt egy csomó hely erre az időpontra, tehát elviekben bőven be kellett férnem. De miért nem jeleznek már vissza? Telefonon persze nem elérhetőek, e-mail-re meg nem válaszolna...
A netes regisztrációmat szintén nem igazolták legalább 2 hónapja vissza... Nagyon bosszantó.

Textilhal # 2012.04.17. 17:34

MrsBean...nem csak neked. Kb. a bűnügyi nyilvántartási jogszabállyal és a rémséges 9/2002. rendelettel egyezően kezeld. Tehát fő vonalakban és semmi esetre sem részletesen.

MrsBean # 2012.04.17. 16:13

Skacok, de most komolyan: ezt a bunugyi jogsegelyes torveny csak szerintem egy szornyuseg?? Nyugtassatok meg h ez nem csak szamomra tuuuul nagy kihivas:)

Flavia # 2012.04.17. 15:35

Sziasztok!

Nivossima szakvizsga kézikönyvek B rész 4 kötet (büntetőjog I-II és büntető eljárásjog I-II) eladó féláron. Én újonnan vettem, csak az anyagi könyvek vannak kihúzva. Novemberben vásároltam a könyveket.
Postázom is, ha kell.

Ugyanígy az A részhez mind a 6 kötet a Nivissima könyvekből féláron eladó. Októberben vettem őket. Csak a családjog van kihúzva, a többi gyakorlatilag új állapotú.

Akit érdekel, írjon nekem privátban!

Üdv:
Flavia

Fogika # 2012.04.17. 15:28

Sziasztok! Vkinek megvan a Nagy Ferences büntetőjog könyv? Nekem ebből kellene az egység, többség, halmazat rész. Ebben van a legérthetőbben kifejtve. Ha vkinek megvan és megtudná oldani, hogy vhogy beszkennelné ezt a pár oldalt, azt nagyon megköszönném!

Gaius1982 # 2012.04.16. 21:00

üdv!

Aki 04.23-án jön írásbelizni BV-ből vagy anyagiból, az kérem dobjon egy mailt.

Köszi

valykaly # 2012.04.16. 09:53

Sziasztok!aki a héten vizsgázik, annak sok szerencsét és kitartást kívánok, és feltétlenül számoljatok be mindenről!!

Textilhal # 2012.04.15. 09:50

Egy erősen zanzásított, de azért "képbehozásra" alkalmas szösszenet az új szabálysértési törvényről:

http://www.origo.hu/…torveny.html

Doktornő # 2012.04.14. 16:21

Kedves Pannie, kaptam tőled egy e-mailt, de szerintem rossz helyre jött, mert nekem ilyen kérdésem nem volt.

Cézé85 # 2012.04.13. 13:27

Én a gazdaságiakat csak bemagoltam, amit egyébként ostoba módszernek tartok, de itt nem volt más választás. Egy vámnyomozó jóbarátomtól kérdeztek költségvetési csalást, de neki ez ugyebár ajándék kérdés volt, a foglalkozásából kifolyólag.

valykaly # 2012.04.13. 12:10

Gratula mindenkinek, aki ezen a héten levizsgázott! Nem tudjátok, hogy a gazdasági bűncselekményeket mennyire kérdezik?kiráz tőlük a hideg..

Doktornő # 2012.04.13. 10:52

Kedves mosza!
A válasz nagyon szellemes, de bíztam benne, hogy van valami szakmaibb magyarázat is!

Pannie # 2012.04.12. 20:00

A tartás elmulasztásának értem miért nincs kísérlete, de a gondozásnál nem. Na, haladok tovább.

Synister! Grat!

Pannie # 2012.04.12. 19:49

jajj
hát azért gondoltam, mert a vegyes mulasztásos bcs-nek van eredménye, és kísérlete
ennek eredménye is van, meg mulasztásos is -> ebböl gondoltam én, h akkor a kísérlet mégis lehet

synister (törölt felhasználó) # 2012.04.12. 19:47

Mai vizsga.

Kúria. Az elnök egy tündéri legfelsőbb bírósági bíró, a be-t egy hölgy kérdezte, a bv-t pedig régi professzorom, Vókó prof.

Utolsó vizsgám volt. Nagyon idegesen mentem be. Az egész vizsgabizottság nagyon jó fej volt, csak pozitívan lehet nyilatkozni. Rávezettek, segítettek, nagyon rendesek voltak, jó hangulatú vizsga volt.

Kérdések:

Btk.: Kórós elmeállapot 5 fajtája, miért ezt emeli ki a Btk (mert ez szakkérdés és nem jogkérdés és ehhez fűz büntethetőséget kizáró okokat)

Jogos védelem és végszükség, új szabályozás. Ezt tudtam (a túllépés a jogos védelemnél közömbös, a végszükségnél nem.)

Csalás tényállása: mi benne célzatos, mi benne eredmény? Csalásnál közvetett tettesség

Be.: Nyomozóhatóságok, terhelt vallomása, időbeli hatály

Bv.: Előzetes letartóztatás hol, mikor fogdában, speciális esetek

Pénzbüntetést ki hajtja végre? Törvényszék gazdasági hivatal

Két hármas, egy négyes, négyes eredménnyel zártam a vizsgáimat. Nagyon elfáradtam, szóval akinek még van, annak egy nagy kalappal.

Cézé85 # 2012.04.12. 19:44

Az egy dolog, hogy van eredménye, de ennek mi köze ahhoz, hogy mulasztásos-e? Mivel mulasztásos, nincs kísérlete. Fogalmilag kizárt. Ennek - szerintem - nincs köze ahhoz, hogy az eredménye milyen.

Pannie # 2012.04.12. 19:42

Akkor a veszélyhelyzet mi? Ez egy annyira alap kérdés, és egy picit bezavarodtam :(

Cézé85 # 2012.04.12. 19:40

szerintem nem az...:)

Pannie # 2012.04.12. 19:40

Tankönyv szerint vegyes mulasztásnak van kísérlete, amíg az eredmény be nem következik. És itt az eredmény a veszélyhelyzet.

Pannie # 2012.04.12. 19:37

De ez vegyes.... Azt hiszem, pihenek egyet.

Pannie # 2012.04.12. 19:31

Tiszta mulasztásinak nincs kísérlete, pont. Azt hiszem a témát lezárom.

Pannie # 2012.04.12. 19:30

Harmadik könyvem nincs :) Nem tudom a két szakértöi vélemény ellentmondását feloldani.... (tudom, új eljárás...)