Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Cézé85 # 2012.01.17. 15:18

Jó kérdés. Nem jó hozzáállás erre berendezkedni:)

Ti egyébként hol vizsgáztok. Mindenki a Szalay utcán? Én igen. Ez számít egyébként?

Cézé85 # 2012.01.17. 15:21

Még egy kérdés. Mit kell vinni magunkkal a vizsgára? Elég az az igazolás, amit a joggyakorlat letöltéséről állítottak ki? Valóban elég ezt az írásbeli vizsga reggelén bemutatni?

MrsBean # 2012.01.17. 15:49

Ceze!! Elso vizsgad? Elvileg -ha nem kuldted meg nekik - akkor igen, a joggyakorlati ido igazolasat, meg amit az IM rendelet mellekletkent ir. Ha elkuldted, akkor csak magadat:)

Az irasbeli mindenkinek a szalay utcaban van, a szobelit pedig majd akkor mondjak meg...

AMDE # 2012.01.17. 17:30

Elektronikus jelentkezés esetén mikorra várjam a papír alapú értesítést? Február 20-án írásbelizek.

drapansz # 2012.01.17. 18:05

Nekem az "A" rész volt a második részvizsgám, a PP. és a GT. novemberben meg lett. Az anyagi részből most megyek pótvizsgázni...
Nem akarok senkit elkeseríteni, de amikor én vizsgáztam csak úgy szórták ki az embereket, hogy csak na, szinte mindenkit meghúztak valamiből, volt egy srác, szegényt mindháromból...
Ez megerősített abban, hogy én mindent megteszek ami tőlem tellik, a többi a szerencse dolga...és a bizottság, illetve az adott vizsgáztató hozzáállása sem utolsó szempont ám. Ezért kérdezem, hogy lehet-e ugyanahhoz kerülni. Még nem volt pótvizsgám ezelőtt. Egyébként meg az a véleményem, hogy megtanulhatatlan a TELJES anyag. Ami megmarad megmarad, ami nem az nem, ez van. Így működik az én agyam :)

Pippa # 2012.01.17. 18:30

AMDE- elektronikus jelentkezésnél nem kapsz papír alapú értesítést

AMDE # 2012.01.17. 19:14

Köszi Pippa! Remélem, a vizsga napján nem küldenek haza azzal, hogy nem is jelentkeztem :D

Cézé85 # 2012.01.17. 20:02

És a diplomát kell vinni? Mintha azt is olvastam volna az elektronikus vizsgajelentkezős oldalon, hogy az is kell. Bár értelme nem sok van, mert ha azt vettem volna valahol, akkor ezt is.

Én nem találtam arra való utalást sehol, hogy pótvizsgázni nem lehet ugyanazoknál, így, logikusan, akár még az is meglehet.

Mesélhetnél még, drapansz, az élményekről, engem minden érdekel :)

br83 # 2012.01.17. 21:03

Én is úgy olvastam, h a diplomát eredetben is be kell mutatni, vittem is, bizti ami bizti, de nem kérték. Aki nem küldte be a joggyak. igazolást, (tehát elektronikusan jelentkezett) attól kérték el azt a vizsga elején. Ja és még a vizsga előtt elmondják, h hol fogsz szóbelizni. Nálunk sajna nagyon szigorúak voltak, ültettek, csak jegyzet és BH mentes jogszabályokat lehetett használni, kb. 6 ellenőr volt a szobában, és járkáltak. Egyik kb. 10 percig állt mögöttem és nézte, mit írok, élmény volt. Volt, akit ki is zártak. :(

drapansz # 2012.01.18. 09:11

Cézé85! 19-e után beszámolok a vizsgáról és a novemberiről is, oks? Lesz összehasonlítási alap...

Cézé85 # 2012.01.18. 11:32

Köszi a beszámolót előre is.

br, miért történt a kizárás?
BH-kat sem lehet használni? Ez új számomra. És hasznos is, mivel nekem olyan jogszabályom van, amibe bele vannak nyomtatva a PK-k, BH-k, ilyesmi. Nagyon kis ügyes, az egyetemen vettem a könyvesboltban. Ezek szerint viszont készülni kell egy szűz törvénnyel is.

Az az igazolás, amit vinni kell, az az egy oldalas írás amit kiadtak miután letelt a három év, vagy kell a kis könyvecske is, amibe beírták a bírósági vizsgák jegyeit, bírák értékelését...?

MrsBean # 2012.01.18. 11:40

Ceze! Szerintem vigyel mindent magaddal, amit ugy gondolsz, hogy szukseges lehet, aztan majd megmondjak, mi kell belole:)

Drapansz!! Varjuk a beszamolot, most tuti sikerul az anyagi jog is;) mellesleg gyanitom, ez a beszamolo is csak a szerencsefaktor nagy szazalekat fogja alatamasztani...

MrsBean # 2012.01.18. 19:29

Helo skacok, megvolt az elso igazan durva melypontom...mar masfel honapja munka mellett foglalkoztam az anyaggal es meg igy is olyan szinten kell erolkodnom h beleferjek abba a 3 hetbe, ami kaptam, hogy az csak na. Ugy erzem, minden megy is ki a fejembol, amint megtanultam, most ismeteltem egyes reszeket, hat gyomorgorcs komolyan..van ember, aki ezt ep esszel birja?:(

Pippa # 2012.01.18. 19:41

MrsBean!

Mikor mész? Én március 2.-án, de annyira kiábrándító ez az egész,nem bírok úgy igazán nekiállni :( Eddig csak az anyagi részt nézegettem, a pp-től és a gt-től szó szerint hányingerem van.

MrsBean # 2012.01.18. 19:56

Pippa! Eppen egy honappal elotted, februar masodikan...nem tudom tenyleg, hogy ki az,akinek ezt beveszi es TAROLJA az agya, reszletesen, ertekelhetoen. Akkor azert Te is szusszantal egyet a C utan, igaz?

Pippa # 2012.01.18. 20:28

MrsBean! Igen, jó nagyot ;) Az év eleje a munkahelyemen elég rázós, + nem akartam a tételmódosítgatások miatt idegelni magam.

br83 # 2012.01.18. 20:58

Cézé, elég a sima igazolás. Nem tudom, miért zárták ki az illetőt, de többször is rászóltak, gondolom, olyant használt, amit nem lehetett (könyv, minták ). Én is vittem mindent, egy komplett bőrönd, de még azt sem engedték, h az asztalon legyenek nem megengedett dolgok, és igen, voltak akiknek átnézték, h milyen jogszabályból dogozik éppen. Ez nagy arcra esés volt, mert én is úgy készültem, h kb minden, de még telefont is lehet használni, szóval gáz volt. De azért megéri becipelni, hátha nem olyan szigorú ellenőröket fogtok ki, csak ne lepődj meg, ha pl nem lehet iratmintát használni.Azt viszont nem tudom, h pl akinek csak gyári BHs jogszabálya van, azzal mit kezdenek, akkor miből lehet dolgozni? Szóval nem árt ha van szűz is kéznél :)

br83 # 2012.01.18. 21:00

Jah, hnap kezdem az ismétlést, drukkoljatok, h ne hulljon ki a maradék hajam is az "ezeket meg mikor is tanultam... stb." agyrémektől :)

MrsBean # 2012.01.18. 21:08

Br83!! Drukkolunk!! Mikor mesz??

br83 # 2012.01.18. 21:11

Jövő hét :(

Bandi4 # 2012.01.19. 01:56

Sziasztok!

Olvasom itt a felkészülési beszámolókat, hát eléggé durva kép jön le erről a szakvizsgáról. Akivel beszéltem az is hasonlókat mondott, nem is tudom: egyáltalán emberek adják fel ezt a hatalmas mennyiségű anyagot?

Én csak azt nem értem, hogy aki az egyetem eleje óta 8-10 éve ezt tanulja mit kell még ilyen irdatlan nagy anyagmennyiséggel szívatni és a történet arról szól, hogy amit tud bebifláz a vizsgázó, a vizsga után el is felejti nagyrészben vagy az állandóan módosuló jogszabályok miatt már hatálytalan.

Ez az egész magyar vizsgáztatási rendszer el van cseszve, nem hiszem, hogy valami emberbarátibb, korrektebb, gyakorlatiasabb számonkérést ne lehetne kialakítani. Tényleg durva, hogy néhányan itt már az egészségük rovására néha orrvérzésig tanulnak egy gyűlölni való anyagot.

Ne készítse senki ki magát emiatt a vacak miatt, szóval csak okosan tanulni és kitartás. El nem tudom képzelni jelenleg hogyan fogok én ebből normálisan felkészülni.

Cézé85 # 2012.01.19. 06:31

Én 30-án megyek, aztán 1-én szóban. Lassan már két hete ismétlek, de van, amit majd még egyszer szeretnék. 6 hete tanulok, mással szinte nem is foglalkozom, itthon hegyekben áll a kosz :), de úgy érzem, ez a teljesítőképesség határa. Ennél egyszerűen többet nem lehet. És igaza van az előttem szólónak, értelme sem sok van, hónapok múlva a fele hatálytalan, a másik felét meg elfelejtem.

chelsy # 2012.01.19. 07:51

Sziasztok!

Február 13án megyek írásbelizni pp-ből majd 16án szóbelizni. Tegnap végeztem egyszer az anyaggal nagyjából, hát nem mondanám, hogy sok megmaradt belőle... :) Ez megtanulhatatlan szerintem. Az írásbelitől kicsit félek, nem tudjátok, hogy feladatok leírásai vagy iratminták hol találhatóak, egyáltalán hogyan lehet az írásbelire készülni?

vonsch # 2012.01.19. 08:13

Megtanulhatatlan, de ezt a vizsgabizottságok is tudják. Küzdeni kell, kitartás.

Nekem tegnap összejött, úgyhogy már legalább felejthetek. A kinyomtatott cuccokat szívesen átadom, ha van rá jelentkező - legalább egy-két óra nyomatatástól meg lehet menekülni.

MrsBean # 2012.01.19. 08:19

Vonsch! Nagyon gaz volt a vizsga?:)

Mindenki: most lehet h en vagyok suger v mar nem latom a fatol az erdot, de "a nem letezo hazassag" cimszo alatt mit ert a kedves bizottsag vajon? Ervenytelen ok, ervenytelenitesi per ok, de hol esik szo arrol h mely esetekben nem letezo a hazassag??