Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Chealei # 2012.01.14. 16:27

Sziasztok!
A pp. tételsor 84. tételéhez, ha valaki nem talált jogszabály, én úgy gondolom, hogy a 2011.évi CLXXXIX. a Magyarországi helyi önkormányzatokról szóló törvény 137.-142.§ -i lehetnek megfelelő jogszabályhelyek.
Remélem tudtam segíteni néhány sorstársnak.

Cézé85 # 2012.01.15. 07:01

Második mélypont.

Pp. tételsorba valahogyan belecsempésződött a közjegyzői nemperes eljárás, remek, illetve az eljáró bíróság kijelöléséhez valahogyan odakerült pár EK rendelet. Ezektől rosszul vagyok. Minden Eu-s jogszabály olyan idegenül foghalmaz, tanulhatatlan.

Mondanám, hogy haha, vizsgáztatók, ezt kapjátok ki, úgyse tanulom meg, de sajna nem vagyok abban a helyzetben :))

Chealei # 2012.01.15. 09:34

Sziasztok!
Aki esetleg még nem találta meg a Pp. tételsor 84. tételéhez a megfelelő jogszabályt, akkor én a 2011. évi CLXXXIX. tv. (Magyarországi helyi önkormányzatairól szóló törvény)137.-142.§-t ajánlom megnézni, mivel ott fellelhető a kívánt tételhez az anyag.

AMDE # 2012.01.15. 11:10

Cézé! Mikor mész vizsgázni? Én Pp-ből írok, van valami infod, mennyire veszik szigorúan az írásbelit? Bh-kat, EBH-kat lehet bevinni?

Cézé85 # 2012.01.16. 11:11

Én is Pp-ből írok, 30-án, hétfőn, aztán szerdán szóbeli. Mindent be lehet vinni, csak határozatmintákat nem. Igazából én már az írásbelitől jobban félek, mint a szóbelitől, mert nem tudom, mire készüljek. Első, másodfokú határozatot simán írok, de mondjuk fellebbezést, vagy valami legfelsőbbes határozatot nem biztos. Hallottam már olyan feladatról, amit könnyen megoldottam volna, de olyat is, amit nem. Te mikor mész?

MrsBean # 2012.01.16. 11:16

Sziasztok! Februar elejen megyek, de hihhhhetetlenul sok az anyag, viszont legalabb ertelmesebb mint a "c":)

Valakinek van tulelesi tippje a kozigperekhez?:) tudom h kerdezik de jelen pillanatban szamomra befogadhatatlan :)

Cézé85 # 2012.01.16. 11:28

Pár hetes közigbírósági gyakorlat:)

Nekem a közbeszerzés a mumus.

bogarock # 2012.01.16. 11:51

sziasztok!

Én tavasszal készülök polgárból és egyelőre az "anyagfelmérésnél" tarok. A jogszabályok mellé Ti tanultok vmilyen könyvből, kell?

Cézé85 # 2012.01.16. 11:55

Nem, bár egyszer a dologi jogi könyvbe belenéztem, mert valami nem volt érthető. Alapvetően csak az kell szerintem, ami a tételsorban van.
Bár van egy kedves bírókolléganőm, akitől kaptam egy könyvet (Magyar fizetésképtelenségi jog kézikönyve, 1100 oldal), azzal, hogy szakvizsgára majd hasznát veszem, hát nem, de poénos anekdotának elég jó :)

MrsBean # 2012.01.16. 11:55

bogarock: sztem egyszeruen nincsen ra ido..rengeteg a jogszabalyszoveg maga is+pk-k, jogegysegik...

Ceze: egyeb otlet?:P lehet h ex-jeloltkent, jelenleg (meg) kozigeskent nehezen tudom megoldani februarig a kozigbirosagi gyakorlatot;)

AMDE # 2012.01.16. 13:53

Hála a rengeteg módosításnak van pár fehér folt a rendszerben, legalábbis számomra. Pl.: a bíróság kinek a nevében hozza az ítéletet?

vonsch # 2012.01.16. 14:28

@MrsBean ... még, ha el is olvasol mindent, ha bele akarnak keverni nem lesz túl nehéz.

Mindenesetre csak a vizsgakérdések számítanak és számítunk a bizottság jóindulatára. (Anélkül amúgy sem hiszem, hogy bárki megcsinálná.)

MrsBean # 2012.01.16. 14:51

vonsch! Ahogy mondod! Teljesen ugyanolyan erzesem van amugy,mint a c resznel: erre SEMENNYI ido nem eleg...

Es igen, bizzunk egy szuper bizottsagban:)

drapansz # 2012.01.16. 18:43

ha valakinek pótvizsgáznia kell az egyik részből (pl. polgárjog), akkor létezik olyan szabály, hogy ugyanahhoz a vizsgáztatóhoz vagy bizottsághoz nem kerülhet a páciens?

Cézé85 # 2012.01.16. 19:21

AMDE, a bíróság csak úgy ítéletet hoz. Nálunk legalábbis. Kihirdeti a városi bíróság ítéletét. Pont. Mivel ugye nincs 212. §. Asszem az volt az. Sőt, van olyan kolléga is, aki már fel se áll közben.

br83 # 2012.01.16. 19:25

Cézé85, köv. módosítás a PP. ben: az ítéletet majd megküldik emailben :))) vagy felteszik facebookra és lehet lájkolni (bocs, sok volt mára a gt. :) )

Cézé85 # 2012.01.16. 19:41

Én felhívtam az egyik barátnőm, hogy te, olvastam egy iszonyú jó haszonélvezetes jogesetet! Letette a telefont. Nekem is kezd sok lenni :)

MrsBean # 2012.01.16. 19:43

:D " a pkkb 2.p.23.233/2012 szamu itelete, 727838383 people likes this"

Azert az sztem sokat elarul, amit ceze mond, hogy fel sem allnak kozben. Szerintem elegge megrendito, mikor en is realizaltam ezt, meg a tobbi vicces modositast (torvenyszek, kuria es tarsai) azert elgondolkodtam, milyen hangulat lesz majd a vizsgan, merthogy egyelore nem igazan alll a szamra, hogy " a torvenyszek hataskorebe tartozik:" :)

Raadasul a vizsgaztatok is javareszt gyakorlo jogaszok, sok koztuk az ugyved, nyilvan ok meg nalunk sokkal regebb ota hasznaltak a rendes elnevezeseket:)

Cézé85 # 2012.01.16. 19:47

Nekem minden bizalmam abban van, hogy még ők sem tudják a módosítást. Főleg a közbeszerzést. Nekem ez a vesszőparipám egy ideje. Képtelen vagyok rá.

MrsBean # 2012.01.16. 20:13

Hat igen, most latom csak, miert emlegeted a kozbeszerzest. En is igy gondolom, eleg lesz a regi tetelsor szerinti jogorvoslati resz- persze az uj tvbol...folosleges idopazarlas egy valamin leakadni, erre mar rajottem:)

AMDE # 2012.01.16. 20:19

A közbeszerzésből csak a jogorvoslati rész kell a tételsor alapján. Vagy ti megtanuljátok az egész törvényt? A hagyatéki eljárásból én csak azt tanultam meg, ami a tételsorban szerepel.

br83 # 2012.01.16. 21:05

Én a nagyobb terjedelmű törvényekből csak azt tanulom, ami a tételsorban szerepel. Most végeztem a Csőddel, hát nem mondom, még elolvasni is fájt, csak azt tanulom, ami fel van hozzá sorolva, abból is a lényeget, mert ez embertelen. Egyébként a gazdasági rész a legrosszabb, mire elolvasod, megérted és megtanulod... Én nem tudom, minek néznek minket akik összeállítják a tételsort, lexikonnak? Puszilom őket. Mire levizsgázom, megutálom a jogot.

MrsBean # 2012.01.16. 21:44

AMDE!

nézd meg, sajnos "hatályosították" a tételsort, az új szerint pedig a közbeszből kb az egész kéne. de ezzel picit nálam is kiverték a biztosítékot....

amúgy meg valóban embertelen sok az anyag...a nagy törvények mellé még a sok "kicsi"re is elmennek mit mennek inkább elfutnak az órák...

Cézé85 # 2012.01.17. 11:21

Igen, a hatályos tételsor szerint nem csak a jogorvoslati rész kell a közbeszerzésből. Ezért pörgök ezen napok óta. Ráadásul a régi törvény tanulhatóbb is volt.
Sőt, ha megnézitek a tételsor elején a jogszabályok felsorolását, ott is látszik, hogy kell ez meg az a fejezet meg a negyedik meg ötödik rész.

Hagyatékból én is csak a tételsorban írtakat tanulom. Utálom a közjegyzős részeket. Aki nem értesült volna még róla, azzal közlöm, hogy immáron a közjegyzői nemperes eljárás is kell. Nagyon gáz. Mi közöm nekem ehhez? Életemben se voltam még közjegyzőnél.

drapansz # 2012.01.17. 13:18

ha valakinek pótvizsgáznia kell az egyik részből (pl. polgárjog), akkor kerülhet-e ugyanahhoz a vizsgáztatóhoz vagy bizottsághoz?