Szakvizsga - "A " rész (polgár)


drZsuzsa # 2012.09.14. 07:48

Sziasztok!

Tegnap vizsgáztam polgáriból, egy nagyon korrekt bizottságnál dr. Almásy Mária volt az elnök.

Nagyon jó hangulatú és jóindulatú vizsga volt, nem sokat nyaggattak. Amire emlékszem:
Az elnöknő főleg ítélkezési gyakorlatot kérdezett: közös tulajdon, veszélyes üzem témában, és még a szóbeli végrendeletről kellett beszélni.

Gt-ből cégalapítás volt (x millió Ft-ból milyen cég alapítható, és miket kell benyújtani alapításkor)

Pp: általános meghatalmazás, bírósági meghagyás, perújítás.

Kívánok mindenkinek ilyen sima vizsgát!

Üdv,
Zsuzsa

N.edit # 2012.09.12. 14:38

Kedves Fabma!

Légy kedves nekem is átküldeni az anyagot az editnagydr@gmail.com e-mail címre.

Nagyon hálás vagyok, köszönöm.

Esztancs # 2012.09.12. 13:41

Sziasztok!

Ha valakinek meglenne a jogiszakiról a polgár anyagi jog írásbeli részére vonatkozó dokumentuma, elküldené nekem? nem mentettem le semmit hanyag módon és nem megy az oldal.
címem: esztuci@gmail.com

Előre is köszönöm!!
üdv.

fabma # 2012.09.12. 11:53

Jön valaki nov. 27 és 29-én?

h.b. # 2012.09.12. 09:59

Kedves Fabma. Kérlek nekem is küldd el: hajduboga@gmail.com előre is köszi

valykaly # 2012.09.12. 09:18

Kedves Fabma. Megkaptam az ábrákat, köszönöm szépen.

Tamandura # 2012.09.12. 08:46

Kedves Fabma!

Ha még lehet én is szeretnék csatlakozni az ábra-kérők népes táborához. Nagyon nagyon köszönöm! emese.forgacs@gmail.com

milly28 # 2012.09.12. 05:23

Kedves Fabma.

Kérlek küld át nekem is a folyamtábrákat.

ELőre is köszönöm a segítségedet.

Címem: herceg.e.a@freemail.hu

valykaly # 2012.09.11. 15:45

Kedves Fabma! remélem még nem szólok későn, de el tudnád nekem is küldeni azokat az ábrákat? Előre is köszönöm szépen! valykaly@freemail.hu

Marti2 # 2012.09.11. 15:27

Sziasztok!

Ki tudnátok segíteni engem is jogiszaki-s anyagokkal? (gyik, ábrák) Sajnos nem töltöttem le.:(
e-mailem: martina_molnar@yahoo.com
Előre is nagyon köszönöm!
Üdv. M

m.edina # 2012.09.11. 11:19

Köszönöm szépen Fabma, megkaptam az ábrákat!

Sajnos, nincs jegyzetem. Próbáltam szakvizsgás könyvet nézni (mint valami mankó), de annyi az anyag, hogy a jogszabály mellé hozzáolvasni nincs idő, nem jó módszer. Egyáltalán nem ezen a területen dolgozom, így sokkal jobb lenne nekem is rendszerezve látni, mert "alap dolgok" sem adottak nálam.:(

DDD. # 2012.09.11. 10:16

Sziasztok!
Bocsánat a nem ideillő hozzászólásért: olyan kollégát keresek, aki idén 2012-ben volt "C"-ből - sajnos a C fórumon ők már nincsenek fent :-)
Reméltem, hátha itt. Jegyzeteket keresek, mert most megyek "C"-ből.
"A"-ből júniusban voltam, abból tudok pár hatályos jegyzettel segíteni.
Előre is köszönöm, ha valaki jelentkezik.

linn # 2012.09.11. 09:22

Köszi Fabma, nagyon hasznosak az ábráid!
A www.jegyzetek.com oldalt ismeritek?
Tegnap találtam néhány hasznos doksit rajta..
szép napot!

Linn

Berényi Miki # 2012.09.11. 08:36

Köszönöm! Minimális rendszerezés nálam úgy van meg, hogy a PP-s jogszabályokból ki vannak szedve azok a részek, amiket nem kérnek a tételsor szerint...

fabma # 2012.09.11. 08:28

Esetleg van valakinek olyan jegyzete, ami csak a törvény szöveget tartalmazza, minimális rendszerezéssel?????

fabma # 2012.09.11. 08:22

Sziazstok!
Elküldtem a folyamatábrákat azoknak, akik kérték.

linn # 2012.09.10. 12:32

az én emailcímem pedig: lanolinn@gmail.com
Köszi még egyszer, Fabma!
Linn

m.edina # 2012.09.10. 12:16

Kedves Fabma!

Sajnos én sem voltam elég előre látó, mert a jogiszaki-ról sem szedtem le anyagokat időben, így elég „csupaszon” próbálom legyőzni az A részt.
Megteszed, hogy a felajánlott anyagokat nekem is elküldöd?

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet előre is.

Edina
edina.m.dr@gmail.com

Berényi Miki # 2012.09.10. 10:51

Szia Fabma, én is megköszönném ezeket! zoltanch@gmail.com a címem.

Jogiszakiról nekem az A rész anyagai vannak meg, sajnálom, hogy nem gondolkoztam előre a B és C kapcsán :/

linn # 2012.09.10. 10:03

Kedves Fabma,

én módfelett örülnék ezeknek a folyamatábráknak.. elküldenéd őket? Előre is óriási köszönet!
Nem tudjátok, a jogiszaki oldal már nem fog rendbejönni? Vajon mi lett a tartalmával? Olyan sok hasznos doksi volt rajta, nagy kár érte..
szép napot!

Linn

fabma # 2012.09.10. 06:53

Sziasztok!
Ha valakinek szüksége van erre tudok küldeni:
Pp. első és másodfokú eljárásról,felszámolásról, csődeljárásról és végrehajtási eljárásról folyamatábrát.
Szerintem nagyon hasznos lehet.

Szalontai Viki # 2012.09.09. 20:05

Sziasztok! Jasminka kéréséhez hasonlóan, nekem is a Gt-s írásbeli feladatokra volna szükségem. Ha valakinek megvan és át tudná küldeni, az most nagyon jól jönne...

linn # 2012.09.07. 09:04

Köszi fdori.

Akkor a jogszabályokra összpontosítok.. Azért ha van valakinek valami zanzásított jegyzete, szívesen fogadnám. Ez a fórum egy nagy agytröszt, bízom a segítségetekben. : ) persze majd beszámolok az élményekről, csak legyen erőm elmenni vizsgázni.
Szép napot!

fdori # 2012.09.07. 05:35

Linn!

Szerintem ha ennyire nincs időd, csak a jogszabályokból tanulj, a legnagyobb rendszerben ott vannak a dolgok:)
Családjoghoz nézd meg a novissimas könyvet, szerintem arra érdemes ráfordítani az időt!!!
Pp-re nem., és anyagira sem, ha ennyire kevés az időd!!!

Hekate, hogy állsz, mikor mész?

linn # 2012.09.06. 13:41

Kedves sorstársak!

Legnagyobb bánatomra továbbra sem működik a jogiszaki... és vészesen kevés a rendelkezésre álló időm (nagyjából egymás után darálom a szakvizsgákat..). Megtenné valaki, hogy küld polgári jog és perjog jegyzetet az emailcímemre? Nem hinném, hogy lesz időm megnézni a Novissimás könyveket. A törvényeket persze kinyomtattam, de jó lenne valami rendszerező jegyzet.
Mindenesetre nagyon nagy segítség lenne.. Előre is nagyon köszönöm!!