Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Impossible # 2010.09.15. 22:03

sőt, az itteni kacsa és az igazi kacsa teljesen más

a kedves unokatesóm is tök más írásban

meg biztos én is

de akkor is gáz, amit itt művelsz :D

kondidori # 2010.09.16. 06:03

Kedves Kacsa, a feladatot és a kérdéseket esetleg megosztanád velünk?

hunfrakk # 2010.09.16. 06:06

amúgy tényleg nem összesítenek

(csak a 3 nagy vizsgát követően)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 06:53

A 401. feladat az, hogy írj másodfokú határozatot az alábbi ügyben:

Felperesek annak megállapítását kérték, hogy elbirtoklással útszolgalmi jogot szereztek az alperesek ingatlanján. Kérték továbbá, hogy a bíróság alpereseket tiltsa el attól, hogy őket a szolgalom gyakorlásában akadályozzák.
Alperesek védekezésként azt adták elő, hogy az átjárást csak "udvariasságból" tehát szívességből engedték, a szívességből engedett jog gyakorlása pedig nem vezethet elbirtoklásra.

Az első fokú bíróság ítéletével feljogosította a felpereseket, hogy a szolgalmi jogot az ingatlan-nyilvántartásba bejegyeztessék, és eltiltotta alpereseket a birtokháborító magatartástól, azaz a szolgalmi jog gyakorlásának akadályozásától.

Az ítélet ellen mindkét fél fellebbezett. Felperesek azt kérték, hogy a másodfokú bíróság úgy változtassa meg az ítéletet, hogy az tartalmazza - az ingatlanok adatai mellett - azt is, hogy a szolgalmi jog gyalogosan és gépkocsival is, a szolgáló telek határa mentén 3 méteres szélességű sávban illeti meg az uralkodó telket. Álláspontjuk szerint ennek hiányában a bírósági határozat bejegyzés alapjául nem szolgálhat. A fellebbezéshez vázrajzot csatoltak.
Alperesek a kereset teljes egészében való elutasítását kérték, előadva azt is, hogy felpereseket azért sem illeti meg a szolgalmi jog, mert a községből végleg elköltöztek, ezért arra már nincs is szükségük.

Kacsa1111 # 2010.09.16. 07:48

Kedves hunfrakk,

pógárbó' írásbeliztem, és törvényekből tanultam + PK + jogegységi határozat

nem vittem döntvénytárat, iratmintát, mert nincs:), BH-t meg nem nyomtattam (kellett volna...).

Kedves kondidori,

leírnám, ha emlékeznék rá...
közös tulajdon megszüntetésről szólt, az tuti.:)


Kacsa11

hunfrakk # 2010.09.16. 07:51

nem tudtam nézni, hogy mit csinálsz, mert el voltam foglalva a döntvénytárral és a mobilommal…:))))

nem vittem döntvénytárat, iratmintát, mert nincs:),

ez nem ellentmondás?

Rexor # 2010.09.16. 08:06

Kacsa: gratula (bár én azt hittem már szakvizsgázott jogász vagy). Akkor a neheze már megvan :).

moneszka # 2010.09.16. 08:10

Üdv. Mindenkinek!

Köszi KBS, hogy megmentetted a fórum "becsületét". A gyanútlan szakvizsga előtt álló idetéved és mit talál? A sok unatkozó egymást cseszteti alpári módon, ami sztem eléggé szánalmas. Ez nem hiányzik senkinek. Azért jövünk ide, hogy egymásnak segítsünk, megosszuk a tapasztalatainkat. Én erre számítottam, sajnos csalódtam. Ne vegye magára az akire nem vonatkozik.

Ja és mi van akkor, ha esetleg műkörmös, műmellú van és szőke pláza cica vagyok? Ismerek pár Ilyen külsővel bíró lányt, brilliáns elmével..

No, hát ennyi. Várom a kedves válaszokat! Szép napot mindenkinek!

Mónika

Kacsa1111 # 2010.09.16. 08:56

Kedves hunfrakk,

csak annak, aki nem tud a sorok között olvasni.;)

Kedves Rexor,

nem egyenes úton jutottam el a szakvizsgáig, így feltevésed némileg jogos volt...már egy ideje szakvizsgázhattam volna, csak volt idő, amikor úgy gondoltam, hogy nem lesz rá szükségem. aztán meg volt olyan idő, amikor szakmai öngyilkosság lett volna nekifutni. most viszont eljött az ideje, hát bejelentkeztem.


Kacsa11

Sherlock # 2010.09.16. 09:43

Kedves Mónika,

Ja és mi van akkor, ha esetleg műkörmös, műmellú van és szőke pláza cica vagyok? Ismerek pár Ilyen külsővel bíró lányt, brilliáns elmével..

én is szívesen megismernék pár ilyen lányt; ha 20-25 között vannak, akkor esetleg Te is bemutathatnál ;)

Kedves Kacsa,

gratulálok, hogy US Open mellett le tudtál vizsgázni - bár nem tudom, hogy nézted e a döntőt... ;) Viccet félretéve, tényleg gratulálok.

hunfrakk # 2010.09.16. 10:03

műmell?
uff
eredeti jobb

Kacsa1111 # 2010.09.16. 10:43

Kedves Sherlock,

negyeddöntőket, elődöntőket és a döntöket is néztem természetesen...:)
a férfi egyes döntőjénél az esőszünetek rosszkor jöttek...kicsit többet tudtam volna aludni vizsga előtt.:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 17:12

én is szívesen megismernék pár ilyen lányt; ha 20–25 között vannak,
De válogatós vagy. Idővel majd megtudod, hogy a 25-35 közöttiek semmivel sem rosszabbak. A 35 felettiekről nem is beszélve.

Legislator # 2010.09.16. 17:49

Kacs, grat. Majd a többit megbeszéljük személyesen:-D.


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2010.09.16. 18:43

Kedves KBS,

lehet, hogy semmivel sem rosszabbak, de mondjuk egy 30 éves másfélszer annyi idős, mint én. Gondolj bele, hogy amikor én 40 leszek, akkor ő 60... XDXDXD:D:D:D

De inkább maradnék a korombelieknél, komolyan.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 18:50

Most komolyan azt gondolod, hogy akivel ma összejösz, azzal húsz év múlva is együtt leszel?

Egyébként elszámoltad. Ha te 40 leszel, ő 50. Az egy jó nőnél nem kor: Denauve, Basinger, Demi Moor, Belucci stb.

Sherlock # 2010.09.16. 18:55

látom átment a poén..., pedig azt hittem elég lesz 6 fej :)

Egyébként simán együtt lehetek 20 évig, mert 40 évesen tervezek elvenni egy 20 éves perzsa csellistát.

Kacsa1111 # 2010.09.16. 19:08

Kedves Sherlock,

joey...:)


Kacsa11

Impossible # 2010.09.16. 19:18

kbs,

nem akarok minden témátokba beledumálni, de nem állom meg :D

"Most komolyan azt gondolod, hogy akivel ma összejösz, azzal húsz év múlva is együtt leszel?"

Miért ne gondolhatná komolyan???

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 19:29

Igaz. Miért ne.

Impossible # 2010.09.16. 19:32

Szerintem ennek a gondolatnak van realitása. Csak ma már nem divatos. Elég baj.

adventure # 2010.09.16. 22:50

Pp.-ből írok, ha van vki-nek az írásbelin előforduló BH-kat, valamint feladatokat tartalmazó irománya, megköszönném, ha átküldené a drpolik@invitel.hu címre. Hálás köszönet érte:)

dr.beata.beres # 2010.09.17. 06:35

na csak megtudtam végre az időpontjaimat.

Valaki jön még okt. 4-én hétfőn írni illetve okt. 6-án szerdán szóbelizni??

Impossible # 2010.09.17. 08:49

Ezeket a feladatokat lassan összegyűjthetnétek egy helyre, és akkor nem kellene mindenkinek kérdezősködnie. Csak egy ötlet. :P

kondidori # 2010.09.17. 11:47

Impi,
össze is gyűjtöttük egy helyre. Csak mindenki lusta hátra olvasni a topikban. Egyszerűbb rinyálni, hogy légyszi, légyszi küld el erre és erre a címre.

Na, rossz kedvemben találtak ma meg.