MOKK FMH meghagyás


drbjozsef # 2024.04.29. 04:46

Ez igaz, csak az a kérdés, megéri-e így élni le egy életet,...
Na a moralizálásba aztán talán végképp nem kellene belemenni ebben a fórumban szerintem... :D

Szomorú örökös # 2024.04.29. 04:42

Ja, és még valami: te írtad, hogy bármilyen bemondásra elfogadhatnak fizetési meghagyást, ha az illető nem foglalkozik az átvételével és az jogerőre emelkedik. Egyből az elévült követelés is ismét végrehajthatóvá válhat és akkor már egyáltalán nem játszik, hogy milyen régen volt.

Szomorú örökös # 2024.04.29. 04:41

drbjozsef

Megjegyzem, még a "jogos" követelés is lehet a végén simán behajthatatlan, ha az az "időszak" elég régen volt...
Ez igaz, csak az a kérdés, megéri-e így élni le egy életet, hogy Damoklész kardja állandóan a fejed fölött lóg és bíróságra kell járogatnod?

drbjozsef # 2024.04.29. 04:38

Talán azért írod ezt, mert valahogy kimaradt az eleje a történetnek:

Nem. Nem ezért írtam. Nem számít az eleje, nem predesztinál az semmit a végkifejletre.
A "légből kapott" pedig példa volt, nem a kérdező esetére értettem.
Megjegyzem, még a "jogos" követelés is lehet a végén simán behajthatatlan, ha az az "időszak" elég régen volt...

Szomorú örökös # 2024.04.29. 03:53

alsovonal

ez a tag csak szimplán halva született.....én ezek miatt ignorálom kb. az itteni pályafutásom eleje óta.
Lehet ironizálni ezzel, de nekem nem kell attól tartanom, hogy fizetési meghagyás érkezik bármilyen múltbéli tartozásom miatt, mivel tiszta a lelkiismeretem. És hát akármelyik oldalról is olvassuk a bejegyzéseidet, csakis neked voltak a múltadban tartozások, amiket roppant felelőtlenül összeszedtél és még büszkén írogatod is ide, hogy packázol itt a fizetési meghagyások átvételével is. Emlékszem pl. egy olyan történetre, ahol nemhogy a szolgáltatási díjat nem akartad kifizetni, aminek anno aláírtál, hanem még a kedvezményes készülékvásárlásból származó kötbér alól is ki akartad húzni magad, holott teljesen igaza volt a szolgáltatónak, mivel nem voltál más a szemükben, mint szimpla szerződésszegő. És még egy ilyen ember járkál ide, hogy jogi tanácsokat kérjen? Gyakorlatilag aki ebben támogató tanácsokat ad, az egészen konkrétan bűntársaddá válik. Pedig ha tudnád, mennyivel nyugodtabb lehetne az életed, ha nem a bíróságon kéne töltened a napjaidat miattuk. Az ilyen emberek miatt jut el oda a világ, hogy a normális állampolgárokkal szemben is felfokozódott a bizalmatlanság a szolgáltatók meg a pénzintézetek részéről.

alsovonal # 2024.04.28. 20:13

Köszi gerbera!

Mégis miből vezetted ezt le? Matematikus Ön?

Nem, ez a tag csak szimplán halva született s már önjelölt bíró is. “Ó, szent együgyűség”

vagy jogos, vagy nem, nem tudhatjuk mi azt

Ezt majd a T. Bíróság eldönti, de esélyesen a jogosult be sem fogja adni a szükséges iratokat. Ez a szomorú futóbolond elvesztette a fonalat ott, hogy mi itt az alapszituáció. :D

Ezek után "nagy valószínűséggel jogos"-nak titulálni valamit amiről egyetlen betűt sem ismersz, szerintem elég... hmm, merész”.

drbj nálad a pont, viszont ezt a tagot jobb ignorálni, ha észrevetted össze-vissza beszél. Pl. tudhatja a kézbesítő az okmányok számát, mert olyan sokat kézbesített nekem. Ez még vicces is lehetne, de azzal kezdtem, hogy új a kézbesítő. :D Illetve ha tudná is, ezek szerint beírogathatná mindenkiét ennek a jóképességűnek az észjárása szerint. Nos, én ezek miatt ignorálom kb. az itteni pályafutásom eleje óta. :)

Szomorú örökös # 2024.04.28. 19:37

drbjozsef

Pont nemrégiben volt szó arról, hogy FMH-t kibocsáttatni nem csak lejárt vagy elévült követelésre lehet,
hanem légből kapott, hasraütéssel kitaláltra is.

Talán azért írod ezt, mert valahogy kimaradt az eleje a történetnek:

alsovonal 2024.04.27. 22:12
volt az életemnek egy szakasza, amikor néhány tartozást felhalmoztam ide-oda

Úgyhogy ennyit a „légből kapott” minősítéseddel kapcsolatban!
De komolyan írj még, olyan jó olvasni! :-D

drbjozsef # 2024.04.28. 19:28

Ettől még a tartozás továbbra is tartozás marad, ergo a fizetési meghagyás nagy valószínűséggel jogos.
Mégis miből vezetted ezt le? Matematikus Ön?

Ettől még az FMH az FMH, a benne fogalalt követelés meg vagy jogos, vagy nem, nem tudhatjuk mi azt (előfordul az is, hogy még a kérdező sem).
Pont nemrégiben volt szó arról, hogy FMH-t kibocsáttatni nem csak lejárt vagy elévült követelésre lehet, hanem légből kapott, hasraütéssel kitaláltra is. Mert nem tilos. Ezek után "nagy valószínűséggel jogos"-nak titulálni valamit amiről egyetlen betűt sem ismersz, szerintem elég... hmm, merész.

"Önélzet, bátolság... vagy inkább melészség!"

Szomorú örökös # 2024.04.28. 18:55

gerbera317

Ha csak annyi van a tértivevényen, hogy POSTA, a kézbesítés szabálytalanságát eleve vélelmezni kell.
Ettől még a tartozás továbbra is tartozás marad, ergo a fizetési meghagyás nagy valószínűséggel jogos.

Szomorú örökös # 2024.04.28. 18:54

alsovonal

és kér egy igazolványszámot. (honnan tudta az enyémet? :D)
Szerintem akár tudhatta is már, amilyen gyakran fizetési meghagyásokat kellett kézbesítenie.
Hiszen épp te írtad: „Az FMH-t még nem akartam volna átvenni, mindig a második kézbesítésnél szoktam.

gerbera317 # 2024.04.28. 12:00

A POSTA csak postán történő átvételkor tüntethető fel, annak meg előfeltétele a kézbesítési kísérlet(ek) feltüntetése. Ha csak annyi van a tértivevényen, hogy POSTA, a kézbesítés szabálytalanságát eleve vélelmezni kell.

alsovonal # 2024.04.28. 09:42

335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet

29. § (1) * A hivatalos iratot a címzettnek vagy az egyéb jogosult átvevőnek személyes átadással kell kézbesíteni. *

A veszélyhelyzet alatt biztosan csak a POSTA szót “rajzolta” be ujjal a korábbi kézbesítő, akivel minden rendben volt. Azóta nem vagyok bent biztos, hogy vettem-e át térti levelet.
A fenti kormányrendeletben rengeteg dolog hatályon kívül lett helyezve (pl. a bemásolt szakasz is), a mostani hivatalos szabályokat nem találom. A logikus az lenne amit te írsz és akkor kiderülne, hogy nem az én krikszkrakszom van a rendszerben. Holnap újra felhívom a postát, hogy mit látnak.

drbjozsef # 2024.04.28. 08:57

Meglepne, ha ez szabályos lenne. Legalább a tabletre ujjal egy kriszkraszot kér szerintem...

alsovonal # 2024.04.28. 07:25

Tényleg? Egy tértis levelet? Akkor mit kell most?

Szia drbj!

Azt hiszem a COVID-időszak óta nem kell aláírni. Szabályszerű kézbesítés esetén (ha jelen van kézbesítéskor a címzett :D) a kézbesítő a tabletre átvevőként annyit “rajzol” be a képernyőre, hogy “POSTA” és megkérdezi ki is vagy valójában és kér egy igazolványszámot. (honnan tudta az enyémet? :D) Címzett esetén bejelöli, hogy címzett (az én esetem emiatt nem bizonyítható részemről szerintem…), míg helyettes átvevőként bejelöli pl. hogy élettárs, annak nevét és igazolványszámát.

Ha utalvány alapon jön pénz, azt alá kell írni.

drbjozsef # 2024.04.28. 04:52

(ugye aláírni már nem kell),
Tényleg? Egy tértis levelet? Akkor mit kell most?

Szomorú örökös # 2024.04.28. 04:42

gerbera317

Te sportot űzöl abból, hogy okot adsz a fizetési meghagyásra, majd pedig ellentmondasz?
Nekem is a sok hasonló eset alapján ez volt az első gondolatom

alsovonal

Az FMH-t még nem akartam volna átvenni, mindig a második kézbesítésnél szoktam.
És gondolod, hogy ez a megfelelő eljárás ilyen esetben? Szerintem nem az!
Ilyenkor joggal gondolják odafent, hogy te szándékosan packázol velük.
Ez egyes elbírálások esetén kifejezetten hátrányos lehet ám.

volt az életemnek egy szakasza, amikor néhány tartozást felhalmoztam ide-oda.
Legalább a jogászoknak is adsz vele bőségesen munkát, lehet hálásnak kéne lenniük érte, de szerintem nem azok.

Talán ez az utolsó kidőlt csontváz a szekrényből.
A remény hal meg utoljára.

alsovonal # 2024.04.27. 22:12

Milyen tanácsot akarsz?

Pont olyat, amiket leírtál, köszi.

belenyugszol

Mindenképpen ellentmondás a vége, ez tény, viszont nem nyugszom bele abba, hogy átvett a nevemben a kézbesítő egy fontos iratot. Szerintem nem szabad elbagatellizálni, hogy ilyen dolgok történhetnek. Persze az még a jobbik eset, hogy bedobta és nem elkeverte… Kíváncsi vagyok mit mond a posta, mert ez gyakorlatilag egy állítás egy tagadás sztori, habár a több panaszból talán észreveszik, hogy a kézbesítőnek nem való ez a munkakör.

Szoktad?!? Te sportot űzöl abból, hogy okot adsz a fizetési meghagyásra, majd pedig ellentmondasz?

Sportot nem űzök, de volt az életemnek egy szakasza, amikor néhány tartozást felhalmoztam ide-oda. Talán ez az utolsó kidőlt csontváz a szekrényből. Természetesen ellentmondtam mindig, hasznos dolog, eddig jól jöttem ki abból (korrekt egyezség, permegszüntetések), hogy éltem ezzel a jogommal.

gerbera317 # 2024.04.27. 21:02

Milyen tanácsot akarsz? Két lehetőséged van: vagy 1) belenyugszol a szabálytalan kézbesítésbe, és ellentmondasz most, vagy pedig 2) kézbesítési kifogást nyújtasz be a szabálytalan kézbesítése ellen, de azzal vállalod a elutasítás, és ezzel az elkésettség kockázatát is.
OFF
mindig a második kézbesítésnél szoktam
Szoktad?!? Te sportot űzöl abból, hogy okot adsz a fizetési meghagyásra, majd pedig ellentmondasz?
ON

alsovonal # 2024.04.27. 20:28

Most egy másik ügyben kérem a tanácsotokat, véleményeteket.

Csütörtök este a párom miután kiürítette a postaládánkat (szakszerűen levélszekrény :D) azzal fogadott, hogy a kezembe nyomott egy MOKK FMH-t. A dolog előzménye, hogy átszervezés miatt 28 év után új postás van a körzetben. Nos ezt a fontos iratot csak behajította… Az FMH-t még nem akartam volna átvenni, mindig a második kézbesítésnél szoktam. Reggel azonnal hívtam a posta telefonos ügyfélszolgálatát és tettem egy panaszt s megkérdeztem, hogy egyébként a tértin ki szerepel..? Én, mint címzett. :D Hívtam a közjegyzőt, de pénteken nincs telefonon, majd hétfőn.

A posta 30 napon belüli választ ígért, de az ellentmondásra nyitva álló határidő már pereg.

Mi ilyenkor a teendő? Ha a jóképességű postás azt mondja, hogy márpedig nekem adta oda (ugye aláírni már nem kell), akkor neki lesz igaza? Ez egy rendkívül szabálytalan kézbesítés.

Közben kiderült, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek tértis leveleket csak bedobott: ezek közt van végrehajtótól érkezett vh-jog törlés tartalmú levél, MKK-s és rendőrségi levél is. Megkértem ezek címzettjeit is, hogy tegyenek panaszt…

Köszi a válaszokat, ilyenre még nem volt példa és tanácstalan vagyok.

U.i.: eddig adósi “védekezésnek” gondoltam, ha valaki azt állította, hogy nem kapott levelet bla bla. Lehet, hogy nem minden esetben ferdítenek az adósok.

alsovonal # 2024.04.27. 20:11

@KBS

“Miért alakulna?”

Sziasztok,

ezzel még “tartoztam”: nem lett jogerős, végülis perré alakult és a T. Bíróság megszüntette az eljárást.

ZZ24 # 2024.04.13. 18:55

Amúgy lehet, de ebben az esetben legjobb tudomásom szerint nem ez volt a cél. A lényeg, hogy fizetni kell.

Szomorú örökös # 2024.04.12. 05:47

ZZ24

Az se kevésbé életszerű, hogy valaki azért ad be részletfizetés iránti kérelmet, hogy egy ilyen hülyeségen szándékosan elbukja.
Meg fogsz lepődni! A legtöbb esetben ezzel az időt akarják húzni. És ezt a végrehajtók is tudják...

ZZ24 # 2024.04.11. 23:02

"„Amúgy szerintem teljesen életszerű, hogy valaki átveszi és elkeveri a hozzátartozója hivatalos levelét és az emiatt joghátrányba kerül.”
Te komolyan el is hiszed, amit írsz, vagy csak szórakozol itt a fórumon? :-O"

Hidd el, a legkevésbé sem szórakozásból írtam be ezeket a dolgokat. A problémát az okozta, hogy az illető testvére sok levelet kap egy héten és átvétel közben tényleg a sajátjai közé keverte el a közjegyző által küldött visszajelzést.

Azt is megértem, hogy ezt nem fogadják el önhibán kívül álló oknak.

Az se kevésbé életszerű, hogy valaki azért ad be részletfizetés iránti kérelmet, hogy egy ilyen hülyeségen szándékosan elbukja.

eulimen # 2024.04.11. 17:15

@ZZ24
Ez kezd egyre szórakoztatóbb lenni...
a jelképes összegű eseti teljesítés nyilvánvalóan jelképes dolog...
Még mindig az ismerősöd tartozik a behajtócégnek, és nem fordítva, ráadásul ha tovább lapít, a tartozás a késedelmmel egyre csak nőni fog.

Szomorú örökös # 2024.04.11. 03:57

ZZ24

ha az ismerősöm előadja, hogy önhibáján kívül nem kapta kézhez a közjegyző hiánypótlási felhívását a csekk befizetéséről, mert a testvére átvette és nem adta át neki és erről a testvér is nyilatkozik egy saját kézzel aláírt dokumentummal az alapot adhat a fellebbezésre, főleg, hogy a postai tértivevényen is a testvér van megjelölve átvevőként?
Erre kb. szerintem azt fogja mondani bármelyik végrehajtó, hogy intézzék le egymás között családon belül.

A pronléma az, hogy a jogosult egy rossznevű behajtócég, akit több milliós bírsággal megszórtak évekkel ezelőtt a politikájuk miatt.
A feltett kérdés szempontjából ez teljesen irreleváns információ.

Amúgy szerintem teljesen életszerű, hogy valaki átveszi és elkeveri a hozzátartozója hivatalos levelét és az emiatt joghátrányba kerül.
Te komolyan el is hiszed, amit írsz, vagy csak szórakozol itt a fórumon? :-O