Önkormányzati lakás vasarlas


Szomorú örökös # 2024.05.20. 11:59

utazo111

ha nincs megoldás és a Férjem nevére kell venni a lakást, akkor jelzálogot tesznek rá?
Pontosan erre van a legnagyobb esély, jól gondolod.

Árverésre 4 évig nem mehet, mert a vételéről számítva 4 évig nem lehet eladni.
Miből gondolod, hogy végrehajtás esetén is ugyanez a szabály?
Az már nem magánpiaci eladás, hanem hatósági ügylet.

Szerintem engedd el! Te nem fogod tudni megvenni, a férjednek meg nem szabad most.

utazo111 # 2024.05.20. 11:23

Szomorú örökös!
Eddig csak a behajtó cégtől jött mindig az egyenleg, hogy mennyi még amit ki kell fizetni. A NAV nem volt sehol a képben. Most miért lenne ?
Amíg velem van a Férjem (remélem még sokáig) addig tilja a behajtó iroda a nyugdijból .
Nem tudom , hogy jól gondolom e,de ha nincs megoldás és a Férjem nevére kell venni a lakást, akkor jelzálogot tesznek rá ?Árverésre 4 évig nem mehet, mert a vételéről számítva 4 évig nem lehet eladni.

Szomorú örökös # 2024.05.20. 11:07

utazo111

Ha, valami történne vele a lakást megörökölném, amit én vettem meg, de ezzel együtt a tartozást is , ami nem az enyém
Ez pontosan így van! Az „örökség” fogalmába a tartozás is beletartozik.

a tartozás nem NAV tartozás . Egy magán úton történ bérleti per elvesztéséből adódik.
Senki nem mondta, hogy NAV tartozás, de a tartozás miatti végrehajtást követően már annál inkább tartozik rá a történet.

utazo111 # 2024.05.20. 09:40

Gerbera317
Nem erről a lakásról van szó ! Ha, erről lenne, akkor nem lenne lehetőség a vételre sem.
De, mivel azt bukta a Férjem így tiltják a nyugdíjából .
Eddig ezzel nem is volt probléma, de jött ez a kedvezményes lakás vásárlási lehetőség és megbolygatott mindent.

utazo111 # 2024.05.20. 09:12

Szomorú örökös!
A kedvezményes ár a piaci érték 15%-a és ennek kifizetésére kölcsönt is fel lehet venni.
A gond az, hogy én megveszem a saját pénzemből a Férjem nevére, nem vagyunk már fiatalok és a férjem igen súlyos szívbeteg évek óta. Ha, valami történne vele a lakást megörökölném, amit én vettem meg, de ezzel együtt a tartozást is , ami nem az enyém.
Szóval ezért keresünk olyan megoldást ahol nem a Férjem nevére kerülne a lakás.
Viszont ezt a lakasvásárlási lehetőséget nem kéne elszalasztanunk.
Természetesen a vásárlással kapcsolatos költségeket ki kell fizetni, ezzel tisztában vagyunk.
De, a tartozás nem NAV tartozás . Egy magán úton történ bérleti per elvesztéséből adódik.
Valami olyan lehetőség nincs, mint pl.kölcsönadási szerződés lakás fedezetével , amit be lehet jegyzetni a tulajdoni lapra?
Vagy nem tudom!
Van a törvényben még egy olyan kitétel is , hogy a vétel után 4 évig nem adható el a lakás. Tehát az sem működik, hogy megveszem a Férjem nevére és ő elajándokozza nekem.

Szomorú örökös # 2024.05.20. 08:14

utazo111

A lakás kedvezményes ára pont a fele lenne a tartozasnak, amit én a saját vagyonából ki tudnék fizetni.
Viszont annyival kevesebb tartozás maradna még fent. Nem lehet, hogy tényleg inkább arra kéne költeni?
Ha megvennétek a lakást, az a NAV-hoz is eljut, mert vagyonszerzési illetéket fognak kiszabni rá.
Komolyan gondolod, hogy tétlenül fogja nézni a vagyonszerzést a NAV amellett, hogy tartozás van családon belül? :-O

ha csak a Férjem nevére lehet megvenni akkor gondolom a tartozást bejegyzik a lakásra.
Ezt szeretnénk valahogy kikerülni, ha lehetséges

Ez az, amit tuti nem fognak olyan könnyen fél vállról venni. Főleg hogy most még a férjed hivatalosan a bérlője.

gerbera317 # 2024.05.20. 08:04

Azt a bérleti pert elvesztette
Hmm, mintha az előzmény másról sem szólna, mint arról a bérleti perről... De ha már így előkerült: Ugye, nem annak a lakásnak a bérlete fölött volt a peres jogvita, amiben most laktok, és amit most úgy megvennétek?

utazo111 # 2024.05.20. 07:28

Tisztelt Majordomus !
Köszönöm a válaszát!
Csak a Férjemnek van tartozasa, mert mikor azt a bérleti pert elvesztette még nem voltam a felesége. Elég húzós összeg lett kamatokkal együtt amit tiltanak a nyugdijból.
A lakás kedvezményes ára pont a fele lenne a tartozasnak, amit én a saját vagyonából ki tudnék fizetni. De, ha csak a Férjem nevére lehet megvenni akkor gondolom a tartozást bejegyzik a lakásra. Ezt szeretnénk valahogy kikerülni, ha lehetséges . Tehát akkor a Férjem nem veheti meg papíron az én nevemre a lakást, akár családtag akár bérlőtársnak vagyok bejelentve .
Jól értem?

Majordomus # 2024.05.19. 17:19

Elszállt a válaszom.
.vételi jogról való lemondás nincs. Vételi jogotok sincs csak vételi lehetőség a tulajtól.
A szerződést módositani kell. Ehhez a tulajdonos önkormányzat és a bérlő hozzájárulása szükséges.
Ha az önkori felajánlja eladásra akkor bele fog menni.
Az nem biztos hogy neked mint új bérlőnek ezt a kedvezményt megadják.

Kérdés: ha lakást tudtok venni,akkor a tartozásokat miért nem tudjátok kifizetni?
Más: miért a férjednek vannak tartozásai? Neked nincsenek? A 33 év alatt nem közösen gazdálkodtatok?

utazo111 # 2024.05.16. 14:12

Tisztelt Majordomus!
Nagyon köszönöm válaszát!
Annyit kérdeznék még, hogy ez az eredeti szerződést mennyiben módositaná ? A bérlőtársi változáshoz új szerződést kell kötni vagy a régit módosítják?
Ez a 25 év feletti bérletiviszonnyal járó kedvezményes vásárlás miatt lenne fontos.

Majordomus # 2024.05.15. 10:54

Önkormányzati lakás megvásárlására csak bérlő vagy bérlőtárs jogogosult.

Menjetek be és a te nevedre kössetek egy bérlőtársi szerződést. Ekkor már jogosult vagy saját nevedben vételi ajánlatot tenni.

utazo111 # 2024.05.08. 15:50

Üdv!
Van 1 önkormányzati lakás amiben a férjemmel 33 éve együtt lakunk. A férjem a bérlője a lakásnak. En családtagként vagyok bejelentve.Most lehetőség lenne a megvételére.
Nem szeretnénk a Férjem nevére venni mivel neki tartozása (viszonylag nagy)van amit tiltanak a nyugdíjból.
Lemondhat e a feleség,tehát az én javamra a vételi jogáról?
Vagy milyen lehetőségek vannak?
Válaszukat előre is köszönöm!