Eos Faktor?


Mano2011 # 2011.10.24. 15:50

Hihetetlen hogy ilyen fenyegetések megengedettek manapság...

terzo # 2011.10.25. 04:29

Fenyegetés helyet munkát akarok!!!!
Ahol még esetleg pénzt is kereshetek....

brumi80 # 2011.10.25. 07:22

Szép jónapot mindenkinek!

Engem 2 hete keresett fel elóször ez a eos-os csoport mobilon.Közölték a tartozás lényegét és ajánlatott tett további részletfizetési lehetöségekre.Közölték hogy minden hó 26.ig kell fizetni de mivel 6-10 között kapok pénzt nem fog menni.Azóta jönnek a külömbözö jellegü fenyegetö sms-es.Felhivtam öket és kérdezem hogy ez mi is mert szóba segitökészek voltak smsbe pedig az ellenkezője.Erre mondták hogy ezt a számitógép mindekinek küld ilyet.Mivel csekket fognak küldeni de azt se küldték ki igy hogy fizessek?2 hét után kell e aggodnom attol hogy esetleg házhoz jönnek és becsöngetnek vagy továbbra is telefonálgatnak?A többi forumozónál látom hogy hetek honapok telnek el és még semmi

terzo # 2011.10.25. 09:30

Ezt már az egyik topicban leírtam, de úgy gondolom, hogy inkább ide tartozik:
"Az egyik banknál volt egy 240 0000 Ft-os hitelkártyám, amit nem tudtam törleszteni, mert munkanélküli lettem.
2011.09.05-én kaptam a banktól egy levelet, hogy a tartozásom Tőkekamat. 339 177 Ft, a késedelmi kamat: 46 186 Ft, amit ha jól számolok összesen: 385 363 Ft.
Mivel az összeget nem tudtam befizetni, 2011.10.19-én kaptam egy SMS-t, hogy "saját érdekemben hívjam fel a 06/1/887-9010-es telefonszámot.
Ma 20-án fel is hívtam és kiderült, hogy Ök az EOS Faktor Zrt, és a banki tartozásomat teljes összegben fizessem be. Mivel nem rendelkezem ekkora összeggel,azt ajánlották, hogy fizessek be 25-éig 28 000 Ft-ot, akkor hajlandók a hitelemre részletfizetést adni.
Este 18:49-kor ismét hívtak, hogy hétfőig 24-éig fizessek be 28 500 Ft-ot, és amennyiben az összeget befizetem, akkor kapok 24 hónapos részletfizetési lehetőséget, havi 28 500 Ft törlesztő részlettel.
Így lett a 385 363 Ft-os tartozásom 684 000 Ft (!!!!).
Kissé ideges lettem, hisz ez közel 200 %-os kamat!!!
A megállapodásról, az összeg részleteiről semmiféle írott anyagot nem kaptam.
Felháborítónak tartom, hogy a 385 363 Ft-os tartozásom, hogy lett 684 000 Ft????
Még annyit, ha nem fizetek, jönnek és végrehajtják!
Nagyon megköszönném, ha ezt valaki értelmesen elmagyarázná nekem.
Államilag támogatott uzsora kamat???"

terzo # 2011.10.25. 09:38

Kedves brumi80!
Nálam hasonló a helyzet!
Én is beszéltem velük telefonon, akkor még nem fenyegettek ennyire.
Aztán tegnap felhívott egy "hölgy (?)" aki már telefonon is kezdett fenyegetni, hogy az "aláírt" részletfizetési megállapodásnak nem tettem eleget..
Semmiféle papírt nem kaptam tőlük, és nem írtam alá...

A mai SMS:
"Az EOS Faktor Zrt-vel kötött részletfizetése esedékessé vált, a jogi eljárás elkerülése végett fizessen határidőre!
Tel: 06-1/887-9010"

Én már mindent elveszítettem, a családomat, a munkahelyemet, a 17 éves autómat, most már semmi másom nem maradt, csak az életem!

Mennyit ér egy 57 éves férfi, aki 175 cm magas és 59 kg????

végrehajtó1 # 2011.10.25. 09:48

Nagyon megköszönném, ha ezt valaki értelmesen elmagyarázná nekem.

Szerintem nincs mit magyarázni neked, mert ha elolvastad volna a topikban lévő hsz-ket meg értetted volna.

Minél többször kommunikálsz velük annál több lesz a tartozásod.

Ezzel nem azt sugallom hogy nem kell a hitelt vissza fizetni.Hanem azt hogy ez így komolytalan..

brumi80 # 2011.10.25. 10:10

Üdv terzo!!!

Én is kaptam ma ugyan ezt az sms-t utána még fel is hivtak de láttam a tel.számot igy nem vettem fel.
Majd ha ők betartják azt amit igértak akkor hajlok feléjük.

brumi80 # 2011.10.25. 10:19

Amugy akkor lenne valahol jogos a keresésük ha ők kiküldenék a csekkeket és nem fizettem be x ideje.De ha ők nem tartják be akkor mire föl keresgélnek + köldenek sms-t.

terzo # 2011.10.25. 12:26

"Ezzel nem azt sugallom hogy nem kell a hitelt vissza fizetni.Hanem azt hogy ez így komolytalan.."

Na épp ez a gondom nekem is!
Ha komolyan vennék a dolgot, és főleg lenne miből, akkor fizetnék, hisz a kölcsönt én vettem fel...

Magyarországon szerintem a legnagyobb gond az, hogyha valaki nem fizet, akkor jön a büntető kamat pedig lehet, hogy valaki épp azért nem tud fizetni, mert gondban van.

És a büntető kamat-tal még mélyebbre csúszik az ember...

Tudom, ne keressem a segítő szándékot... :(

Mano2011 # 2011.10.25. 18:23

Ma már engem is megtaláltak este. Egy 30-as számról hívtak. Korábbi hozzászólók, ha tudtok számokat, légyszi írjátok már le, amiről telefonálgatnak, hogy tudjam, mit ne vegyek fel. Köszönöm. Engem most ilyen számról hívtak: 30/3440774

MileyC # 2011.10.25. 18:45

Talán ha más nevén lenne a telefonszámod, akkor nem kéne állandóan azt figyelned, hogy milyen számról hívnak. Keress egy barátot...

Mano2011 # 2011.10.25. 18:57

Ezzel arra gondolsz, hogy vegyek új számot?

MileyC # 2011.10.25. 19:11

Igen, de ne a te nevedre. Iwiw,facebook, elfelejteni, hallottam olyat, hogy telefonon zaklatták az adós barátait. Mióta az én mobilszámom más nevén van már nincsenek fenyegető hívások és nem küldenek fenyegető sms-eket. Fizetni nem tudok, mivel a fizetésem 33 %-át már eleve tiltják, indítsanak fizetési meghagyásos vagy bírósági peres eljárást és várják ki a sorukat.

Mano2011 # 2011.10.25. 20:16

Most lett volna 2 új előfizetés a nevemen. De ha titkosítom a szolgáltatónál a számot, akkor honnan derítheti ki?

végrehajtó1 # 2011.10.26. 10:36

Ez esetben nem tudja meg a szolgáltatótól.

Mano2011 # 2011.10.26. 11:50

Biztos amikor én bolond felhívtam őket, elmentették a számom, de én tagadtam hogy ismerném az anyukám....sajnos...ez esetben muszáj tagadni, mert a házas nevem alapján nem tudja, hogy én őt ismerem, a telefonálást meg tagadom, mert nem került a beszélgetés felvételre.

Mano2011 # 2011.10.26. 11:51

Mikor adják bírósági behajtásra? Mert inkább oda fizetnék, és a bírósággal jobban lehetne intézkedni, mert ezekkel mint korábban is kiderült fórumozók által, nem lehet normálisan beszélni.

terzo # 2011.10.26. 12:58

Kedves Mano2011!

Engem két számról hívtak, az egyik titkosított, azaz "magánszámot" írt ki a mobilom.
Kénytelen voltam felvenni, mert épp állást keresek, elküldtem egy csomó pályázatot, így nem tudhattam, hogy nem épp a pályázatommal kapcsolatban hívnak.
A másik: 30/344-0773, vagyis majdnem ugyanaz, mint a Tiéd...

Más: Mai fejlemény,megkaptam levélben a kétpéldányos szerződést, amiben benne áll, hogy a részletfizetési lehetőség csak akkor áll fent, ha a tegnapi nappal (okt. 25) befizetek 28 467 Ft-ot, valamint nov. 04-ig az aláírt szerződés egyik példányát aláírva vissza küldöm.

Én naiv: azt hittem, hogy lehet velük "emberi nyelven" beszélni, felhívtam Őket a 06/1/877-9010-es számon, hogy most egy fillérem sincs, de novembertől tudok havonta törleszteni, a válaszuk az volt, ha a mai napon nem fizetem be az első havi részletet, akkor a részletfizetési megállapodás semmis...
Mivel ma még kajára sincs pénzem, számomra teljesen elképzelhetetlen, hogy ma befizetem a 28 467 Ft-ot.

Ezek tényleg komolytalanok, hisz egy hónap múlva tudnám a részleteket fizetni, de lehetetlen velük megegyezésre jutni.

Hát ennek így tényleg nincs semmi értelme, teljesen kiveszett belőlük az emberi érzés?

Mano2011 # 2011.10.26. 13:51

Ezeknek nem számít semmi, csak a pénz. mindegy, hogy hó vége van, és kajára sincs. Lesz....k mindent, és mindenkit. Nekem annyi a "szerencsém", ha így lehet nevezni, hogy az anyukám nevén volt a tartozás ami hozzájuk került, de anyukám tavaly meghalt. A bank aki megbízta őket nem csinál szerződés módosítást. Így anyukám nevére jött a levél, csak én naív felhívtam őket, és közöltem anyukám elhunyt, mondták hogy küldjek hagyatéki végzést, mert nekik nem szólt a bank, hogy elhunyt. Pedig a banknak küldtem annó papírt, hogy én szeretném törleszteni, de semmi választ nem kaptam. Már majdnem el is küldtem a végzést email-ben, amikor gondoltam utánuk nézek, mert már az első alkalomra jól megfenyegettek. Így találtam meg ezt a fórumot, és nem küldtem el a végzést. A telefon számom innen ismerik, gondolom beírta a gépbe, de én pont ezért tagadom majd le az egész beszélgetést.

Mano2011 # 2011.10.26. 13:53

Ha meg magánszám, és felveszed, mond azt hogy te nem te vagy, mert ezt a számot korábbi valakitől kaptad, amikor vetted...muszáj hazudni. Rákényszerítik az embert, pedig én nagyon nem vagyok híve a hazudozásoknak.

zsuzska33 # 2011.10.28. 09:53

Sziasztok!

Látom,sok emberben hagyott nyomot ez a cég. Az én történetem kb. 1 éve kezdődött. Volt egy lakásom, kiadtam albérletbe. Upc szerződésem volt, a lakóim azt mondták,ha nem gond,nem szerződnek újból,hanem, az én nevemen mehet tovább a szolgáltatás. 1 évig voltak ott,fizették is rendesen,csak az utolsó hónapból maradt fent 14.790 ft-os tartozás. Jeleztem nekik,fizessék ki,mert ez még az ő saruk,ment az ekkor, meg akkor, be fizette, de mégse. 4 hónap után,keresett fel az eos faktor ember először, hogy fizessem be 31.358 ft-os tartozásomat. Mondtam neki, nekem mindösszesen 14.790 ft.+ 2658 késedelmi díj tartozásom van, ( Utóbbi összeget az Upc mondta) ez fogom kifizetni. De nem, mert az Upc nekik adta át,tehát ha nem akarom, hogy végrehajtás, ill. fizetés letiltás legyen belőle fizessek. Elmondtam, hogy bemegyek a Upc-hez,és személyesen nekik befizetem. Azt mondta, nem mert már nem a Upc-nek tartozom,hanem nekik! Na, felszívtam a taknyomat, bementem a Upc-hez, és érdekes be tudtam fizetni,és még adtak is egy határozatot, tartozás kiegyenlítése jogcímen,hogy ezzel vagy menjek be személyesen az eos-hoz, vagy küldjem el nekik. Személyesen elvittem, azóta azzal üldöznek, hogy az ezzel járó költségeket ( posta, sms-díj, munkadíj azaz: kb. 25.000 ft-ot fizessek be!!! ) Röhej, és megdöbbentő, hogy mikre képesek! Mondtam nekik, hogy én nem kértem, hogy naponta 15 telefont intézzenek hozzám, és miért is kérik a számlát, ha fel sem veszem! Az sms-t sem kell 5 x elküldeni 1 nap! És csak hívnak,hívnak... Remélem egyszer megunják!

végrehajtó1 # 2011.10.28. 11:18

zsuzska33

Lényeg az hogy ha nem kaptál az engedményezésről utólag is bizonyíthatóan értesítést akkor az eos követelése jogtalan.(tértisen)

Ha kaptál akkor jogos.

zsuzska33 # 2011.10.28. 12:03

Szia!

Nem kaptam semmilyen levelet tőlük,hogy külön még ezzel tartozom nekik,ott, akkor a fiatal ember mondta, illetve egyszer magánszámról hívtak,felvettem, és akkor mondták,hogy ez a tartozásom még feléjük. Sem sima levélként, sem ajánlottan nem kaptam tőlük semmit!

zsuzska33 # 2011.10.28. 12:07

Sőt, azt elfelejtettem írni,hogy semmilyen levelet én még az eos-tól nem kaptam,csak telefonon beszéltem velük. Még a Upc-s tartozásról sem kaptam külön tőlük levelet,csak hívtak telefonon.

Mano2011 # 2011.10.28. 20:19

Én sima levélben kaptam az engedményezési nyilatkozatot 10.22-én, amin megjegyzem augusztusi keltezés van. Csak 2 hónapot késett...