Eos Faktor?


Felugyelet # 2011.09.22. 06:40

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Kár igazgatni az embernek magát. Nekem is vannak hiteleim, melyeket nem fizettem, mert időközben csődbe ment a vállalkozásunk. A volt párom otthagyott, albérletben laktam, egyszóval a hitelekre nem maradt pénzem. 2 éve már, hogy az E-os mindennap felhív, fel sem veszem a telefont, tovább zöld, piros, sárga lapokra postai írja, hogy saját érdekemben hívjam fel. Nem teszem. A következőben pedig levélben állítja azt, hogy végrehajtás előtti felszólítás. Milyen végrehajtás mikor még tárgyalás sem volt. Nem mennek el odáig, mert akkor papírokat kellene letenni az asztalra, amiben a törvényes kamaton felül nem mehet. Persze ez az Ő gyakorlatukban nem így működik. Nincs semmi a nevemen, ráadásul most még az állásom is megszűnt. Elvenni nem tudnak semmit tőlem, csak a tartozásaimat. Ha tehát mégis elmenne a bíróságra, s valamit el is érne, akkor sem kapna pénzt. Ez nem megy másra, mint arra, hogy ki idegeljenek, s fizessek.

Ne ijedjetek meg. Ne vegyetek fel telefont, s legfőképp nem ismerjetek el tartozást feléjük, hiszen Ti nem álltatok velük kapcsolatban az engedményezésről pedig biztosan tudom, hogy nem értesítettek, tehát, ha fizetnétek, akkor is teljesíthettek a szerződésben álló bankotoknak. Egyébként mindig sima postai úton érkeznek a levelek, tehát nem bizonyítható, hogy átvette az ember.

Gyenge jogi lábakon áll az E-os.

flygabi # 2011.09.28. 07:56

Sziasztok!

Hozzánk ma becsöngetett az eos faktortor dolgozó és személyesen próbálta átadni a levelet és kérdőre vonni hogy hol a pénz. Letagadtam a dolgokat. "Elköltöztem" Mit lehet tenni? Ez nem zaklatás?
Mondjuk tartozásomat ki akarom fizetni, mert megyek külföldre, de jó lenne ha nem zaklatnának személyesen!

flygabi # 2011.09.28. 08:19

Amúgy itt járja a telepet. Ahogy elnézem az utcánkban eléggé sok adós van mert pár házba becsöngetett.

végrehajtó1 # 2011.09.28. 08:25

Kiváncsiskodunk?:)

flygabi # 2011.09.28. 08:54

Nem. :) Panelház legfelső szintjén lakom. Belátom az egész utcát! :)

Kovácsmama36 # 2011.10.01. 06:50

Mit jelent az, ha az EOS Faktortól kap a szomszédom, először egy zöld, majd egy piros értesítőt 06 1 887-9000 telefonszámmal hogy "saját érdekébe sürgősen hívjon fel?"
És mi van, ha nem hívja senki ezt a bizonyos "faktorosokat"? mivel a szomszédom meg tavasz óta ismeretlen helyen tartózkodik.
Ez egy új behajtási cég?
Ó de sok dolguk lehet, nem úgy mint nekem, hogy nincs munkám és itt ülök a nagyanyám nyakán.

végrehajtó1 # 2011.10.01. 07:03

Olvasd vissza a topikot és meg fogod tudni.(Úgyis van erre időd)

Zoé66 # 2011.10.09. 11:48

Sokszor az emberek abba nem gondolnak bele, hogy miért érdekelné bármelyik behajtó irodát is az ő problémája? Ők is emberek, ugyanúgy fizetnek számlákat, ugyanazok a kiadásaik, problémáik vannak. És? Ha valakit megkeresnek azzal, hogy adóssága van, az komolyan nekiáll siránkozni, hogy de neki ilyen meg ilyen problémája akadt?! Miért érdekelné őket, ha közben az adóst sem érdekli az ügyintézőé?

Végig olvastam az összes kommentet, és szó mi szó, fogtam a fejem. Felvettél hitelt, elköltötted jogilag más pénzét, és most jön a sírás - rívás hogy vissza kell fizetned, keresed a kis kapukat, hogy kibújhass a felelősség alól.
Ugyanez igaz a közüzemi tartozásoknál is, használtad azt a szolgáltatást, amire előFIZETTÉL. Kell fűtés? Kapsz, díj ellenében. Kell gáz? Szintén. És így tovább. Akár tetszik, akár nem, semmit nem adnak ingyen, így kötelességed azokat kifizetni.

Kicsit gondolkodjatok már el! Én magam is fizetek rezsit, munkanélküli vagyok 3 hónapja, mégis megoldom, már csak azért is, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe, mindemellett, 2-3 naponta állásinterjún rostokolok, és naponta lapozom az álláslehetőségeket, és minden lehetséges helyre küldöm az önéletrajzom, hátha egy végre összejön! Nem pedig siránkozok a szolgáltatóknak, hogy "jaj, most nincs munkám x ideje". Mindent lehet, csak akarni kell, és nem biztos, hogy azon kéne agyalni, hogy jelentsem fel a behajtó irodát, meg hogyan meneküljek el előlük, nehogy megtaláljon a végrehajtó!

végrehajtó1 # 2011.10.09. 12:57

Ilyen szépen rajtad kívül csak szijÁrtó pötike tud beszélni::)

Lace # 2011.10.11. 17:55

Sziasztok!
Ma kaptam az eosztól felszólító levelet,hogy 156.000 Ft tartozásom van villanyszámlára és,hogy nekik kell befizetnem.
Viszont több,mint egy hónappal ezelőtt ezt az EON-nak már kifizettem.
Felhívtam mind a 2 céget:
EOSZ-tól kapott válasz:

  • Minket nem érdekel,hogy az EON-nak már kifizette a tartozását,mi átvettük ezt x napon az energiaszolgáltató cégtől,így onnantól kezdve nekünk tartozik.

EON: -Valóban megkaptuk az említett összeget azonban már tovább adtuk tartozását a behajtó céghez és a mi rendszerünkből már töröltük.

  • Erre kérdem én akkor mivan a pénzzel amit befizettem??
  • Valóban érkezett a számlánkra ennyi összeg Öntől,de nem tudtuk azonosítani befizetését,így nem tudtuk azt mire vélni.

Mondtam,hogy akkor adják vissza a pénzt és akkor átutalom az EOSZ-nak.
Sajnos azt nem tehetik meg.
Mondom akkor utalják át ők.. Az nem áll módjukban.
A végén már kutyához nem méltó módon beszéltek velem,ezért letettem a telefont és gondoltam megkérdezem itt,hogy erre van-e valakinek ötlete?
Ilyenkor mi van a befizetett pénzzel??
Követelheti 2x is ugyanazt az összeget??
Számomra ez hihetetlen!
Elnézést a szövegkörnyezetem miatt,de nagyon ideges vagyok.
Előre is köszönöm ha valaki tud választ adni.

végrehajtó1 # 2011.10.11. 18:03

Ha kaptál az engedményezésről utólag is bizonyíthatóan levelet akkor az eosnak kell fizetned.
Ha nem akkor az eonnak.

Ha nem kaptál és az eonnak fizetted ki akkor ne foglalkozz az eossal.Majd ha fizmh-t bocsátatki mondj ellent és a bíróságon elveszti a pert.

ius latratus # 2011.10.11. 18:43

Nem lesz ott engedményezési szerződés, mert akkor egy hónappal ezelőtt nem fizette volna meg az E.On felé a tartozását.
Hogy a rendszerből "törölték" az meg teljesen kizárt, valami nem kerek. De ez meg már az én bajom, szokás szerint hozom a formám...

Dr.Attika # 2011.10.11. 18:45

Ha a Zeusz Villámdíj Beszedő Kft. küldözgetne leveleket az augusztusban becsapódott villámok díjának megfizetése iránt, szerintetek hányan fizetnének?

ius latratus # 2011.10.11. 18:50

Hááát, ha engedményezési nyilatkozatot mutatna be a Jóistentől, akkor lenne pár nyugdíjas, aki...

peszton # 2011.10.18. 10:20

hali

peszton # 2011.10.18. 10:28

Üdvözlök mindenkit!
Én ma ilyen levelet kaptam tőlük:
Tárgy Felszólitás a fizetési meghagyásos eljárás előtt!!!
Foglakozzam vele?

Dr.Attika # 2011.10.18. 10:44

Ha nem ajánlott vagy tértivevényes, akkor "melegirattárba" vele.

Mano2011 # 2011.10.21. 11:42

Sziasztok!

Nekem is az EOS-al vannak problémáim. Tegnap kapott tőlük az édesanyám egy felszólító levelet, hogy fizessen, és ha jót akar magának hívja a 06-1/887-9020-as telefonszámot. Ezzel annyi a probléma hogy anyukám meghalt tavaly júniusban. Érdeklődnék, hogy ha hagyatéki végzésben elismertem annó (2011.01) a tartozást (78000), akkor kell-e foglalkoznom egy sima levéllel? Mivel azonban teljesen nem vagyok benne ezekbe a dolgokba ma felhívtam őket cirkuszolni, ugyanis most küldték el a 2011.08.22-én kelt engedményezési nyilatkozatot is. A telefonba nem közölték, hogy a beszélgetést rögzítik, letagadhatom? A tartozást a Credigen adta át nekik, ott aszt mondták, hogy ilyenkor a szerződést nem írják át az én nevemre. Lehet problémám ebből? Annó felkereste a Credigent is, de azoktól 8 hónapig semmit nem kaptam, pedig írtam nekik hogy fizetnék. Most meg jön ez a sima levél...anyukám nevére. Ha tudtok, kérlek segítsetek. Nagyon köszönöm előre is. Remélem érthetően írtam, és ki tudtok belőle jönni.

végrehajtó1 # 2011.10.21. 13:59

Ha tudtok, kérlek segítsetek.

Miben segítsünk?

peszton # 2011.10.21. 14:15

Üdvözlet!
Én csak informálódni szeretnék a Expressz Hitelcentrum-ról.
Náluk szeretnék hitelt felvenni.S nem tudom mennyire korrekt cég.Valaki csak ismeri , s vett fel már náluk valamilyen hitelt.
SÜRGŐS!!!!!!
Előre is kösszönöm a válaszokat.
Zsolt

Mano2011 # 2011.10.22. 11:51

Mit tanácsoltok? A levelet kidobom, de akkor várjak amíg bíróságra kerül? Az anyukám nevén van, de nekem kötelességem az EOS-nak elküldenem a hagyatéki végzést? Ahogy a korábbi bejegyzéseket olvasgatom, inkább nem bíznék meg bennük. Még annyi kérdésem lenne, hogy ha GYED-et kapok abból is vonhatják a 33%-ot, ha van egy bedőlt hitelem? Köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.10.22. 12:06

Ne küldj nekik semmit.

Ha kell enkik valami akkor járjanak utána.
Gyed-ből nem vonnak le.

Mano2011 # 2011.10.22. 12:18

Köszönöm a segítségeteket!

terzo # 2011.10.24. 14:37

Most érkezett SMS:
Szeretné, ha önnel szemben kényszerintézkedéseket foganasítanánk?
Aláírás: EOS Faktor....

végrehajtó1 # 2011.10.24. 14:49

:)