Eos Faktor?


EOS_Faktor_Zrt. # 2013.06.05. 12:21

Tisztelt csendes1021!

Az EOS Faktor Zrt. tevékenységét a Pénzügyi Szerezetek Állami Felügyelete engedélye alapján a hatályos jogszabályok betartásával végzi. Társaságunk minden, a tevékenységével kapcsolatos hozzá érkező beadványt megvizsgál és megválaszol. Az Ön bejegyzésével kapcsolatban is kérjük, hogy beazonosításra alkalmas módon forduljon hozzánk, észrevételét küldje meg a jogiforum.blog@eos-faktor.hu címre, hogy azt kivizsgálhassuk.

Üdvözlettel, EOS Faktor Zrt.

negyszog # 2013.06.06. 09:56

További adalék a az EOS történethez:
http://www.origo.hu/…kezelot.html

Emlékeztetőül:
EOS_Faktor_Zrt. néven regisztrált fórumozó szerint:
Társaságunk készséggel áll rendelkezésére egyedi problémájának kivizsgálása céljából...

Ezzel szemben a Fővárosi Törvényszék szerint:
...az üzenetek tartalma túlmutatott a jóhiszemű, peren kívüli jogérvényesítés határán.

Rebeka61 # 2013.06.06. 10:47

Az AVEXO-val, Bross Holding-gal kapcsolatban van valakinek vmilyen tapasztalata?
Engem mindkettő "keresget" biztosítási múltból származó jutalékbehajtások miatt.
Már mindkét hölgy és úr kinyitotta a zsebemben a bicskát, mert munkahelyemen hívogatott, hogy mikor akarok már többet fizetni, mert nem lesz elég...stb.
(megjegyzem, mindkettőnek havi 5-5000 Ft-ot utalgatok, de ha már 1 hetet kések-jön a fenyegetés, hogy baj lesz.)
Sajnos, nem merek "nem utalni", mert mindig perrel fenyegetnek, amelynek majd a perköltségét is meg kell fizetnem, vagy egy összegben behajtják, "az ügyvéd úr már a bírósági utat fontolgatja")
A hölgy olyan írásbeli megállapodásra hivatkozik, amelyet én nem küldtem vissza...stb.
Kérdésem:
Hogyan tudom bizonyítani (a párom csak a tanú rá, vagy az épp jelen lévő munkatársaim), hogy olyan hangnemben telefonálnak, hogy az amúgy is magas vérnyomásom a maximumot súrolja, és szabályszerűen mindig olyan rosszul leszek, h. kell pár nap, mire helyre jövök az idegességtől. (Mondom, minden hónapban utalok, felszólítás nélkül is)

Jó ember # 2013.06.06. 12:30

Tisztelt Sorstársak!

Azért ne becsüljük le az Eos-t.
Én 4 év hadakozás alatt 13 kilót fogytam, és hamarosan kész lesz az idegrendszerem.

És tényleg egy számomra ismeretlen tartozást próbálnak rajtam behajtani mindenféle eszközzel.

A különös -és ez jellemzi jogállamunkat-, hogy már van egy Bírósági Jogerős végzésem is, amelyben elutasítják az EOS Faktor keresetét.

Jogerős!!

Sokáíg nem örülhettem, mert két héttel a fent említett
jogerőre emelt végzés után kaptam egy vastag paksamétát egy másik biróságtól, amely az előzőt jelölte meg eljáró biróságként.

Miközben a már számomra ismert dokumentumokat küldék ki újra.

Az a bíróság, amely jogerős határozatában megszüntette az ellenem mint alperes ellen folyó eljárást -személyes tájékoztatásuk szerint- űjra kezdi az ügyet.

Sohasem ér véget.
Kicsinálnak.
Megtehetik.

websas # 2013.06.07. 06:21

Az EOS egy 24 ezer forintos tartozás miatt fenyegető üzeneteket küldött egy adósnak. Korábban ugyanezért a gyakorlatért egy másik ügyben tízmilliós bírságot kellett fizetniük - derül ki a csütörtöki Magyar Nemzetből.

Kétszázezer forint nem vagyoni kártérítésre ítélte a Fővárosi Törvényszék az EOS Faktor Magyarország Zrt.-t személyiségi jogok megsértése miatt. A céget egy magánszemély perelte be a vállalat fenyegető üzenetei miatt, ugyanezért a PSZÁF tavaly tízmillió forintos bírságot szabott ki az EOS-ra - írja a Magyar Nemzet. Az ítélet nem jogerős.

Az EOS 2011 szeptembere és 2012 januárja között küldött fenyegető SMS-eket egy 24 ezer forintos tartozás miatt, annak ellenére, hogy az adós többször jelezte, hogy nem ismeri el a tartozást. Olyan sms-eket kapott, miszerint „szeretné, ha önnel szemben kényszerintézkedést foganatosítanánk?”

Az ítélet szerint az üzenetek tartalma túlmutatott a jóhiszemű, peren kívüli jogérvényesítés határán

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.07. 06:45

ogerős végzésem is, amelyben elutasítják az EOS Faktor keresetét.
Végzéssel nem utasítanak el keresetet. (Ha esetleg mégis, idézés kibocsátása nélkül, akkor az nem keletkeztet ítélt dolgot, nem jelenti azt, hogy nem tartozol.)

Jó ember # 2013.06.07. 08:16

Bocsánat!

Helyesbítenék.

A .... Járásbíróság meghozta az alábbi végzést:
A bíróság a pert megszünteti.

Erről gondolom értesült az EOS és ezután fordult egy másik bírósághoz.

Az első eljárásánál a bíróság indoklásában leírja, hogy a felperes Eos a "törvényi határidőn belül a követelés alapjául szolgáló tényeket és azok bizonytékait nem tárta sem a közjegyző, sem a bíróság elé"

Ez a határidő 2013. április 02. volt.

A második bíróság érkezető bélyegzője szerint az EOS
számlamásolatokat ( +szerződés, csekkek, melyeken csak a nevem stimmel) 2013. április 03.-án adta át.

Tovvábbra is tény, hogy ezektől minden kitelik.

Nem tartozom, nem tartoztam.

Ma már kétszer hívtak.

Jogállam?

Lacky # 2013.06.11. 13:29

Kedves Fórumozók! :)
Látom végre valaki kapott kártérítést az EOS-tól, vagyis a bíróság megítélte. érdekelne van e valakinek ilyen ügye, mert most én is ezt szándékozom elindítani (viszontper), mivel egy jogalap nélküli tartozással mehetek a bíróságra, mivel a "tisztelt" EOS egyetlen beadványomat sem vette figyelembe, túllépte a határidőket, és jónéhány kérdésemre a mai napig nem válaszolt, továbbá nem törölte adataimat a rendszeréből, elégséges bizonyítékokat nem nyújtott be.
Remélem legalább 200.000Ft-ot sikerül nekem is bevasalnom rajtuk, továbbá egy keményebb PSZÁF bírságot, mivel ott is indítottam egy külön ügyet.
:D:D:D
Üdvözlet EOSnak

Lacky

Lacky # 2013.06.11. 13:35

Ja még annyi, hogy ma jött címemre egy másik levél is az EOS-tól egy más névvel, aki nem is lakott a lakásban:D:D:D
Hát csak próbálkoznak, és vaktában küldenek leveleket?
elég szerencsétlen módszer :D
De ezt is beírom a PSZÁFnek:D:D:D

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.11. 14:33

Látom végre valaki kapott kártérítést az EOS-tól, vagyis a bíróság megítélte.

Hol látod?

negyszog # 2013.06.11. 16:23

Látom végre valaki kapott kártérítést az EOS-tól, vagyis a bíróság megítélte.
Hol látod?
Szerintem a még nem jogerős 200e bírságra gondolt, amit azért valamennyien remélünk, hogy előbb-utóbb be is hajtják.
Persze nem ez fogja a dolgot megoldani, de talán jelzés arra nézve, hogy bármilyen háttérrel rendelkeznek is, nem teljesen "szabad a pálya".
Úgy vagyok ezzel, mint régen a szakszervezetek a béremeléssel:
Az irány jó, csak a nagyságrendet nem találták még el...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.11. 16:52

A bírság az államé, az nem valakinek a kártérítése.

negyszog # 2013.06.11. 17:52

Én sem vagyok jogász, továbbá a bulvár rovatban (ami nem feltétlenül pontos jogi szöveg...) azt olvastam, hogy nem vagyon kártérítésre ítélték EOS-t... ettől még lehet, hogy valójában bírság...

Lacky # 2013.06.11. 19:29

Nem vagyoni kártérítésre ítélték.
Ez volt a 200.000 Ft, ami bár nem sok, de jó irány.
Ezért pereskedni kell, ezt tervezem én is.

A másik oldal a PSZÁF bírság, amit az EOS hetente kap 200.000 és 10 millió között van már neki.
Oda beadványt kell írni, és kivizsgálják.
Mindkettő indítható függetlenül.
Kártérítést még nem nagyon indítottak.
Viszont PSZÁF eljárást elég sokat.

marien # 2013.06.13. 07:26

Sziasztok. Ma engem személyesen meg kerestek az eos-tól de mielőtt bármit mondhatott volna a hölgy közöltem vele nem veszek át semmit mert láttam a kezében egy levelet, erre ő azt mondta nem is kell kicsit ideges lett és vissza ült az autóba ott még jegyzetelt valamit és elment,jó lenne tudni mit irkált de a kérdésem inkább az lenne hogy jogosan vagy jogtalanul zaklatnak az otthonomban és hogy ez megtörténhet e még egyszer, mit tegyek ellenük?


Sziasztok! Rendszeres olvasója vagyok a fórumnak és most én is tanácsért segitségért fordulok hozzátok! A problémám a következ?: ma kaptam egy leve

exemplifikatív # 2013.06.13. 08:44

Kétszázezerre büntették a követeléskezelőt

MTI 2013. 06. 06., 08:59

Az EOS egy 24 ezer forintos tartozás miatt fenyegető üzeneteket küldött egy adósnak.

Korábban ugyanezért a gyakorlatért egy másik ügyben tízmilliós bírságot kellett fizetniük.

Kétszázezer forint nem vagyoni kártérítésre ítélte a Fővárosi Törvényszék az EOS Faktor Magyarország Zrt.-t személyiségi jogok megsértése miatt.

A céget egy magánszemély perelte be a vállalat fenyegető üzenetei miatt, ugyanezért a PSZÁF tavaly tízmillió forintos bírságot szabott ki az EOS-ra. Az ítélet nem jogerős.

Az EOS 2011 szeptembere és 2012 januárja között küldött fenyegető SMS-eket egy 24 ezer forintos tartozás miatt, annak ellenére, hogy az adós többször jelezte, hogy nem ismeri el a tartozást.

Olyan sms-eket kapott, miszerint "szeretné, ha önnel szemben kényszerintézkedést foganatosítanánk?"
Az ítélet szerint az üzenetek tartalma túlmutatott a jóhiszemű, peren kívüli jogérvényesítés határán.

http://www.origo.hu/…kezelot.html

capisca # 2013.06.13. 10:13

Kedves Marien!

Azt a tényt írta rá a kézbesítési papírra, hogy az irat átvételt megtagadtad. Ez a kézbesítési miatt fontos, mert az átadást Ők megkísérelték, de te megtagadtad.

Személyesen kézbesíthetnek neked az otthonodban, megkereshetnek. Ez nem törvénytelen.

végrehajtó1 # 2013.06.13. 12:27

Az eos ezen kézbesítése semmit sem ér.Joghatás nem fűződik hozzá.

Nagyonnyugis # 2013.06.13. 17:11

EOS!

Most még ti vadásztok, tegyétek nagy-nagy nyugalommal, de úgy látom közeleg az idő amikor rátok fognak....egyenként... akkurátusan. Megvárjátok? Biztos ezt akarjátok?

Kori82 # 2013.06.14. 11:40

Tisztelt Szerkesztőség,

Nekem a Credigen Bank adta át a tartozásomat az Eos faktor Zrt-nek. Felvettem a kepcsolatot az Eos faktorral, a tartozásom 180000 Ft ról szólt, megegyeztem velük, hogy kifizetem 12 havi részletben. kamatokkal együtt 230000 Ft-ot kellett volna kifizetnem egy év alatt, úgyhogy egy rokonom adott kölcsön 180000 Ft ot, így ki tudtam fizetni egy összegben a tartozást. Felhívtam az Eos faktort, szóltam hogy egy összegben fogom kifizetni a tartozás, azt mondták rendben van, 3 csekket kapok ami nincs még kitöltve, annyi a dolgom, hogy az egyiket a 180000 Ft-ról töltsem ki, és azt fizessem be. Múlt héten fizettem be a csekket. Hétfőn felhívtak, hogy náluk az van rögzítve, hogy részletekbe fizetek, úgyhogy ők várják továbbra is az első részletet. Arra a kérdésemre nem válaszolt, hogy beérkezett e a 180000 Ft.
Egyébként úgy számolom ,hogy már múlt hét pénteken meg kellett volna érkezni a pénznek, valószínű ezért hívtak már hétfőn, mert 10. e volt. Ha elmaradás miatt hívnának, akkor nem 10. én hínának, mert az lett volna az első részlet befizetési határideje.
Ma péntek van, és ma is küldtek egy SMS üzenetet, hogy várják az első részlet befizetését.
Kérem segítsenek, hogy hova tudok fordulni ezzel a problémával.

Dr.Attika # 2013.06.14. 15:08

Tisztelt Kori82!
Ha végig olvassa e topicot látja, hogy a "követelés behajtónak" egy forintot sem szabad fizetni. Az ablakon is kidobhatja a pénzt ilyen erővel.

végrehajtó1 # 2013.06.14. 16:18

Kori82


megegyeztem velük, hogy kifizetem 12 havi részletben.

Hogy egyeztél meg velük?Szóban?Írásban?
Bár mind kettő érvényes csak az egyiket nehéz bizonyítanod....

Dr.Attika # 2013.06.14. 16:40

Kivel egyezett meg? Egy diáklánnyal aki ott ül a telefon végén? Holnap már másik ül ott.

végrehajtó1 # 2013.06.14. 16:47

:)

ártatlan1 # 2013.06.17. 11:08

Eos factor!!! ha a PSZÁF egyeztetésével működnek akkor miért kapják szinte havi szinten a a milliós bírságot???

Legalább olyant írjon ami a valóságnak megfelel így csak hiteltelenek maradnak.

További jó szórakozást csak nem az adófizetők pénzén.