Eos Faktor?


Dr.Attika # 2017.11.24. 06:00

Hogyan lett tárgyaláson pervesztes az EOS 17 perc alatt.
Előzmény: FMH precízen minden okirat mellékelve. Ellentmondás. Perré alakulás. Innen került hozzám az ügy.Ellenkérelemben hivatkozás az elévülésre. (Utolsó fizetési felszólítás 2008., engedményezés 2014.) Jogi képviselők megjelennek a tárgyaláson. Előtte kérdezem a felperesi jogi képviselőt, hogy mi a véleményük az elévülési kifogásról. Ő nem tud ilyenről. Mutatom az átvételi értesítőt, amely a tárgyalás előtt 1 hónappal került érkeztetve. Bíró beszólít. Érdemi tárgyaláson EOS-os alperesi képviselőzől tudom, hogy ellenkérelmet terjesztett elő és egyben elévülési kifogást. Bíró: így van, itt van előttem, hogy EOS november 02-án letöltötte. EOS képviselő: hozzám nem jutott el. Mondom, hogy ez nem mentség, joghatályos. EOS jk. kér halasztást hogy esetleg telefonbeszélgetésekkel sms-el bizonyíthassa, hogy az engedményezés lehetőségére felhívja a figyelmet. Bíró: ugyanmár, komolyan gondolja? Rövid gondolkodás után EOS keresetét visszavonja. Végzés, felek a fellebbezésről lemondanak. Jogerős. Tanulság: Érdemes az FMH-t tüzetesen elolvasni. Ellentmondani, majd a perben hathatós ellenkérelmet előterjeszteni.

drbjozsef # 2017.11.22. 10:59

Tényleg segíteni akart? Ez szép, akkor örüljünk együtt. De azért, azt ismered, hogy pokolba vezető út meg a jószándék...?

Persze, reméljük, nem erről lesz szó. Hajrá!

gerbera317 # 2017.11.22. 10:34

Razel, most is vitatkozol.
Egyebekben ld. KBS válaszát, valamint előzményként az én 2017.11.21. 07:34-i két eccerű kérdésemet. Egyébként sok szerencsét.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.22. 10:30

Dehogy van ott!
Se azt nem mondtad meg, mikor értesültél a végrehajtásról, se azt nem árultad el, hogy kézbesítési vélelemmel lett-e jogerős a meghagyás. (Sőt, vitattad, hogy egyáltalán lenne meghagyás.)
Pedig csak ez a két dolog számít a te helyzetedben.

Razel # 2017.11.22. 10:23

Kedves gerbera317!

Mutasd már meg, hogy hol vitatkozom. De ha lentebb visszaolvasol minden adat ott van amit kértél.Csak ha valóban segíteni akartál volna akkor olvasol.
Egyébként megoldottam a kérdést a "simogatás " nélkül is. Csak olyanhoz fordultam aki tényleg segíteni akart. :)
Köszönöm megtisztelő figyelmetek és bocsánat, hogy zavartam a köreitek. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.22. 08:41

Ló, folyó, itatás, erőszak, ilyesmi...

gerbera317 # 2017.11.22. 08:27

Vitatkozik. Nem is sejti, hogy nem játszok vele, hanem akár még menthető is lenne az ügye, ha nem nyakaskodna. Így járt...

drbjozsef # 2017.11.22. 07:16

Ja hogy neked nem segítség kell, hanem simogatás? Tessék :

Nyugodjon meg kedves uram, nincs semmi baj, valami majd biztos lesz, ne izgassa fel magát ilyen irományokon, forduljon a behajtó céghez, vagy a végrehajtóhoz, esetleg a bírósághoz, valaki majd biztos tisztázza ezt a kellemetlen félreértést.

Razel # 2017.11.21. 17:32

Sajnálom de se a szövegértést se a jó modort nem tudom megtanítani. :)

gerbera317 # 2017.11.21. 06:34

Ne vitatkozz, hanem a releváns tényeket közöld:
1) mikor vetted át a végrehajtó felhívását,
2) mi áll a vh-lap 6-os pontjában?

Razel # 2017.11.20. 21:32

Kedves Vadsuhanc!

Feladó: XY. önálló Bírósági Végrehajtó.

Bírósági végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére.

Elrendelő:dr.XY közjegyző 123456/123456 számú végrehajtható okirattal. (Eger,...)

Itt tételes felsorolás jön majd a végösszeg. 168 443 Ft.

Melléklet: 2 db Végrehajtási lap.
Képviselt személy: EOS Faktor
Majd egy táblázatban, hogy: Jogviszony kezdete 2007/05/30
Követelés lejárta: 2007/05/30
Jogviszony : közüzemi szerződés.

Na most igen, tudom igazolni , hogy akkor már nem volt a nevemen ugyanis ez a végrehajtó iroda lakoltatott ki 2006-ban és 2009-ig mint családtag laktam máshol és nem volt a nevemen közüzemi óra.Mikor átadtam a házat kaptam egy papírt miszerint tehermentesen, gond nélkül , tisztán azt átadtam.
Ebben az ügyben már 2008-ban is megkeresett az E-ON gáz üzletág akiknek bemutattam a papírjaimat és tudomásul vették, hogy az új lakó nem fizetett és velem szemben nincs követelésük.

gerbera317 # 2017.11.20. 19:04

Márpedig vitatkozom. És nem az számít, hogy kaptál-e papírt, vagy hogy emlékszel-e rá, hanem hogy küldtek-e. Márpedig küldtek, különben nem lehetne végrehajtás.

Vadsuhanc # 2017.11.20. 18:01

Kedves Razel!

Pontosan milyen levelet kaptál? Mi a tartalma ? Ki a feladó? Ügyszám?

Mikor váltottál, ha váltottál lakcímet? Tudod-e igazolni, hogy nem a neveden volt a közüzemi szerződés?

Razel # 2017.11.20. 17:36

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Nem látom, hogy hol vitatkoznák. Nem, nem tudom jobban pusztán leírtam, hogy a 10 év alatt nem kaptam semmilyen papírt erről.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.20. 17:30

Ha meghagyás (vagy ítélet) nem lenne, akkor nem lenne végrehajtás se.
De azért csak vitatkozz, ha te jobban tudod.

Razel # 2017.11.20. 17:26

Tisztelt Válaszolók!

Nem, nincs semmilyen meghagyás sem csak amit ma kaptam.
Sajnos ügyvédre nem telik a nyugdíjamból. Azért köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.20. 17:18

Idáig semmilyen értesítést nem kaptam erről.
Pedig egy fizetési meghagyásnak minimum lennie kell.

Dr.Attika # 2017.11.20. 17:14

Tisztelt Razel!
Talán keressen fel egy ügyvédet.

Razel # 2017.11.20. 17:06

Tiszteletem Mindenkinek!

Ma hozott a postás egy levelet a Bírósági Végrehajtótól mely szerint az EOS kért végrehajtás gáztartozás és közüzemi tartozás címen mely 2007.04. hóra vonatkozik és majd 170 000 Ft-ról szól..
Némi problémám van ezzel. 10,6 évvel jöttek rá? Abban az időben nem volt a nevemen semmilyen közüzemi óra. Idáig semmilyen értesítést nem kaptam erről. Mi a teendőm? Behajtó, végrehajtó vagy a bíróság felkeresése?
Köszönöm.

Grave7 # 2017.11.20. 13:34

@moncsika311: Csak a kérdőjeles szövegrészekre válaszolok, sorrendben.
Igen. Valószínűleg engedményezés történt, így teljesen törvényes. Pl. megállapodással, fizetési felszólítással, elismeréssel. Lehet. Igen, meg lehet próbálni. Ez előre nem látható. Meg lehet írni a bíróságnak. A tárgyaláson fog dönteni erről a bíróság, hiába küldöd meg korábban. (jan. 25-ig)

Ha már ilyen bőbeszédű vagy, meg hallottál az elévülésről is, akkor a kölcsönfelvétel időpontját mi a jó fűzfánfütyülő rézangyaláért nem tudtad megírni?!
+. Javaslom a mondatkezdő nagybetűk használatát.

moncsika311 # 2017.11.20. 10:59

Üdvözlök mindenkit.
lenne egy pár kérdésem, hátha van valakinek jó válasza. megpróbálom leírni a részleteket, de csak este fogom látni apukámnál a papírokat, úgyhogy kb annyit ismerek amit a telefonból mondott nekem emlékezetből.
nagypapám lízingelt egy autót . anyukám átvállalta de személyi hitel vagy kölcsön formájában(apukám a kezes).svájcifrankos.már sokat kifizettek beblőle, idővel nem tudták fizetni, mert anyukám tartós beteg lett, munkahelyről is kirakták fizetés nélkül, mert sokat volt táppénzen. ráadásul a kocsi tönkrement és darabokban állt a garázsban, mikor jött egy bankos ember hogy elviszi benézett a garázsba és azt mondta ezzel semmit nem tud kezdeni.kb 2015-ben(azt hiszem) az erste felajánlotta anyukámnak hogy letudhatja a kamatokkal együtt kb 1,5millióra növekedett tartozást 350 ezer forintért, viszont nem tudta összeszedni pár nap alatt,vagyis az egyezkedés nem jött létre, így a bank eladta a dolgokat az eosnak(apukám mint kezes,hivatalosan nem lett megkérdezve hogy kifizetné-e). anyukám tavaly elhunyt.eos nemrég küldött apukámnak egy levelet, hogy elfogadja vagy elutasítja.ellentmondott az összegnek, így most kapott egy újabb levelet hogy januárban tárgyalásra kell mennie és a felperes költségeit is neki kell állni+kamat+akármi, szóval hogy már 2 milla fölötti tartozásról beszélnek.apukám ma felhívta a bankot hogy iratbetekintést kérjen, de a bankban azt mondták neki náluk már semmilyen papírja nincs. így most az eoshoz kell iratbetekintést kérni? mennyire törvényes, hogy minden szerződést, minden iratot, feljegyzést és személyi adatokat átadtak?
mivel tud megszakadni az elévülési idő egy ilyen tartozásnál?
lehet még így is egyezkedni az eossal? mondjuk ajánlani nekik kpban most 500 ezret? mert ha már a bank 350 ezerre értékelte(szerintünk is reális azokhoz képest amit már ők kifizettek) + adunk nekik 2 évnyi kamatot 500 ezerig ki tudnám apukámat segíteni rokonokkal összefogva. azt olvastam egy fórumon hogy ha felajánlunk bármit is nekik, biztos hogy annak is a dupláját fogják követelni megegyezés után, meg hogy az eostól meg se fognak jelenni a bíróságon...2 millió forintnál se? lehet írni ilyenkor a bíróságnak hogy szerintünk elévült az ügy és legyenek szívesek kivizsgálni mielőtt tárgyalásra lenne szükség? lenne rá nekik elég idejük?(jan. 25-ig?)
bocsánat hogy hosszú lett, ha van valakinek jó ügyvéd telefonszáma, kérem ne tartsa magában!(egy ingyenes tanácsadásnak nagyon örülnénk, vagy ha valaki 100% nyert ügyet lát benne, szívesen kifizetem annak az ügyvédnek az összeget)
köszönöm előre is!

jogihercehurca # 2017.11.12. 12:39

Köszönöm a válaszokat!

Vadsuhanc: Csak 30-50 ezer forinttal? Már az alap jogtalanul felszámított összeg 250€ volt, ami önmagában több, szóval ha csökkentés lenne, akkor gondolom ennél több lenne az is.
Ráadásul ha jól tudom, ez a tőke összegét csökkenti, ami kihatással van az EOS által felszámított kamatokra is. És akkor ott van az a részlet, hogy mindemellett az Erste felbontotta a szerződést, amit én laikusként nem tudok jogilag hová tenni. Azért is írtam a fórumra, mert kíváncsi voltam, hogy valakinek van-e ilyen ügyben tapasztalata, vagy esetleg hogy a fórumon jelenlévő ügyvéd urak tudnak-e ezzel kapcsolatban bármit mondani.

sz_agnes69 # 2017.11.11. 13:28

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a válaszodat! Ma hozza a papírjait és megnézzük, hogy van-e közöttük fizetési meghagyás. Gondolom annak a levélnek az átvételét a postásnál alá kellett írnia. Ő már volt a végrahajtónál, de szinte nem jutott semmire, mert nem hiszem, hogy értette, amit mondtak neki, legalábbis nekünk nem tudta elmondani. A válaszod alapján mi is elmegyünk vele, hátha úgy már tisztábban látunk.
Még egyszer köszönöm a válaszodat!

Szép napot kívánok!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.11. 10:13

A végrehajtónál meg lehetnek ezek a papírok?
A végrehajtási lap (vagy záradék) mindenképpen. Azon rajta van, hogy ki a végrehajtást kérő, és az is, hogy milyen döntést hajtanak végre. (Valószínűleg egy fizetési meghagyást; amelyről anyósodnak azért alighanem van tudomása.)

sz_agnes69 # 2017.11.11. 10:03

Szép napot kívánok!

Korábban már írtam anyósom hatalmas tartozásával kapcsolatban. Anyósom egy idősebb asszony, aki nagyon takarékos él, ezért is próbálunk utánajárni, hogy miből adódott ez a hatalmas tartozás. Próbál mindenkin segíteni, de sajnos viszont könnyen ki is használható. A hitel a Credigen Banknál keletkezett egy beélesített hitelkártyával, de az átadta a Budapest Banknak. Tartunk tőle, hogy ez az összeg nem abból a 60000 Ft-os tartozásból indult, hanem más hitelek is lehettek mellette. Anyósom felkereste a Budapest Bankot, de ott utána néztek és azt mondták, hogy nincsen náluk tartozása. Honnan tudhatnánk meg hogy milyen tartozások ezek, megszeretnénk nézni, hogy ki írta alá a hitelszerződéseket, ki a kezes. Sajnos ugyanis volt olyan eset, hogy anyósom vett fel hitelt másnak, mert annak a másik embernek már nem adtak a bankok hitelt.
A végrehajtónál meg lehetnek ezek a papírok?
A válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot mindenkinak!