Valami nem kerek.
A tevékenység változását csak a navnak kell bejelenteni, az pedig átír a cégbíróságnak, aki hivatalból átvezeti a változást. Emiatt a cégbíróság nem él felhívással, különösen nem fenyegetőzik törléssel.
Kft. - s kérdések
Nem lehet ilyen visszamenőleges hatállyal módosítani. De az, hogy az ügyvezető külföldön van, nem akadálya semminek, ha van egy webkamerája és mikrofonja, akkor a teljes cégeljárást meg lehet csinálni külföldről is. Én is tudok ebben segíteni.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Tisztelt Fórumozók!
Adott egy egyszemélyes Kft., fő tevékenységét megváltoztatta és egyéb tevékenységeket is vett fel. Ezen változást csak a nav felé jelentette be. A cégbíróságtól kapott egy végzést, mely szerint, ha nem szünteti meg a törvénysértő állapotot és nem módosítja a társasági szerződését, akkor megszüntetik hivatalból a céget. A kérdésem, hogy, ha visszamenőleges hatálydátummal visszamódosítja a navnál a fő tevékenységet az eredetire, akkor is kell-e a társasági szerződés módosítása? A probléma az, hogy az ügyvezető külföldön tartózkodik, nem tud személyesen megjelenni ügyvédnél a módosítás miatt és a fő tevékenysége valóban az eredeti maradt, tehát nem végzi, azt ami be lett jelentve. Előre is köszönöm a válaszokat.
Ha nincs eltiltva...
Üdv!
Kft-t alapíthat e valaki úgy, hogy kb 150 ezres TB adóssága van, a havi 7000 akárhány Ft-ok elmaradásai miatt?
SZJA= személyi jövedelem adó
A lényeg a jövedelem. Ha nincs, akkor azt nem kell bevallani, és adózni utána sem.
Ha esetleg a jövőben lenne, akkor a cég adózottan fizeti(heti), a nav pedig majd elkészíti az adóbevallás tervezetet. Ha egyet értesz vele el sem kell fogadni, bevallottad.
Külföldön dolgozom több éveés ott is adózom!Édesanyám halála után örököltünk egy nagyon kevés cégrészt !Magyarországon nem csináltam adóbevallást!
A kérdésem az lenne hogy ha benne vagyunk ebbe a cégbe(KFT)anélkül hogy aláirtunk volna bármit de sosem kaptunk sem emailt,sem elszámolást,sem osztalékot
akkor kötelező Magyarországon adóbevallást csinálnom és ha igen de nem csináltam számithatok e pénzbüntetésre?
Viszonylag sok megoldás van, de tudni kéne, hogy valójában mit akarsz - jelenleg nem úgy tűnik, hogy tudnád.
De lehet végelszámolni így is a céget, egyszerűsítetten is.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Tisztelt Fórumozók!
Adott egy egyszemélyes Kft amely 1 millió Ft törzstőke befizetéssel lett létrehozva közel 1 éve. A hiányzó 2m Ft törzstőke befizetése nem fog megtörténni az 1 év leteltéig. A Kft nem adott ki még számlát, tartozása sincs.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben milyen lehetőségek vannak a megtartásra vagy a megszüntetésre? Ha megszüntetés mellett döntök milyen lépéseket kell tenni?
Előre is köszönöm!
Üdv!
21/2010. (V. 14.) NFGM rendeletben:
Melléklet 3. KISKERESKEDELEM (VENDÉGLÁTÁS)
1.pontja: Élelmiszerértékesítés zöldség és gyümölcs kivételével* (szükséges képesítés eladó, boltvezető)
18.pontja: Meleg és hideg ételek, cukrászati készítmények, sütemények, fagylalt, italok kiszolgálása (szükséges képesítés pincér, vendéglátó eladó)
Az üzlet, ahol érdekes lesz, azzal foglalkozik, hogy pékárut, süteményt (pogácsa-rétes-sütemény) értékesít. Nincs asztal-szék a helyben fogyasztáshoz és nem is az üzletben készítik, hanem egy szomszédos épületben. Az üzletben csupán kalsszikus értékesítés zajlik (jó néha kóstolás is). Kérdésem, hogy ide elegendő a fenti jsz-ek alapján a boltvezető, eladó végzettség vagy ez már a 18. pont szerinti kiszolgálás és akkor már pincér vagy vendéglátó eladó szükséges? Mi a különbség az élelmiszer értékesítés és kiszolgálás közt illetve mi szabályozza ezt?
Lehetséges, ügyvéddel - az meg úgyis tudja. Az alapításnál csak az egyéni vállalkozó lehet tag, utána lehet felosztani az üzletrészt és bevenni a másik tagot.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Sziasztok!
Érdeklődnék arról, hogy egyéni vállalkozást át lehet majd alakítani a későbbiekben társas vállalkozássá (Kft.)?
Az unokatestvéremmel webáruházindításon gondolkodunk, de az első hónapokban csak az egyikünk nevén lenne, aki KATA-s egyéni vállalkozóként lenne bejelentve.
Ha sikeres lenne a webshop (és kitermelné a cégalapításhoz szükséges 3 millió Ft-os törzstőkét), akkor pedig minél hamarabb szeretnénk társas vállalkozássá (Kft.) alakítani, 50-50%-os tulajdonjoggal.
Ez lehetséges? Ha igen, milyen úton-módon?
(Különben a cégeljárásban kötelező a jogi képviselet. Nyugodtan kérd meg az eljáró ügyvédet, tartson nektek egy gyorstalpalót társas vállalkozásból.)
Tessék?! Nyugtass meg, hogy te nem az egyik "tulajdonos" vagy. Ugyanis aggasztó módon nem vagy tisztában a jogi személy gazdasági társaságok (cégek) szabályozásával, működésével.
A cég bevétele a cégé; a cég költségeit a cég viseli.
Tisztelt Cím!
Szeretném tanácsukat kérni a következő helyzetben: Egy kft.-nél tulajdonos váltás lesz pl. szeptember 1-jével, viszont egy utalás az előző tulajdonos számára csak szeptember 10 körül fog megérkezni, ez az összeg az előző tulajdonos tevékenységéhez tartozik. A folyószámlához való hozzáférés pl. szeptember 1-jével megszűnik. Milyen módon tud hozzáférni ehhez az összeghez az előző tulajdonos azért, hogy a még felmerülő költségeket biztosan ebből egyenlítse ki?
Köszönöm válaszukat előre is.
Igen, köszönöm, ez volt a kérdésem!:)
Tehát Ti nyújtotok szolgáltatást egy külföldi cégnek, és valaki a számlátok ellenértékét közvetlenül a számlavezető bankotokban fizeti meg? Gondolom a szolgáltatásról készült szerződés, gondolom a szolgáltatást elvégeztétek, tehát alapvetően nem kell plusz nyomozást végeznetek. Arról győződjetek meg, hogy hol van a teljesítés helye, illetve nincs e áfa szempontból telephelye a társaságnak, mert ez befolyásolja, hogy kell e áfát felszámítanotok vagy sem.
Kedves Wers!
A kérdésem, egyrészről, hogy hol lehet utánanézni, hogy valós-e a thai cég. Másrészről van-e annak jelentőssége, hogy a mi céges bankszámlánkra egy, a thai céggel kapcsolatban nem lévő magánszemély fizetbe pénzt, a thai cég nevében itt Magyarországon.
Ti értitek a kérdést?
Tisztelt Fórum!
A véleményüket kérem. Egy Kft szerződést szeretne kötni egy thaiföldi céggel. A munka bérét Magyarországon fizetik be a kft bankszámlájára. Egyrészt nem tudjuk, hol lehet megnézni a céget. Másrészről aki befizeti a bankszámlára a pénzt, annak a thai cég alkalmazottjának, megbízottjának kell lennie?
Köszönöm a segítségüket!
A vezető tisztségviselő a jogi személy tagjai, tagság nélküli jogi személy esetén a jogi személy alapítói részére köteles a jogi személyre vonatkozóan felvilágosítást adni, és számukra a jogi személyre vonatkozó iratokba és nyilvántartásokba betekintést biztosítani. A felvilágosítást és az iratbetekintést a vezető tisztségviselő a jogosult által tett írásbeli titoktartási nyilatkozat tételéhez kötheti.
A vezető tisztségviselő megtagadhatja a felvilágosítást és az iratokba való betekintést, ha ez a jogi személy üzleti titkát sértené, ha a felvilágosítást kérő a jogát visszaélésszerűen gyakorolja, vagy felhívás ellenére nem tesz titoktartási nyilatkozatot. Ha a felvilágosítást kérő a felvilágosítás megtagadását indokolatlannak tartja, a nyilvántartó bíróságtól kérheti a jogi személy kötelezését a felvilágosítás megadására.
Ha a fentieknek nem tesz eleget a vezető tisztségviselő, a cégbíróságtól lehet törvényességi felügyeleti eljárás lefolytatását kérni.
Megromlott a viszony a két fél között sajnos. Azt olvastam az interneten, hogy a éves zárásnál kérhet betekintést vagy akkor, amikor Ő akar és annyiszor az évben , ahányszor akar ? Az összes e-mailbe , szerződésbe, számlaforgalomba bele akar nézni, nem tudni mi okból.
Miért ne?
Tisztelt Fórumozók !
Segítséget szeretnék kérni abban, ha egy Kft.-ben a tulajdonosnak 50% a részesedése, de még a törzstőke töredéke van csak befizetve és nem ügyvezető csak tag, tényleg bármikor kérhet betekintést a Kft. irataiba, szerződéseibe?
Nagyon szépen köszönöm előre is a választ.
Momo75
Az első kérdésre: miért ne?
A másodikra: a tulajdonostársaknak maguk közül kell kijelölni azt, aki az üzletrészben megtestesült tagi jogokat gyakorolja. De ez a kijelölt tag természetesen meghatalmazhat nem tagot is.
Alapvetően kifelé nem különbözik a közös tulajdonú üzletrész a nem közös tulajdonútól.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02