elveszett vegrendelet


the big cat # 2004.03.11. 17:45

Nincs jelentősége.

Tartási vagy öröklési szerződést is lehetett volna kötni.

igen? # 2004.03.11. 15:55

Hát sajnos én is csak utólag tudok okoskodni. Nem végrendeletre lett volna szükség, hanem tartási szerződésre. Mivel ez is csak írásban érvényes, ugyanazok a kilátások.

mucika # 2004.03.11. 14:52

Köszönöm a választ, igazából én is igy gondoltam. Termeszetesen Õk sem az egészert akarnak perelni, hanem azért,m hogy nekik több jusson az évekig tartó ápolásért. A néni sokáig volt ágybanfekvő, igy egésznapos ápolásra szorult, amit a nő úgy oldott meg, hogy fizetésnélküli szabadságra ment és természetesen ingyen csinálta és segitséget senkitől nem kaptak ebben (gondolok itt a többi örökösre). Jogilag ennek van valami jelentősége, vagy teljesen lényegtelen?

the big cat # 2004.03.11. 14:11

Ha nincs végrendelet akkor nemigen van esélyük. Az érdekeltek tanuvalomása egy elveseztt végredeletről eléggé gyenge bizonyíték, nem beszélve arról, hogy a tartalma is esetleges. Szerintem veszítenek.

mucika # 2004.03.11. 13:04

Egy ismeros hazaspar 20 evig apolt egy idos nagynenit ugy, hogy hozzakoltoztek. A vegrendeletet olvastak, de a neni halala utan nem kerult elo. Vegrendelet hianyaban az örökség 4 egyenlő részre oszlik. Ismerőseim perelni akarnak (a masik 3 örökös soha nem látogatta a nénit, természetesen az ápolásában, gondozásában sem segített). Ha perre kerül a sor mennyi esélyük van nyerni, és egyáltalán volt-e már hasonló ügy? Válaszukat köszönöm előre is.