kűlszolgálat után jár e gyerek tartás?


Csok visszaeles # 2024.06.02. 06:24

3 gyerekre ertettem...
es ez a fele lenne
a kerdes meg mo dig az h melyik szamit teljes jovedelemnek.
a navos kinutatas , vagy a belfoldi jovedelemigazolas

gerbera317 # 2024.06.02. 06:17

A 300 eltúlzottnak tűnik (de a 250 is), hacsak nem drogos a gyerek, és az autója is sokat fogyaszt. A bírón múlik, hogy elhiszi-e. De neked akkor is csak a felét kell állnod, mert a másik fele a másik szülőt terheli.

Csok visszaeles # 2024.06.02. 05:26

mi van ha a hataron van a dolog?
pll 300e gyt re jogosult költséget tudnak igazolni. de a belfoldi jovedelem szerint max 250 itelheto meg.
ha viszont a nav kimutatasat nezzuk, amiben jiovedelmkent tunik fel a kulszolgalati ikoltsegterites fele, mint szja koteles resz, akkor kitolhato 300 ig ha azt veszik figyelembe.
a kerdes sztem az lehet, h vajon melyik korulmenyt figyelik ossz jovedelemkent. a nav szja koteles reszet, aminek resze a tartos kulszolgalati illetmeny (aminek megfelelo belfoldi munkaber kellene h képezzze a gyt alapjat az IM rendelet szabalya szerint, talan ezért sem szerepel a klasszikus jivedelemigazolason)
vagy a beloldi sima egy eves munkaltatoi jovedelemigazolast nezik, ami alapjan kevesebb a teljes osszeg igy a max 50% is rovidebb.

gerbera317 # 2024.06.01. 15:26

A gyermektartás összege elsősorban a gyermek természetes igényeihez igazodik, nem pedig a tartásra kötelezett jövedelméhez. Ha teszemazt 14 millió a havi jövedelmed, attól nem lesz a tartásdíj hétmillió forint csak azért, mert a szabály ötven százalékról szól.

Johnny Gold # 2024.06.01. 15:16

...vagy az össz jövedelmet az szja bevallásban szereplő bruttó összeget - természetesen nettó összeg értendő

Johnny Gold # 2024.06.01. 13:15

Üdvözlet!

Katonai Külszolgálati juttatás elvileg 50 % ban költségtérítés / 50% ban jövedelemként jelenik meg az adóbevallásban.
Ez helyzet felemeli elvileg a tartásdíj magállapításámal figyelembe vett előző egy éves jövedelem teljes összegét. ( bár ilyen külszolgálat nem rendszeresen van, van úgy hogy évekig ki sem jut az ember), így nem tudom hogy ezt így a bíróságon figyelembe veszik e ennek fényében.
A max gyerektartás miatt lehet ez érdekes, miszerint a jövedelem 50% áig terhelhetik a kötelezettet maximum, ( ha a gyerekek szükségletei ezt indokolják).
Ez a terhelhetőségi össz jövedelem azononos vajon a gyerektartás alapjával???
Mivel a következő szabály ennek kicsit ellentmond:
(5) Tartós külföldi szolgálatot teljesítő, külföldön magyar hatósági engedéllyel munkát vállaló, valamint ösztöndíjasként külföldön tartózkodó kötelezett esetében a tartásdíj alapja a kötelezett belföldi munkaviszonyára megállapított munkabér és juttatás, ennek hiányában a nem munkaviszonyból származó jövedelem. A (3) bekezdést ebben az esetben is megfelelően alkalmazni kell.
Tehát a max gy t nél (50%) mit vesznek inkább figyelembe? a gyt alapját ( csak belföldi munkaviszonyára megállapított munkabért/ vagy az össz jövedelmet az szja bevallásban szereplő bruttó összeget)
Köszönöm

monalisa1 # 2010.12.12. 10:59

A kiküldő honvédségi szervet kell írásban megkeresni és kérni hogy tételesen részletezze az ellátmány összegét. (Ha abban a különféle költségtértések stb. után bizonyíthatóan marad "jövedelem", na akkor abból járhat a t.díj.)

szerdzso # 2010.12.12. 06:44

"Akár hivatásos- akár szerződéses a katona, valamilyen honvédségi szerv kivezényli őt külföldre, tehát az extra keresményből a levonást „tőle“ kell kérnie a kérdezőnek – olyan egyszerűnek látszik…"

Szerencsére nem az!

szerdzso # 2010.12.12. 06:40

Üdv!

A katonák missziós keresete költségtérítés. Abból senkinek nem jár csak neki.A vérüket esetleg eladhatnák abból bejön egy kis pénz.

Natasa_10 # 2010.07.31. 17:13

Tisztelt Jógi Forum szerkesztösége!

Férjem német országban dolgozik kiküldetésben, ezért magyarországban csak a minimál bért kapja folyoszámlára.
A munkáltatói igazolásán viszont szerepelt a teljes összeg amit külföldön kapott eur-ban is.
A gyerektartást míböl fogják megállapítani? és mennyi idöre visszamenöleg kérik le?
Jogosultak a gyermekeim a kint keresett jövedelme utánra is vagy csak a minimál bér utáni !-ra?
mert a férjem szerint csak a minimál bér után kapnak agyermekeim.

Nagyon köszönöm a segítségüket.

tunci # 2010.02.09. 13:50

Hát van igazság amit itt írtak,de nem teljes.Megkaptam a végrehajtó álltal kiadott Letiltás másolatátt amit a MH-nek küldtek.
Igen is jogosan jár a gyerelelnek a missziós fizetéséből is a40%.idézem "...... szám alatt kiadott letíltással lefoglalta a bírósági végrehajtó az adós munkabérét /egyéb járandóságát/
............................ Továbbá Felhívom ezért figyelmüket,hogy a munkáltató készfizető kezesként felel a le nem tiltott összagért.............!

Meg így tovább.Az is benne áll ha nem kapom meg a letiltható összegből ami jár abban az esetben pert indithatok a munkáltatóval szemben.
Tehát nem mindegy miről szól a bírósági végzés,mire terjesztették ki a lefoglaló végzést.

_Wasp_ # 2010.01.19. 14:27

Ha a tartásra kötelezett külföldön végez munkát, a gyermektartás alapjául szolgáló jövedelem alatt a tartásra kötelezett belföldi munkaviszonyára megállapított munkabérét kell érteni.

Ha ilyen nincs, akkor a korábbi belföldi jövedelme, illetve - tartós külföldi tartózkodás után - az azonos munkakört betöltő dolgozók ugyanazon időszakra vonatkozó átlagjövedelmének figyelembevételével kell a tartásdíjat megállapítani.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

tunci # 2010.01.19. 13:48

Nekem is hasonló problémám van.Mert azt állitja a munkáltató pénzügyintézője,hogy költségtérítés ként kapják a katonák kint a fizetésüket.Ezért nem ját a kinti fizetéséből a két gyermekem után a megitélt 40%.De hát ez nem buszbérlet ,vagy telefon számla,hanem rendes munkabér ami külöböző pótlékokból áll össze.Pl: külszolgálati pótlék,veszélyességi pótlélk ..stb.
Tehát jogosan jár e megitélt össszeg??

rituka79 # 2008.10.21. 18:10

Szevasztok elolvastam a másik esetet...és bízakodom.Már beszéltem egy űgyvédel szerdán lesz a találkozo....Szóval belle megyek...Kőszike mindenkinek...Majd meg írom mizu...

monalisa1 # 2008.10.19. 14:35

Szuper jó amit előhalásztál!

vzoli # 2008.10.19. 11:42

BH 1985. 267.

és az alábbi link:

http://www.jogiforum.hu/forum/35/5618

monalisa1 # 2008.10.16. 18:48

Tessék elolvasni ObudaFan 2008.10.07. 15:46 hozzászólását.

websas # 2008.10.16. 15:59

Ha a lotton nyerne 100 m.ft-ot szerinted abból is járna neked 20% ?-

websas

_Wasp_ # 2008.10.16. 15:47

végignemolvasva: ez költségtérítés jellegű jutattatás, amiből naná hogy egy vasat se kapsz. (miért is kapnál?) Viszont a munkabéréből természetesen továbbra is jár a megállapított összegű tartásdíj.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rituka79 # 2008.10.16. 15:29

sziasztok...Megvan a vég eredmény...Tehát nem kapok belőle egy vasat sem.Mert van egy kűlőn jogszabály ehez,ez nem bérjelegű fízetés.......NA akkor ehhez szoljatok hozzá?

monalisa1 # 2008.10.08. 13:20

A városi bíróság heti egy nap "panasznapján" segítenek megírni a keresetet- végrehajtás iránti kérelmet.

rituka79 # 2008.10.08. 06:53

szevasztok itt vagyok csak kőzben űgyintézek...Uj fejlemény van,felhivtam a bironőt,vagyis az irnokával beszéltem,és elmontam nekki a szitut,és egyből rá vágta ,hog mindenkori bérjelegű jutatásbol JÁR gyerektartás.utána hivtam a munkáltatot,és ő meg sose hallot ijet hogy a viza kárgyárol vonjannak,mert az nem bérjelegű jutatás(csak akor mi az?).utána visza hivtam a bíroságot,és végűl is abba maradtunk hogy agyak be egy keresetet és majd intézkednek..(majd meg látjuk)Na erre varjatok gombot....

monalisa1 # 2008.10.07. 17:08

Akár hivatásos- akár szerződéses a katona, valamilyen honvédségi szerv kivezényli őt külföldre, tehát az extra keresményből a levonást "tőle" kell kérnie a kérdezőnek - olyan egyszerűnek látszik...

Enteki # 2008.10.07. 16:53

A kérdező írta:

Az ítéletben benne van,hogy minden kori jővedelmének a 20%jár.És eszt a munkáltato is meg kapta..most nem tudom mert a munkátatot hiába hivom fel mert azt nem ők bérszámfejtik­..monták…mert már fel hívtam..ők csak az ithoni fizubol utalnak..ilyenkor mi van?

Tehát szerintem a magyar fizetés utáni gyerektartást megkapja. De jól elvitázunk ezen a kérdésen miközben a kérdező már sehol sincsen :)

monalisa1 # 2008.10.07. 16:37

Értem. Tehát ahogy lentebb írtad: a kérdezőnek végrehajtást kell kérnie.