Hagyaték!


zsoltmail # 2023.12.08. 08:44

Tisztelt osztap!
Kedden megyek a kormányablakba.
Esetleg a hagyatéknál,kötelesrésznél lehet elévülés?
(jogorvoslatra elég indok,hogy nem értesitettek?)
Illetve a hagyatéki eljárás jegyzőkönyvét meddig őrzik meg.

Majordomus # 2023.12.05. 20:42

Hm.53 évig nem hiányzott de a hagyatéka igen???

Érdekes hozzáállás.

zsoltmail # 2023.12.05. 17:34

Köszönöm a segitséget!!

osztap # 2023.12.05. 16:01

Igen, személyesen.
Bármelyik kormányablakban.

zsoltmail # 2023.12.05. 12:35

Interneten nem tudom elkezdeni,, mivel csak a név,és lakcim van,ami 53 évvel előtti,,
ennyi van az anyakönyvben róla

zsoltmail # 2023.12.05. 12:01

Köszönöm, akkor igy eltudok indulni.
Kormányablak, népességnyilvántartás-ez személyes ügyintézés?
és Budapesten bármelyik?

osztap # 2023.12.05. 11:47

zsoltmail,

Kormányablak, népességnyilvántartásból kiadják neked mint leszármazónak. Az anyakönyvi kivonattal tudod igazolni, hogy az apád.

Ha esetleg sikerűlne ,van értelme a hagyatéknak utánna járni?
Igen, és a kötelesrésznek is. A népességnyilvántartó megmondja, hogy mi volt az utolsó lakcíme, és mikor halt meg. Ez alapján megkeresed a Közjegyzőkeresőben, hogy ki volt a hagyatéki ügyben eljáró közjegyző. Neked mint leszármazónak kiadja majd a hagyatéki végzést.
https://start.mokk.hu/…okereso.html#x

drbjozsef # 2023.12.05. 11:42

zsoltmail,

Anyakönyv alatt a saját születésidet érted? Vagyis csak a nevét tudod, de pl. az ő anyja nevét nem?
Miből tudod, hogy meghalt?

Értelme utánajárni? Ez nem jogi kérdés. Ha rászánod az idődet, lehet, hogy kiderül, hogy semmi vagyona nem volt, vagy végrendelkezett róla (igaz, utóbbi esetben köteles rész esetleg járhat).

zsoltmail # 2023.12.05. 11:19

Édesapám meghalt.(nem tartottuk soha a kapcsolatot).Ennek idejét,hogy tudhatom meg?

  • csak az anyakönyvben szereplő lakcimből tudok kiindulni(1970).

Ha esetleg sikerűlne ,van értelme a hagyatéknak utánna járni?
előre is köszönöm

Majordomus # 2023.09.20. 19:17

A bank belső szabályzata rögziti a kamerafelvételek kezelését.

Én sem hiszem hogy ez még megvan de egy próbát megér.

Szerintem nem olyan bő azok köre akik hozzáférhettek a bankkártyához,még kevesebb azoké akik ismerik a PIN kódot.

Élettárs,barátnő,ivócimbora stb..

Egy feljelentést megér az ügy.

drbjozsef # 2023.09.20. 16:21

utazo111,

Ha a haláleset után történt a pénzlevétel, mondjuk másnap, akkor feljelentést kell tenni.Ez bűncselekmény, az illető kilététől függően lehet sikkasztás, vagy legalábbis készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés.
A rendőrség meg vagy kinyomozza, vagy nem, de ha megvan, ők megkapják a kamerafelvételeket is (szerintem 30 napnál tovább nem őrzik meg). De lehet, ha beszélnek az illetővel, és megpedzik, hogy esetleg vannak felvételek, akkor eleve bevallja és lezárul az ügy, megvan akit utána perelhettek, ha önként nem fizeti vissza.
Ha pont a halál napján vették fel a pénzt, az határeset, akkor csak akkor érdemes feljelentést tenni, ha teljesen egyértelmű, hogy az elhunyt nem lehetett (mert mondjuk már kórházban volt).

utazo111 # 2023.09.20. 10:13

Tisztelt drbjozsef!
Köszönöm gyors válaszát ! Valóban nem jogi probléma, de gondoltam találkoztak már hasonlóval.
Sajnos a számlát nem zároltuk!
Semmi rosszra nem gondolván.
Sejtésunk lenne ki volt , de ha nincs meg a felvétel nem tudjuk bizonyítani.☹️
Altalaban meddig őrizik meg az ATM felvételeit a bankok ? általában?

drbjozsef # 2023.09.20. 07:33

utazo111,

Kérdésem az lenne , hogy mennyi esélyünk van ezt kideríteni?

Nem éppen egy jogi kérdés, de a kamerafelvételek alapján - pontosabban azok hiányában - egészen csekély.

Lövésetek sincs róla, kinél lehetett a bankkártyája?
Bejelentettétek időben a bankhoz a halálesetet, hogy zárolják a számlát?