Varakozni tilos es utbutkolati jel megtevesztes


rebel # 2017.09.01. 22:18

Tisztelt Forumozok,

Ma este az 5.keruletben a Deak Ternel megalltam egy varakozni tilos(15m) tabla utan miutan kiszalltam megnezni meg1x a tablat lattam, hogy 15m illetve 2 felfestes is volt az uton, hogy hol vegzodik.

Jovok vissza az automhoz latom a csekket, de a kozeben volt meg a kozteruletes megkerdeztem, hogy miert buntetett meg. Odasetalt velem es a tabla es az auto tavolsag lemeres utan 12 v 13m-t mutatott a centije. Mire mondtam neki, h en is kb szemugyre vettem es mivel ott volt a 2 felfestes es azok utan alltam meg gondoltam, h az volt a 15mnek a hatarvonala. Erre jott a valasz, hogy a tablan levo jelzes felsobbrendu blabla. Kozben kicsit utana neztem es a 11/2001. (III. 13.) KöViM rendelet kihangsulyozza hogy

  • 'Nem szabad optikailag félrevezető vagy megtévesztő megoldásokat alkalmazni, kölcsönösen és egyértelműen igazodnia kell a függőleges jelzésekkel (jelzőtáblákkal stb.) kijelölt forgalomszabályozáshoz, jól felismerhető legyen, tisztán, jól látható állapotban kell tartani. Ahol ezek a követelmények nem teljesülnek, az útburkolati jeleket fel kell újítani.

Ezekre mind igaz a felfestes ahol parkoltam. Kerdes, h milyen eselyeim vannak erre hivatkozva?

Udv
R

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.02. 07:28

Milyen felfestésről beszélsz?

alfateam # 2017.09.02. 08:07

Adott helyre, azaz gyakorlatilag egy pontra, méghozzá közvetlenül a tábla utáni területre érvényes jelzőtáblák:
Elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák, amelyek az adott kereszteződésre, vagy útszűkületre érvényesek.
A kötelező haladási irányt illetve kikerülési irányt jelző táblák.
A vasúti átjáró kezdete nevű tábla.
A tilalmi táblák közül a kötelező megállás jelzése.
A tájékoztató táblák közül a kijelölt gyalogos-átkelőhely jelzés, a zsákutca, valamint az út mellett vagy közelében lévő egyes létesítményekről tájékoztatást adó jelzőtáblák."

rebel # 2017.09.02. 08:20

Olyan felfestesrol beszelek ami a tabla utan volt az aszfaltton es megteveszto jelleggel mutatta, h hol van vege a 15 meternek.

nonolet # 2017.09.02. 08:35

Nos, akkor kifogást kell emelni a bünti ellen.

Plusz egyúttal bejelenteni az út kezelőjének a hibás felfestést.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.02. 08:57

Nem érted. Hogy nézett ki az a "felfestés"? Színe, mintája?

rebel # 2017.09.02. 09:25

2 darab felfestés volt a tábla utan. Az egyik sárgával huzodott a tábla utan az ut mellett parhuzamosan a másik meg fehérrel volt mint ahogy a parkolohelyeket jelzik. Feltoltottem egy kepet:

https://i.imgur.com/60okA7z.jpg

Fehér vonal az eléggé halvány de kivehető.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.02. 09:59

Én ezen semmit nem látok. Mindenesetre a sárga számít, a fehér nem.

nonolet # 2017.09.02. 10:08

...és a sárga hány méterig tart a táblától?

gerbera317 # 2017.09.02. 18:16

Egy lexus-osnak szerintem semmiség 10e Ft helyszíni tanulópénz.

Vadsuhanc # 2017.09.02. 19:08

Röviden csak annyit tennék hozzá, hogy a várakozási tilalmat jelző vonal az nem folytonos hanem szaggatott.

Ha jól emlékszem és nem változott.

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet ( KRESZ )

rebel # 2017.09.02. 20:04

Visszamentem ma megnéztem és a sárga szaggatott és este nem láttam csak a fehér vonalat.. sárga amúgy a 15méterig teljesen kivan huzva

rebel # 2017.09.02. 20:08

gerbera: Az, hogy semmiség vagy sem azt bizd rám egy szimpla kérdés volt, mert szerintem megtévesztő a 2 felfestés de örülök, hogy megfogtad a lényeget.

nonolet # 2017.09.03. 09:53

"sárga amúgy a 15 méterig teljesen kivan huzva"

Pech! így jártál, elnézted...

Jogos a bünti.

gerbera317 # 2017.09.03. 12:36

örülök, hogy megfogtad a lényeget
Szerintem egy lexus-osnak nem illik ingyenes jogi fórumon, félinformációkon alapuló tanácsot elfogadnia. Fogadj ügyvédet.

rebel # 2017.09.03. 15:31

Koszi szerintem is beneztem

Gerbera: Ahogy latom mas topicokban sem vagy valami konstruktiv de az biztos h ezen a forumon toltod ki eleted nagyreszet de ne aggodj kellenek ilyen emberek. Nemtudom mit akarsz ezzel kompenzalni de amig folytatod legalabb megmosolyogtatsz masokat :)

gerbera317 # 2017.09.03. 17:07

Höhö, nem olvastál eleget.
Azóta te is beláttad, hogy az eseteden segíteni nem, legfeljebb csámcsogni lehet. A Lexus meg... Képzeld, mit kaptál volna, ha Bömösöd lenne. B-)