Forgalomból történő végleges kivonás. De hogyan??


alfateam # 2017.04.18. 17:02
Szomorú örökös # 2017.04.18. 17:14

alfateam

És miért-ne lehetne nagyobb teljesítményű motort beletenni?!

Amilyen motorkódú motor volt a forgalmi szerint az autóban, csakis ugyanolyan motorkódú motort lehet benne csere útján beszerelni, ez ilyen egyszerű. Azt az autót, ami a kérdező birtokában van, egy bizonyos motorral helyezték forgalomba, csakis ugyanilyen motorral lehet a cserét megvalósítani.

wers # 2017.04.18. 17:23

Na, egy biztos, az okmányirodát nem nagyon fogja érdekelni, hogy beépithető-e. Abban nem fognak segiteni, sőt... az nem az ő feladatuk. Van ott elég más. Magam részéről leitram, mit kell tenni.

Vadsuhanc # 2017.04.18. 17:24

Tisztelt alfateam !

Belinkeltél egy oldalt, de el is olvastad ?

Motorcsere nyilvántartásba vétele

Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok, kellékek:

Azt hiszem harmadik csortocska... Motor származásának igazolása ? Milyen módon igazolod a külföldön ideiglenesen kivon gépjármű motorjának Magyarországon történő behozatalár és beszerelését? ( Hol van a behozatai engedély, Hol van a VÁM ) Soroljam ?

Várom megtisztelő válaszod.

alfateam # 2017.04.18. 17:33

Belinkeltél egy oldalt, de el is olvastad ?
És te ?!
Még rendőrnek sem voltál jó,ostoba vagy, részemről ennyi,

Külföldi számla vagy adás-vételi szerzodés, és a vámeljárás lefolytatását igazoló okirat,

Vadsuhanc # 2017.04.18. 17:38

Köszönöm megtisztelő véleményed, hogy mire voltam jó és mire nem.

De azt még mindig nem írtad le mi a válaszod a kérdezőnek? Mit tegyen ?

A kérdezőnek válaszolj értelmesen és ne velem kötözködj!

Vadsuhanc # 2017.04.18. 19:32

Tisztelt kérdező!

Sajnos a villanyszerelő ostoba alfateam nem árulta el a jogilag megfelelő választ, így javaslom forduljon ügyvédhez:-)

Az általam adott válaszokat kérem figyelmen kívül hagyni az okosabb és mindenben tapasztalt alfateam válaszai alapján.

Nyugodtan tegye azt amit leírt kedves kérdező alfateam majd megvédi az általa leírt válaszok alapján. ( amit ugyan én még nem olvastam )

Vadsuhanc # 2017.04.18. 19:43

nonolet

Teljesen igazad van... de egy külföldről behozott ott ideiglenesen forgalomból kivon gépjárműről van szó. Nem magyar. külföldi.

Azt a motort itt hogyan tudja a kérdező legalizálni ugy ahogyan leírta ?

Ez a kérdés..

Atis77 # 2017.04.19. 14:50

Amennyiben a típust gyártották azzal a motorkóddal amit be akar építeni, és a környezetvédelmi besorolása nem rosszabb, akkor legálisan is be lehet építeni,de illeték köteles. Az átalakítási kérelem kb. 10e ft . A származást elég adásvételi szerződéssel igazolni. Ami meg a kinti forgalmikat illeti 90%-ban csak kód szerepel a motornál szám nem. A motorszám is egy magyar hülyeség, kopó alkatrész mint egy gumi.

alfateam # 2017.04.19. 15:14

A motorszám is egy magyar hülyeség, kopó alkatrész mint egy gumi.” Ejnye...

dobrin # 2017.05.11. 15:49

Tisztelt Cím!

Lehet mást is érdekel, de mondom a történetet röviden.
Van egy kocsi, ami után nem fizettem biztosítást. Kaptam egy

dobrin # 2017.05.11. 15:51

leírhatom a problámát, vagy két soronként kitessékelnek
?

dobrin # 2017.05.11. 16:08

Tisztelt oldal!
Leírhatom a problémát? Nem fizetett biztosítás miatt határozat a kormányhivataltól amennyiben nem, akkor végleg. Ok. Leadva forgalmi, kért rendszám, a törzskönyvet nem kérték. Most továbbhasznosítás céljából jött egy "uriember" akinek átadtam a szgk.t. Viszont kéri a bontási engelyézhet kötött adatokat, pedig az Ajándékozási szerződésben mindent leírtunk, átadtuk a határozat másolatát is. Van vki jogértő, hogy a végén még én fizetek, hogy kaszál a bontóban, s velem fizettet mindent?

wers # 2017.05.11. 17:44

Mit értesz azon, hogy "átadtam"?
Gyanitom, a kocsi még most is a te tulajdonod közigazdaságilag, igy igen, minden költség téged terhel.
Egyébként, hogy miben egyeztetek meg, azt te tudod, mi nem.

Minc # 2017.09.29. 09:28

T Fórum!

Szeretném megkérdezni, ha bontási papír nélkül kellene személygépkocsit forgalomból végleg kivonatni mennyi lenne a környezeti bírság?

/Zugszerelő tulajdonképp ellopta a roncsautót..., nem tudunk adásvételit kötni, a roncs meg már nincs meg, ez a dilemma./

Jelenleg forg-ból ki van vonva.

Előre is köszönet a segítségért.

nonolet # 2017.09.29. 19:10

Bontó papír nélkül NEM fog menni a végleges kivonás.

-

Nem szép dolog, de add el egy romániai neppernek...
Csak papíron.

(némi zsebpénzért megveszi és eltűnik a nevedről)

Atis77 # 2017.09.30. 10:26

elég magyar csövinek is csak legyen lakcíme

Rexor # 2017.09.30. 17:06

A lopás az lopás... szerintem tegyél feljelentést. ha nincs meg az autó, akkor úgyis kivonják a forgalomból az eljárás végén.

drbjozsef # 2017.09.30. 17:32

Szerintem is a zugszerelő felé kellene elindulnia. A feljelentés nem biztos jó ötlet, nyilván megkérdeznék, hol veszítette el, márpedig ha kiderül, hogy egy szerelőnél (még ha engedély nélküli is, az más kérdés), akkor lehet hogy kényelmességből lepattintják, mint polgári jogvita.

Szóval először írásban visszakérném a roncsot, utána a választól függően rendőrség/bíróság.

nonolet # 2017.09.30. 21:22

...és mire megy vele?

A célt, hogy ne legyen a nevén nem éri el.

Attól még nem lesz véglegesen kivonva,
hogy nem kerül elő roncs....
(csak ideiglenesen továbbra is)

-

A nevéről eltüntetni,
csak két módon tudja rövid idő alatt.

  • eladja valakinek
  • hivatalosan bontóztatja

-

A bontóztatás nélküli végleges kivonás az hosszú idő! Tudtommal 10 év kell hozzá az átmeneti kivonás után.

Átmeneti kivonást lehet kérni:

  • külföldön történő letelepedés, tartós külföldi tartózkodás
  • jármű muzeális előminősítése
  • a jármű ellopása !!!
  • jármű külföldre történő értékesítése!!!!!!

esetén.

10 év után
az átmenetileg forgalomból kivont jármű
a "véglegesen kivont" állapotba kerül...

HA!!!
a 10 év alatt nem kezdeményezték
sehol az EU/EGT tagállamokban a jármű
újra forgalomba helyezését.

Tehát az "ellopás" és "a külföldre eladás" érhet célt 10 év után.

Ezek közül a kisebb
lebukási eséllyel és büntetőjogi kockázattal
a "külföldre eladás" jár.

Az csak egy magán szerződés két hamis tanúval.

mateek # 2017.10.16. 19:06

Sziasztok!

Néhány kérdéssel fordulnék felétek!
Adott egy régi kocsim, mely 4-5 éve ki van vonva ideiglenesen a forgalomból (fél évente okmányiroda-látogatás) a garázsomban áll vidéken.
Egyszer előfordult, hogy egy hétten később sikerült elintézni a kivonás meghosszabbítását, akkor nem volt semmi probléma a jogosan kiküldött részarányos súlyadó csekken kívül, melyet természetesen befizettem.

Mivel a kocsi régóta nincs forgalomban érdekmúlással a biztosítás is megszűnt. Műszaki nincs 3 éve.

Azonban most szeptember 7-én járt le az ideiglenes kivonás, tehát a kocsi visszakerült a forgalomba. Kaptam egy levelet az okmányirodától mely szerint hatóságilag ideiglenesen ki lett vonva a forgalomból a kocsi és vigyem be a rendszámot és a forgalmit 15 napon belül.

Ez rendben is van, azonban van néhány kérdésem:

  • Ha beviszem a rendszámot és a forgalmit akkor a kocsi mennyi ideig lehet hatóságilag ideiglenesen kivonva? (ha korlátlan ideig akkor gyak. jól is jártam az üggyel, mert nem kell félévente okmányirodába mennem, cserébe mondjuk nincs rendszámom és forgalmim)
  • lesz-e valamilyen díjfizetési kötelezettségem (pld. fedezetlenségi díj?, stb.)

Tudom, hogy ha a kocsi visszakerülne valaha a forgalomra (erre nem sok esély van) akkor mi kell hozzá. Azonban azzal nem vagyok tisztában, ha véglegesen kivonnám hogyan oldom meg a bontási engedélyt rendszám és forgalmi nélkül?

Köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv,
Máté

flamin # 2017.12.06. 15:17

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni olyan ügyben, hogy édesapám meghalt, de volt a nevén egy gépjármű amit halála előtt pár évvel vélhetően kölcsön adott egy embernek, ezáltal az autó nincs meg, nincs se forgalmi se törzskönyv a birtokunkba, valamint a személy kilétéről sem tudunk semmit akinek kölcsönadta, mivel nem tartottuk a kapcsolatot vele. A hagyatéknál nem tudtuk hagyatékoltatni az autót, mivel semmi kézzelfogható nincs a birtokunkba róla, de ezáltal kivonni sem tudjuk a forgalomból, mert nincs egyik örökös nevén sem, a súlyadót viszont fizetni kellene. Mi a teendő, ha kocsi nincs, nem tudjuk kivonatni, de a súlyadót meg be akarják hajtani rajtunk? A rendőrség nem indít körözést, mert vélhetően ő adta oda a kocsit valakinek. Azt mondták az önkormányzatnál, hogy ha nem fizetjük be a súlyadót akkor ki fogják vonni a forgalomból, de úgy tudom ez csak ideiglenes kivonás. Hogyan lehet ebből az ördögi körből kikerülni?

Előre is köszönöm!

nonolet # 2017.12.06. 15:49

Nem befizetni ...várni, amíg valóban kivonják.

Aztán majd egyszer sok év múlva végelegessé válik a kivonás.

Szomorú örökös # 2017.12.06. 17:06

nonolet

Ne adj neki ilyen rossz tanácsot! Ha nem fizeti be a súlyadót, akkor bírság vagy késedelmi pótdíj lesz belőle. Rosszabb esetben végrehajtás...

Szerintem súlyadó befizet, majd kivonatni mielőbb a forgalomból a járművet.
Szerintem ez sokkal járhatóbb út, mint szemben menni a hatósággal.

Atis77 # 2017.12.07. 06:57

Szerintem mivel a hagyatékiban nem volt benne jogilag semmi közötök hozzá, szerintem se fizess.