Külföldi rendszám-magyar vezető


Fantomas1 # 2012.06.09. 22:17

Húúú Skacok, mivel töltöttétek a szombatot? Ennyi hsz-t képtelenség visszaolvasni.

Véleményem, StefanAti, Kassad,

nálatok hol van az a határ, ahol azt mondanátok, hogy na nem, ezt már nem!(?) Ezt a törvényt már nem kell betartani.

Ha Rogántóni kitalálja és törvénybe iktatják, hogy a minden magyarnak kötelessége heti egy napra kölcsönadni a barátnőjét a fidesznek szabad 'felhasználásra' akkor is azt mondanátok, hogy gyerekek, ez a hatályos jogszabály, be kell tartani.(?)

Tudom alpári példa és teljesen végletes, de mégis, mi volna az ingerküszöb nálatok?

Olvasnivaló a témában(valamelyik nap már linkeltem):

Birkanép

http://www.antalffy-tibor.hu/?…

StefanAti # 2012.06.09. 18:52

"NEM, képzeld el, NEM KELL betartani a rossz törvényt."
Ez nem igaz, te is megmondtad 50 perc különbséggel...

" MÉG MINDIG dönthet úgy az ember (JOGA VAN HOZZÁ), hogy nem fizeti be a büntetést, vállalva ANNAK a kockázatát."
Azért vagyunk itt, mert nem szeretnénk vállalni ennek a kockázatát....

"És mivel már 100% biztos, hogy ezt a törvényt eltörlik,"
Nem törlik el, csak módosítják...

"és már most is lehet úgy autózni, mint régen (nem kellenek pecsétes fordítások meg egyéb baromságok),"
Nem lehet, mert ahogy mondtad: az emberek csak a hatályos jogszabályokat kötelesek betartani.

"hogy kiró egy büntetést, amit az ember NEM FIZET BE, és bekaphatják. Mire megpróbálnák behajtatni a büntetést (HOGYAN VAZZE? hiszen a kocsi tulajdonosa külföldön él!)"
Úgy, hogy még mindig nem érted, hogy nagyon sok külföldi rendszámot használó ember nem külföldön él... Még papíron sem... De te ezt nem bírod megérteni....

StefanAti # 2012.06.09. 18:45

mdrs12

"tuti, hogy aki itt ezt a törvényt védi, azt az állam fizetni. besúgók, spiclik, fizetett trollok. hülye az aki ide jár."

Te is ide jársz annak ellenére is, hogy 4x már hivatalosan is kitiltottak....

Véleményem # 2012.06.09. 18:44

mdrs12

Igen sajnos tele van az ország olyan emberekkel akik milliókat tesznek el, sikkasztanak és nem tudják behajtani rajtuk ezeket az összegeket. Cserébe kapnak egy felfüggesztett börtön büntetést egy jó ügyvéddel. De van olyan is aki 100 milliókat lopott el, és egy pár évet leült ezért cserébe, a pénzt viszont nem tudták behajtani rajta.

De nem ebből kell kiindulni mert ők nem a bírságot sunnyogták el, hanem cégektől loptak, teljesen más tészta...

Tapasztalataim, információim és a gyakorlat szerint is a bírságok be nem fizetése rengeteg esetben elzárás a vége.
Nem hiányzik ez senkinek úgy gondolom.

Nem kérek többet az emberektől, csak annyit hogy legyenek jogkövető állampolgárok. Aztán mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mit cselekszik, vállalva a kínos kellemetlen következményeket...

Ne a bírság be nem fizetéséről legyen a téma, hanem az eredeti téma, hogy az aktuális törvénynek hogyan lehet eleget tenni és a bírságot elkerülni törvényesen!

StefanAti # 2012.06.09. 18:43

mdrs12

"NEM, képzeld el, NEM KELL betartani a rossz törvényt."
" az emberek csak a hatályos jogszabályokat kötelesek betartani,"

Ezt mind a kettőt te mondtad 50 perc különbséggel.... és mi vagyunk a hülyék.... vicces...

Véleményem # 2012.06.09. 18:26

mdrs12

Nem hazudni járok ide veled ellentétben.
Nem kell betartani azt amit mondok, de nem kérek többet az emberektől mint a törvény.
Nem áll szándékomban átverni senkit, távol áll tőlem, hogy bárkit becsapjak. Nem szeretnék senkit sem álom világban tartani ezért közlöm a száraz tényeket.
Te tévhitben vagy nagyon és ezt itt próbálod szavakba önteni, nem túl kulturált módon.

Egyáltalán nem játék ez az egész, te lehet játszani jársz ide. A bírságok összege nem játék, a törvény be nem tartása sem játék!

Ez nem a média törvény topic, felesleges ide keverned!

Ha egyszer magadba néztél volna, akkor nem írnál ilyen butaságokat. Minden hozzászólásoddal egyre lejjebb süllyedsz!

Fogalmad sincs, mit írsz. Nem fogod fel a dolgokat, amit írtam a körözésről sem fogtad fel, mert rosszul értelmezed.

Képzeld még egy egyszerű 10ezer forintos helyszíni bírságot is átválthat a bíróság elzárásra.

Szerinted akkor egy 400ezres bírságot hagynak és nem foglalkoznak vele?

Nem fizeted be a bírságot kb. ez a folyamat várható: Többszöri felszólítás, levelek értesítések a hatóság részéről, ha nincs vagyonod nem tudják levonni sehonnan a pénzt, akkor ledolgoztatják közmunkával vagy elzárásra váltják át, ez már bíró függő. majd kapja az illető a leveleket hogy melyik nap kell bevonulni letölteni az elzárást, ha nem vonul be önként akkor adják ki a körözést.
Körülbelül erre lehet számolni, a tanácsaid után aki nem fizet, vállalva a kockázatot.

Véleményem # 2012.06.09. 17:27

mdr12

A kockázat vállalásban az emberek akkor legyenek tisztában azzal, hogy egy több százezres bírság be nem fizetését nem hagyja annyiban az állam vagy a hatóság.

Ha egy kicsit előre tekintenek, akkor egy elzárásra váltja át a bíróság és elrendelik az ember körözését... ( ha nem fizeti be semmilyen módon a kiszabott bírságot a jelenlegi törvény alapján)

A törvényt nem törlik el, hanem módosítják!

És még mindig a csúnya törvény hatályos, tehát a szerint járnak el. Ha valaki belefut véletlenül és hallgatott rád, akkor majd fizesd ki a bírságukat!

Kassad # 2012.06.09. 17:22

Például elárverezik az itthoni ingatlanát te buta fasz...

Véleményem # 2012.06.09. 16:52

"Az, hogy esetleg valakit nem ellenőríznek annyira az csak a rendőrség jó indulatán vagy esetleg szerencsén vagy az érdektelenségükön múlik !
Amikor otthon voltam nagyon sokat mentem senki nem foglalkozott velem még a sorból se szedtek ki ,de ez nem jelent semmit !"

mdrs12 látod ez nem jelent semmit hogy nem foglalkoztak veled. Másokkal se foglalkoznak. De akikkel viszont igen ( mert ők is sokan vannak) nekik viszont kellemetlen és sok problémájuk lehet, ha a hozzászólásaid után pl. pofára esnek a való életben, hogy hoppá még él a törvény.

Leírtad mennyi joga van az embernek, de azt elfelejtetted hogy ugyan úgy be kell tartania ezt a rossz törvényt is amíg még hatályos!!!

Kassad # 2012.06.09. 16:51

"több tucat rendőrt láttam, voltam előttük, mögöttük"

behajolva?

Kassad # 2012.06.09. 16:48

Ne írogassál vezetés közben, mert még a végén lezúzol valakit faszfej.

Bár ha esetleg Ildiko 77 lesz az, akkor megadhatod neki a 20-ast is...

Kassad # 2012.06.09. 16:38

Hát persze, riogatás amit a NAV csinál ezen a fronton...
Egyszerűen nem értik meg, hogy Nándy már azt mondta, hogy vége, úgyhogy esélyük nincsen :)

RichJerk # 2012.06.09. 16:29

http://hvg.hu/…f_ellenorzes
Ez annyira gusztustalan, és eddig mindig ez volt. Jön egy apró csepegtetés hogy a törvényen enyhítenek, vagy elbukott, akár módosítják stb stb... Már következő nap hirtelen meglibbentik hogy razzia-razzia. Aztán fura módon ma is 3 órát ültem autóban és egy rendőr nem volt az úton.

Kassad # 2012.06.09. 15:18

"Szimmetrikus a dolog kisöcsi, erre kéne már rájöjjél"

http://en.wikipedia.org/wiki/Symmetry

"a precise and well-defined concept of balance"

Na hol van az egyensúly itt te faszfej, ha téged mindenki utál, mint a szart és a pokolba kíván, engem meg csak te?

De hogy megértsd, írjunk egy listát!

Ki utálja ezt a faszfejet, aki épp mdrs12 néven fut:

1. kassad

Lehet feliratkozni!

Kassad # 2012.06.09. 14:03

Jó-jó, csak kár, hogy megint itt vagy...

Kassad # 2012.06.09. 12:06

Hehe, látom elmeroggyant barátunknak ma dupla adag kéne a nyugtatóból.

El nem tudom képzelni, hogy van nő, aki hagyná, hogy teherbe ejtsd. Átlukasztotad előre egy tűvel a gumit egy kurvánál, vagy hogy csinálod ?

StefanAti # 2012.06.09. 11:17

"nekem már gyünnek a porontyaim zsinórban"

Roma is vagy? Nem tudtam mi hiányzik a végére....

StefanAti # 2012.06.09. 10:55
  1. Ha nem lenne igazam nem idegesítenélek fel ennyire....
  2. Olvasd már el mit írtál, aztán ne csodálkozz, ha újra törölnek... Az első mondatod nyolc szó. Ebből négy önmagában is biztosan ütközik a szabályzattal, maga a mondat pedig kifejezetten kéri, hoy töröljék azt aki ilyen primitív módon tud csak kommunikálni...
StefanAti # 2012.06.09. 10:27

mdrs12

  1. Primitív vagy és hiába mondod, hogy más is az, hasonlítsd össze a szóhasználatod a többiekével itt. Mindenki kulturáltan irogat a témában, neked meg minden 3. szó bu.i, ge.i, és még hosszan sorolhatnám...
  2. Te vagy MOCSI, Shohat, Jogibece és Nándorfehérváry, csak most már 5. új névem, mert mindet törölték. Játszhatod újra, hogy nem tudod miről beszélünk, de annyira buta vagy, hogy ugyanazokat a szavakat, kifejezéseket, stílust használod, mint eddig mindig. Kényszezubbony, rendőrállam, Ludasmatyi, kasza, vasvilla és még sorolhatnám. 2x megszólalsz és mindenki tudja te vagy az....
  3. Az igazoltatásod kamu sztori, csak azért találtad ki, hogy próbáld alátámasztani az állításod.

Egrészt nemrég még lengyel Aston Martinod, előtte olasz autód volt, azelőtt brüsszelben éltél most meg már liechtensteini van.mindez 5 hónap alatt. Nem hiszem el.
Másrészt ha megállítanak a Blahán annak két oka lehet. Szabálytalankodtál vagy a rendszám miatt igazotatnak. Mivel nem szabálytalankodtál ezért biztos a rendszám miatt, mivel Liechtenstein pedig nem EU, ezért még szigorúbb szabályok vonatkoznak rá, vagyis kizart, hogy semmit nem kérnek, pláne ilyen törvények mellett.

A tesómnak nincs magyar lakcíme, még el szokták kérni, hogy miért vezet külföldi cég nevén lévő autót. Elvileg nincs hozzá közük, mégis megkérdezhetik, mert ha tudsz mutatni vmi papírt, akkor feltételezhető, hogy mondjuk nem loptad az autót. Úgyhogy szerintem hazudsz mint mindig és azért találtad ki az igazoltatós sztorit, hogy alátámaszd a hülyeséged, hogy jun1-el véget ért a móka... nem ért véget, te meg egy primitív hazudozó vagy akinek mostanra tönkremehettek az idegei, mert már olyanokat is támadsz mint Fantomas, aki egy rossz szót nem szólt hozzád... Ezek után remélem ignorálsz and not waste your time writing or reading this forum....

Sinclair # 2012.06.09. 09:49

Ha akarnak találnak, de egyébként van joguk rutin ellenőrzést tartani magyar és külföld rendszámosnak egyaránt ! Egyébként csak neked rendőr állam folyton !
Ha nincs félni valója az embernek és minden papírja tiszta akkor nem tudom minek örökké majrézni !

Sinclair # 2012.06.09. 08:24

Lehet okoskodni, de egyenlőre a régi törvény van életben lehet tán azért lesz újjab razia, mert gyorsan még kaszírozni akarnak mielött modosítanak, de most még ez van !
Ha be harangoznak egy benzin ár csokkenést az nem azt jelenti, hogy már az nap olcsobb, hanem majd ! és ez nagy külmbség !
At, hogy esetleg valakit nem ellenőríznek annyira az csak a rendőrség jó indulatán vagy esetleg szerencsén vagy az érdektelenségükön múlik !
Amikor otthon voltam nagyon sokat mentem senki nem foglalkozott velem még a sorból se szettek ki ,de ez nem jelent semmit !

Véleményem # 2012.06.09. 07:55

mdrs12

Sinclair egy cikkel vagyis közleménnyel alátámasztotta azt amit mondtam, hogy továbbra is van ellenőrzés.
Kedves mdrs12 támadhatod a nick nevem, jobbat úgy sem tudsz, de láthatod hogy egyedül vagy a hülyeségeiddel.
Az hogy én most sem állítottam valótlant, más is alátámasztotta!
Hiába írsz le szinonima szavakat, ezzel kifejezve magad, hogy te hány szót ismersz a káromkodásra. Említetted a szegénységi bizonyítványt, gondolom neked van ilyened, azért ismered.
Nem hiszem el, hogy egy ép eszű ember, ennyi ostobaságot össze ír, mint te az utolsó hozzá szólásodban.

Amúgy a fórummal nincsen semmi baj, az összes többi topic tökéletesen működik (talán ott nem vagy jelen!?). Ez is lehetne ilyen, ha nem szólnál bele oltári nagy baromságokat.

Ha nem tudsz a témához értelmeset hozzászólni, akkor ne piszkáld az emberek személyiségét mert nem ide tartozik (nagyon nem!), nyiss erre egy külön topicot és gyűjtsd az érdeklődőket, ahol tudsz ostobaságokat tanácsolni.

Idézz nyugodtan a hozzászólásaimból, azt úgy is szereted és fűszerezd meg egy két trágár szóval...

Kassad # 2012.06.09. 06:37

"EGYES SZÁM ELSŐ SZEMÉLYBEN NYILATKOZZ. Ha valami TÉGED nem érdekel,"

Erre nincs szükség mocsishohatbeceandor, téged itt mindenki rühell, mint a szart. A fórum teljesen homogén ezen a fronton. De ha nem, majd valaki jelzi, neked nem kell...

Ez egy külföldi rendszám fórum. Hogy NEKED EGYES SZÁM ELSŐ SZEMÉLYBEN milyen problémáid vannak még: nem tetszik a kormány, nem tetszik az ország, kicsi a pöcsöd, homofób vagy, stb.... EZT olvasni senki nem érkezik ide. Akárhogy ideologizálod, azért szoktak téged innen törölni, mert egy emberek közé nem való faszfej vagy. Az is bizonyítja, hogy január óta nem jössz rá, hogy nincsen két oldal, jók és rosszak, te MINDENKIT zavarsz. Egyébként akkor is ezt tennéd, ha a témáról írnál, mert egy faszfej vagy.

Remélem tudtál követni.

Kassad # 2012.06.09. 06:27

"http://hvg.hu/…f_ellenorzes"

Lehet EZEK nem olvasták, amit Nándy írt???????????????? :)

Sinclair # 2012.06.09. 04:25

Ennyit a nem ellenőrzésről ! persze annak szol aki nagyon okoskodik !!
http://hvg.hu/…f_ellenorzes